Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησες μικρότερο shutter lag στην κάμερα?

 

Σημασία δεν έχει αν υπάρχει πραγματικά αυτό αλλά το ότι το νιώθεις! Μην καίγεσαι να μάθεις επακριβώς τι βελτιώθηκε από τη στιγμή που βλέπεις διαφορά προς το καλύτερο σε σχέση με πριν. Δεν θα κερδίσεις και τίποτα! Όλα έχουν να κάνουν με το feeling στον χρήστη. Άρα άμα σου φαίνεται μικρότερο σε σχέση με πριν έχει καλώς και ας μην είναι...

 

Εμένα ο TW ας πούμε πάντα μου δίνει την αίσθηση ότι λαγκάρει. Ίσως επειδή πριν είχα pure android και galaxy nexus. Άλλοι όμως πίνουν νερό στο όνομα του! Εγώ τον έχω πετάξει και σαν εφαρμογή. Δεν υπάρχει κάν στο κινητό παρά μόνο Nova

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτούσια όπως την δίνει η Sammy νομίζω δεν μπαίνει. Μόνο ότι έχει γίνει port από devs στο xda. Κοίτα εκεί. Έχω καιρό να ασχοληθώ για να σου πω ποιο είναι το καλύτερο build.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ξερετε πως βαζουμε στο i9505 τη ρομ του google edition?

 

Κάνεις root

Βάζεις custom recovery

Μεταφέρεις την rom στο τηλεφωνο ,μπαινεις σε cwm ,κάνεις Wipe Data/Factory Reset - Wipe Dalvik Cache και τέλος περνάς την rom .

Έχοντας πάρει πρώτα ενα nadroid backup μήπως και συμβεί κάτι .

 

Samsung Galaxy S4 Google Edition

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2352258

 

 

Αυτά τα συζητάμε στις Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

AP:l9505XXUBMGA

CP:l9505XXUBMGA

CSC:l9505OXABMH2

PDA:MGA/PHONE:MGA/ CSC:MH2 (DBT)

 

Μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου με 2 λογια και κανα link επισης ποια εκδοση να κατεβασω για root γιατι εχω μπλεχτει ασχημα με τα τοσα που διαβαζω.

Βασιλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μπερδεύεσαι. Ακολουθείς τον οδηγό Galaxy S4 : Πλήρης οδηγός για Root και γίνεσαι Root.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πριν κανα 2 βδομαδες πηρα την συσκευη.. γερμανικη DBT και με το που το ανοιξα μ εβγαλε ΟΤΑ αναβαθμιση, ε και την εβαλα κατευθειαν...

 

αλλα! δεν μ βγαζει την επιλογη για shortcuts στην lockscreen!

 

αν περασω την ιδια ρομ, MGA MH2 με odin, θα ξαναπερασει ολα τα αρχεια της ρομ ωστε να χω τα shortcuts ή πρεπει να κανω τιποτα αλλο για να να διαγραψει ολα τα στοιχεια της ρομ και να περασει τα νεα??

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την πάνω από την παλιά χωρίς wipe .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware I9505XXUDMGG με διαφορετικό changelist αλλά όσοι το βάλανε κλείδωσε η συσκευή τους. Δεν μπορούν να μπουν στο recovery ή odin..οπότε προσοχή
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware I9505XXUDMGG με διαφορετικό changelist αλλά όσοι το βάλανε κλείδωσε η συσκευή τους. Δεν μπορούν να μπουν στο recovery ή odin..οπότε προσοχή

 

Απο 30/07 εχει βγει, μηπως κανεις καποιο λαθος?

εχεις λινκ?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Η MGA βγηκε τοτε που λες

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

NEW 4.2.2 - I9505XXUDMGG

Country: Austria (A1)

Version: Android 4.2.2

Changelist: 1220396

Build date: Tue, 30 Jul 2013 15:21:27 +0000

Product Code: MOB

PDA: I9505XXUDMGG

CSC: I9505VFGDMG3

MODEM: I9505XXUDMGG

 

 

Εγω οτι βλεπω λεω...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Απο 30/07 εχει βγει, μηπως κανεις καποιο λαθος?

εχεις λινκ?

 

Έχει μεγαλύτερο changelist απο την mga.Επίσης πριν απο λίγο βγήκε και αυτή:

 

Model: GT-I9505

Country: United Kingdom

Release: Android 4.2.2

Change List: 1220396

Build date: Wed, August 21, 2013 02:04:32 +0000

Product Code: BTU

PDA: I9505XXUDMH8

CSC : I9505OXXDMHA

MODEM: I9505XXUDMH8

 

Ίδιο changelist με την I9505XXUDMGG. Αυτό που έχει σημασία είναι οτι βάλανε κλειδώματα..

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware I9505XXUDMGG με διαφορετικό changelist αλλά όσοι το βάλανε κλείδωσε η συσκευή τους. Δεν μπορούν να μπουν στο recovery ή odin..οπότε προσοχή

 

Εννοείς δεν αναγνωρίζει το Odin το κινητό και δεν μπορείς να μπεις σε custom recovery ή και στο stock ;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς δεν αναγνωρίζει το Odin το κινητό και δεν μπορείς να μπεις σε custom recovery ή και στο stock ;

 

Ναι, όσοι δοκίμασαν τους έβγαλε errors. Παρακάτω είναι οι νέες τιμές που δείχνει στο download mode

KNOX KERNEL LOCK: 0x0

KNOX WARRANTY VOID: 0x0

SELinux status: Enforcing

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο firmware I9505XXUDMGG με διαφορετικό changelist αλλά όσοι το βάλανε κλείδωσε η συσκευή τους. Δεν μπορούν να μπουν στο recovery ή odin..οπότε προσοχή

 

Η τελευταία Ευρωπαΐκη Rom είναι η Αγγλική:

http://www.android-hilfe.de/original-firmwares-fuer-samsung-galaxy-s4-i9505/469042-i9505-stock-rom-i9505xxudmh8-jelly-bean-4-2-2-a.html

που κυκλοφόρησε χθες.

 

Συντομα θα κυκλοφορησει και για αλλες μεγαλες Χωρες της Ευρώπης. Εγω εχω Γερμανικο οποτε θα την παρω συντομα.:p

 

Αυτη που ανεφερες ειναι για παρόχους branded η Rom γιαυτο κλειδωνει η συσκευη και δεν ειναι η τελευταία.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία Ευρωπαΐκη Rom είναι η Αγγλική:

http://www.android-hilfe.de/original-firmwares-fuer-samsung-galaxy-s4-i9505/469042-i9505-stock-rom-i9505xxudmh8-jelly-bean-4-2-2-a.html

που κυκλοφόρησε χθες.

 

Συντομα θα κυκλοφορησει και για αλλες μεγαλες Χωρες της Ευρώπης. Εγω εχω Γερμανικο οποτε θα την παρω συντομα.:p

 

Αυτη που ανεφερες ειναι για παρόχους branded η Rom γιαυτο κλειδωνει η συσκευη και δεν ειναι η τελευταία.

 

Αυτή την Αγγλική αν την πέράσουμε θα έχουμε θέματα με Odin και Recovery;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την Αγγλική αν την πέράσουμε θα έχουμε θέματα με Odin και Recovery;

 

Τι είδους θέματα ?Ενα επίσημο firmware ειναι που το περνάς με odin αν δεν έχει βγει για την χώρα προέλευσης της συσκευής σου .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι είδους θέματα ?Ενα επίσημο firmware ειναι που το περνάς με odin αν δεν έχει βγει για την χώρα προέλευσης της συσκευής σου .

 

Αυτό που ανέφερε παραπάνω ο φίλος ότι κλείδωσανε συσκευές ή δεν μπορούσαν να μπούν σε recovery ή Odin mode

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου .

 

Επειδη έχω μείνει με την mf8 παρα πολυ καιρο , η πιο πρόσφατη ρομ που εχει βγει ειναι η mga? τα λέω σωστά ?

 

Επίσης που να απευθυνθώ για να πάρω οδηγίες για επαναφορά backup απο titanium ? ευχαριστώ !

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Περασε κσνεις το νεο??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...