Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S4 I9505


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε υπόψη ότι για την ώρα ΔΕΝ είναι δυνατό να επιστρέψετε σε παλιότερο firmware με Odin εκτός αν έχετε nandroid backup, αν βάλετε τα καινούρια, λόγω καινούριων μέτρων ασφαλείας από τη Samsung.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις έβαλα την I9505XXUDMΗ5, έχω γερμνανική συσκευή (DBT). Από το λίγο που την έψαξα η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι παίζει σωστά η "έξυπνη παύση" ενώ πριν δε λειτουργούσε καθόλου. Αν βρει κανείς το change log ας το γράψει εδώ. Edited by looperx
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την I9505XXUDMΗ5, έχω γερμνανική συσκευή (DBT). Από το λίγο που την έψαξα η μόνη διαφορά που είδα είναι ότι παίζει σωστά η "έξυπνη παύση" ενώ πριν δε λειτουργούσε καθόλου. Αν βρει κανείς το change log ας το γράψει εδώ.

 

Καλησπέρα σε όλους. Έχει βάλει κανείς την νέα αναβάθμιση και να μας πει αν αξίζει τι νέο

έχει και αυτό που με νιαζει εμένα την έχω κατεβάσει από sammobille αν θέλω να την βάλω

με το odin με ποιο τρόπο μπορώ να την βάλωκαι να μην μου σβηστή τίποτα τι πατάω η αναγκαστικά αν περαστεί με odin θα σβηστούν τα πάντα όλα και μετά στήσιμο ξανά από την αρχή οπότε μονόδρομος είναι να περιμένω να βγει με ota και να την περάσω τότε για να μην μου σβηστή τίποτα?? I Ευχαριστώ ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και μπορω να πω οτι η μοναδική εμφανη διαφορα που είδα ειναι η διαχείριση μνημης ram . μόνιμα κατω απο 1-1.1 gb ενω πριν ηταν 1.2-1.4 σε μενα.κατα τα αλλα σφαίρα το τηλέφωνο οπως και πριν.:)
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα και εγώ σε MH5. Μπορεί να είναι placebo,αλλά το κινητό φαίνεται πιο smooth συνολικά. Το πρόβλημα όμως είναι ότι πάλι δεν υπάρχουν τα shortcuts στο μενού του lockscreen στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αναβαθμισα και συμφωνω και με τους 2 προλαλλησαντες!

Οσο παει βελτιωνεται κι αλλο και το καλο ειναι οτι το προσεχει η σαμμυ και δινει συνεχει updates που ολο το βελτιωνουν.

σσ1

Γερμανικη συσκευη εχω:)

σσ2

Ουτε σε μενα εχει shortcuts

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι κλειδωμένα τα νέα firmwares η μόνο στα branded συνέβει αυτό και έχει πάρει φωτιά το νήμα στους xda?:blink:
Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια βοηθεια εβαλα να κανει την αναβαθνιση μεσο KIes σε Γερμανικη συσκευη DBT (δεν το ειχα ροοταρισμενο) εχει φτασει 100% και η συσκευη εχει κολλησει στο σηματακι με τον Android Λεγοντας Downloading Do not turn off target!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Μην ανχωνεσε....βγαλτο απτο pc.βγσλε τη μπαταρια σου για ενα λεπτο και βαλτο να ξεκινησει....μετα η ξσναδοκιμαζεις η περιμενε ΟΤΑ

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Παιδια βοηθεια εβαλα να κανει την αναβαθνιση μεσο KIes σε Γερμανικη συσκευη DBT (δεν το ειχα ροοταρισμενο) εχει φτασει 100% και η συσκευη εχει κολλησει στο σηματακι με τον Android Λεγοντας Downloading Do not turn off target!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.

 

Μην ανχωνεσε....βγαλτο απτο pc.βγσλε τη μπαταρια σου για ενα λεπτο και βαλτο να ξεκινησει....μετα η ξσναδοκιμαζεις η περιμενε ΟΤΑ

 

Αυτο εκανα και αναψε η συσκευη κανονικα μονο που το update δεν εγινε.Μπηκα Sammobile την κατεβαζω και θα την φλασαρο με ODIN.Λετε να υπαρχει καποιο προβλημα;

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα και αναψε η συσκευη κανονικα μονο που το update δεν εγινε.Μπηκα Sammobile την κατεβαζω και θα την φλασαρο με ODIN.Λετε να υπαρχει καποιο προβλημα;

 

Πολλούς κατά καιρούς έχω ακούσει να έχουν θέμα με το KIES. Κανένας δεν είναι ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο οπότε ODIN και πάλι ODIN. Να έχεις υπόψιν σου ότι τα καινούρια releases έχουν κλειδωμένο download/recovery mode και δεν μπορείς να μπεις μετά ή να φλασάρεις πάλι με ODIN. Τουλάχιστον έτσι διαβάζω εδώ στις τελευταίες σελίδες

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολλούς κατά καιρούς έχω ακούσει να έχουν θέμα με το KIES. Κανένας δεν είναι ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο οπότε ODIN και πάλι ODIN. Να έχεις υπόψιν σου ότι τα καινούρια releases έχουν κλειδωμένο download/recovery mode και δεν μπορείς να μπεις μετά ή να φλασάρεις πάλι με ODIN. Τουλάχιστον έτσι διαβάζω εδώ στις τελευταίες σελίδες

 

Δηλαδη αν θελω να φλασαρω προηγουμενη εκδοση δεν παιζει παλι το ODIN αν κανω το upadte;Δεν θα αναγνωριζει την συσκευη;Κλειδωμενο recovery mode παει να πει οτι δεν παιρνει root;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν θελω να φλασαρω προηγουμενη εκδοση δεν παιζει παλι το ODIN αν κανω το upadte;Δεν θα αναγνωριζει την συσκευη;Κλειδωμενο recovery mode παει να πει οτι δεν παιρνει root;

 

Διαβασε τις τελευταίες σελίδες. Αν έχω καταλάβει καλά, δεν έδωσα και σημασία αφου χρησιμοποιώ custom, έβαλε κάποιες ασφάλεις η Samsung και δεν μπορείς να μπέις σε Download mode και νομίζω ούτε recovery και έτσι το ODIN δεν αναγνωρίζει το κινητό ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Καλύτερα να διαβάσεις ή να απαντήσει κάποιος που ξέρει ακριβώς τι γίνεται. Εγώ δεν έχω δώσει σημασία λόγω custom rom

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εβαλε καποιους περιορισμους η Samsung :(:(Εχθες χρειαστηκε να κανω hard format(περασα ξανα την επισιμη Ελληνικη-I9505XXUBMGA).Root γινεται κανονικα με το γνωστο τροπο.Recovery ομως με ΤΙΠΟΤΑ.Για να "κατσει" η επισιμη καλα, θα χρειαστει να περαστει με odin κανονικα, και φυσικα hard reset.Το root κανονικα και ξανα hard reset(αλλιως δεν δουλευει το triangle away)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας !!! Με ποιον τροπο μπορω να περασω την νεα αναβαθμιση χωρεις να σβησω τιποτα απο

το κινητο δηλαδη απλα να την περασω απο πανω ωστε να μην χασω τιποτα ουτε ρυθμισεις?? Με το kies με ota-wifi η με odin μιας

+ την εχω κατεβασει??? Ειμαι απο την ωρα που εχει βγει με ενα κλικ στον υπολογιστη και θελω να την βαλω στο κινητο σαν λυκος ... !!! ;) :p :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εβαλε καποιους περιορισμους η Samsung :(:(Εχθες χρειαστηκε να κανω hard format(περασα ξανα την επισιμη Ελληνικη-I9505XXUBMGA).Root γινεται κανονικα με το γνωστο τροπο.Recovery ομως με ΤΙΠΟΤΑ.Για να "κατσει" η επισιμη καλα, θα χρειαστει να περαστει με odin κανονικα, και φυσικα hard reset.Το root κανονικα και ξανα hard reset(αλλιως δεν δουλευει το triangle away)

 

Μηπως δεν σου εκατσε καλα επειδη δεν εχεις Γερμνικη συσκευη DBT;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν σου εκατσε καλα επειδη δεν εχεις Γερμνικη συσκευη DBT;

 

Οχι καμια σχεση την ιδια εβαλα,αυτην που ειχα και πριν.Το τηλεφωνο μου ειναι EUR

Link to comment
Share on other sites

γινεται ενημερωση λογισμικου μεσω Wifi?

 

Γινεται ναί.Κατεβάζει το update OTA (over the air) και μετά εσύ όταν έχει τελειώσει σου ζητάει να το κάνεις install.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

για δωσε περισσοτερες οδηγιες γιατι δε σκαμπαζω μια... ειχα παλια γκαλαξι μινι και σε αναβαθμιση μεσω κιες εκαψα πλακετα :lol::lol::lol: (και κατα ενα περιεργο λογο εγινε μονο του και το καλυψε η εγγυηση :D:D κατι περιεργα πραγματα που συμβαινουν :rolleyes::rolleyes: χαχαχα)
Link to comment
Share on other sites

για δωσε περισσοτερες οδηγιες γιατι δε σκαμπαζω μια... ειχα παλια γκαλαξι μινι και σε αναβαθμιση μεσω κιες εκαψα πλακετα :lol: (και κατα ενα περιεργο λογο εγινε μονο του και το καλυψε η εγγυηση :D:D κατι περιεργα πραγματα που συμβαινουν :rolleyes::rolleyes: χαχαχα)

 

Οδηγίες σου δίνει μόνο του κινητό.Δεν είναι κβαντική φυσική.:p

 

Οταν θα είσαι κάποια στιγμή σε 3G ή σε WIFI θα σε ειδοποίησει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση λογισμικού,αν είσαι με 3g μην την κατεβάσεις και περίμενε να βρείς wifi για να το κάνεις. (εκτός αν έχεις πολλά mb στην συνδεσή σου η στην κάρτα σου)

Αφού κατέβει το κάνεις install και από εκεί και πέρα περιμένεις να τελειώσει.Αυτό ήταν.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

δε μ εχει εμφανιστει τιποτα

και η συσκευη μου ειναι γερμανικη απο αυτες που δεν εμφανιζουν τα εικονιδια στo Lock screen

γραψανε τα παιδια οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

δε μ εχει εμφανιστει τιποτα

και η συσκευη μου ειναι γερμανικη απο αυτες που δεν εμφανιζουν τα εικονιδια στo Lock screen

γραψανε τα παιδια οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση:worry::worry:

 

Μπορεις να την βρεις μεσω του KIES αμα θες!

 

Google--> samsung KIES και θα το βρεις!

Link to comment
Share on other sites

ανοιξα το κιες μετα απο καιρο και εκανε τις ενημερωσεις του

συνδεσα το κινητο με κιες μεσω wifi kai mου εβγαλε ενημερωση λογισμικου και υλικολογισμικου

το συνδεσα μεσω usb αλλα δε το διαβαζει το κινητο :blink::blink::blink:

 

μεσω wifi μου βγαζει και εμενα οτι δε μπορω να κανω αναβαθμιση οπως εχει αναφερθει και αλλου

Link to comment
Share on other sites

Οι server της Samsung σέρνονται. Έκανα την αναβάθμιση με Kies και για να κατεβάσει το update έκανε 10 ώρες :whistle:. Τραγικά αργά, μετά απο τόσες ώρες υπομονή έχω την τελευταία firmware. Από ότι βλέπω ελαττώθηκαν έως και μηδενιστήκαν τα lags που υπήρχαν όταν αγόρασα την συσκευή.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...