Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η ερωτηση ηταν να την κρατησω μονο στο pc απο το τηλ. το εσβυσα το backup για περισσοτερο ελευθερο χωρο .μηπως πειραζει αυτο??

 

Oχι βρε κανενα προβλημα,κρατας το backup,και εαν το χρειαστης το ξαναπερνας στην καρτουλα στο ιδιο σημειο απο οπου το πηρες και φλασαρεις απο την αρχη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να μην ανοιγω αλλο thread μια απλη ερωτηση:οταν στην 1η sim slot(3G) ειμαστε στο internet και π.χ κατεβαζουμε κατι,αν δεχτουμε κληση στην 2η sim ή καλεσουμε εμεις το κατεβασμα στην 1η σταματαει?περναει δηλαδη standby μεχρι να σταματησει η κληση στη 2η?
Link to comment
Share on other sites

Ναι για την ώρα που εισαι σε κλήση,τα data σταματάνε και επανέρχονται όταν τελειώσεις την κλήση
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς πρώτα ήταν beta και πλέον trial.H full έκδοση κοστίζει 1,17€ και μόλις λήξει η trial περίοδος,προσωπικά θα το αγοράσω γιατί μου ειναι πραγματικά χρήσιμο
Link to comment
Share on other sites

στην περίπτωση flip case οπως η mofi ειναι πραγματικά χρήσιμο αλλα εαν εχεις αλλου τυπου θηκη τοτε δεν μου φαίνεται και τοσο απαραίτητο..

ισως επειδη δεν εχω συνηθίσει την χρήση του.

 

απο τα volume keys μπορουμε να ξυπνάμε την συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ούτε με αυτή ξυπνούσε

στην περίπτωση flip case οπως η mofi ειναι πραγματικά χρήσιμο αλλα εαν εχεις αλλου τυπου θηκη τοτε δεν μου φαίνεται και τοσο απαραίτητο..

ισως επειδη δεν εχω συνηθίσει την χρήση του.

 

απο τα volume keys μπορουμε να ξυπνάμε την συσκευη?

Αν το κουμπί power ήταν εμπρός (και home ταυτόχρονα στυλ galaxy) ή έστω στα πλάγια θα ήταν αλλιώς,τουλάχιστον για μένα.Αλλά πάνω δεξιά,δε με βολεύει με τίποτε γιαυτο και το automaton με έσωσε.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το automaton και τώρα που έγινε trial χρησιμοποιώ το Smart Cover Lite και μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο. Δοκιμάστε το.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το automaton και τώρα που έγινε trial χρησιμοποιώ το Smart Cover Lite και μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο. Δοκιμάστε το.

 

το δοκιμασα μολις!! πολυ ωραιο

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψαχνω κατι μονο για ανοιγμα της οθονης χωρις να εχω το κινητο σε θηκη που κλεινει (πχ μοφι). Ποιο προτεινετε περα απο το automaton που εχω ήδη;

Και αν τελικα ληξει το trial του automaton τι θα γινει, θα κλειδωσει το app μονιμα; Eχουμε καποια πληροφορια;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το smart cover lite που πρότεινε ο aaaaoooo και βάλτο μόνο να ξεκλειδώνει την οθόνη.To έβαλα και εγώ και δείχνει οκ προς το παρόν.Και εγώ δεν έχω θήκη σαν την mofi και με το πρόγραμμα αυτό,το κινητό ξεκλειδώνει με τον ίδιο τρόπο που το κάνει και το automaton.Μακάρι να ειναι οκ και στο θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Οσο εσεις τεσταρετε το smart cover lite εγω εγκατεστησα το Smart Screen ON LITE και θα το δοκιμασω ολο το σαβ/κο. Αν εντοπισω κανα προβλημα θα ποστάρω, οπως και εσείς. Οποια app αξιζουν θα προστίθενται και στον pdf οδηγό.

Tο κρατησα το λινκ του smart cover lite αν τυχον δεν πετυχει το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ούτε με αυτή ξυπνούσε

 

Αν το κουμπί power ήταν εμπρός (και home ταυτόχρονα στυλ galaxy) ή έστω στα πλάγια θα ήταν αλλιώς,τουλάχιστον για μένα.Αλλά πάνω δεξιά,δε με βολεύει με τίποτε γιαυτο και το automaton με έσωσε.

 

Δηλαδη χωρις flip case πως κλειδώνεις ξεκλειδωνεις το κινητό?

με shake?

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδώνω κανονικά με gesture ή με συντόμευση στο pie του lmt launcher.Ενημερωτικά για 100% σωστή λειτουργία στο v967s επιλέγουμε στο device input--->zopo 950 και τσεκάρουμε απο ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα--->υπηρεσίες--->lmt

Για το ξεκλείδωμα τώρα,όταν το βγάλω απο τη τσέπη,ανοίγει αυτόματα η οθόνη και όταν το έχω π.χ. ακουμπισμένο σε γραφείο περνάω το χέρι μου πάνω απο τον αισθητήρα.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το προβλημα με την οθονη που σβηνει και δεν ξανααναβει εμφανιστηκε παλι.

εχει κανεις καποιο λινκ με τις ρομ οχι αυτες του mini deal (1.0.3 και 1.0.5) για να δοκιμασω και με αυτες γιατι δυστηχως με αυτο το προβλημα το τηλ. ειναι μη λειτουργικο.Απο δευτερα θα βρισκομαι εκτος ελλαδος και δεν θα μπορω να το επιστρεψω στο to2c για αντικατασταση.

αν καποιος εχει καποια ιδεα τι μπορει να φταιει ας βοηθησει επισης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

επειδη το ψαχνω και δεν βρισκω τις δημοσιευσεις

μπορειτε να μου στειλετε ποιες καρτες μνημης και hand free ειναι λειτουργικα για να τα αγορασω?

 

απο το κινητο ειμαι 100% ευχαριστημενος κανενα προβλημα απο minideal

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγησει καποιος αυτο...

 

[ATTACH]37059[/ATTACH]

Το μονο που εκανα ειναι ενα reboot γιατι ειχε κολλησει το GPS..

φυσιολογικό, σ ολες τις συσκευές υπάρχουν παρόμοια σκαμπανευάσματα στο ποσοστό μπαταρίας μετά από reboot

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά οι πρώτες εντυπώσεις από το τηλέφωνο μας με λειτουργία από χτες που παρέλαβα.

Δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς κανένα πρόβλημα και όλες οι εφαρμογές.

Είναι με 1.0.5 και δεν έχω πειράξει, αλλάξει τίποτα.

Το τηλ είναι σφαίρα σε όλε τις λειτουργίες του σε βαθμό που έχω εκπλαγεί. Το gps μετά από δύο πλοηγούς που κατέβασα δουλεύει και κουμπώνει άμεσα.

Έβαλα ελληνικό πληκτρολόγιο με ορθογραφία.

Σε ότι αφορά φωτογραφία και βίντεο εμένα προσωπικά μ αφήνει ευχαριστημένο μιας και οι απαιτήσεις που έχω καλύπτονται μια χαρά.

Πραγματικά μέχρις στιγμής το βρίσκω απλά τέλειο και ευχαριστώ όλους γιατί ήταν καταλυτική η βοήθεια σας στην απόφαση να το παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το προβλημα με την οθονη που σβηνει και δεν ξανααναβει εμφανιστηκε παλι.

εχει κανεις καποιο λινκ με τις ρομ οχι αυτες του mini deal (1.0.3 και 1.0.5) για να δοκιμασω και με αυτες γιατι δυστηχως με αυτο το προβλημα το τηλ. ειναι μη λειτουργικο.Απο δευτερα θα βρισκομαι εκτος ελλαδος και δεν θα μπορω να το επιστρεψω στο to2c για αντικατασταση.

αν καποιος εχει καποια ιδεα τι μπορει να φταιει ας βοηθησει επισης

Mήπως στο κάνει αυτό η προστασία οθόνης ή κάποια ρύθμιση στο ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα;

Link to comment
Share on other sites

Μετα την πρωτη φόρτιση με wifi και data πάντα ενεργοποιημένα

 

http://imageshack.us/a/img822/4892/k4rd.th.png http://imageshack.us/a/img826/6749/1pu1.th.png http://imageshack.us/a/img201/2984/hcin.th.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

 

διαβάζοντας το 50% των μηνυμάτων κατέληξα σε αυτό το κινητό.....

το έχω εδώ και 2 εβδομάδες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

επειδή όμως δεν βρίσκω τώρα παλιότερα μηνύματα και δεν θυμάμαι που έχει ξανά αναφερθεί, μπορείτε να μου συστήσετε ένα αξιόπιστο πλοηγό για το κινητό (που έχετε δοκιμάσει)? και που μπορώ να τον βρω? (στείλτε μου προσωπικό μήνυμα αν υπάρχει πρόβλημα)

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Mήπως στο κάνει αυτό η προστασία οθόνης ή κάποια ρύθμιση στο ρυθμίσεις--->προσβασιμότητα;

 

Μπα δεν φοραω προστασια οθονης,και δεν πρεπει να ειναι θεμα ρυθμισεων.εβαλα την max smart μην τον ματιασω δεν το χει ξανακανει απο το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες help.

Προσπάθησα να περάσω την 1.0.5 και στο CWM έβγαλε σφάλμα.

Όπως καταλαβαίνετε bricked.

Τι κάνουμε;

 

Edit:

Άκυρο.Όλα καλά.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...