Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον ξαναζηταω την βοηθεια σας μιας και δεν πηρα απαντηση...υπαρχει καποιος που φλασαρε την λολιποπ χωρις το pit? και αν το φλασαρουμε τι ακριβως αλλαζει?

 

Διάβασε από εδώ και κάτω.

Υπάρχουν χρήστες του xda που φλάσαραν χωρίς το PIT και όλα δούλεψαν σωστά και άλλοι όμως που αντιμετώπισαν πρόβλημα με το Wi-Fi και ξαναφλάσαραν με το PIT.

Στα μάτια σου δεν αλλάζει τίποτα, από πίσω κάνει repartition τον εσωτερικό χώρο του συστήματος που στήνεται η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα το πρωι σηκωθηκα με σημα 0.μαλιστα εβγαλε και το σηματακι που δειχνει οτι ειναι εκτος.

της γυναικας μου ειχε 2-3 γραμμες.εβγαλα μπαταρια,καθαρισα σιμ,του εκανα μια επαναφορα αλλα παλι τα ιδια.

στην καλυτερη μια γραμμη.

βγηκα εξω για ψωνια και ειχα κανονικα σημα.

επεστρεψα σπιτι και παλι τα ιδια.

και οι 2 ειμαστε cosmote και αυτο μου το κανει πρωτη φορα.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή άλλαξε την sim αν είναι παλιά ή βάλε της γυναικάς σου την κάρτα στην δικιά σου συσκευή ώστε να δεις αν συνεχίζει να μην έχει καλό σήμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καινουργια 4G ειναι.

με της γυναικας μου την σιμ παλι τα ιδια..

 

 

**************

γενικα πολυ περιεργη συμπεριφορα.

τωρα εχει κανονικα 3 γραμμες σημα(τοσο εχει συνηθως μεσα στο σπιτι).

εχει καποιο θεμα η περιοχη και της γυναικας μου το Moto G δειχνει εικονικο σημα παραπανω..?

με μπερδεψε...

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

καινουργια 4G ειναι.

με της γυναικας μου την σιμ παλι τα ιδια..

 

 

**************

γενικα πολυ περιεργη συμπεριφορα.

τωρα εχει κανονικα 3 γραμμες σημα(τοσο εχει συνηθως μεσα στο σπιτι).

εχει καποιο θεμα η περιοχη και της γυναικας μου το Moto G δειχνει εικονικο σημα παραπανω..?

με μπερδεψε...

 

Μήπως σου έπεσε η συσκευή τώρα τελευταία ή την είχες ανοίξει καθόλου?

Είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά είχε ξεκουμπώσει το pin που έκανε ένωση την μητρική με την πλακέτα. Την άνοιξα ,το κούμπωσα και όλα οκ. Να σημειώσω ότι το είχα πάθει με S4.

Για να σιγουρευτείς εάν είναι hardware ή software πρόβλημα δοκίμασε την κάρτα σου σε άλλη συσκευή να δεις πως πάει από σήμα.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

οχι-δεν μου εχει πεσει καθολου κατω,ουτε το εχω ανοιξει.το παρακολουθω τωρα και βλεπω οτι επανηρθε στα ιδια επιπεδα.

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε από εδώ και κάτω.

Υπάρχουν χρήστες του xda που φλάσαραν χωρίς το PIT και όλα δούλεψαν σωστά και άλλοι όμως που αντιμετώπισαν πρόβλημα με το Wi-Fi και ξαναφλάσαραν με το PIT.

Στα μάτια σου δεν αλλάζει τίποτα, από πίσω κάνει repartition τον εσωτερικό χώρο του συστήματος που στήνεται η ρομ.

 

εχει συνεπειες το Pit ? δηλαδη τωρα που φλασαρα το πιτ και την γερμανικη εκδοση , οταν βγει επισημα η Lollipop απο την χωρα που ειναι το κινητο δεν 8α μπορεσω να την περασω ?

Link to comment
Share on other sites

εχει συνεπειες το Pit ? δηλαδη τωρα που φλασαρα το πιτ και την γερμανικη εκδοση , οταν βγει επισημα η Lollipop απο την χωρα που ειναι το κινητο δεν 8α μπορεσω να την περασω ?
Φυσικά και μπορείς να την περάσεις και κατά πάσα πιθανότητα να μην σου χρειαστεί .pit γι αυτήν ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις φλασαρα την λολιποπ και δεν μου δοθλευει το wifi αν και συνδεεται στο δικτυο...ακουω τις ιδεες σας... φλασαρα με pit
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις φλασαρα την λολιποπ και δεν μου δοθλευει το wifi αν και συνδεεται στο δικτυο...ακουω τις ιδεες σας... φλασαρα με pit

 

Λοιπόν, εγώ την έχω τρεις-τεσσερις ημέρες και το λέω ξεκάθαρα Δεν αντιμετωπιζω

Κανένα απολύτως πρόβλημα και έχω δοκιμάσει τα πάντα κυριολεκτικά. Κάνε όλα τα wipe και factory reset και νομίζω ότι θα είσαι εντάξει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι σηκωθηκα με σημα 0.μαλιστα εβγαλε και το σηματακι που δειχνει οτι ειναι εκτος.

της γυναικας μου ειχε 2-3 γραμμες.εβγαλα μπαταρια,καθαρισα σιμ,του εκανα μια επαναφορα αλλα παλι τα ιδια.

στην καλυτερη μια γραμμη.

βγηκα εξω για ψωνια και ειχα κανονικα σημα.

επεστρεψα σπιτι και παλι τα ιδια.

και οι 2 ειμαστε cosmote και αυτο μου το κανει πρωτη φορα.

 

καινουργια 4G ειναι.

με της γυναικας μου την σιμ παλι τα ιδια..

 

 

**************

γενικα πολυ περιεργη συμπεριφορα.

τωρα εχει κανονικα 3 γραμμες σημα(τοσο εχει συνηθως μεσα στο σπιτι).

εχει καποιο θεμα η περιοχη και της γυναικας μου το Moto G δειχνει εικονικο σημα παραπανω..?

με μπερδεψε...

 

Μήπως σου έπεσε η συσκευή τώρα τελευταία ή την είχες ανοίξει καθόλου?

Είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά είχε ξεκουμπώσει το pin που έκανε ένωση την μητρική με την πλακέτα. Την άνοιξα ,το κούμπωσα και όλα οκ. Να σημειώσω ότι το είχα πάθει με S4.

Για να σιγουρευτείς εάν είναι hardware ή software πρόβλημα δοκίμασε την κάρτα σου σε άλλη συσκευή να δεις πως πάει από σήμα.

 

οχι-δεν μου εχει πεσει καθολου κατω,ουτε το εχω ανοιξει.το παρακολουθω τωρα και βλεπω οτι επανηρθε στα ιδια επιπεδα.

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..

 

 

πηρα και τα 2 τηλεφωνα στο χερι(s4 και motorola g)και γυρναω σε διαφορα σημεια μεσα στο σπιτι.

διπλα διπλα οτι σημα πιανει το ενα,πιανει και το αλλο με αναλαμπες του δικου μου s4 στο 0-1 γραμμη ενω την ιδια ωρα το moto g εχει στανταρ 2 γραμμες...

υπαρχει περιπτωση να ειναι καποιο τοπικο θεμα στην συγκεριμενη περιοχη?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ την έχω τρεις-τεσσερις ημέρες και το λέω ξεκάθαρα Δεν αντιμετωπιζω

Κανένα απολύτως πρόβλημα και έχω δοκιμάσει τα πάντα κυριολεκτικά. Κάνε όλα τα wipe και factory reset και νομίζω ότι θα είσαι εντάξει.

ολα καλα με την λολιποπ φιλε μου ηταν ατυχη στιγμη του wifi μου που σε συνδιασμο με το fail που εφαγα κατα την πρωτη αποπειρα εγκαταστασης εκανε την καρδια να σταματησει τον κρυο ιδρωτα να με λουσει κτλ κτλ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την φορτιση εχει δει κανεις διαφορα; σαν να παρατηρω πως γινεται με αργους ρυθμους

Link to comment
Share on other sites

οχι-δεν μου εχει πεσει καθολου κατω,ουτε το εχω ανοιξει.το παρακολουθω τωρα και βλεπω οτι επανηρθε στα ιδια επιπεδα.

δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..

 

Το ίδιο ακριβώς μου συνέβη το τελευταίο τριήμερο. Από χθες το βράδυ φαίνεται να αποκαταστάθηκε. Είχα μόνο 3g σήμα. Όταν το γυρνούσα σε 2g με έβγαζε off. Αυτά κοντά στην Κατερίνη.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

leakαρε καινουρια εκδοση I9505XXUHOB7 η οποια εχει και την αθορυβη λειτουργια . Μην φλασαρετε αδικα καθε λιγο και λιγακι περιμενετε να βγαλει η κυρια samsung την τελικη rom (απλα μια συμβουλη) !!!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς μου συνέβη το τελευταίο τριήμερο. Από χθες το βράδυ φαίνεται να αποκαταστάθηκε. Είχα μόνο 3g σήμα. Όταν το γυρνούσα σε 2g με έβγαζε off. Αυτά κοντά στην Κατερίνη.

 

σημερα το πρωι ολα οκ.το πιθανοτερο ειναι οτι υπηρχε τοπικο προβλημα απο cosmote.δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.

ευχαριστω παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Το PIT δεν μας ειπατε τι κανει ?? γραφει το αρχειο JFLTE_EUR_OPEN.pit .

Τι συνέπειές εχει ?

Edited by xrpana
Link to comment
Share on other sites

μιας και η wind εβαλε μολις τωρα 4g(to + τους ηταν δυσκολο?)δεν εμφανιζει σε πολλους το lte mode.

το προβλημα ειναι σε ενα xml αρχειο που πρεπει να σαι rooted για πειραγμα...αν βαλεις οποιαδηποτε αλλη καρτα των cote,voda εμφανιζει το σωστο mode.

η ερωτηση ειναι αν μπορει καποιος με αλλο κινητο που δειχνει οτι εχει 4g wind να κανει τραμπα την καρτα με (cote,voda)και μετα να ξαναβαλει της wind και να μας πει αν τελικα του βγαλε με αυτο τον τροπο επιλογη lte mode η σιμ της wind!

αν δεν εχει αλλη σιμ να παει περισσοτερα δικτυα->δικτυα κινητης τηλ.->φορεις παροχης υπηρεσιων δικτυων και να επιλεξει αλλη εταιρια και μετα να ξαναγυρισει wind...

@τηανος4evil τι παει να πει δεν ειναι αρκετο?oταν βγαλει ενδειξη φουλ φορτισμενο το βγαζεις... στο περισσοτερα->μπαταρια δειχνει ποσοστο και εχει και επιλογη να βλεπεις παντα το %...

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα κανει να φορτησει 100% το κινητο σας?

Εμενα γυρω στην 1μιση ωρα και...

Δεν ειναι αρκετο?

Mια χαρά είναι.
Link to comment
Share on other sites

μιας και η wind εβαλε μολις τωρα 4g(to + τους ηταν δυσκολο?)δεν εμφανιζει σε πολλους το lte mode.

το προβλημα ειναι σε ενα xml αρχειο που πρεπει να σαι rooted για πειραγμα...αν βαλεις οποιαδηποτε αλλη καρτα των cote,voda εμφανιζει το σωστο mode.

η ερωτηση ειναι αν μπορει καποιος με αλλο κινητο που δειχνει οτι εχει 4g wind να κανει τραμπα την καρτα με (cote,voda)και μετα να ξαναβαλει της wind και να μας πει αν τελικα του βγαλε με αυτο τον τροπο επιλογη lte mode η σιμ της wind!

αν δεν εχει αλλη σιμ να παει περισσοτερα δικτυα->δικτυα κινητης τηλ.->φορεις παροχης υπηρεσιων δικτυων και να επιλεξει αλλη εταιρια και μετα να ξαναγυρισει wind...

@τηανος4evil τι παει να πει δεν ειναι αρκετο?oταν βγαλει ενδειξη φουλ φορτισμενο το βγαζεις... στο περισσοτερα->μπαταρια δειχνει ποσοστο και εχει και επιλογη να βλεπεις παντα το %...

 

εισαι ωραιος!Μολις εβαλα μια sim της vodafone που ειχα στην καβατζα και μου εμφανισε κανονικα την ρυθμιση lte!Ξαναβαλα πισω την βασικη μου sim της wind και συνεχιζει κανονικα να μου εμφανιζει το lte.

τωρα το μονο που μενει ειναι να δω αν πιανω καπου 4g γιατι σπιτι μου πιανει μονο H ετσι και αλλιως.Ουτε καν H+

Link to comment
Share on other sites

Το PIT δεν μας ειπατε τι κανει ?? γραφει το αρχειο JFLTE_EUR_OPEN.pit .

Τι συνέπειές εχει ?

Partition Information Table.

Απ'όσο γνωρίζω δημιουργεί από την αρχή τους χώρους (partitions) στους οποίους έπειτα μοιράζει τα αρχεία της ρομ, modem, system κλπ.

Κάτι σαν πλήρη διαμόρφωση του σκληρού και επαναδημιουργία των διαμερισμάτων.

 

Τί συνέπειες μπορεί να έχει δεν γνωρίζω. Προσωπικά συστήνω το φλασάρισμα PIT μόνο σε περιπτώσεις που δεν μπαίνει στο λογισμικό κάποια συσκευή έπειτα από απλό flash ή σε περιπτώσεις που ούτε καν φλασάσεται η συσκευή χωρίς αυτό, ώστε να δημιουργηθούν τα partitions από την αρχή.

 

Εφόσον σας δουλεύει μια χαρά η συσκευή δεν χρειάζεται να το σκαλίζετε. ;-)

 

@dp8, σχετικά με το σήμα, να πω πως κι εγώ το αντιμετώπισα για 3 μέρες με Cosmote το όλο θέμα με το σήμα και τελικά έφταιγε.. η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Partition Information Table.

Απ'όσο γνωρίζω δημιουργεί από την αρχή τους χώρους (partitions) στους οποίους έπειτα μοιράζει τα αρχεία της ρομ, modem, system κλπ.

Κάτι σαν πλήρη διαμόρφωση του σκληρού και επαναδημιουργία των διαμερισμάτων.

 

Τί συνέπειες μπορεί να έχει δεν γνωρίζω. Προσωπικά συστήνω το φλασάρισμα PIT μόνο σε περιπτώσεις που δεν μπαίνει στο λογισμικό κάποια συσκευή έπειτα από απλό flash ή σε περιπτώσεις που ούτε καν φλασάσεται η συσκευή χωρίς αυτό, ώστε να δημιουργηθούν τα partitions από την αρχή.

 

Εφόσον σας δουλεύει μια χαρά η συσκευή δεν χρειάζεται να το σκαλίζετε. ;-)

 

@dp8, σχετικά με το σήμα, να πω πως κι εγώ το αντιμετώπισα για 3 μέρες με Cosmote το όλο θέμα με το σήμα και τελικά έφταιγε.. η Cosmote.

 

Να σε καλα ρε ΣΟΦΕ :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...