Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το 2 όταν μπαίνεις στον dialer πάτα το κουμπί της κλήσης και όχι της 3g βιντεοκλήσης
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα sd πάτα στο ebay υπάρχουν άπειρες.

Ακουστικά εγώ παράγγειλα αυτά : http://www.obostore.com/35...e-p-15598.html , απο όσο διάβασα ειναι οκ !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το 2 όταν μπαίνεις στον dialer πάτα το κουμπί της κλήσης και όχι της 3g βιντεοκλήσης

 

Νομίζω πατάω το σωστό , το πάνω (δεν θυμάμαι) , θα κάνω πειραμα σε λίγο και θα σε ενημερώσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρελαβα σημερα οπως εχω γραψει το πρωι σε ενα ποστ... αλλα ουτε εμενα ειχε κατι μεσα... απο αυτα που αναφερετε...

απο dealsprime... με την 1.0.5

Διαφορετικα καταστηματα minideal - dealsprime :)

1) Παιδιά να κάνω μια ερώτηση μολις πήρα το κινητό,στο Google play μου λέει να κανω ενημέρωση το SuperSu,να το κάνω;

2) Επίσης όταν πάω ρυθμίσεις UPDATE-Software update service μου βγάζει μήνυμα "δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις σταμάτησε" Πως θα κάνουμε έλεγχο για καινούρια ενημέρωση;

1) κατεβασε πρωτα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox&hl=el και κανε install και μετα κανε update στο SuperSu.

2) Το UPDATE-Software σε αυτα τα τηλεφωνα ειναι διαφορετικο, πρεπει να βαλεις καποια αρχεια στην micro sd απο τη ''νεοτερη'' rom και μετα κανεις update.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικα καταστηματα minideal - dealsprime :)

 

1) κατεβασε πρωτα αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox&hl=el και κανε install και μετα κανε update στο SuperSu.

2) Το UPDATE-Software σε αυτα τα τηλεφωνα ειναι διαφορετικο, πρεπει να βαλεις καποια αρχεια στην micro sd απο τη ''νεοτερη'' rom και μετα κανεις update.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πατάω το σωστό , το πάνω (δεν θυμάμαι) , θα κάνω πειραμα σε λίγο και θα σε ενημερώσω.

Δοκίμασα και με sim μόνο στη θέση 2 να κάνω κλήση και δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

κανε την αναβαθμιση

 

update δε θα υπαρξει, σιγουρα. οποτε μη το κοιτας εκεινο. αν θες να αλλαξεις ρομ, θα πρεπει να ακολουθησεις συγκεκριμενη διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Για εναλλακτικό του automaton, έψαξα και δοκίμασα τα πάντα, ότι υπήρχε στο play.

Άλλα ήταν απαράδεκτα, άλλα κόλλησαν το τηλέφωνο, άλλα ανώριμα... το μόνο που παίζει αξιοπρεπώς, χωρίς να έχει την ευελιξία του automaton, είναι το Smart Cover Lite. Δοκιμάστε το... ίσως να σας κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα κι εγω χθες... :)

Ολα κομπλε...!!!

Μπηκε αγγλικο recovery και partitioning επιτυχως...!!!

Εχω μια απορια ομως....

Εχει διπλο μικροφωνο?

γιατι εαν προσεξετε διπλα απο την εισοδο των ακουστικων εχει μια τρυπουλα που μοιαζει με μικροφωνο....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με sim μόνο στη θέση 2 να κάνω κλήση και δεν υπάρχει θέμα.

 

Παταγα βίντεοκλήση... Γι'αυτό.

Δοκίμασε να πατήσεις με κάρτα μονο στη 2 βιντεοκλήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω σημερα απο to2c με ολα τα παρελκομενα μια χαρα.

Παραγγελια 18/10 το παρελαβα σημερα στην Κυπρο.

Μεχρι τωρα εντυπωσεις οι καλυτερες!

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω μια καινούρια microsd που παρέλαβα σήμερα, θα παίξει αν απλά αντιγράψω

ότι υπάρχει απ' την παλιά sd στην καινούρια;

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα παίξει η sd.Γνώμη μου όμως ειναι να πας πρώτα με την παλιά sd στο ρυθμίσεις-->εφαρμογές και όσες εφαρμογές είναι στην κάρτα μνήμης,να τις μεταφέρεις πίσω στη μνήμη τηλεφώνου και μετά να αλλάξεις τις sd.

Παταγα βίντεοκλήση... Γι'αυτό.

Δοκίμασε να πατήσεις με κάρτα μονο στη 2 βιντεοκλήση.

Λογικό.Αφού η 2 σιμ δεν υποστηρίζει 3g και κατά συνέπεια βιντεοκλήση.Και από την στιγμή που έκλεισες το 3g και στην σιμ 1,ούτε αυτή μπορεί να κάνει βιντεοκλήση.Μόνο αν βάλεις την smart rom μπορείς να έχεις 3g στην 2 σιμ αλλά και πάλι όχι ταυτόχρονα με την 1 σιμ.Απλά επιλέγεις ποια απο τις 2 σιμ θα έχει 3g

Το παρελαβα κι εγω χθες... :)

Ολα κομπλε...!!!

Μπηκε αγγλικο recovery και partitioning επιτυχως...!!!

Εχω μια απορια ομως....

Εχει διπλο μικροφωνο?

γιατι εαν προσεξετε διπλα απο την εισοδο των ακουστικων εχει μια τρυπουλα που μοιαζει με μικροφωνο....

 

Nαι έχει διπλό μικρόφωνο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο θεμα.....

Εχω βαλει Cosmote What's Up σαν 2η καρτα sim.

Οπως και στο προηγουμενο android κινητο μου, χρησιμοποιουσα την επισημη εφαρμογη του what's up για ενημερωση υπολοιπου κτλ...

Τωρα δεν μου δουλευει αλλα μου πεταει ενα μηνυμα οτι η εφαρμογη ειναι για συνδρομητες cosmote...

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο θεμα.....

Εχω βαλει Cosmote What's Up σαν 2η καρτα sim.

Οπως και στο προηγουμενο android κινητο μου, χρησιμοποιουσα την επισημη εφαρμογη του what's up για ενημερωση υπολοιπου κτλ...

Τωρα δεν μου δουλευει αλλα μου πεταει ενα μηνυμα οτι η εφαρμογη ειναι για συνδρομητες cosmote...

Εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?

εχεις ενεργή καρτα για δεδομενα την πρωτη για αυτο στο βγαζει αλλαξε και βαλε τη δευτερη ενεργη και θα δουλεψει φανταζομαι

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αυτο που λες...

Η εφαρμογη δουλευει και μεσω wifi στελνοντας background sms....

Εκει δεν μου δουλευει κι ας εχω βαλει προεπιλογη για sms την cosmote...

Επισης δοκιμασα να το βαλω να με ρωταει πριν απο καθε κληση ή sms.... Στην εφαρμογη δεν ρωταει καν να στειλει και απο που......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εικονικο back button που υπαρχουν σε αλλα zte υπαρχει και στο τηλεφωνο μας καπου και δεν το βρηκα?
Link to comment
Share on other sites

18-10-2013 το αγορασα απο minideal.net και 8-11-2012 ηρθε.

20 μερες ηθελε απο κινα με singpost.com Ολα καλα εκτος απο hands free που δεν ειχε.

ποση ωρα θελει φορτιση για πρωτη φορα?

Link to comment
Share on other sites

12-10-2013 παραγγελια απο pandawill παραλαβη σημερα 08-11-2013.Φορουσε την 1.03 εκδοση.Αγγλικο recovery και του εβαλα την 1.0.5 του minideal.Εντυπώσεις πολύ καλες.

ZTE V967s sku46556 $135.99

Shipping & Handling $3.75

Grand Total $139.74

Link to comment
Share on other sites

18-10-2013 το αγορασα απο minideal.net και 8-11-2012 ηρθε.

20 μερες ηθελε απο κινα με singpost.com Ολα καλα εκτος απο hands free που δεν ειχε.

ποση ωρα θελει φορτιση για πρωτη φορα?

 

μεχρι να φορτισει η μπαταρια. ξεχνα κατι 10-12ωρα που ελεγαν παλια...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ παρέλαβα εδώ και μια βδομάδα από το to2c και έχω να πω τα εξής:

Φοράει την 1.0.5 με εγκατεστημένο το αγγλικό recovery κατευθείαν και λειτουργικά τίποτα δεν παραπέμπει σε Κίνα. Τα πάντα δουλεύουν τέλεια, μπαταρία με κανονική φόρτιση/αποφόρτιση και μεγάλη αυτονομία χωρίς τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί σε κάποια άτομα. Φώτο-βίντεο τη μέρα είναι παραπάνω από ικανοποιητικά ενώ το βράδυ έχουμε ένα θεματάκι ποιότητας και πρέπει να παίξεις με τις ρυθμίσεις.

Όλες οι εφαρμογές gps, internet κλπ δουλεύουν και πάνε με ταχύτητες απίστευτες.

Έχω βάλει sd κάρτα 8gb κι επίσης την εφαρμογή clean master https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard (για μένα κορυφαίο) που μπορείς να μεταφέρεις εφαρμογές στην sd αλλά και να αδειάζεις κρυφά αρχεία και ότι περιττό για ενίσχυση της μνήμης.

Το τηλέφωνο γενικά είναι κορυφαίο για τα λεφτά του ανταγωνιζόμενο επάξια πολλά ακριβά κορυφαία της αγοράς.

 

Σε κάποιες εφαρμογές μόνο που θέλω να κατεβάσω μου βγάζει πρόβλημα (πχ. παρουσιάστηκε πρόβλημα 491) αν ξέρει κάποιος κάτι plz help

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια εσεις που παραγγειλατε ακουστικα απο το obostore.com σε ποσες μερες σας ηρθανε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω απο χθες το κινητο! Εσβησα με ES explore boutaudio.mpe3 νομιζω και τα zip και τωρα το κινητο που το αναψα κωλησε μετα το λογοτυπο! Τι να κανω; μια βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...