Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καντο freeze apo to titanium...για να μην σου πεταει αυτα τα μηνυματα.

Παπαριες της Samsung βασικα ειναι.

 

Πρεπει να εχει κατι το play store απο χτες βασικα. Και εμενα μου το εβγαλε 4-5 φορες μεχρι να κανει το update...(και δεν μιλαω για το fb αλλα για ασχετες εφαρμογες)

 

Το πρόβλημα είναι με τις καινούριες τις κάρτες cosmote 4G που δεν μπορούν να κάνουν δικτύωση... Το ίδιο πρόβλημα είχα κι'εγω!H συσκευή δεν έχει τίποτα!!!Ούτε η sim!!!Πάρε τηλ στο 13838 νομίζω και πες τους να το φτίαξουν.Γνωρίζουν για το πρόβλημα!Σε λίγο ούτε μετά από επανεκκίνηση δεν θα έχεις σήμα.Εγώ έμεινα εκτός για 2 μέρες!!!:mad::mad::mad: Στο τέλος έλαβα και ένα μνμ από την cosmote ότι λυπάτε για την ταλαιπωρία και μου κάνει δώρο το επόμενο πάγιο...

 

Τελικα πως διορθωθηκε το θεμα σου?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει να εχει κατι το play store απο χτες βασικα. Και εμενα μου το εβγαλε 4-5 φορες μεχρι να κανει το update...(και δεν μιλαω για το fb αλλα για ασχετες εφαρμογες)

 

 

 

Τελικα πως διορθωθηκε το θεμα σου?

 

Πήρα τηλέφωνο στο 13838 μου είπε να κλείσω την συσκευή,μου ζήτησε έναν άλλο αριθμό για να με καλέσει... Με πήρε σε δέκα πέντε λεπτά ,μου είπε να την ανοίξω και ως δια μαγείας έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια οσο αφορα το ρουτ του κινητου αν το κανεις μετα ΔΕΝ μπορεις να επαναφερεις ή σβησεις τον μετρητη ωστε να μην χασεις την εγγυηση του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια οσο αφορα το ρουτ του κινητου αν το κανεις μετα ΔΕΝ μπορεις να επαναφερεις ή σβησεις τον μετρητη ωστε να μην χασεις την εγγυηση του κινητου?

Εξαρτάται σε ποια έκδοση είσαι . Από την I9505XXUDMGG και μετά ισχύει αυτό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηγα σε σερβις και μ ειπε οτι φουσκωσε η μπαταρια και οτι θα γινει η αντικατασταση της μπαταριας .......... Μεχρι στιγμης ομως δεν ξερει και ο τεχνικος γιατι το επαθε αυτο . Το κινητο εχει ενα μικρο καρουμπαλο στο πισω μερος της συσκευς λογω μπαταριας και η μπαταρια τελειωνει αμεσως οπως επισης μολις βγαλω καποια φωτο μετα σβηνει το κινητο . Πιστευετε ειναι μπαταρια η εχει και καποιο hardware προβλημα . . ? ?

 

Καλησπερα σε ολους ξανα.Δευτερα το πηγα για σερβις σμαρτεκ με φουσκωμενη μπαταρια κ το κινητο να σβηνει.την ιδια μερα με ενημερωσαν για αλλαγη κεντρικης πλακετας κλπ.μου αλλαξαν και μπαταρια κ μου εβαλαν κι ελληνικο φιρμγουεαρ.σε μια μερα μου το εστειλαν κ ολα οκ.μπραβο στην σμαρτεκ για την πολη καλη εξυπηρετηση.αλλα ειναι κριμα τοσα λεφτα τηλεφωνο να βγαζει προβληματα.το κινητο ειναι καλυτερο κι απο καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται σε ποια έκδοση είσαι . Από την I9505XXUDMGG και μετά ισχύει αυτό .

 

Ισχυει και για την MGG 'η μονο απο εκει και υστερα?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και για την MGG 'η μονο απο εκει και υστερα?

 

Δεν ισχύει για MGG .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! διαβασα στο myphone στην ενοτητα τροποποιήσεις/βελτιώσεις για το Galaxy S4 πως να σταματησουμε τον ηχο διαφραγματος στην καμερα,δεν μπορω να το καταλαβω πως γινεται.

Μπορει να το εξηγησει καποιος.

Ευχαριστω !

 

Εγώ βάζω το τηλέφωνο στο αθόρυβο και απενεργοποιείται και ο ήχος της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε ηδη το εν λογο κινητο αντιμετοπιζεται προβληματα sleep of death(Να μενει στην οθονη αναμονης και να ΜΗΝ ανοιγει ειτε με το home button, ειτε με το power button και αν σε παιρνουν τηλ. να καλει κανονικα) ή εχετε ακουσει αν εχει τετοιου ειδους κρουσματα το s4?

 

Αν ναι ειναι συχνο το φαινομενο?

 

Επισης το εν λογο κινητο εχει παρουσιασει τετοιου ειδους ΣΟΒΑΡΑ προβληματα που να μην ανοιγει ή να κολλαει σε σημειο που να πρεπει να βγαλεις/βαλεις την μπαταρια για να ξανα-ξεκινησει το κινητο????

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε ηδη το εν λογο κινητο αντιμετοπιζεται προβληματα sleep of death(Να μενει στην οθονη αναμονης και να ΜΗΝ ανοιγει ειτε με το home button, ειτε με το power button και αν σε παιρνουν τηλ. να καλει κανονικα) ή εχετε ακουσει αν εχει τετοιου ειδους κρουσματα το s4?

 

Αν ναι ειναι συχνο το φαινομενο?

 

Επισης το εν λογο κινητο εχει παρουσιασει τετοιου ειδους ΣΟΒΑΡΑ προβληματα που να μην ανοιγει ή να κολλαει σε σημειο που να πρεπει να βγαλεις/βαλεις την μπαταρια για να ξανα-ξεκινησει το κινητο????

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

 

ΟΧΙ...δεν υπαρχουν τετοια προβληματα...και ειμαι απολυτος

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ...δεν υπαρχουν τετοια προβληματα...και ειμαι απολυτος

 

 

Προσυπογράφω κι εγώ, δεν υπάρχουν τέτοια θέματα, τα οποία είχαν αναφερθεί για το S2 αν κι εγώ δεν είχα τέτοια όταν το χρησιμοποιούσα εγώ (το έχει η γυναίκα μου τώρα) :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να με βοηθησει να επαναφερω το default weather widget του touchwiz?

Καταλαθος απ τον app manager πατησα ανενεργο και τωρα εχει εξαφανιστει και δεν υπαρχει πουθενα.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Προσυπογράφω κι εγώ, δεν υπάρχουν τέτοια θέματα, τα οποία είχαν αναφερθεί για το S2 αν κι εγώ δεν είχα τέτοια όταν το χρησιμοποιούσα εγώ (το έχει η γυναίκα μου τώρα) :)

Φιλε μου εγω ειχα σταματησε για λιγο και ξαναεχω αλλα οχι τοσο συχνα.

 

Mπορει καποιος να με βοηθησει να επαναφερω το default weather widget του touchwiz?

Καταλαθος απ τον app manager πατησα ανενεργο και τωρα εχει εξαφανιστει και δεν υπαρχει πουθενα.:ninja:

Δοκιμασε να πας ρυθμισεις -> διαχείριση εφαρμογών -> στην τερμα δεξια καρτελα(ολα) και εκει προς το τελος πρεπει να ειναι η εφαρμογη που εχεις κανει ανενεργη και απλα την κανεις παλι ενεργη.

 

ΟΧΙ...δεν υπαρχουν τετοια προβληματα...και ειμαι απολυτος

 

Προσυπογράφω κι εγώ, δεν υπάρχουν τέτοια θέματα, τα οποία είχαν αναφερθεί για το S2 αν κι εγώ δεν είχα τέτοια όταν το χρησιμοποιούσα εγώ (το έχει η γυναίκα μου τώρα)

Απο το στομα σας.....

 

Γιατι αν καταφερω και πουλησω το s2 θελω να αγορασω το s4.

 

Επι την ευκαιρια υποθετω θα εχει τρελες διαφορες απο το s2 ετσι δεν ειναι?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να με βοηθησει να επαναφερω το default weather widget του touchwiz?

Καταλαθος απ τον app manager πατησα ανενεργο και τωρα εχει εξαφανιστει και δεν υπαρχει πουθενα.:ninja:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2236937

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα αυτο το εχουν μονο οσοι ανηκουν στο δικτυο της Cosmote αρα το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημα οταν φιλοι μου εχουν το ιδιο αλλα σε vodafone.Πηρα τηλεφωνο στην cosmote οπως μου ειπε παραπανω ο φιλος ,τους ειπα και η απαντηση τους ηταν γυρισε το τηλεφωνο σε 3g διοτι στις περιοχες που τους ειπα Π.φαληρο Ν.σμυρνη δεν εχει λενε επαρκη καλυψη 4G , πηρα τηλεφωνο 650€ για να το εχω στο 3G παμε για αλλο παροχο μιας και η Cosmote δεν μπορει να κολυμπησει ακομη στα βαθια νερα.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

νέος κάτοχος πλέον κι εγώ του S4 και ως νιατο στα android θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Ποιες εφαρμογές από τις default του κινητού είναι οι πλέον ενοργοβόρες και ποιες από αυτές μπορώ να τις αφαιρέσω και πως χωρίς να κάνω root και χωρίς φυσικά να δημιουργήσω πρόβλημα στο τηλέφωνο.Προφανώς και αναφέρομαι σε εφαρμογές που ζητούν και συχνά προσβαση στο ντερνετ

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

νέος κάτοχος πλέον κι εγώ του S4 και ως νιατο στα android θέλω να ρωτήσω τα εξής:

Ποιες εφαρμογές από τις default του κινητού είναι οι πλέον ενοργοβόρες και ποιες από αυτές μπορώ να τις αφαιρέσω και πως χωρίς να κάνω root και χωρίς φυσικά να δημιουργήσω πρόβλημα στο τηλέφωνο.Προφανώς και αναφέρομαι σε εφαρμογές που ζητούν και συχνά προσβαση στο ντερνετ

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα.

Αν πας ρυθμίσεις→εφαρμογές→όλες, και επιλέξεις μια μια τις εφαρμογές, θα δεις ότι σε πολλές έχει επιλογή για απενεργοποίηση.Αυτές λοιπόν απο ''μαμά'' μπορείς να τις απενεργοποιήσεις άφοβα χωρίς root.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω πόσοι το έχετε δοκιμάσει αλλά εαν πάτε ρυθμίσεις-η συσκευή μου-εμφανιση-φοντο-κλειδωμα οθόνης- επιλέγουμε ''φοντο ταξιδιού'' κι έχουμε εκπληκτικές εικόνες για οθόνη κλειδώματος απ το trip advison ..εγω το έχω βάλει να ανανεώνεται ανα 3 ωρες και κάθε 3 ωρες έχω μια εκπληκτική εικονα-εκπληξη στην οθόνη κλειδώματος. Προσωπικά μ εχει ενθουσιάσει!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Αν πας ρυθμίσεις→εφαρμογές→όλες, και επιλέξεις μια μια τις εφαρμογές, θα δεις ότι σε πολλές έχει επιλογή για απενεργοποίηση.Αυτές λοιπόν απο ''μαμά'' μπορείς να τις απενεργοποιήσεις άφοβα χωρίς root.

 

Σε ευχαριστώ το γνώριζα αυτό το θέμα είναι πως τις βγάζω τελείως από το τηλέφωνο. Το titanium που λένε καποιοι κάνει κάτι τέτοιο??Και ποια έκδοση η αγορασμένη?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ το γνώριζα αυτό το θέμα είναι πως τις βγάζω τελείως από το τηλέφωνο. Το titanium που λένε καποιοι κάνει κάτι τέτοιο??Και ποια έκδοση η αγορασμένη?

Αυτό που ζητάς δε γίνεται με κανέναν τρόπο χωρίς root.Το Titanium θέλει root.

Xωρίς root→Απενεργοποίηση

Με root→Απεγκατάσταση

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω αγοράσει ένα galaxy s4 gt-i9505 από γαλλικό κατάστημα Expansys.

Έχω cosmote και έχω ενεργοποιήσει το 4g, αλλά 4g δεν έχω πιάσει πουθενά σε όλη τη Θεσσαλονική...

Οι ρυθμίσεις είναι όλες σωστες, είναι ενεργοποιημένο το LTE, αλλά τίποτα...

 

Υπάρχει κανείς με το ίδιο πρόβλημα;

Υπάρχει καμιά λύση;

Edited by Sotos_2002

Sotos_2002

lostmobisodesgr.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...