Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οσο αφορα την κυκλοφορια των νεων εκδοσεων android ισχυει οτι ισχυε και στα s2?

 

Δηλαδη αργα τα ζα και τη κυκλοφορουσαν αφου ειχε κυκλοφορησει επισημα σε branded κινητα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα κ σε μένα έγινε αυτό που δεν ήθελα να γίνει. πέρασα μέσο odin την τελευταία γαλλική έκδοση ...μετα μέσο wifi μου ήρθαν 2 ενημερώσεις και τώρα έχω την τελευταία Αγγλική έκδοση. ΚΑΛΟ Ε ??? το κακό στην υπόθεση είναι ότι η έκδοση είναι DMH8 κ το selinux enforcing
Link to comment
Share on other sites

τελικα κ σε μένα έγινε αυτό που δεν ήθελα να γίνει. πέρασα μέσο odin την τελευταία γαλλική έκδοση ...μετα μέσο wifi μου ήρθαν 2 ενημερώσεις και τώρα έχω την τελευταία Αγγλική έκδοση. ΚΑΛΟ Ε ??? το κακό στην υπόθεση είναι ότι η έκδοση είναι DMH8 κ το selinux enforcing

 

Πω ρε φίλε και σε μένα έγινε αυτό πριν μερικές μέρες. Μεγάλη ξενέρα...

:D
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια πιο κουλή ερώτηση καθότι Noob!! Το δικό μου είναι DBT γερμανικό.. Αν περάσω αυτήν θα αλλάξει κάτι(4.3 beta) ? Ή θα παραμείνει DBT γτ λέει OXA στην beta... Και τέλος πάω να κάνω Unzip το αρχείο και το winzip μου βγάζει ένα warning ότι είναι corrupted αλλά τα κάνει unzip κανονικά..Λέτε να έχω θέμα? Ευχαριστώ προκαταβολικά!! Edited by Denis_kos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια φανταζομαι η beta 4.3 που εχουν βγαλει ειναι για ολες τις χωρες το ιδιο? Κ παλι δεν γινεται μετα downgrade σε 4.2.2?

 

Downgrade μπορεί να γίνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω κάτι. Η προστασία KNOX είναι διαφορετικό πράγμα από την εφαρμογή KNOX που δημιουργεί 2 περιβάλλοντα με εφαρμογές κτλ στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Downgrade μπορεί να γίνει .

 

Μα εγώ νόμιζα ότι οποιοδήποτε νεώτερο firmware από το MGG και μετά έχει τον νέο κλειδωμένο bootloader με το knox security που δεν σε αφήνει να κάνεις downgrade και να μηδενισεις τον counter.

Link to comment
Share on other sites

Μα εγώ νόμιζα ότι οποιοδήποτε νεώτερο firmware από το MGG και μετά έχει τον νέο κλειδωμένο bootloader με το knox security που δεν σε αφήνει να κάνεις downgrade και να μηδενισεις τον counter.

 

Αν κατάλαβα καλά το παιδί εννοεί ότι μπορεί να γίνει downgrade του firmware. Δεν μιλάει για τον bootloader. Άλλο η 4.3 και άλλο ο bootloader.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδες θα ηθελα την γνωμη σας πια ρομ stock ειναι η καλυτερη για το s4 για να μην εχω τα χαζο κωλυματα που εχει αλλα και η ρομ να μην μου το κλειδωση οπως ακουσα και δεν μπορω να βαλω παλια η δεν μπορω να το κανω ροτ κτλπ ..
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα Downgrade απο I9505XXUDMH6 σε MGA όλα καλά βάση του thread στο XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2444671 γύρισε κανονικά σε SELinux permissive αλλα Δυστηχως παραμένει ο Knox counter 0Χ1.
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα Downgrade απο I9505XXUDMH6 σε MGA όλα καλά βάση του thread στο XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2444671 γύρισε κανονικά σε SELinux permissive αλλα Δυστηχως παραμένει ο Knox counter 0Χ1.

 

Το ίδιο έκανα και γω αλλά τζίφος!!! Επέστρεψα πάλι σε 4,3 μέχρι να έχουμε κανένα νεότερο πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά αυτή η Leak 4.3 είναι όντως κάτι διαφορετικό. Η συσκευή πετάει.Και στο scrolling και σε όλα. Κάτι που θέλω να ρωτήσω τώρα. Αν γυρίσω π.χ στην Γερμανική 4.2.2 που είχα από τότε που το αγόρασα I9505XXUBMGA_I9505OXABMH2_DBT. Θα είναι εφικτό ώς downgrade και ο counter θα παραμίνει στο 0 όπως είναι και τώρα; Και αν ναι. Γίνεται απλά με το Odin ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο π.χ μέσω XDA; Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εβαλαν την leacked 4.3 ειναι πραγματικα πολυ καλυτερη σε ολα απο την 4.2.2??????

 

Μπορειτε να μου πειτε καποια θεματα τα οποια κανει ΜΠΑΜ οτι η νεα android 4.3 ειναι πολυ ανωτερη της 4.2.2????

 

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ έχω πάρει από birdphone ένα ΓΑΛΛΙΚΟ GALAXY S4 9505. Όλα καλά με την συσκευή αλλά από την επίσημη samsung to τελευταιο firmware που φοράω και εγώ είναι το I9505XXUBMGA για την χώρα FRANCE (XEF) του Ιουλίου γιατί τόση καθυστέρηση σε updates επίσημα?? όλα τα άλλα γαλλικά BOG NRJ έχουν βγάλει αναβαθμίσεις Σεμπτέμβριο. Αργεί η 4.3.3
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εβαλαν την leacked 4.3 ειναι πραγματικα πολυ καλυτερη σε ολα απο την 4.2.2??????

 

Μπορειτε να μου πειτε καποια θεματα τα οποια κανει ΜΠΑΜ οτι η νεα android 4.3 ειναι πολυ ανωτερη της 4.2.2????

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Μπορώ να σου πώ τι κάνει μπαμ και είναι κακό.. Έχω στην κάρτα μνήμης μερικά GB φωτογραφιές (καθότι φωτογράφος) και στην 4.2.2. τα thumbnails έπιαναν περίπου 250ΜΒ στην εσωτερική μνήμη και η Συλλογή πήγαινε σφαίρα.. Τώρα παρότι επίτηδες scrollara σιγά σιγά απο όλες τις φώτο μετά από restart τα thumbnails έχουν σβησεί με αποτέλεσμα η Συλλογή να σέρνεται.. Εκτός και αν έχω κάνει λαλακια..

 

 

**** Edit Μάλλον άκυρο.. Σαν να στρώνει.. Θα κάνω μερικές δοκιμές παραπάνω..

Edited by Denis_kos
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πώ τι κάνει μπαμ και είναι κακό.. Έχω στην κάρτα μνήμης μερικά GB φωτογραφιές (καθότι φωτογράφος) και στην 4.2.2. τα thumbnails έπιαναν περίπου 250ΜΒ στην εσωτερική μνήμη και η Συλλογή πήγαινε σφαίρα.. Τώρα παρότι επίτηδες scrollara σιγά σιγά απο όλες τις φώτο μετά από restart τα thumbnails έχουν σβησεί με αποτέλεσμα η Συλλογή να σέρνεται.. Εκτός και αν έχω κάνει λαλακια..

 

 

**** Edit Μάλλον άκυρο.. Σαν να στρώνει.. Θα κάνω μερικές δοκιμές παραπάνω..

 

Φίλε.Δεν ξέρω αν έκανες factory reset. Εγώ που την έβαλα και έκανα factory reset και format την micro sd. Πηγαίνει σε όλα πολύ γρηγορότερα από την 4.2.2 Ακόμα και στην συλλογή.Όταν άνοιγα το άλμπυμ κάμερα αργούσε κάποια δευτερόλεπτα.Τώρα απευθείας τα ανοίγει.Και με τα thumbails όλα οκ

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ έχω πάρει από birdphone ένα ΓΑΛΛΙΚΟ GALAXY S4 9505. Όλα καλά με την συσκευή αλλά από την επίσημη samsung to τελευταιο firmware που φοράω και εγώ είναι το I9505XXUBMGA για την χώρα FRANCE (XEF) του Ιουλίου γιατί τόση καθυστέρηση σε updates επίσημα?? όλα τα άλλα γαλλικά BOG NRJ έχουν βγάλει αναβαθμίσεις Σεμπτέμβριο. Αργεί η 4.3.3

 

Δεν αργεί η 4.3. Αλλά αν θές γνώμη μου.Εφόσον είσαι με αυτό το stock firmware σε MGA.Καλύτερα μην κάνεις ακόμα αναβάθμηση ώστε να μην σου αλλάξει το SElinux status σε Enforcing και να μην μπορείς να κάνεις άφοβα root ή να φλασάρεις custom rom

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

100% επιβεβαιωμενη διαδικασια απο εμενα προσωπικα. Η νεα 4.3 prerooted Rom ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ το KNOX VOID , παραμενει σε 0χ0. Οσοι ειστε με παλιο bootloader μπορειτε να δοκιμασετε αφοβα. Περιγράφω την διαδικασια αναλυτικα

1. Εγκατασταση την Pre-Rooted ROM απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2250824

2. Το τηλεφωνο θα κάνει full wipe , ξεκινηστε καντε τα αρχικα setαρισματα (Δεν θα δουλευει το WIFI και οι κλησεις)

κλειστε το κινητο και ξανα σε download mode

3. Φλασαρετε τωρα τον bootloader που εχει σε ξεχωριστο αρχειο Original (Reversible*) BOOTLOADER (απο το ιδιο link )

Κατεβαστε to supersu απο το market .

Τελος ολα δουλευουν αψογα εχετε root και knox-void 0x0

 

Οσοι θελουν να κανουν restore απο το titanium ακολουθηστε την παρακατω διαδικασια

Titanium Backup Fix for 4.3

 

Run this command with mobile terminal.

 

Su

 

restorecon -R -v /data/data

 

επανεκκινηση και ετοιμο

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Φίλε.Δεν ξέρω αν έκανες factory reset. Εγώ που την έβαλα και έκανα factory reset και format την micro sd. Πηγαίνει σε όλα πολύ γρηγορότερα από την 4.2.2 Ακόμα και στην συλλογή.Όταν άνοιγα το άλμπυμ κάμερα αργούσε κάποια δευτερόλεπτα.Τώρα απευθείας τα ανοίγει.Και με τα thumbails όλα οκ

 

Έκανα φορμάτ την κάρτα μνήμης και τα ξαναπέρασα.. Φαίνεται να έχει στρώσει.. Και 2 benchmarks..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορμάτ την κάρτα μνήμης και τα ξαναπέρασα.. Φαίνεται να έχει στρώσει.. Και 2 benchmarks..

 

28800.Σαφώς περισσότερο από 'τι με την 4.2.2 στο Antutu

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά αυτή η Leak 4.3 είναι όντως κάτι διαφορετικό. Η συσκευή πετάει.Και στο scrolling και σε όλα. Κάτι που θέλω να ρωτήσω τώρα. Αν γυρίσω π.χ στην Γερμανική 4.2.2 που είχα από τότε που το αγόρασα I9505XXUBMGA_I9505OXABMH2_DBT. Θα είναι εφικτό ώς downgrade και ο counter θα παραμίνει στο 0 όπως είναι και τώρα; Και αν ναι. Γίνεται απλά με το Odin ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο π.χ μέσω XDA;

 

Όχι δεν είναι εφικτό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ...μια ερωτηση η καταληξη ΤΜS σε ποια χςρα ανηκει γιατι δεν το βρησκω στο καταλογο

 

Σλοβακία είναι !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...