Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχή και εγώ έτσι ήμουν. Ότι καινούργιο έβγαινε ήθελα να το δοκιμάσω. Πλέον δεν λειτουργώ έτσι. Επιπλέον δεν καταλαβαίνω την λογική του Carliv κάθε τρεις και λίγο να βγάζει νέα Rom imported από άλλο κινητό. Προσωπικά που δεν ενδιαφέρομαι για 3G και στην δεύτερη sim, μένω στην 1.05 minideal και όταν αποφασίσει να βγάλει την stable max flavour θα την περάσω.

 

Συμφωνώ απολύτως !

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακόμα κι έτσι, μόλις και μετά βίας φαίνονται.

Εντάξει 3 πλήκτρα είναι όλα κι όλα, δεν είναι δύσκολο να θυμάσαι ποιο είναι ποιο, αλλά μήπως υπάρχει τρόπος να αυξηθεί το brightness;

[Δεν βλέπω κάποια άλλη ρύθμιση στο GravityBox]

Έβαλα το ZTE δίπλα στο (κατά πολύ παλαιότερο) Samsung Galaxy S i9000 του αδελφού μου, και ήταν η μέρα με τη νύχτα!

 

Είναι θέμα παρτίδας.Και στο δικό μου φτιάξουν ελάχιστα.σε δύο φίλων είναι πιο φωτεινά.απλά είναι συνήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπει ο υπολογιστης ... το συνδεσα για να κατεβασω μερικες φωτογραφιες αλλα δεν τα καταφερα να συνδεθει...

 

 

εφταιγε το καλαδιο...το αλλαξα και κανει το ινσταλλ που περιγραφετε στην σελιδα 36 ποστ 526

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω της ρυθμηση για να ενεργοποισω να μου ερχετε αναφορα οτι το ελαβα το μυνημα ο αλλος, μπωρει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω απο to2c (30/10 αγορα). Το πακετακι ηταν πολυ περιποιημενο... Μεσα υπηρχαν τα 2 δωρακια (screen protector x2 και θηκη Minuos που αγκαλιαζει καλα το κινητο) και φυσικα το κουτι με το κινητο,φορτιστη, OTG καλωδιο και ανταμπτορα και την ευρωπαικη πριζα.

Εννοειτε εγινε η αλλαγη σε αγγλικο recovery και περασα την τελευταια Miui ρομ για αρχη. Ειναι πολυ σταθερη προς το παρον περνει τρελη παραμετροποιηση και στο Atutu μου εβγαλε 13450 ... Θα επανελθω με σχολια για την διαρκεια της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στα μυνηματα ,αλλα που παταω να βγουνε η ρυθμησεις

 

το δεξι πληκτρο του τηλεφωνου απο τα 3 που εχει πατα

 

Σημερα παρελαβα και εγω απο to2c (30/10 αγορα). Το πακετακι ηταν πολυ περιποιημενο... Μεσα υπηρχαν τα 2 δωρακια (screen protector x2 και θηκη Minuos που αγκαλιαζει καλα το κινητο) και φυσικα το κουτι με το κινητο,φορτιστη, OTG καλωδιο και ανταμπτορα και την ευρωπαικη πριζα.

Εννοειτε εγινε η αλλαγη σε αγγλικο recovery και περασα την τελευταια Miui ρομ για αρχη. Ειναι πολυ σταθερη προς το παρον περνει τρελη παραμετροποιηση και στο Atutu μου εβγαλε 13450 ... Θα επανελθω με σχολια για την διαρκεια της μπαταριας.

 

Ποια εκδοση πέρασες; κι εγώ με miui είμαι την 3.11.17

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ το δικό μου χθες από minideal, σήμερα μου ήλθε και email με το tracking number μέσω sg post αλλά κλασικά δεν το βλέπω προς το παρόν στο website.

Είναι η πρώτη παραγγελία από κίνα, ελπίζω να πάνε όλα καλά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα παρτίδας.Και στο δικό μου φτιάξουν ελάχιστα.σε δύο φίλων είναι πιο φωτεινά.απλά είναι συνήθεια...
Ακόμα κι αν περάσω άλλη ROM;

[Έχω αφήσει αυτή του to2c.com]

Χωρίς να είμαι ειδικός, μια επέμβαση που θα αύξανε την φωτεινότητα των navigation keys δεν θα πρέπει να είναι κάτι ακατόρθωτο.

Αρκεί να υπάρξουν αρκετά requests από πλευράς κατόχων και να μην υπάρχει δυσανάλογο κόστος σε κατανάλωση ρεύματος...

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση πέρασες; κι εγώ με miui είμαι την 3.11.17

 

Εντυπώσεις από την MIUI Πρόδρομε;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

H inception, μια χαρά μου φαίνεται... χωρίς περιττές εφαρμογές (αν και έχει δυο email clients) και επιτέλους με ένα locker της προκοπής...
Link to comment
Share on other sites

στην inception πως βαζουμε widjet στην lockscreen?αν αφησουμε στην επιλογη αποθηκευσης εφαρμογων την επιλογη "να αποφασιζει το συστημα" αντι της καρτας sd και προτειμομενο μεσω αποθηκευσης την καρτα sd αλλαζει τιποτα?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σέρνεις στην οθόνη κλειδώματος από την αριστερή άκρη προς τα δεξιά και εμφανίζεται ένας σταυρός όπου πατάς και προσθέτεις widgets.Αν αφήσεις την επιλογή που λες κάποιες εφαρμογές που έχουν δυνατότητα να εγκαθίστανται στην sd αλλά δεν έχουν widget θα πάνε στην sd.Αν μια εφαρμογή έχει widget και την μετακινήσουμε απο ρυθμίσεις--->εφαρμογές στο κάρτα sd,το widget δε θα λειτουργεί Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση πέρασες; κι εγώ με miui είμαι την 3.11.17

 

Την ιδια με εσενα εχω και εγω... για πες εντυπωσεις απο την μπαταρια....και αν βρηκες τροπο να ενεργοποιησεις τα ελληνικα στο πληκτρολογιο γιατι μονο με το greek keyboard το καταφερα

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από την MIUI Πρόδρομε;

Την ιδια με εσενα εχω και εγω... για πες εντυπωσεις απο την μπαταρια....και αν βρηκες τροπο να ενεργοποιησεις τα ελληνικα στο πληκτρολογιο γιατι μονο με το greek keyboard το καταφερα

 

Ακόμα την έχω μόλις 6 ώρες απο κατανάλωση θα ανεβασω screenshot.

Είναι γρήγορη (όχι όμως όσο γρήγορη όπως max flavour και inception, υστερει απο αυτες κατα ενα κλικ) κάποιο bug ακόμα δεν έχω εντοπίσει. Η ποιότητα του σήματος είναι πολυ καλη και αντίστοιχη της flavour 4.1 που χρησιμοποιούσα.

 

Το ui είναι απλα υπέροχο και οι λειτουργίες της miui είναι υπερπληρεις.

Το xposed και το gravity box λειτουργεί κανονικά.

 

Τι εννοεις δεν βρίσκεις τα ελληνικά;

Αν εννοείς στα μηνύματα να γραφείς 160 χαρακτήρες κάντο μέσω gravitybox αν εννοεις πληκτρολόγιο εμένα ρυθμίστηκε αυτόματα με τη γλωσσα. Πάντως το παραπανω κείμενο γράφτηκε με αυτόματη διόρθωση στα ελληνικά και έκανα και λάθη επίτηδες.

 

 

Edit

Αυτό που βλέπω απο τα screenshot είναι οτι αλλάζει συχνα η ονομασια του δικτυου επανω αριστερά.

Άλλη φορά wind GR αλλη q-telcom ενω αλλες 20210 πενταψηφιο αναγνωριστικό δικτύου.

Edited by prodromosfan
Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι ο carliv στην inception v1.1 αναφέρει ότι δεν δουλεύει ο proximty sensor. Επειδή χρησιμοποιώ το Lightlock για να ανοιγοκλείνω το ZTE μπορεί κάποιος που έχει βάλει την inception v1.1 να επιβεβαιώσει ότι ο proximty sensor δεν λειτουργεί; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ χρησιμοποιώ το automaton και δουλεύει για το άνοιγμα της οθόνης.Εκει που δε δουλεύει ειναι κατά την διάρκεια των κλήσεων όπου δε σβήνει η οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να βάλω τα αγγλικά ως γλώσσα στο gravity box γιατί με μπερδεύει με τα ελληνικά. Η νέα ρομ του carliv είναι πιο καλή από την max flavour?
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερουσα φαινεται η inception! Λεω να της δωσω μια ευκαιρια και να την φλασαρω το σ/κ.

 

Οι πιο σημαντικες διαφορες με την 4.1 ποιες ειναι? Εκτος του 3g και στις 2 καρτες

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο σημαντικες διαφορες με την 4.1 ποιες ειναι? Εκτος του 3g και στις 2 καρτες

 

Η μια χρησημοποιεί σαν βαση τη Ρομ της zte και η αλλη χρησιμοποιει Ρομ απο mediatek τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μερικές newbie-κες [noparse](;)[/noparse] ερωτήσεις για ζητήματα που με απασχολούν:

Είναι νομοτελειακά βέβαιο πως η συχνή χρήση του power button οδηγεί -κάποια στιγμή- στην αχρήστευση του; (και κατά συνέπεια όλης της συσκευής)

Αν ισχύει το παραπάνω, με ποιο τρόπο θα μπορούσαμε να περιορίσουμε τα clicks πέρα από εφαρμογές τύπου automaton κλπ;

Σκεφτόμουν π.χ., πως για τις περιπτώσεις που θέλουμε να θέσουμε το ZTE σε κατάσταση αδράνειας, να πατάμε το "sleep" button στην touch screen.

 

[ATTACH]37733[/ATTACH]

 

Το θέμα είναι, πως δημιουργούμε shortcut για εν λόγω button στο αρχικό menu; (ή όπως τέλος πάντων λέγεται)

 

Ευκαιρίας δοθείσης, θα ήθελα να παραμετροποιήσω το menu αυτό «συμπυκνώνοντας» το, αλλά δεν ξέρω τον τρόπο.

Πιο συγκεκριμένα, να μειώσω τα slides[noparse](;)[/noparse]/panels[noparse](;)[/noparse] [δεν ξέρω πως ονομάζονται] από 5 (default τιμή) σε 2. Τα υπόλοιπα μένουν κενά ούτως ή άλλως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...