Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να πω μια χαζή κ λίγο μπακάλικη λύση;! αν βάλεις όλες τις επαφές σου στα αγαπημένα; :blink:

 

τοτε θα κανεις στην ουσια αυτο που δεν θελεις δηλ να εχεις ολες τις επαφες να εμφανιζονται περα αυτων που πραγματικα χρησιμοποιεις συνεχεια...

Όπως και πάλι θα έχεις στο τέλος περισσότερο χρησιμοποιημένες επαφές έτσι κ αλλιώς οπότε δεν είναι λύση

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία που ηρθε με το δικό μου (i9505) γράφει "Battery made in Japan, assembled in China". Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό, πάντως μέχρι στιγμής (2 μήνες χρήσης) δουλεύει άψογα.

 

Τη συσκευή την αγόρασα πριν 2 μήνες από το KaizerShop (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια), το οποίο μαγαζί ΔΕΝ συνιστώ για αγορές, για λόγους που έχω αναφέρει εκτενώς σε παλαιότερα posts.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/riela218osadp6r/Screenshot_2014-06-14-11-05-43.png Είναι η τελευταία γερμανική I9505XXUGNE5 που έχει το Kids mode, knox 2

 

Καλησπέρα κι από εμένα, η ROM που αναφέρεις είναι official φλασαρεται κατευθείαν ή θέλει root? Έχεις να με παραπέμψεις σε κάποιο link να την κατεβάσω κι εγώ;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια σμαρτφονε εχουν καλύτερη κάμερα απτό s4

Το gsmarena αν θυμάμαι καλά είχε βγάλει στις λεπτομέρειες ίδια με ελαφρώς καλύτερη του g2. Τώρα υποθέτω ότι τόσο του s5 όσο και του g3 και άλλων νεότερων ίσως είναι καλύτερες.

Αλλά με το καλύτερες εσύ τι εννοείς? Αν εννοείς ανάλυση τότε αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα καλύτερη φωτογραφία. Παίζει ρόλο ο φακός, η ποιότητα του, χαρακτηριστικά του, το πρόγραμμα χειρισμού της κάμερας κλπ κλπ κλπ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλει η γυναίκα μου κινητό με καλή κάμερα..κ είπα μην πάρω κ άλλο s4..αλλά μέχρι 300 ευρώ μαξ...έλεγα το s3 έτσι κ αλλιώς αντε να μπει κάνα Facebook...δεν έχει απαιτήσεις η γυναίκα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Ευτυχης μεχρι στιγμης κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου μεχρι κανα 2-3 μερες τωρα οπου μου παρουσιαζει προβλημα με την καμερα. Το ειχε κανει 1 η 2 φορες λιγο παλιοτερα αλλα απο μονο του εστρωσε. Καταρχας ειναι το 9505, android 4.3 και εκδοση βασικου φασματος I9505XXUEMKF

Το προβλημα - Η καμερα πλεον δεν κανει autofocus !!! Μολις την ανοιγω ολα ειναι θολα, και το τετραγωνακι που κανονικα πρασινιζει οταν κανει καπου φοκους, μενει σχεδον παντα κοκκινο η ενιοτε πρασινο αλλα χωρις αποτελεσμα καθαρισματος της εικονας. ΜΟΝΟ σε πολυ κοντινες αποστασεις (~10 εκ.) εχει καλο φοκους. Αλλαξα σε matrix mode - τιποτα, αλλαξα την εστιαση σε σημειο - τιποτα,με χειροκινητη εστιαση κατοπιν αγγιγματος στην οθονη - τιποτα, εκανα επανεκκινηση - τιποτα, εβγαλα μπαταρια - τιποτα.....γενικοτερα τιποτα!!!

Καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω μονος μου? Εχει καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα??Το τηλεφωνο ειναι ενοειται σε εγγυηση αλλα επειδη ειμαι επαρχεια το να το στειλω Αθηνα σημαινει τουλαχιστον μια εβδομαδα χωρις αυτο (πραγμα σχεδον ανεφικτο...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Ευτυχης μεχρι στιγμης κατοχος του συγκεκριμενου τηλεφωνου μεχρι κανα 2-3 μερες τωρα οπου μου παρουσιαζει προβλημα με την καμερα. Το ειχε κανει 1 η 2 φορες λιγο παλιοτερα αλλα απο μονο του εστρωσε. Καταρχας ειναι το 9505, android 4.3 και εκδοση βασικου φασματος I9505XXUEMKF

Το προβλημα - Η καμερα πλεον δεν κανει autofocus !!! Μολις την ανοιγω ολα ειναι θολα, και το τετραγωνακι που κανονικα πρασινιζει οταν κανει καπου φοκους, μενει σχεδον παντα κοκκινο η ενιοτε πρασινο αλλα χωρις αποτελεσμα καθαρισματος της εικονας. ΜΟΝΟ σε πολυ κοντινες αποστασεις (~10 εκ.) εχει καλο φοκους. Αλλαξα σε matrix mode - τιποτα, αλλαξα την εστιαση σε σημειο - τιποτα,με χειροκινητη εστιαση κατοπιν αγγιγματος στην οθονη - τιποτα, εκανα επανεκκινηση - τιποτα, εβγαλα μπαταρια - τιποτα.....γενικοτερα τιποτα!!!

Καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω μονος μου? Εχει καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα??Το τηλεφωνο ειναι ενοειται σε εγγυηση αλλα επειδη ειμαι επαρχεια το να το στειλω Αθηνα σημαινει τουλαχιστον μια εβδομαδα χωρις αυτο (πραγμα σχεδον ανεφικτο...)

πηγαινε ρυθμισεις τηλ διαχειριση εφαρμογων και βρες την camera και κανε εκκαθαριση cache!!αν δεν φτιαξει κανε ενα reset επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει αυτο με το clear cache...παλι τιποτα!

Κοιταω λυσεις πριν να καταφυγω στις 2 τελευταιες που ειναι το factory reset και στο Samsung service

 

ΥΓ - Κατι που παρατηρησα και δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο ειναι το γεγονος οτι οταν ανοιγω το τηλεφωνο, στην οθονη που πρεπει να βαλω το ΠΙΝ (εχει ηδη ξεκινησει το τηλεφωνο να φωρτωνει τα βασικα ) μου γραφει κατω για 1-2 δευτερολεπτα "Τη δεδομενη στιγμη δεν ειναι δυνατη η ληψη" .... Τι να ναι αυτο? Εχει να κανει αραγε με το προβλημα μου?

Link to comment
Share on other sites

μιας και πιάσατε το θέμα της κάμερας! προχθές αποφάσισα να τραβήξω μια φωτογραφία στην θάλασσα χρησιμοποιώντας την λειτουργία hdr.. το θέμα είναι ότι η απόχρωση δεν είχε καμία διαφορά με αυτήν που έβγαλα στο αυτόματο..

η αυτόματη λειτουργία σημαίνει ότι μπορεί να κάνει και χρήση του hdr ή απλά η εμπλουτισμένη απόχρωση δεν δουλεύει καν;

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ παρουσιαστηκε το πρόβλημα που μπορείτε να δείτε στο συνημμένο. Δεν πιστεύω να είναι εξέλιξη του keyboard αρα κάποιο πρόβλημα θα έχει. Δεν πείραξα τίποτα. Εχει τύχει σε κανέναν άλλο?

Οπως βλέπετε εχει γίνει άσπρο και σα διάφανο...

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα εδω και καμια ωρα εμφανιζει οτι εχουν συνδεθει ακουστικα, ενω δεν εχω συνδεμενα ακουστικα.

 

Επανεκκινησεις κλπ δεν βοηθησαν.

 

Τι να κανω, μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω;

 

Υ.Γ: Το προβλημα μολις εξαφανιστηκε απο μονο του, δοξα το θεο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το XBMC. Υπάρχουν και οδηγοί για το πως προσθέτεις κανάλια εδώ και εδώ.

Πιο APK κατεβάζεις, γιατί έχει δύο. Το ARM ή το X86;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Παιζει μεσω ιντερνετ διαφορα κανάλια (live streaming). Και εμενα μου το ειπαν και το δοκιμασα. Αν δεν σου δουλεψει με την πρωτη προσπαθησε το ξανα γιατι είναι λιγο ζορικο (τουλαχιστον εγω πευδευτικα λιγο). Κατεβάζεις το ARM για το κινητο μας.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατέληξα σε αυτό αντί του i9506.Το Σάββατο πάω να το παραλάβω σε άσπρο χρώμα.(σκέφτηκα και το s5 αλλά εμφανισιακά δεν μου άρεσε καθόλου).. Τώρα ποια έκδοση θα φοράει δεν ξέρω,πιστεύω πως θα μου βγάλει αναβάθμιση σε κιτ κατ...Να προχωρήσω η θα αντιμετωπίσω προβλήματα; Η χρήση θα είναι μέτρια που θα του κάνω( 2η συσκευή)
Link to comment
Share on other sites

Γιατι σταματησες για το i9506?

 

Σταμάτησα γιατί ρώτησα και στο ανάλογο τοπικ και πολλοί λένε η μπαταρία του δεν είναι όπως αυτή του 9505.. Δεν κρατάει και τόσο...Πιστεύω δεν θα καταλάβω και την διαφορά του επεξεργαστή της κάθε συσκευής με την χρήση μου. Ποίο πολύ η μπαταρία με προβλημάτισε και σκέφτηκα για το 9505

Link to comment
Share on other sites

εδω περιμεναμε πως και πως να ερθει ελλαδα.....η μπαταρια με το update που θα ερθει θα φτιαξει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εδω περιμεναμε πως και πως να ερθει ελλαδα.....η μπαταρια με το update που θα ερθει θα φτιαξει

 

Εδω απο την γερμανια 8α το αγορασω εγω.Τωρα αυτο με το αν 8α στρωσει η μπαταρια τι να πω..Μακαρι για οσους το εχουνε.Αλλα μαλλον προς το 9505 παω για το σαββατο μιας και ειναι δια8εσιμο,αλλιως πρεπει να ψαχνω t mobile μαγαζι για το 9506.Μονο αυτοι το εχουν εδω περα απ οσο ειδα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι και φιλες....οποιος απο εσας ενδιαφερεται να μην κουβαλαει δευτερη συσκευη πανω του λογω δυο αριθμων ας κοιταξει λιγο και αυτο http://www.magic-sim.com/product/id/21/SocBlue_A820_-_2_SIMS_ACTIVE_AT_THE_SAME_TIME!.html

εγω απο εχτες το εχω και αν και ακομα το τεσταρω,μπορω να πω οτι με γλυτωσε απο δευτερο τηλεφωνο καθως επισης και απο την μουρλια μου το να αγοραζω συνεχεια dual sim συσκευες που ποτέ δεν με ικανοποιουσαν γιατι παντα κατι ελειπε....

η τελευτεα μου ηταν το alcatel scribe HD 350 ε τηλεφωνο και δεν του εβαλαν ενα notification led δλδ!!!!!

τωρα και ς4 και σχεδον dual ACTIVE sim:)

 

χωρις σχεδον...κανονικο dual active sim

 

αν ο φιλος εχει ακομα την συσκευη η εαν καποιος αλλος το εχει μετατρεψει σε dual sim,μπορει να μου πει εντυπωσεις;!

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει ειπωθεί αλλα δεν το εχω διαβασει..

 

Το αναδυομενο παραθυρο με προτεινομενα sms για απορριψη κλισης πως το απενεργοπιιουμε παιδια ?

 

Ευχαριστω.

 

Ξαναρωταω μηπως περασε στα ...ψιλα

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχει περιπτωση να γινεται κατα την διαρκεια της κλησεις να μπορω να βγαζω φωτογραφιες με την εργοστασιακη εφορμογη???? ειμαι ρουτ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...