Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΠΟ ΠΟΥ ? δωσε το link.

τελικα παιδες, το κινητο εχει gorilla glass ή οχι ?

 

Απο minideals το πήρα. Μόλις το πήρα έγραψε out of stock.

 

Όσο για το gorilla glass ας μας απαντήσουν τα παιδιά που το έχουν :)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Buy smartphones at funbookes, 5% coupon allowed.

For more informations , coupons and discounts , welcome to follow our Facebook account--https://www.facebook.com/FunbookesMall

 

http://www.funbookes.com/themes/jd2013/images/logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να πάρει κανένα χασαπομαχαιρο και να κόψει στην οθόνη του umi x2 κανένα αγγούρι να μας πει αν χαρακωθηκε?

 

Υπάρχει 1 video στο tube που κάνουν

Τεστ το umi και του πετούν κάτι μεταλλικά μπαλάκια στην οθόνη του και δεν σπάει.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Απο minideals το πήρα. Μόλις το πήρα έγραψε out of stock.

 

Όσο για το gorilla glass ας μας απαντήσουν τα παιδιά που το έχουν :)

 

τελικά το πρόλαβες? σου εδωσαν tracking number ή θα εχεις προβληματα ?

το link το εχεις?

Edited by zina_poli
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόλαβες? σου εδωσαν tracking number ή θα εχεις προβληματα ?

το link το εχεις?

 

Κορυφή οι τύποι στο minideal χθες έκανα την παραγγελία σήμερα το στείλανε και μου έδωσαν και tracking number.

Αυτό είναι το 2ο κινητό που αγοράζω από αυτούς!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσο ικανοποιημένος έμεινα από το μίνιντιλ, αν και όχι απόλυτα, τόσο δυσαρεστημένος είμαι από το πάνταγουιλ τώρα για την αγορά μιας απλής θήκης.
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΠΟΥ ? δωσε το link.

τελικα παιδες, το κινητο εχει gorilla glass ή οχι ?

 

Να και το λινκ στο βίντεο :)

 

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσο ικανοποιημένος έμεινα από το μίνιντιλ, αν και όχι απόλυτα, τόσο δυσαρεστημένος είμαι από το πάνταγουιλ τώρα για την αγορά μιας απλής θήκης.

Τι έγινε Βαγγέλη τελικά σου την στείλανε ; Γιατί την πήρα και εγώ .

 

Να μαζευομαστε πολλοί και το δικό μου έφυγε 26/7

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πριν λίγο μίλησα μαζί τους και ενώ εχθές με διαβεβαίωσαν πως θα μου τη στείλουν σήμερα και αφού την έχω πληρώσει ήδη 8 μέρες τώρα μου ζητούν τελικά 10 μέρες ακόμα. Και εσύ που την πήρες... καλό Οκτώβρη! Τέλος για εμένα το pandawill κύριοι. Όχι για το αν θα είχα το αντικείμενο γρήγορα αλλά για την κοροϊδία. Για όποιον έχει άλλη άποψη έχω να του στείλω screenshots των συζυτήσεων μου με το κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Να και το λινκ στο βίντεο :)

 

 

Μακάρι να βγει τοσο καλό, περιμενουμε την εκτιμηση σου οταν θα το εχεις στα χερια σου.

Αν δεν βγαλει καποια κληρωση το myphone, για να ελπιζουμε στην τυχη για κανενα καλο κινητο, μαλλον πρεπει να μαζευουμε χρημα για κινεζιά.

Edited by zina_poli
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

το Blade WiFi Fix το δοκιμασα, δεν αλλαξε κατι.

 

πραγματικη διαφορα ειδα οταν εκανα μια μικρη "προεκταση" στη κεραια WiFi...

Ανοιξα το καπακι, ξεκολλησα την κεραια αυτοκολλητο που ειναι πανω απο τη καμερα, και προσθεσα ενα γυμνο καλωδιακι που ξεκιναει και καταληγει κατω απο αυτο το αυτοκολλητο.

 

τωρα γιατι συμβαινει αυτο..; ;)

 

 

παραθετω το λινκ που μου εστειλε κινεζος με καποιες καινουριες ROM.

αν υπαρχει καποιος τολμηρος φιλος, ας δοκιμασει να μας πει.

 

http://www.romzj.com/index.php?option=com_mobile&view=roms&cid=485&Itemid=107

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα παιδιά , τα σπάειιιιιιιιιι το κινητό . απο το πρωί το ρετουσάρω .

λοιπόν βοήθεια στα εξής :

1 ) δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στον χώρο των 32 gb . δεν υπάρχει αυτή η εντολή , πηγαίνουν όλα στα 2 gb . τι να κάνω για πείτε? σαν αποθηκευτικός χώρος τον βλέπει το κινητό

2 ) πως μπορώ να αφαιρέσω - διαγράψω τις κινέζικες εφαρμογές

 

 

wifi πολύ καλό

κλήσεις πολύ καλές

κανένα κόλλημα οθόνης

πλαστικά πολύ καλά - ποιότητα κατασκευής

η φωτεινότητα είναι λίγο χαμηλή στο αυτόματο

 

αυτά προς το παρόν ακόμα το ψάχνω

Link to comment
Share on other sites

σήμερα παρέλαβα παιδιά , τα σπάειιιιιιιιιι το κινητό . απο το πρωί το ρετουσάρω .

λοιπόν βοήθεια στα εξής :

1 ) δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στον χώρο των 32 gb . δεν υπάρχει αυτή η εντολή , πηγαίνουν όλα στα 2 gb . τι να κάνω για πείτε? σαν αποθηκευτικός χώρος τον βλέπει το κινητό

2 ) πως μπορώ να αφαιρέσω - διαγράψω τις κινέζικες εφαρμογές

 

 

wifi πολύ καλό

κλήσεις πολύ καλές

κανένα κόλλημα οθόνης

πλαστικά πολύ καλά - ποιότητα κατασκευής

η φωτεινότητα είναι λίγο χαμηλή στο αυτόματο

 

αυτά προς το παρόν ακόμα το ψάχνω

 

Καλώς τα δεχτηκες Γιώργο να το χαρείς.

 

Αν είναι ροοτ το κινητό πας με το root Explorer - system /app αφού το έχεις σε R/W επιλέγεις την εφαρμογή που θέλεις να διαγραψεις και την κάνεις delete.

Για μεταφορά των εφαρμογών στην 32g μνήμη δεν δουλεύει το app2sd?

Καλά πόσες μέρες έκανε να σου ερθει? Κανένα μήνα?

Έχει καλή ποιότητα κατασκευής σαν κινητό? Είναι στιβαρό? Το άσπρο πήρες η το μαύρο? Ελπίζω το wifi του να πιάνει πάνω από 5μετρα:p

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτηκες Γιώργο να το χαρείς. ευχαρισtώ bull

 

Αν είναι ροοτ το κινητό πας με το root Explorer - system /app αφού το έχεις σε R/W επιλέγεις την εφαρμογή που θέλεις να διαγραψεις και την κάνεις delete.

Για μεταφορά των εφαρμογών στην 32g μνήμη δεν δουλεύει το app2sd?

Καλά πόσες μέρες έκανε να σου ερθει? Κανένα μήνα? 8 ημέρες απο την ημερομηνία παραγγελίας

Έχει καλή ποιότητα κατασκευής σαν κινητό? Είναι στιβαρό? Το άσπρο πήρες η το μαύρο? Ελπίζω το wifi του να πιάνει πάνω από 5μετρα:p είναι πάρα πολύ καλό δεν θυμίζει καθόλου πλαστικουρα και κινητό τόσο φτηνό . είναι στιβαρό . το wifi συμπεριφερεται όπως ακριβώς με το iphone4 που είχα . μέσασ το σπίτι μου είναι άψογο . στο μπαλκόνι που απο το ρουτερ μεσολαβει 2 μέτρα δωμάτιο, ενα ντουβάρι, 4 μέτρα χώρος, μπαλκονόπορτα έχει ένα θεματάκι δεν είναι γρήγορο π.χ. το σερφάρισμα. το πήρα σε άσπρο χρώμα και του πάει μπορώ να πώ .

 

 

είμαι πλήρως ικανοποιημένος παιδιά με το κινητό μέχρι στιγμής , ήμουν πολύ επιφυλακτικός αλλα δεν το μετάνιωσα καθόλου . είναι κινητάρα , πολύ γρήγορο , καθόλου λαγκαρίσματα

το notification led ανάβει κανονικότατα και φαίνεται αρκετά

3g wind όλα οκ

ηχεία πολύ καλά

 

τελικά κατάφερα να σβήσω τα κινέζικα . πάει αυτό

τώρα το μόνο που μένει είναι η μεταφορά εφαρμογών αλλά διάβασα αυτό και δεν το πολύ κατάλαβα να σας πω την αλήθεια http://www.doctorandroid.gr/2013/06/android-basics-new-emulated-file-system.html για να το λένε κάτι θα ξέρουν περισσότερο

Edited by georgetax
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει 1 εφαρμογή που ονομάζεται Root Explorer γκουγκλαρε την να την κατεβάσεις, κάνει την ίδια δουλειά με το es Explorer αλλά σου δίνει την επιλογή να πας στο system/app και να διαγράψει. Read/Write είναι το R/W. Όσο για την μεταφορά εφαρμογών εννοούσα από τις ρυθμίσεις/εφαρμογές και να μετακινήσεις αυτές που μετακινουνται στην sd.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφική είναι καλή λίγο που την δοκίμασα , θα δοκιμάσω το sphere το βραδάκι και θα σου πώ

 

λοιπόν διαβάζοντας τις προηγούμενες σελίδες όσων αφορά το wifi μπορώ να πώ ότι υπάρχει θέμα . δεν είναι δυνατό . δοκίμασα τα σημεία τα οποία με htc wildfire και iphone 4 έπιανα σήμα καλό και μπορούσα να κάνω την δουλειά μου γρήγορα , με το umi κάτι κολλάει δεν είναι τόσο δυνατό και πολλές φορές χάνεται και το σήμα όπως προανέφερε ένας φίλος. υπήρχαν σημεία που μου έδειχνε 3 γραμμές και ξαφνικά χανόταν .

Link to comment
Share on other sites

 

πραγματικη διαφορα ειδα οταν εκανα μια μικρη "προεκταση" στη κεραια WiFi...

Ανοιξα το καπακι, ξεκολλησα την κεραια αυτοκολλητο που ειναι πανω απο τη καμερα, και προσθεσα ενα γυμνο καλωδιακι που ξεκιναει και καταληγει κατω απο αυτο το αυτοκολλητο.

 

 

Μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία την πατέντα που έκανες?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

το Blade WiFi Fix το δοκιμασα, δεν αλλαξε κατι.

 

πραγματικη διαφορα ειδα οταν εκανα μια μικρη "προεκταση" στη κεραια WiFi...

Ανοιξα το καπακι, ξεκολλησα την κεραια αυτοκολλητο που ειναι πανω απο τη καμερα, και προσθεσα ενα γυμνο καλωδιακι που ξεκιναει και καταληγει κατω απο αυτο το αυτοκολλητο.

 

τωρα γιατι συμβαινει αυτο..; ;)

 

 

παραθετω το λινκ που μου εστειλε κινεζος με καποιες καινουριες ROM.

αν υπαρχει καποιος τολμηρος φιλος, ας δοκιμασει να μας πει.

 

http://www.romzj.com/index.php?option=com_mobile&view=roms&cid=485&Itemid=107

 

τι τολμηρός !!!!! για τη ROM ???? υπαρχει πιο τολμηρο απο αυτο που εκανες εσυ "προσθεσα ενα γυμνο καλωδιακι" ......

πoια version του τηλεφωνου εχεις??? 1/16 ή 2/32 ram/rom cpu?

 

σήμερα παρέλαβα παιδιά , τα σπάειιιιιιιιιι το κινητό . απο το πρωί το ρετουσάρω .

λοιπόν βοήθεια στα εξής :

1 ) δεν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στον χώρο των 32 gb . δεν υπάρχει αυτή η εντολή , πηγαίνουν όλα στα 2 gb . τι να κάνω για πείτε? σαν αποθηκευτικός χώρος τον βλέπει το κινητό

2 ) πως μπορώ να αφαιρέσω - διαγράψω τις κινέζικες εφαρμογές

 

 

wifi πολύ καλό

κλήσεις πολύ καλές

κανένα κόλλημα οθόνης

πλαστικά πολύ καλά - ποιότητα κατασκευής

η φωτεινότητα είναι λίγο χαμηλή στο αυτόματο

 

αυτά προς το παρόν ακόμα το ψάχνω

 

 

πoια version του τηλεφωνου εχεις??? 1/16 ή 2/32 ram/rom cpu?

 

οπως ειπες σου ήρθε σε 8 ημέρες απο την ημερομηνία παραγγελίας, μεσω ποιού post? dhl ? ems?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Zina εχω το 2/32 1,5 σε ασπρο χρωμα

Η αποστολη εγινε με singapore post . 24/7 εγινε η παραγγελια απο minideal και 1/8 ηταν Σερρες. Εγω το παρελαβα εχτες 2/8.

 

Πρεπει να βαλω αυτο το καλωδιο γιατι τετοια κινηταρα δεν λεει χωρις νετ. Δυσκολευεται με το wifi μεσα στι διαμερισμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Zina εχω το 2/32 1,5 σε ασπρο χρωμα

Η αποστολη εγινε με singapore post . 24/7 εγινε η παραγγελια απο minideal και 1/8 ηταν Σερρες. Εγω το παρελαβα εχτες 2/8.

 

Χρόνος ρεκόρ!

 

Το δικό μου έγραψε dispatched to overseas county :GR

3/08/13

Edited by bull2oo4

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

Zina εχω το 2/32 1,5 σε ασπρο χρωμα

Η αποστολη εγινε με singapore post . 24/7 εγινε η παραγγελια απο minideal και 1/8 ηταν Σερρες. Εγω το παρελαβα εχτες 2/8.

 

Πρεπει να βαλω αυτο το καλωδιο γιατι τετοια κινηταρα δεν λεει χωρις νετ. Δυσκολευεται με το wifi μεσα στι διαμερισμα

 

ευχαριστω για την απαντηση και καλη εγχειρηση....... επικινδυνα πραγματα αυτα, τοσο χρημα καινουριο κινητο και να το πειραξεις ..... μα καλα δεν συνδέεται καθολου ???? σε αλο router δοκιμασες ??????

 

αντε να στηλει την φωτο ο vvvippperrr να δουμε τη εκανε !

 

Χρόνος ρεκόρ!

 

Το δικό μου έγραψε dispatched to overseas county :GR

3/08/13

 

bull2004 εσυ ποτε εκανες την παραγγελεια και μεσω ποιου post?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

bull2004 εσυ ποτε εκανες την παραγγελεια και μεσω ποιου post?

 

30 Ιουλίου την έκανα από το minideal 320$ σε μαύρο χρώμα. Τους ρώτησα μου είπαν ότι το έχουν διαθέσιμο και το παρήγγειλα. :)

Δεν έχουν όλα τα umi x2 χάλια wifi, μερικοί μόνο έχουν το πρόβλημα. Μάλλον είναι θέμα rom.

Ίσως θέλει κανένα κομμάτι αλουμινοχαρτο πάνω στην κεραία όπως εδώ:

στο 2ο λεπτό.

 

Γιώργο το δοκίμασες αυτό?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

30 Ιουλίου την έκανα από το minideal 320$ σε μαύρο χρώμα. Τους ρώτησα μου είπαν ότι το έχουν διαθέσιμο και το παρήγγειλα. :)

Δεν έχουν όλα τα umi x2 χάλια wifi, μερικοί μόνο έχουν το πρόβλημα. Μάλλον είναι θέμα rom.

Ίσως θέλει κανένα κομμάτι αλουμινοχαρτο πάνω στην κεραία όπως εδώ:

στο 2ο λεπτό.

 

Γιώργο το δοκίμασες αυτό?

 

Μακαρι να λυθει το θεμα

Παρηγορια στον αρρωστο ομως.... αν σε λιγες μερες μας γραφεις και εσυ " UMI προβλημα με wifi " που ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ απο οσο διαβασα θα εχει γινει το τρια στα τρια. περιμενουμε να μας γραψεις πως θα ειναι η δικια σου συσκευη.

τελικα δεν ειπες με ποιο post το παρηγγειλες ??????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...