Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε το volume up.

 

Το δοκιμασα κι αυτο αλλα τιποτα

 

Αν δεν κανω λαθος ειν volume + volume - και power button ολα μαζι

 

Δεν δουλευει ουτε αυτος ο συνδιασμος

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακληση........και παντα φιλικα.

Παιδια γραφουμε τα ιδια και τα ιδια.......ειπαμε απο 10-15 ημερες κανει να ερθει........:)

Εκτος καποιου απροοπτου,σπανιοτατο βεβαια.:rolleyes:

 

Ειχαμε σημερα ανοιχτο το gps σε μια διαδρομη 2 ωρων περιπου.Δεν εχασε σημα καπου,και η κινηση στον χαρτη ηταν ομαλοτατη.

Δοκιμασαμε το igo-dont panic,και τα 2 τα πηγε αριστα........

Σωστά.Αυτοί οι χρόνοι όμως ειναι αν βρίσκεσαι Αθήνα ή κάπου κοντά.Εμένα σήμερα ήρθε το δεύτερο zte και έκανε συγκεκριμένα απο την ημέρα καταγραφής του tracking 19 ημέρες.Το αξιοσημείωτο ειναι ότι από Σιγκαπούρη-Αθήνα έκανε απο το "despatched" στο "arrived to overseas" 11 ημέρες και από Αθήνα - Κοζάνη άλλες 5 ημέρες :lol: Kαι όπως το κόβω και το 3ο που περιμένω και ειναι despatched απο 30-8 θα παραλάβω την άλλη Δευτέρα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Αυτοί οι χρόνοι όμως ειναι αν βρίσκεσαι Αθήνα ή κάπου κοντά.Εμένα σήμερα ήρθε το δεύτερο zte και έκανε συγκεκριμένα απο την ημέρα καταγραφής του tracking 19 ημέρες.Το αξιοσημείωτο ειναι ότι από Σιγκαπούρη-Αθήνα έκανε απο το "despatched" στο "arrived to overseas" 11 ημέρες και από Αθήνα - Κοζάνη άλλες 5 ημέρες :lol: Kαι όπως το κόβω και το 3ο που περιμένω και ειναι despatched απο 30-8 θα παραλάβω την άλλη Δευτέρα

 

και εγω κοντα στην κοζανη μενω!!!!!!:lol: τοσο πολυ καιρο θα κανει?με εχει φαει η αγωνια και δεν εχω καν κινητο :wacko: :wacko: γιατι με χαλασε

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα δέματα προωθούνται απο Αθήνα-Θεσσαλονίκη και μετά Κοζάνη.Εμένα έφτασε στο αεροδρόμιο την τετάρτη το μεσημέρι και σήμερα τα ξημερώματα στις 02.00 ήταν θεσσαλονίκη και το πρωϊ Κοζάνη.Αλλες φορές στις 12 ημέρες είχα το δέμα στο σπίτι. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα δέματα προωθούνται απο Αθήνα-Θεσσαλονίκη και μετά Κοζάνη.Εμένα έφτασε στο αεροδρόμιο την τετάρτη το μεσημέρι και σήμερα τα ξημερώματα στις 02.00 ήταν θεσσαλονίκη και το πρωϊ Κοζάνη.Αλλες φορές στις 12 ημέρες είχα το δέμα στο σπίτι.

 

12 μερες απο τοτε που πηρες τρακινκ εννοεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Ειπωθηκε νωρίτερα οτι το ραδιο για να λειτουργησει χρειαζεται ακουστικα τα οποια ομως δεν περιεχονται στην συσκευασια. Στην τελικη τιμη του τλφ λοιπον , αναγκαστικα, προσθετουμε και αυτη των ακουστικων.... που δεν ειναι και πολυ φθηνα οπως βλεπω!
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα που δοκιμασα (philips) παιζουν μια χαρα. Και σα hands free τα χρησιμοποιω (με το μικροφωνο της συσκευης ομως)

 

Hands free της htc δε παιζουν παντως. Ακουγεται ενα συνεχομενο τικ τικ

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα κι αυτο αλλα τιποτα

 

 

 

Δεν δουλευει ουτε αυτος ο συνδιασμος

 

Φαντάζομαι ότι πριν έμπαινε με τον συνδιασμό των πλήκτρων έτσι.....?

Υποθέτοντας ότι έχουν γίνει όλα σωστά λοιπόν , δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε παιδια τα ακουστικα ημαρτον 100 κινητα εχουμε παρει πιο πριν εχουμε απο κει

σημερα παρελαβα κ γω -- ειχα παρει κ μια θηκη της νιλκιν σε μαυρο αλλα δεν ειχαν κ μου στειλαν σε κιτρινο η οποια ειναι αισχος--

κατα τα αλλα το κινητακι πολυ καλο, θα ηθελα να ειχε λιγο παραπανω φωτεινοτητα η οθονη. Η καμερα που λενε οι πιο πολλοι εδω οτι ειναι χαλια, εμενα μου φανηκε μια χαρα εκτος αν θελουν επαγγελματικες φωτο. Το κινητο ειναι γιγαντας, δεν ειναι βαρυ ομως, μοιαζει οτι κοστιζει πολυ παραπανω απο 120 ευρο

Μαζι με το κινητο παρελαβα κ την κλασικη μαυρη σιλοκονε θηκη με το S πισω και 3 ζελατινες.

Ηρθε σχετικα γρηγορα αν αναλογιστει κανεις οτι 29/8 εκανα την παραγγελια.

Η μπαταρια πραγματικα ατελειωτη σε σχεση με τα xperia χ8 και μινι που ειχα πιο πριν

Ηρθε με ελληνικα, και playstore οπως ειχε συμφωνηθει

Κατι τελευταιο που προσεξα, το δηλωνουν σαν gift και low price 15$ αλλα το στελνου σαν διαφημιστικο ειδος, ωστε και καλα να φανει οτι δεν ειναι αγορα

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε παιδια τα ακουστικα ημαρτον 100 κινητα εχουμε παρει πιο πριν εχουμε απο κει

σημερα παρελαβα κ γω -- ειχα παρει κ μια θηκη της νιλκιν σε μαυρο αλλα δεν ειχαν κ μου στειλαν σε κιτρινο η οποια ειναι αισχος--

κατα τα αλλα το κινητακι πολυ καλο, θα ηθελα να ειχε λιγο παραπανω φωτεινοτητα η οθονη. Η καμερα που λενε οι πιο πολλοι εδω οτι ειναι χαλια, εμενα μου φανηκε μια χαρα εκτος αν θελουν επαγγελματικες φωτο. Το κινητο ειναι γιγαντας, δεν ειναι βαρυ ομως, μοιαζει οτι κοστιζει πολυ παραπανω απο 120 ευρο

Μαζι με το κινητο παρελαβα κ την κλασικη μαυρη σιλοκονε θηκη με το S πισω και 3 ζελατινες.

Ηρθε σχετικα γρηγορα αν αναλογιστει κανεις οτι 29/8 εκανα την παραγγελια.

Η μπαταρια πραγματικα ατελειωτη σε σχεση με τα xperia χ8 και μινι που ειχα πιο πριν

Ηρθε με ελληνικα, και playstore οπως ειχε συμφωνηθει

Κατι τελευταιο που προσεξα, το δηλωνουν σαν gift και low price 15$ αλλα το στελνου σαν διαφημιστικο ειδος, ωστε και καλα να φανει οτι δεν ειναι αγορα

με γιεα σου!εγω 28/8 εκανα παραγγελια και δεν μου εχει ερθει ακομα το ατιμο...dispatched to overseas ειναι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα η φωτεινοτητα ειναι αρκετα υψηλη, ακομα και στα χαμηλα επιπεδα.

Ποιες εφαρμογες θεωρειται must εχω βαλει το greenify, gravity box. Φορτιστη αυτοκινητου και ζελατινες (που να προστατευει την οθονη) που μπορω να βρω. Σε εμενα μου φενεται πολυ μικρο το καλωδιο Usb (και βγαινει ευκολα απο τη θυρα USB)

Edit: Επισης ποια εφαρμογη λετε να βαλω για εντοπισμο σε περιπτωση που το χασω;

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε παιδια τα ακουστικα ημαρτον 100 κινητα εχουμε παρει πιο πριν εχουμε απο κει

σημερα παρελαβα κ γω -- ειχα παρει κ μια θηκη της νιλκιν σε μαυρο αλλα δεν ειχαν κ μου στειλαν σε κιτρινο η οποια ειναι αισχος--

κατα τα αλλα το κινητακι πολυ καλο, θα ηθελα να ειχε λιγο παραπανω φωτεινοτητα η οθονη. Η καμερα που λενε οι πιο πολλοι εδω οτι ειναι χαλια, εμενα μου φανηκε μια χαρα εκτος αν θελουν επαγγελματικες φωτο. Το κινητο ειναι γιγαντας, δεν ειναι βαρυ ομως, μοιαζει οτι κοστιζει πολυ παραπανω απο 120 ευρο

Μαζι με το κινητο παρελαβα κ την κλασικη μαυρη σιλοκονε θηκη με το S πισω και 3 ζελατινες.

Ηρθε σχετικα γρηγορα αν αναλογιστει κανεις οτι 29/8 εκανα την παραγγελια.

Η μπαταρια πραγματικα ατελειωτη σε σχεση με τα xperia χ8 και μινι που ειχα πιο πριν

Ηρθε με ελληνικα, και playstore οπως ειχε συμφωνηθει

Κατι τελευταιο που προσεξα, το δηλωνουν σαν gift και low price 15$ αλλα το στελνου σαν διαφημιστικο ειδος, ωστε και καλα να φανει οτι δεν ειναι αγορα

φιλε αν επιτρεπεται εισαι απο αθηνα;

ποτε το ειδες οτι εφτασε στο κεντρο διανομης

Huawei x5

Zte carl

Huawei y210

Samsung e1182

Zte v967s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Μιας κ το σκεφτομαι κ εγω, ποια θα λεγατε οτι ειναι τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα του?

επισης, το οτι δεν εχει accelerometer και magnetic field sensor επηρεαζει τη λειτουργια του ως GPS? Γενικα, που χρειαζονται αυτοι οι σενσορες?

τελος, το παρελαβε κανεις με τη 1.05 ROM? υπαρχουν καποια προβληματα?

 

υ.γ. η ποιοτητα ομιλιας / σηματος ελπιζω ειναι καλη,ε? γιατι μη ξεχναμε ειναι τηλεφωνο πανω απο ολα.

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινοτητα σε μενα ειναι αρκετα υψηλη. Ακομη και στα χαμηλα επιπεδα

Δες εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4888470#post4888470

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε παιδια τα ακουστικα ημαρτον 100 κινητα εχουμε παρει πιο πριν εχουμε απο κει

σημερα παρελαβα κ γω -- ειχα παρει κ μια θηκη της νιλκιν σε μαυρο αλλα δεν ειχαν κ μου στειλαν σε κιτρινο η οποια ειναι αισχος--

κατα τα αλλα το κινητακι πολυ καλο, θα ηθελα να ειχε λιγο παραπανω φωτεινοτητα η οθονη. Η καμερα που λενε οι πιο πολλοι εδω οτι ειναι χαλια, εμενα μου φανηκε μια χαρα εκτος αν θελουν επαγγελματικες φωτο. Το κινητο ειναι γιγαντας, δεν ειναι βαρυ ομως, μοιαζει οτι κοστιζει πολυ παραπανω απο 120 ευρο

Μαζι με το κινητο παρελαβα κ την κλασικη μαυρη σιλοκονε θηκη με το S πισω και 3 ζελατινες.

Ηρθε σχετικα γρηγορα αν αναλογιστει κανεις οτι 29/8 εκανα την παραγγελια.

Η μπαταρια πραγματικα ατελειωτη σε σχεση με τα xperia χ8 και μινι που ειχα πιο πριν

Ηρθε με ελληνικα, και playstore οπως ειχε συμφωνηθει

Κατι τελευταιο που προσεξα, το δηλωνουν σαν gift και low price 15$ αλλα το στελνου σαν διαφημιστικο ειδος, ωστε και καλα να φανει οτι δεν ειναι αγορα

 

Καλοριζικο να ειναι!

Οσο για τα ακουστικα που τα απαξιεις... 15 δολ επιπλεον ειναι. Οποτε και αλλαζει η τιμη του τλφ.

Απο που παρηγγειλες το τλφ και με τι ρομ ηλθε?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα η φωτεινοτητα ειναι αρκετα υψηλη, ακομα και στα χαμηλα επιπεδα.

Ποιες εφαρμογες θεωρειται must εχω βαλει το greenify, gravity box. Φορτιστη αυτοκινητου και ζελατινες (που να προστατευει την οθονη) που μπορω να βρω. Σε εμενα μου φενεται πολυ μικρο το καλωδιο Usb (και βγαινει ευκολα απο τη θυρα USB)

Edit: Επισης ποια εφαρμογη λετε να βαλω για εντοπισμο σε περιπτωση που το χασω;

Φορτιστη και ζελατινες δες στο ebay. Προσεξε μονο οι ζελατινες να εχουν τις απαραιτητες τρυπες για την καμερα και τους σενσορες.

Για εντοπισμο εχω το cerberus. Το ιδιο ειχα και στο htc.

Επισης χρησιμοποιω τον φορτιστη και το καλωδιο απ το htc

 

 

 

 

Καλησπερα σας. Μιας κ το σκεφτομαι κ εγω, ποια θα λεγατε οτι ειναι τα σημαντικοτερα μειονεκτηματα του?

επισης, το οτι δεν εχει accelerometer και magnetic field sensor επηρεαζει τη λειτουργια του ως GPS? Γενικα, που χρειαζονται αυτοι οι σενσορες?

τελος, το παρελαβε κανεις με τη 1.05 ROM? υπαρχουν καποια προβληματα?

 

υ.γ. η ποιοτητα ομιλιας / σηματος ελπιζω ειναι καλη,ε? γιατι μη ξεχναμε ειναι τηλεφωνο πανω απο ολα.

ευχαριστω.

 

Μειονεκτημα δεν εχω βρει ακομη. Ισως οτι δεν εχει hdmi και δεν παιζουν καποια παιχνιδια :lol:

 

Ποιοτητα και σημα ειναι σουπερ!

Τι ακριβως ειναι το accelometer και το αλλο το magnetic ειπαμε? Το gps δουλευει ρολοι. Με sygic το χρησιμοποιω

Link to comment
Share on other sites

Φορτιστη και ζελατινες δες στο ebay. Προσεξε μονο οι ζελατινες να εχουν τις απαραιτητες τρυπες για την καμερα και τους σενσορες.

Για εντοπισμο εχω το cerberus. Το ιδιο ειχα και στο htc.

Επισης χρησιμοποιω τον φορτιστη και το καλωδιο απ το htc

 

 

 

 

 

 

Μειονεκτημα δεν εχω βρει ακομη. Ισως οτι δεν εχει hdmi και δεν παιζουν καποια παιχνιδια :lol:

 

Ποιοτητα και σημα ειναι σουπερ!

Τι ακριβως ειναι το accelometer και το αλλο το magnetic ειπαμε? Το gps δουλευει ρολοι. Με sygic το χρησιμοποιω

 

το accelometer ισως μετραει την ταχυτητα αλλα δεν εχω ιδεα τι ακριβως ειναι... το Magnetic sensor δειχνει τα σημεια του οριζοντα νομιζω

Link to comment
Share on other sites

νταξει για την φωτεινοτητα γουστα ειναι αυτα, επισης δεν μ αρεσει το ασπρο του κινητου, δεν ειναι ασπρο ασπρο αλλα κιτρινιγκρι.

ακουστικα βασικα δεν χρησιμοποιω, και εχω καμια 10ρια περισια απο προηγουμενα κινητα.

γι αυτους που περιμενουν ακομη:

06-09-2013, Arrived at overseas (Country code: GR)

02-09-2013, Despatched to overseas (Country code: GR)

Receive Item At Office Of Exchange 06-09-2013 59:00 IPS

Item in conta ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 09-09-2013 01:36 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

Item to be delivered 09-09-2013 07:55 ΠΟΛΗ ΕΠΑΡΧΙΑΣ- ΕΛΤΑ

Xperia X8 powered by ILiaDeLoFd xperience 2.3.5 with unlocked bootloader

XPERIA mini ViPeR v4 unlocked bootloader

ΖΤΕ v967s

Link to comment
Share on other sites

νταξει για την φωτεινοτητα γουστα ειναι αυτα, επισης δεν μ αρεσει το ασπρο του κινητου, δεν ειναι ασπρο ασπρο αλλα κιτρινιγκρι.

ακουστικα βασικα δεν χρησιμοποιω, και εχω καμια 10ρια περισια απο προηγουμενα κινητα.

γι αυτους που περιμενουν ακομη:

06-09-2013, Arrived at overseas (Country code: GR)

02-09-2013, Despatched to overseas (Country code: GR)

Receive Item At Office Of Exchange 06-09-2013 59:00 IPS

Item in conta ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ 09-09-2013 01:36 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

Item to be delivered 09-09-2013 07:55 ΠΟΛΗ ΕΠΑΡΧΙΑΣ- ΕΛΤΑ

 

με κουριερ το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

με κουριερ το πηρες?

 

δεν εκανε τριε μερες να ερθει απο κινα αλλα 3 μερες απο αθηνα στην επαρχια

Link to comment
Share on other sites

δεν εκανε τριε μερες να ερθει απο κινα αλλα 3 μερες απο αθηνα στην επαρχια

 

ε το καταλαβα...αλλα το πηρε μια μερα πιο μετα απο μενα και το εχει ηδη.εμενα εδω και μια βδομαδα ειναι dispatched για αυτο με φενεται περιεργο και ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...