Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νταξει, στο minideal είναι τουλάχιστον αστείοι.. Δε μπορούν λέει να δουν το βίντεο που είναι βρεγμένο στο YouTube..

 

ανεβασε στο youku γιατι το youtube ειναι κομμενο απο το σινικο τειχος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελω να αλλάξω τους ήχους του συστήματος επισης να προσθέσω δικους μου.

Για παράδειγμα στην σύνδεση του καλωδίου που δεν εχει.

Μετέτρεψα σε .ogg-->πηγαίνω σε εσωτερική μνήμη-system-media-audio-ui και δε μ'αφηνει να το κολλήσω μέσα το αρχείο .ogg

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλάξω τους ήχους του συστήματος επισης να προσθέσω δικους μου.

Για παράδειγμα στην σύνδεση του καλωδίου που δεν εχει.

Μετέτρεψα σε .ogg-->πηγαίνω σε εσωτερική μνήμη-system-media-audio-ui και δε μ'αφηνει να το κολλήσω μέσα το αρχείο .ogg

Τι κάνω λάθος?

 

Καλησπερα! Σύμφωνα με τον οδηγό,με εναν διαχείριστη αρχείον (π.χ ES explorer) δίνεις δικαιώματα RW σε έναν φάκελο που θέλεις! Μου εχει τύχει και μένα οταν ήθελα να σβησω τους ήχους εκκινησης! Και μια ερώτηση απο εμένα:

Ξέρετε κανέναν Lancher που να έχει πολλά εφέ; (δηλ. να γυριζουν οι οθόνες με σχήμα σφαιρας κ.α)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπω στο recovery menu πατώντας volume up + Power button και δεν καταφέρνω τίποτα. Επίσης με το πρόγραμμα quickboot που αναφέρεται στον οδηγό στην πρώτη σελίδα κολλάει στην αρχική οθόνη με το σήμα της ZTE. Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Δες τον next launcher και τον tsf shell

 

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω!

Θελω να σκασω κατι φίλες μου με iPhone που με κοροιδευουνε οτι ειναι κινεζικό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχει τυχει σε κανεναν άλλο να κλείνει μονο του το κινητό; Στο δικό μου (φοράει την 1.03) και ενός φίλου (1.05) κλείνει σε ανύποπτες στιγμες. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

να έχει τύχει σε μένα και σε άλλους!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω!

Θελω να σκασω κατι φίλες μου με iPhone που με κοροιδευουνε οτι ειναι κινεζικό!

ε τότε βάλε ios 7 launcher και πες ότι εκτός απο android, τρέχει και ios 7 :p

edit

Eνημερωτικά ο carliv έβγαλε smart ρομ για το v967s με android 4.3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2429645 παίζει να είναι το μοναδικό mtk6589 που τρέχει jellybean 4.3

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καθως επισης και νέα ρομ μπλε αυτη τη φορά :p

[ROM][PORT][NEW] ROM Max Blue for ZTE V967S v1.1

 

αν και να σας πω την αληθεια εχω καταβολευτει με τη miui.

για τη βασουλα πιο πανω θα προτεινα miui ειναι πολυ ωραια και πιστευω οτι η i-φονισσες φιλες της θα ζηλεψουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Σύμφωνα με τον οδηγό,με εναν διαχείριστη αρχείον (π.χ ES explorer) δίνεις δικαιώματα RW σε έναν φάκελο που θέλεις! Μου εχει τύχει και μένα οταν ήθελα να σβησω τους ήχους εκκινησης! Και μια ερώτηση απο εμένα:

Ξέρετε κανέναν Lancher που να έχει πολλά εφέ; (δηλ. να γυριζουν οι οθόνες με σχήμα σφαιρας κ.α)

Ευχαριστώ!

 

σ'ευχαριστω πολυ,κατάφερα και πέρασα ενα αρχείο όμως δε μου παίζει,έχει ονομασία και κατάληξη changer_connection.ogg

Edited by gblakas
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσους θελουν να βαλουν δικους τους ηχους βρηκα online converter για μετατροπη απο .mp3 σε .ogg και να τα βαζουν system/media/audio/ringtones και βαζεις permissions ιδια με τα αλλα αρχεια εκει και τα βαζεις καννονικα απο το audio profiles/general/voice call ringtone!!

 

permissions δεν ξερω να αλλαζω και σε αυτη την τοποθεσια δεν με αφηνει να μεταφερω το .ogg

 

αλλα κανονικα τα περασα σε αλλο φακελο, μετα πηγα Ρυθμισεις-Προφιλ ηχου-Πατας το συμβολακι διπλα στο επιλεγμενο προφιλ- Ηχος φωνητικης κλησης κι αν εχεις περασει καποιο explorer (πχ εγω τον ES) διαλεγω και δειχνω το φακελο που εχω το ringtone.. δηλ δεν επελεξα να μου το βρει με το Media Storage..

 

Μια ερωτηση αν εχω συνδεμενα τα ακουστικα ο ηχος ακουγεται μονο απο τα ακουστικα? Ετσι μου εκανε μολις.

 

PS Και μετα εκανα reboot και η μπαταρια πηγε απο το 23% στο 95%....

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα τα ακουστικα απο το obd καπως ετσι δεν θυμαμαι τωρα. 1. Οταν με παιρνουν τηλ. Ο ηχος κλησης γιατι ειναι πιο χαμηλος ??? 2. Η ενταση του δεν ειναι και πολυ δυνατη ή μου φαινεται ??

 

Κανείς που να έχει πάρει ακουστικά απο εδώ ??

http://www.obostore.com/35...e-p-15598.html

 

Λευκά μου ήρθαν εμένα και δεν ειναι ακριβώς ίδια με αυτά στη φώτο. Εσάς ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

permissions δεν ξερω να αλλαζω και σε αυτη την τοποθεσια δεν με αφηνει να μεταφερω το .ogg

 

αλλα κανονικα τα περασα σε αλλο φακελο, μετα πηγα Ρυθμισεις-Προφιλ ηχου-Πατας το συμβολακι διπλα στο επιλεγμενο προφιλ- Ηχος φωνητικης κλησης κι αν εχεις περασει καποιο explorer (πχ εγω τον ES) διαλεγω και δειχνω το φακελο που εχω το ringtone.. δηλ δεν επελεξα να μου το βρει με το Media Storage..

 

PS Και μετα εκανα reboot και η μπαταρια πηγε απο το 23% στο 95%....

 

Δοκιμασε αυτο που δουλευει απλα....

Μεσα στην sd φτιαξε ενα φακελο με την ονομασια ringtone. Σε αυτον βαλε οτι mp3 θελεις. Πηγαινε σε μια επαφη που θελεις να προσθεσεις ηχο και πατα το μενου (απο τα τρια κουμπια το τριτο κατω δεξια του κινητου). Θα σου ανοιξει καποιες επιλογες. Μεσα σε αυτες εχει μια που λεει "ηχος κλησης". Μεσα σε αυτους θα δεις και τα mp3 που εβαλες στον φακελο ringtones.

Αν θες να βαλεις ενα ηχο κλησης για ολες τις επαφες απο τον φακελο ringtones διαλεξε ενα mp3 κρατωντας πατημενο το δαχτυλο σου. Θα σου ανοιξει στο κατω μερος της οθονης ενα υπομενου με τα διαγραφη-αντιγραφη-επικοληση καθως και τρεις τελιτσες. Πατα τις τρεις τελιτσες και θα ανοιξει κι αλλο υπομενου οπου εχει επιλογη "use as ringtone". Το πατας και εχεις τελειωσει. Ουτε μετατροπες ουτε αλχημειες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να κάνω το Repartitioning εσωτερικής μνήμης που λέει στο pdf (ή εναλλακτικά εδώ, είναι το ίδιο) κι όταν έκανα reboot system now (βήμα 7), έχει μείνει εδώ και 20 λεπτά στο logo του ZTE στο σημείο με τα πολύχρωμα κινούμενα και δεν μπαίνει στο περιβάλλον του Android. Τι πρόβλημα υπάρχει; Την πάτησα;
Link to comment
Share on other sites

Eιχες πάρει backup στο recovery πριν κάνεις το re-partition; Aν ναι,κλεισε το κινητό και άνοιξε το με κρατημένο το volume up μέχρι να μπει στο recovery.Πήγαινε στο wipe data/factory reset και πάτα yes.Αφού γίνει αυτό,πάτα reboot system now και περίμενε να δεις αν θα μπουτάρει.Αν μπουτάρει πας ρυθμίσεις-->αποθηκευτικός χώρος και ελέγχεις αν έχει γίνει το re-partition.Aφού δεις ότι ειναι οκ,ξαναπας στο recovery στο backup and restore--->restore και επαναφέρεις το backup σου.Αν δεν πήρες backup θα χρειαστεί να ξαναστήσεις από την αρχή τα προγράμματα σου
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα πάρει backup όπως λέει ο οδηγός. Θα το δοκιμάσω αυτό που λες αμέσως, απλά επειδή δεν κλείνει το κινητό τώρα με το power button, μπορώ να το κλείσω βγάζοντας και βάζοντας την μπαταρία ή δεν κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα πάρει backup όπως λέει ο οδηγός. Θα το δοκιμάσω αυτό που λες αμέσως, απλά επειδή δεν κλείνει το κινητό τώρα με το power button, μπορώ να το κλείσω βγάζοντας και βάζοντας την μπαταρία ή δεν κάνει;

Ναι αναγκαστικά βγάζεις μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Ναι και αν δε μπουτάρει πάλι,αναγκαστικά πας για φλασάρισμα της ρομ με sp flash tools http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405
Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να έχει πάρει ακουστικά απο εδώ ??

http://www.obostore.com/35...e-p-15598.html

 

Λευκά μου ήρθαν εμένα και δεν ειναι ακριβώς ίδια με αυτά στη φώτο. Εσάς ?

Εμενα ηρθαν τα μαυρα οπως αυτα της φωτογραφιας

Παιδιά πήγα να κάνω το Repartitioning εσωτερικής μνήμης που λέει στο pdf (ή εναλλακτικά εδώ, είναι το ίδιο) κι όταν έκανα reboot system now (βήμα 7), έχει μείνει εδώ και 20 λεπτά στο logo του ZTE στο σημείο με τα πολύχρωμα κινούμενα και δεν μπαίνει στο περιβάλλον του Android. Τι πρόβλημα υπάρχει; Την πάτησα;

Μηπως ειχες ''ενεργη'' τη γρηγορη εκκινηση ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηρθαν τα μαυρα οπως αυτα της φωτογραφιας

 

 

Ουτε ακούω καλά , μακριά πολύ , ούτε πήρα αυτά που παράγγειλα.

Παω για paypal....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ακούω καλά , μακριά πολύ , ούτε πήρα αυτά που παράγγειλα.

Παω για paypal....

Γραψε πρωτα στο obostore (στειλε και φωτογραφια) για να δεις τι θα σου πουν και να κανουν τους κινεζους χτυπα paypal.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...