Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενας άλλος δεν ειχε αυτό το πρόβλημα ? Το home button το μονο που κανει είναι να ανοιγει την οθονη για να την ξεκλειδωσω

To πρόβλημα που περιγράφεις υπάρχει ,πρέπει να γινει καθαρή εγκατάσταση του update με factory reset .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To πρόβλημα που περιγράφεις υπάρχει ,πρέπει να γινει καθαρή εγκατάσταση του update με factory reset .

 

Ευχαριστω.Σε μια φιλη με το ιδο κινητο γαλλικα και τα δυο δεν ειχε αυτό το πρόβλημα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

...και μολις μπηκε σκονη στην καμερα του S4 :(

 

Μαλλον στον αισθητηρα πανω ειναι γτ φαινεται σκουρο κ μεγαλο το σημαδι... Γνωριζετε αν μ το καλυπτει η εγγυηση? υποθετω πως ναι ε?:worry:

Link to comment
Share on other sites

...και μολις μπηκε σκονη στην καμερα του S4 :(

 

Μαλλον στον αισθητηρα πανω ειναι γτ φαινεται σκουρο κ μεγαλο το σημαδι... Γνωριζετε αν μ το καλυπτει η εγγυηση? υποθετω πως ναι ε?:worry:

 

99% ναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά σκέφτομαι να πάρω το S4. Βρήκα αυτή http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-GT-i9506-FACTORY-UNLOCKED-16GB-13MP-Quad-Core-2-3GHz-/201023822397?pt=Cell_Phones&hash=item2ecdf41a3d. Ή να προτιμήσω την i9505?

 

το i9506 φιλε μου..εινα φοβερο τηλ...μεταχειρισμενο η καινουριο?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

το i9506 φιλε μου..εινα φοβερο τηλ...μεταχειρισμενο η καινουριο?

 

Καινούριο είναι φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο είναι φίλε μου

 

Φίλε μου όντως το I9506 είναι πολύ καλύτερο από το απλό I9505 διότι φοράει τον 800αρι. Όμως μήπως θα περάσεις τελωνείο ; Και ειδικά με fedex δεν στο συνιστω με τπτ. Θα σου ζητήσουν πάρα πολλά για να εκτελωνιστεί. Ρώτα καλύτερα. :happy::blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα μολις σημερα πηρα στα χερια μου το galaxy s4 μεχρι στιγμης είμαι ενθουσιασμένος αλλα εχω καποιες αποριες που ισως να είναι και για καποιους από εσας βαρετες γιατι θα εχετε απαντησει πολλες φορες αλλα θα ηθελα να μου πει καποιος αν είναι φυσιολογικο η μπαταρια μου μεσα σε 2 ωρες να φτασει στο 83%.Το φορτισα όπως μου ειπαν στο κατάστημα 6 ωρες.Η τελευταια μου απορι είναι πως μπορω να ενεργοποιησω τη λειτουργια με την κινηση της εικονας με τα ματια και του χεριου χωρις να πατησω στην οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο :)

Για τη μπαταρια καλυτερα περιμενε μερικες μερες..

για το δευτερο με τα δυο δαχτυλα κατεβασε την "κουρτινα"και θα τα βρεις ολα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα μολις σημερα πηρα στα χερια μου το galaxy s4 μεχρι στιγμης είμαι ενθουσιασμένος αλλα εχω καποιες αποριες που ισως να είναι και για καποιους από εσας βαρετες γιατι θα εχετε απαντησει πολλες φορες αλλα θα ηθελα να μου πει καποιος αν είναι φυσιολογικο η μπαταρια μου μεσα σε 2 ωρες να φτασει στο 83%.Το φορτισα όπως μου ειπαν στο κατάστημα 6 ωρες.Η τελευταια μου απορι είναι πως μπορω να ενεργοποιησω τη λειτουργια με την κινηση της εικονας με τα ματια και του χεριου χωρις να πατησω στην οθονη.

 

για την μπαταρια είναι φυσιολογικό γιατί πρώτον δεν έχει στρώσει και δεύτερον φαντάζομαι ότι το δουλεύεις για να το μάθεις οπότε έχει κατανάλωση και παίζει μεγάλη σημασία η φωτεινότητα της οθόνης που έχεις βάλει.τώρα για την κίνηση που λες θα ενεργοποιήσεις τα air gestures.....ρυθμίσεις-η συσκευή μου-κινήσεις και χειρονομίες-air gestures και ενεργοποιείς αυτό.....[ATTACH]43515[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

για την μπαταρια είναι φυσιολογικό γιατί πρώτον δεν έχει στρώσει και δεύτερον φαντάζομαι ότι το δουλεύεις για να το μάθεις οπότε έχει κατανάλωση και παίζει μεγάλη σημασία η φωτεινότητα της οθόνης που έχεις βάλει.τώρα για την κίνηση που λες θα ενεργοποιήσεις τα air gestures.....ρυθμίσεις-η συσκευή μου-κινήσεις και χειρονομίες-air gestures και ενεργοποιείς αυτό.....[ATTACH]43515[/ATTACH]

 

Αδερφε μου σ`ευχαριστω πολύ για την γρηγορη απαντηση.Τα Air gestures είναι ενεργοποιημένα εκτος αν αυτή η λειτουργια δεν γινεται παντου αλλα μονο σε καποια προγράμματα δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μου σ`ευχαριστω πολύ για την γρηγορη απαντηση.Τα Air gestures είναι ενεργοποιημένα εκτος αν αυτή η λειτουργια δεν γινεται παντου αλλα μονο σε καποια προγράμματα δεν ξερω

 

καλορίζικο......μπορείς να μετακινήσεις-σελίδες στον μαμά browser του κινητου-τις εικόνες από την συλλογή-τραγούδια από την μουσική.

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο......μπορείς να μετακινήσεις-σελίδες στον μαμά browser του κινητου-τις εικόνες από την συλλογή-τραγούδια από την μουσική.

 

Καιπαλι σ`ευχαριστω τωρα το βρηκα:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

To Samsung Kies3 μου βγάζει αυτά εδω όταν το κοίταξα για να δώ από που προέρχεται το κινητό μου...:PDA:NAA CSC:NA7(ROM).

(ROM) όπου και να κοίταξα σε λίστα τις samsung δεν υπάρχει πουθενά!!

Ξέρει κανείς να μου πεί τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο είναι φίλε μου

 

μονο 328?τιποτα..εγω κοιταζω το κορεατικο το s4 lte-a E330 ειναι το ιδιο με το i9506..ρωτησε τον αν στελνει με EMS!!!με fedex θα πληρωνεις τελωνειο

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ανακάλυψα τι έφταιγε και δεν μπορούσα να αλλάξω την γλώσσα στο μαμά πληκτρολόγιο. Κάθε εφαρμογή απο το play που μου δίνει εικονικό soft button μπλοκάρει αυτήν την λειτουργία. Τουλάχιστον κατέληξα κάπου.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγω αναβαθμιση επιτελους(γαλλικο),γενικα καλα τα βλεπω τα πραγματα απλα εχω να ρωτησω κατι..στο μενου των εφαρμογων δεν μου εμφανιζει πλεον την επιλογη αποκρυψη εφαρμογων και εμφανιση κρφυφων εφαρμογων,γιατιι?!!!Γινεται σε ολους η μονο στη γαλλικη εκδοση?Αν ειναι να κατεβασω καμια αλλη!
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις εχω παιδια να κανω.Εχω αγορασει μια καινουρια μπαταρια και θελω να ρωτησω το εξης.πρεπει να φορτιστει 8ωρο με κλειστο το τηλ για να γινει σωστα η πρωτη φορτιση?γτ ετσι μου ειπαν απο εκει που την πηρα.οσο για την παλια παπαλα μεσα σε 5 ωρες εχει κλεισει το τηλ χωρις χρηση :D Δευτερη και σημαντικη ερωτηση.Γνωριζει κανενας ποσο κοστιζει η αλλαγη του βεζελ στην αντιπροσωπεια?γιατι δυστυχως απο το βαλε βγαλε της θηκης εφυγε ενα κομματι σημερα
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις εχω παιδια να κανω.Εχω αγορασει μια καινουρια μπαταρια και θελω να ρωτησω το εξης.πρεπει να φορτιστει 8ωρο με κλειστο το τηλ για να γινει σωστα η πρωτη φορτιση?
μόλις φτάσει στο 15% την βάζεις για φόρτιση. Δεν χρειάζεται το τηλέφωνο να είναι κλειστό (δεν θα παίζεις όσο φορτίζει) μόλις το λαμπάκι γίνει πράσινο το βγάζεις από την μπρίζα. Η ίδια διαδικασία τρεις φορές, μετά φόρτιζε όπως θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Δευτερη και σημαντικη ερωτηση.Γνωριζει κανενας ποσο κοστιζει η αλλαγη του βεζελ στην αντιπροσωπεια?γιατι δυστυχως απο το βαλε βγαλε της θηκης εφυγε ενα κομματι σημερα
Το εχω παθει και γω με το bezel στο αυτοκινητο.Στη smartech μαζι με εργατικα 35 ευρω αν θυμαμαι καλα.Οποτε ψαχνοντας κατεληξα στο http://www.yourmobit.gr που μου το αλλαξαν με 20 ευρω.

Ευτυχως δεν παει μαζι με την οθονη και ηρθε φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παθει και γω με το bezel στο αυτοκινητο.Στη smartech μαζι με εργατικα 35 ευρω αν θυμαμαι καλα.Οποτε ψαχνοντας κατεληξα στο http://www.yourmobit.gr που μου το αλλαξαν με 20 ευρω.

Ευτυχως δεν παει μαζι με την οθονη και ηρθε φθηνα.

Αυτό είναι το πλεονέκτημα των πλαστικών συσκευών όπως το S4 κι ας τα λένε κάποιοι πλαστικούρες. Άντε να στο πάθαινε αυτό το iPhone... Θα έπρεπε να αγοράσεις καινούριο τηλέφωνο. Με το S4 καθαρίζεις με 20 €.

 

Να σημειώσω ότι η "πλαστικούρα" μου (Note II) είναι σαν την πρώτη μέρα μετά από 1,5 χρόνο σκληρής χρήσης.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγνώμη που θα ξαναρωτήσω αλλά τελικά λέω να κάνω hard reset και μετά να βάλω την kit kat. Έχω κρατήσει πλήρες backup με το kies. Το ερώτημα μου είναι αν κάνω την αναβάθμιση θα μου κάνει επαναφορά κανονικά; Ή λόγω αλλαγής λογισμικού θα πάρω κανένα μήνυμα του τύπου η έκδοση λογισμικού δεν είναι συμβατή με το αντίγραφο ασφαλείας και γι’ αυτό μερικά στοιχεία δεν αποκαταστάθηκαν. Δηλαδή θέλω μετά την αποκατάσταση να επανέλθουν όλα, ρυθμίσεις, επαφές, ομάδες επαφών, μηνύματα, αρχείο κλήσεων, ήχοι, εφαρμογές…… Θα έχω πρόβλημα; Διότι διαφορετικά προτιμώ να κάνω αναβάθμιση κατευθείαν από wifi.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να εισαι 100% σιγουρος οτι θα δουλέψει το backup του kies .Χρησιμοποίησε και κάποιον άλλον τρόπο(Helium ) για backup ώστε να είσαι καλυμμένος αν κάτι πάει στραβά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο είναι φίλε μου

 

Οκ θα τον ρωτήσω

 

Δεν είναι μόνο το τελωνείο! το 9505 από όσο γνωρίζω δεν έρχεται Ελλάδα! Άρα δεν έχεις εγγύηση. Θα πρέπει να το στείλεις έξω...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...