Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

αγόρασα το s4 πριν λίγες μέρες και τώρα που έχω χρόνο θέλω να το παραμετροποιήσω προς χρήση. Είναι ελληνικής αντιπροσωπείας τουλάχιστον για τέτοιο το αγόρασα, έχει την MH6 MH6 MH4 (EUR), και θέλω να περάσω την MGA την προτελευταία έκδοση αλλα το Kies μου δίνει την δυνατότητα μόνο για την MH6. Να το κατεβάσω από το link της πρώτης σελίδας το firmware και να το περάσω με odin.

Γιώργος

 

Εφοσον εχει ηδη την ΜΗ6 δεν γινεται downgrade...Δυστυχως για σενα ουτε root ουτε custom rom μπορεις να περασεις χωρις να χασεις την εγγυηση της συσκευης σου...

 

ΥΓ Με προλαβε ο απο πανω :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εφοσον εχει ηδη την ΜΗ6 δεν γινεται downgrade...Δυστυχως για σενα ουτε root ουτε custom rom μπορεις να περασεις χωρις να χασεις την εγγυηση της συσκευης σου...

 

ΥΓ Με προλαβε ο απο πανω :P

 

Λάθος την MDE έχω:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος την MDE έχω:wacko:

 

Αν εχεις AMDE τοτε περνα με odin thn MGA και εισαι κομπλε. Ασε το kies...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα βρήκα την αναβάθμιση για Samsung galaxy S4 GT-I9505

 

http://www.sammobile.com/2013/10/01/exclusive-i9505xxuemi8-leaked-android-4-3-test-firmware-for-galaxy-s4-gt-i9505/

το περνάς μέσο "Odin3 v3.09"

 

ισχύει κάτι τέτοιο ρε παιδια?να το περάσω η θα μ κολλάει κανένα κινητό και θα ψάχνομαι...

 

Ξέρει κάποιος κάτι??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα βρήκα την αναβάθμιση για Samsung galaxy S4 GT-I9505

 

http://www.sammobile.com/2013/10/01/exclusive-i9505xxuemi8-leaked-android-4-3-test-firmware-for-galaxy-s4-gt-i9505/

το περνάς μέσο "Odin3 v3.09"

 

ισχύει κάτι τέτοιο ρε παιδια?να το περάσω η θα μ κολλάει κανένα κινητό και θα ψάχνομαι...

 

Ξέρει κάποιος κάτι??

 

Δεν είναι κάτι δύσκολο. Παρόλα αυτά εάν δεν είσαι σίγουρος πως να επαναφερεις το τηλέφωνο σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά καλύτερα να περιμένεις τον επίσημο τρόπο. Υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί πώς να περάσεις official firmware με odin.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι δύσκολο. Παρόλα αυτά εάν δεν είσαι σίγουρος πως να επαναφερεις το τηλέφωνο σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά καλύτερα να περιμένεις τον επίσημο τρόπο. Υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί πώς να περάσεις official firmware με odin.

 

 

Καλύτερα να περιμένω το επίσημο...πότε βγαίνει ? κ επίσης το επίσημο θα γίνει μόνο μέσο KIES?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να περιμένω το επίσημο...πότε βγαίνει ? κ επίσης το επίσημο θα γίνει μόνο μέσο KIES?

 

Σύντομα. Θα γίνεται και μέσω kies.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η επίσημη έκδοση της 4.3...

άντε να δούμε τι αλλαγές θα υπάρχουν...

 

http://www.sammobile.com/2013/10/17/samsung-galaxy-s4-lte-gt-i9505-receives-official-android-4-3-update/#.Ul_Fmo3Gt6k.twitter

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η επίσημη έκδοση της 4.3...

άντε να δούμε τι αλλαγές θα υπάρχουν...

 

http://www.sammobile.com/2013/10/17/samsung-galaxy-s4-lte-gt-i9505-receives-official-android-4-3-update/#.Ul_Fmo3Gt6k.twitter

 

Ηρθε!!!!!! Καθε που εχω αναβάθμιση μου βγάζει αυτο το μηνυμα οπως τωρα https://www.dropbox.com/s/3me89h8bd53y3oq/2013-10-17%2014.52.56.png βαριεμαι φρικτά να την κανω μέσω kies οποτε θα περιμένω λιγο αργότερα ή αυριο...

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε!!!!!! Καθε που εχω αναβάθμιση μου βγάζει αυτο το μηνυμα οπως τωρα https://www.dropbox.com/s/3me89h8bd53y3oq/2013-10-17%2014.52.56.png βαριεμαι φρικτά να την κανω μέσω kies οποτε θα περιμένω λιγο αργότερα ή αυριο...

 

Λίγη υπομονή ακόμα...:mad:(τουλάχιστον για όσους έχουν Γερμανικό)

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε!!!!!! Καθε που εχω αναβάθμιση μου βγάζει αυτο το μηνυμα οπως τωρα https://www.dropbox.com/s/3me89h8bd53y3oq/2013-10-17%2014.52.56.png βαριεμαι φρικτά να την κανω μέσω kies οποτε θα περιμένω λιγο αργότερα ή αυριο...

 

Αναμενουμε customs με τη νεα εκδοση να δουμε τι γινεται... :) Nice η sammy γρηγορα το εβγαλε. Περιμενα νοεμβρη εγω...

 

Λίγη υπομονή ακόμα...:mad:(τουλάχιστον για όσους έχουν Γερμανικό)

 

Δεν καταλαβα γιατι πρεπει να εχεις γερμανικο για να την περασεις?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα γιατι πρεπει να εχεις γερμανικο για να την περασεις?

 

Για όσους θέλουν μέσω ΟΤΑ, έχει ξεκινήσει για συγκεκριμένες χώρες πρός το παρόν...

Μέσα σε αυτές, από Ευρώπη πάντα, είναι και η Γερμανία (DBT)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω πατησα τωρα για ενημερωση και μου εβγαλε οτι server ειναι full παντα μιλαω μεσω wi fi.Αμα κανουμε update απο Kies θα χαθει τιποτα η καλο ειναι να κανουμε full wipe;
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν μέσω ΟΤΑ, έχει ξεκινήσει για συγκεκριμένες χώρες πρός το παρόν...

Μέσα σε αυτές, από Ευρώπη πάντα, είναι και η Γερμανία (DBT)

 

Πειτε μου εναν λογο να κανει καποιος ΟΤΑ...Εγω δεν βρισκω. Γιαυτο το λογο το ειπα ετσι προηγουμενως... 100 ωρες κανει και συνηθως πεταει τα γνωστα μηνυματα...

Για το αλλο παληκαρι απο πανω ναι κανε wipe αλλη εκδοση λειτουργικου περνας οχι minor update...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου εναν λογο να κανει καποιος ΟΤΑ...Εγω δεν βρισκω. Γιαυτο το λογο το ειπα ετσι προηγουμενως... 100 ωρες κανει και συνηθως πεταει τα γνωστα μηνυματα...

Για το αλλο παληκαρι απο πανω ναι κανε wipe αλλη εκδοση λειτουργικου περνας οχι minor update...

 

Εγω μόνο ΟΤΑ κάνω πάντα..δεν έχω την υπομονή ν ασχοληθω με το αθλιο kies. Αντι να την βάλω τωρα με kies θα το κάνω το απογευμα ΟΤΑ ή αυριο..σιγα το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μόνο ΟΤΑ κάνω πάντα..δεν έχω την υπομονή ν ασχοληθω με το αθλιο kies. Αντι να την βάλω τωρα με kies θα το κάνω το απογευμα ΟΤΑ ή αυριο..σιγα το πράγμα.

 

LOL δεν μιλαγα φυσικα για το kies που παιζει στα ορια της αθλιοτητας του itunes (το οποιο εχει κοπιαρει) για το odin μιλουσα.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου εναν λογο να κανει καποιος ΟΤΑ...Εγω δεν βρισκω. Γιαυτο το λογο το ειπα ετσι προηγουμενως... 100 ωρες κανει και συνηθως πεταει τα γνωστα μηνυματα...

Για το αλλο παληκαρι απο πανω ναι κανε wipe αλλη εκδοση λειτουργικου περνας οχι minor update...

 

Ευχαριστω την περιμενα την απαντηση σου για το full wipe λογικο ειναι παμε σε 4.3.Αντε παλι απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανουμε full wipe στην 4.2.2 MH5 (τελευταια Γερμανικη) και μετα κατεβαζουμε απο SamMobile την 4.3 και την φλασαρουμε με ODIN.

Σωστα η θα παρουσιασει καποιο προβλημα;

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανουμε full wipe στην 4.2.2 MH5 (τελευταια Γερμανικη) και μετα κατεβαζουμε απο SamMobile την 4.3 και την φλασαρουμε με ODIN.

Σωστα η θα παρουσιαση καποιο προβλημα;

 

Σωστος. Αν θελεις για να εισαι απολυτως σιγουρος μολις κανεις boot στην 4.3 κανε αλλο ενα factory defaults και εισαι κομπλε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σωστος. Αν θελεις για να εισαι απολυτως σιγουρος μολις κανεις boot στην 4.3 κανε αλλο ενα factory defaults και εισαι κομπλε...

 

Ναι ναι σιγουρα ξεχασα να το αναφερω.Για να ειναι καθαρη απο την αρχη η 4.3.Thank's.;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι!! περασε μηπως κανεις την επισημη γερμανικη 4.3 να μας πει εντοιπωσεις?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε επίσημα να διατίθεται η 4.3 από την Samsung

 

Αλλαγές και βελτιώσεις στο Android 4.3

 

Υποστήριξη OpenGL 3.0

Υποστήριξη TRIM (βελτιώνει την ταχύτητα ανάγνωσης του αποθηκευτικού χώρου)

Υποστήριξη ANT+

Samsung KNOX (KNOX Bootloader και εφαρμογή)

Samsung Wallet

Βελτιωμένη διαχείριση RAM

Βελτιωμένη χρωματική αναπαράσταση στην οθόνη.

Βελτιωμένος TouchWiz (λιγότερο lag και redraws)

Νέο Samsung πληκτρολόγιο

Νέος Samsung Browser (fullscreen με νέα tabs και πολλά άλλα)

Reading Mode (για καλύτερο διάβασμα κειμένων στην συσκευή)

Νέο firmware για την κάμερα για καλύτερες φωτογραφίες

Μικρές αλλαγές στην εμφάνιση (επαφές και widgets)

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...