Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαινε ρυθμίσεις>εμφάνιση>λειτουργία οθόνης και δες σε ποιό mode ειναι το κινητό σου και πές μας.;)

 

ειχες δικιο.το εβαλα σε δυναμικο και ειναι καλυτερο στα ματια μου.ευχαριστω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχες δικιο.το εβαλα σε δυναμικο και ειναι καλυτερο στα ματια μου.ευχαριστω.

 

Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να ρωτάω εδώ για αυτό, αν όχι συγνώμη..

Σας παρακαλώ γνωρίζει κανείς πως αφαιρείται το samsung music widget από την lockscreen του S4?

Με κάποιο τρόπο μπήκε αυτόματα μόλις άνοιξα πρώτη φορά την εφαρμογή, αλλά με ενοχλεί, δεν το θέλω εκεί!!

Και εν τω μεταξύ δεν είναι από τις αγαπημένες εφαρμογές!!

Υπάρχει κάποιος τρόπος να βγει? Το κινητό είναι καινούριο, μαμά ρομ, απείραχτο τελείως!!

Ευχαριστώ!!

Edited by johnybe
Link to comment
Share on other sites

Aυτό το συμπέρασμα απο που το έβγαλες????

Τα ειχα και τα 2 κινητά στην κατοχη μου και το s4 ειναι με διαφορά πολυ καλυτερη ιδιαιτερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου

 

Και εγω τα έχω και τα δύο και το s3 έχει μηδενικό shutter lag. Το s4 θέλει 1 δευτερόλεπτο να πάρει την φωτό από την στιγμή που θα πατήσεις το κουμπί. Εάν το αντικείμενο δεν είναι εντελώς ακίνητο όλες οι φώτο βγαίνουν κουνημένες. Με το s3 απλά πυροβολείς.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Pda? Δεν ξέρω απλά ξέρω ότι είναι ευρωπαϊκό μοντέλο και έγραφε πάνω το κουτί κάτι για ρουμανία! Πώς θα δώ από που είναι? Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Pda? Δεν ξέρω απλά ξέρω ότι είναι ευρωπαϊκό μοντέλο και έγραφε πάνω το κουτί κάτι για ρουμανία! Πώς θα δώ από που είναι? Ευχαριστώ!!

 

Τηλέφωνο στην Samsung. Διάβασε γενικά έχουν απαντηθεί τα σχεδόν τα πάντα. Με μια αναζήτηση θα βρεις ότι θέλεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα έχω και τα δύο και το s3 έχει μηδενικό shutter lag. Το s4 θέλει 1 δευτερόλεπτο να πάρει την φωτό από την στιγμή που θα πατήσεις το κουμπί. Εάν το αντικείμενο δεν είναι εντελώς ακίνητο όλες οι φώτο βγαίνουν κουνημένες. Με το s3 απλά πυροβολείς.

 

Αναλόγως το mode που θα χρησιμοποιήσεις. Υπάρχει mode εν ονόματι ''αθλητικά'' που τραβάς γρήγορες φωτογραφίες όπως και ενα σωρό άλλα mode με απίστευτη ποιότητα κατατροπώνοντας τις κάμερες όλων των ναυαρχίδων του 2013. Μην συγκρίνουμε πράγματα που δεν συγκρίνονται φίλε. Η κάμερα του S3 συγκριτικά με αυτήν του S4 είναι το λιγότερο ''τραγική''

Link to comment
Share on other sites

Αν το εχουμε σε lte τοτε οταν δεν βρισκει δικτυο σε 4g(lte) τοτε παει αυτοματα στο 3g χωρις να χασει καθολου σημα για μερικα λεπτα?

 

Εννοω οτι αν το εχω σε 4g(lte) και ενω εχει 1 στα 4 σημα ξαφνικα δεν εχει 4g σημα μετα απο ποσο χρονο παει στο 3g?

Δηλαδη μπορει να χασεις κλησεις αν το εχεις σε 4g και καποιος σε παρει τη στιγμη που αλλαζει δικτυο ή γινετε τοσο γρηγορα η εναλλαγη που δεν χανεις καμια κληση?

 

Ευχαριστω.

 

Ναι, μπορεί να χάσεις και κλήσεις έτσι. Μου έχει συμβεί αρκετές φορές. Ξέχωρα που ρουφάει την μπαταρία με το καλαμάκι!

Αυτά τα συνεχωμενα switch-over είναι κυριολεκτικά θάνατος για την μπαταρία.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,στα black edition εχει εμφανιστει αυτο το περιεργο κιτρινο σε μαυρο φοντο?εννοω οταν ανοιγες τον chrome που εχει μαυρο backround σε μερικα galaxy εβλεπες στο μαυρο σαν κιτρινιλες,ισχυει στα πιο καινουργια?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα κατεβασα την 4.4.2 στο γαλλικο μου s4 και αμεσα επαναφορα εργοστασιακες ρυθμισεις... εντυπωσεις... το τηλεφωνο απλα εγινε πολυ πιο σμουθ και η καμερα , και η κλησεις σαφως πιο γρηγορες. Αφαιρεσα και τα εφε κινησης και παει μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,στα black edition εχει εμφανιστει αυτο το περιεργο κιτρινο σε μαυρο φοντο?εννοω οταν ανοιγες τον chrome που εχει μαυρο backround σε μερικα galaxy εβλεπες στο μαυρο σαν κιτρινιλες,ισχυει στα πιο καινουργια?

Δεν βλεπω τιποτα τετοιο στο b.e

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι προτεινεις να κανω για να μην χανω κλησεις ακομα και αν πεσω σε περιοχη που δεν εχει 4g σημα?

Να το γυρισω σε 3g?

 

Προφανώς. Αυτό έχω κάνει και εγώ. Ούτως ή άλλως το καλό 3g είναι υπέρ αρκετό για τα περισσοτερα πράγματα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το 4g είναι ΜΟΝΟ για data. Δεν υποστηρίζει φωνή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη περα απο την μεγαλυτερη ταχυτητα του ιντερνετ σε ποιοτητα φωνης ή κατι αλλο δεν κερδειζεις τιποτα παραπανω απο το 3g?

 

Το 4g είναι ΜΟΝΟ για data. Δεν υποστηρίζει φωνή.

 

Και να υποστήριζε δηλαδή και τι έγινε? Από πότε ρε παιδιά έχουμε τέτοιο αυτί που θα καταλαβαίναμε την διαφορά στον ήχο από 3g σε 4g. Μην τρελαθούμε κιόλας. Το LTE ακόμα είναι απλά για να λένε ότι έχουμε αυτό το feature... Είναι παντελώς μα παντελώς όμως αχρείαστο. Εκτός και μου πει κανένας ότι κατεβάζει μεγάλα αρχείο από mobile data.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από τσίχλα είναι φτιαγμένο το bezel? Το έβγαλα από τη θήκη να αλλάξω τη ζελατίνα και είδα ένα μικρό σημαδάκι και ξενέρωσα λίγο... Με το που το πήρα το έβαλα στη θήκη της Samsung.. Πώς διάολο το έπαθε;
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και μενα αναβαθμιση στο γαλλικο μου s4. Τελικα τι ειναι καλυτερο να κανω; backup με το kies και update; η να το αφησω οπως ειναι να ολοκληρωσει την αναβαθμιση απο το wifi;

Δεν πιστευω να μου βγαλει κανενα μηνυμα ασυμβατοτητας λογω αλλαγης λογισμικου το kies και δεν μπορω να κανω επαναφορα το αντιγραφο απο 4.3;

Edited by serafims
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μέσω wifi σε ενα 20λεπτο και δεν είχα κάποιο θέμα.

Και ξαναρωτώ, από τσίχλα είναι φτιαγμένο το bezel? Το έβγαλα από τη θήκη να αλλάξω τη ζελατίνα και είδα ένα μικρό σημαδάκι και ξενέρωσα λίγο... Με το που το πήρα το έβαλα στη θήκη της Samsung.. Πώς διάολο το έπαθε;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μέσω wifi σε ενα 20λεπτο και δεν είχα κάποιο θέμα.

Και ξαναρωτώ, από τσίχλα είναι φτιαγμένο το bezel? Το έβγαλα από τη θήκη να αλλάξω τη ζελατίνα και είδα ένα μικρό σημαδάκι και ξενέρωσα λίγο... Με το που το πήρα το έβαλα στη θήκη της Samsung.. Πώς διάολο το έπαθε;

 

Απλά θα έτυχε φίλε. 7 μήνες χωρίς θήκη δεν έχει το παραμικρό σημάδι το δικό μου και το βάζω και όπως να ναι στις τσέπες..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μέσω wifi σε ενα 20λεπτο και δεν είχα κάποιο θέμα.

Και ξαναρωτώ, από τσίχλα είναι φτιαγμένο το bezel? Το έβγαλα από τη θήκη να αλλάξω τη ζελατίνα και είδα ένα μικρό σημαδάκι και ξενέρωσα λίγο... Με το που το πήρα το έβαλα στη θήκη της Samsung.. Πώς διάολο το έπαθε;

 

Έτυχε όπως και σε μένα που όσο το έχω χωρίς θήκη δεν έπαθε τίποτα και όταν πήγα να την βγάλω, τσουπ στην γωνία που έβγαλε λίγο από το ασημί στο περιμετρικό.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε S4 μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα και μάλιστα χωρίς καμιά επίπτωση στη διάρκεια της μπαταρίας, για να μη πω ότι έχει καλύτερη απόδοση. Ο χρόνος θα δείξει....
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

οι Γαλλοι πως τους φαινεται οι αναβαθμιση???

 

Μπαταρία, διαχείριση μνήμης, ταχύτητα πολύ καλά. Καιρός και το λεγόμενο smearing..... για κλωτσιές, 52C έλεγε πριν λίγο, Μόνο όταν το ενημερώνεις χειροκίνητα γράφει σωστά τον καιρό. Το smearing σε κάνει να νομίζεις πως έχεις Κινέζικο τηλέφωνο. Αν δεν γίνουν διορθώσεις γρήγορα, άντε γεια.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι έχω μια ερώτηση. Ετσι ξαφνικά το galaxy s4 σήμερα κόλλησε.δεν έπιανε τίποτα. Απ όσο ξέρω η λύση για επανεκκίνηση είναι βγάλσιμο μπαταρίας ή πατημένο home button και on-off button για κάποια δευτερόλεπτα. το κινητό κλαίνει οκ. το ανοίγω πάλι και σε 10 δευτερόλεπτα αφου βάλω πιν πάλι κολλάει. Και δεν κάνει τπτ πάλι. αρκετές φορές αυτό σε φάση που έχει να εξαντληθεί. ισως είναι τυχαίο αλλά να το αναφέρω, με το που βγάζει μήνυμα ότι το κινητό προστατεύεται από το clean master εκείνη την στιγμή κολλάει.. ίσως κ σύμπτωση. 4.3 φοράει ακόμα. τι κάνω ρε παιδιά για να ξεκολλήσει ; ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Παρέλαβα εχθές το S4 και παρατήρησα ότι η πάνω δεξιά γωνία της οθόνης του, "μπλεδίζει" μόνιμα σε λευκό φόντο, δηλαδή δεν είναι ομοιόμορφο το λευκό του χρώμα. Έχει πρόβλημα η οθόνη του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...