Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες πέρασα την 1.0.5 αλλά κάνει θορύβους όταν κλειδώνει και όταν ξεκλειδώνει το κινητό. Πώς μπορω να τους βγάλω?

Επίσης δεν έχω βρει πως να βγάλω τους ήχους που κάνει όταν πληκτρολογώ έναν αριθμό για να τον καλέσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω θελω να σβησω τον ηχο οταν κλεινει το κινητο.για οταν ανοιγει το εχω σβησει αλλα αυτο δεν με αφηνει να το σβησω τι παιζει ?

 

edit :το βρηκα

Edited by sirodeath
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα την 1.0.5 αλλά κάνει θορύβους όταν κλειδώνει και όταν ξεκλειδώνει το κινητό. Πώς μπορω να τους βγάλω?

Επίσης δεν έχω βρει πως να βγάλω τους ήχους που κάνει όταν πληκτρολογώ έναν αριθμό για να τον καλέσω.

 

θα πας ρυθμισεις, προφιλ ηχου, στο γενικες διπλα θα πατησεις το κουμπακι των ρυθμισεων

στο συστημα ξετικαρεις οτι δε θες

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις root απευθείας από τη συσκευή με το framaroot http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

 

Καταρχήν ευχαριστω. Λοιπόν

 

Το εγκατεστησα, επέλεξα boromir, μου λέει success, εγκαθιστά super user, κάνω reboot, και όταν ανοίγω το mobile ungle tools μου λέει ότι είμαι unroot!

Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι ότι αυτό το κουμπάκι του power θα διαλυθεί από το άνοιξε κλείσε ..... δοκίμασα το no lock αλλά δεν καάλαβα πως λειτουργεί.....υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει και να κλειδώνει με την αφή?
Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι ότι αυτό το κουμπάκι του power θα διαλυθεί από το άνοιξε κλείσε ..... δοκίμασα το no lock αλλά δεν καάλαβα πως λειτουργεί.....υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει και να κλειδώνει με την αφή?

 

http://www.freewebs.com/arxeia/ZTE_v967s_TEXNIKA_THEMATA.pdf

 

δες εδω καπου το λεει αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι ότι αυτό το κουμπάκι του power θα διαλυθεί από το άνοιξε κλείσε ..... δοκίμασα το no lock αλλά δεν καάλαβα πως λειτουργεί.....υπάρχει κάποιος τρόπος να ανοίγει και να κλειδώνει με την αφή?

 

To No Lock , ειναι για να ξεκλειδωνει τον οθονη. Προφανως εννοεις το Αutomaton.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστω. Λοιπόν

 

Το εγκατεστησα, επέλεξα boromir, μου λέει success, εγκαθιστά super user, κάνω reboot, και όταν ανοίγω το mobile ungle tools μου λέει ότι είμαι unroot!

Τοτε θα το κάνεις root με τον κλασσικό τρόπο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375197

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας πω και εγώ και να ζητήσω και βοήθεια...

 

Καταρχην ειμαι σε πλοιο, και οπως καταλαβαινεται η συνδεση μου ειναι αργη.

Το κινητο το αγόρασα στην Κίνα. Κυριολεκτικά. Εστειλα εναν γνωστο μου σε ένα μαγαζι στο yantian και δυστυχώς απο ότι κατάλαβα δεν είναι root...

 

Το κινητο έχει κινεζικά και αγγλικά μόνο. Οπότε χρειάζομαι την βοήθεια σας.

 

Ο πόλεμος με το zte καλα κρατεί αλλα έχω υποχωρήσει στα μετωπισθεν...

 

Λοιπόν τι έχει γίνει μέχρι τώρα...

 

Καταρχήν κατεβασα τα:

Cydia impactor

PdaNet

Max Flavour 3.4

Clockworkmod recovery 6.0.4.4

Mobile uncle tools

Quick boot

 

Αλλα φευ... No root...

Το quick boot μου λέει ότι δεν είμαι ρουτ.

Βάζω το pdanet μου δείχνει όλα οκ

Εγκατεστησα σε windows 7 το impactor αλλα μου γράφει signature bus unavailable, Όταν παταω το start...

Όμως απο το tab "device" όταν επιλέγω reboot το κάνει...

 

Εχετε καμία ιδέα στο τι μπορει να φταίει?

 

Τουλαχιστον κανα οδηγό για root σε αυτήν την συσκευή βήμα βήμα για nood τελείως όμως.

 

Το android version λέει ότι είναι 4.2.2

 

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων...

 

 

Ποσο το πηρες απο το κινεζικο μαγαζι, ρωταω απο περιεργια?

Επισης επειδη διαβασα την συνεχεια του ποστ καταφερες τιποτα με το root τελικα?

Link to comment
Share on other sites

:up::up:

 

 

 

Φίλε με έσωσες! στην αρχή και εγώ σκεφτηκα οτι ειπε ο kostast1 ετσι το αφησα για λιγο χωρίς μπαταρία το αποτελεσμα ιδιο! το αφησα μια ωρίτσα και τωρα εστρωσε Ευχαριστώ παιδιά!!!:)

Αυτο δειχνει ομως και σε πολλες περιπτωσης προβλημα θερμοκρασιας φιλε μου.Μακαρι βεβαια να μην υπαρχει θεμα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, όταν κάνω το repartition της μνήμης, μπορώ στο τελευταίο βήμα, αντί να επαναφέρω το backup που πήρα, να περάσω κατευθείαν την Max Smart ROM?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, όταν κάνω το repartition της μνήμης, μπορώ στο τελευταίο βήμα, αντί να επαναφέρω το backup που πήρα, να περάσω κατευθείαν την Max Smart ROM?

 

Γιατί να ρισκάρεις;2 λεπτά παραπάνω θα κάνεις...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ρισκάρεις;2 λεπτά παραπάνω θα κάνεις...

 

Δηλαδή μετά το repartition πρέπει να περάσουμε πρώτα την παλιά και μετά να εγκαταστήσουμε όποια εμείς θέλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά το repartition πρέπει να περάσουμε πρώτα την παλιά και μετά να εγκαταστήσουμε όποια εμείς θέλουμε?

 

Ναι.Για να δεις αν όλα έχουν πάει όπως θα έπρεπε,Το γράφει και Οδηγός.Τι είναι 2 λεπτά παραπάνω έτσι κ αλλιώς;Θα είσαι και σίγουρος για το αποτέλεσμα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που εχει παρει ακουστικα και δουλευει η το κουμπι κλησης να ποσταρει το λινκ?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Για να δεις αν όλα έχουν πάει όπως θα έπρεπε,Το γράφει και Οδηγός.Τι είναι 2 λεπτά παραπάνω έτσι κ αλλιώς;Θα είσαι και σίγουρος για το αποτέλεσμα.

 

Σωστή σκέψη. Δηλαδή ( για να μην το κουράζουμε), όποιος θέλει να εγκαταστήσει custom rom και θέλει και repartition, πρέπει να βάλει αγγλικό recovery ( εάν είναι κινέζικο)-> backup -> repartition -> εγκατάσταση αρχικής rom-> εγκατάσταση custom rom?

Link to comment
Share on other sites

Σωστή σκέψη. Δηλαδή ( για να μην το κουράζουμε), όποιος θέλει να εγκαταστήσει custom rom και θέλει και repartition, πρέπει να βάλει αγγλικό recovery ( εάν είναι κινέζικο)-> backup -> repartition -> εγκατάσταση αρχικής rom-> εγκατάσταση custom rom?

 

Σωστός!αυτή είναι η καλή σειρά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια εχω τις επαφες σε αρχειο .spb οπως αντιγραφηκανε απο το ομνια 2 πουεχω . πως τις περναω στο zte? η αλλιως πως συνδεεται το outlook με το κινητο για να τις περασω εστω απο εκει? στο pc πιο προγραμμα πρεπει ναεχω για να συγχρωνιζει το κινητο με το outlook? τεσ πα δεν ξερω πως να τις περασω στο zte και πολλες απο αυτες ειναι και με φωτο! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα τις εξήγαγες σε αρχείο .spb; Μήπως χρησιμοποιήσες το spb migration tool Αν ναι,χρειάζεται να εγκαταστήσεις το apk του στο v967s και μέσω αυτού να κάνεις εισαγωγή των επαφών σου
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πολύ καλό ήχο.To έχω γράψει και θα το ξαναγράψω.Το μοναδικό σοβαρό μείον της συσκευής ειναι η άθλια κάμερα που βγάζει ικανοποιητικό αποτέλεσμα μόνο αν πετύχεις συγκεκριμένες συνθήκες που αυτή απαιτεί.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει πολύ καλό ήχο

 

Ρώτησα γιατί σε κάποιο τελευταίο ποστ ένα παιδί είπε ότι είναι έτσι και έτσι...........

 

Άρα και η οθόνη καλή έτσι?

 

Το σκέφτομαι λιγάκι με δεδομένο ότι τελευταία είχα πάρει για την γυναίκα μου ένα Lenovo P770 (διπύρηνο) το οποίο μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό και το δίλημμα είναι να ξαναπάω για μένα σε κάτι που ήδη έχω δοκιμάσει και είναι ικανοποιητικό ή στο ZTE με τα ίδια και λίγο λιγότερα χρήματα που είναι τετραπύρηνο, το λέω γιατί το Lenovo το έχω τεστάρει............

Edited by chrg
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα τις εξήγαγες σε αρχείο .spb; Μήπως χρησιμοποιήσες το spb migration tool Αν ναι,χρειάζεται να εγκαταστήσεις το apk του στο v967s και μέσω αυτού να κάνεις εισαγωγή των επαφών σου

 

τις εχω σε .spb απο το kies της samsung αρα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω κάποιο πρόγραμμα που να διαβάζει το kies format.Πάντως για συγχρονισμό με outlook σε android υπάρχει και το myphone explorer.Στο κινητό βάζεις αυτό

Ρώτησα γιατί σε κάποιο τελευταίο ποστ ένα παιδί είπε ότι είναι έτσι και έτσι...........

 

Άρα και η οθόνη καλή έτσι?

 

Το σκέφτομαι λιγάκι με δεδομένο ότι τελευταία είχα πάρει για την γυναίκα μου ένα Lenovo P770 (διπύρηνο) το οποίο μέχρι τώρα φαίνεται πολύ καλό και το δίλημμα είναι να ξαναπάω για μένα σε κάτι που ήδη έχω δοκιμάσει και είναι ικανοποιητικό ή στο ZTE με τα ίδια και λίγο λιγότερα χρήματα που είναι τετραπύρηνο, το λέω γιατί το Lenovo το έχω τεστάρει............

Eιδικά το lenovo δεν το έχω δοκιμάσει.Αλλά όσα mtk6577 έχω δοκιμάσει,ειναι εμφανώς πιο αργά απο τα 4πυρηνα με τον mtk6589

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω κάποιο πρόγραμμα που να διαβάζει το kies format.Πάντως για συγχρονισμό με outlook σε android υπάρχει και το myphone explorer.Στο κινητό βάζεις αυτό

 

Eιδικά το lenovo δεν το έχω δοκιμάσει.Αλλά όσα mtk6577 έχω δοκιμάσει,ειναι εμφανώς πιο αργά απο τα 4πυρηνα με τον mtk6589

 

δηλαδη απο αυτο στο pc περναω επαφες κλπ απο το win.phone στο outlook και μετα με το προγρ.του κινητου τα περναω στο android?

γιατι διαβαζω καποια παραγραφο μονο για symbian οχι για wind.phone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...