Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο όπως και κάθε ηλεκτρονική συσκευή που πωλείται στην ευρωπαϊκή ένωση

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες είμαι ανάμεσα σε Samsung S4 , Xiaomi Mi3 και σε ZTE Nubia 5s. Εσείς που έχετε το S4 ποιά η άποψή σας? Τα θετικά και αρνητικά του?
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες;; Το knox είναι στην ουσία μια δεύτερη κρυφή συσκευή, μη προσβάσιμη απ τον οποιονδήποτε, μέσα στην ίδια σου την συσκευή.

 

Κρίμα που δεν έχει και μια εφαρμογή για sms

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ρθε το black edition.Οντως καλυτερο το νεο καπακι.Απο κει και μερα ελαχιστες διαφορες που εχουν να κανουν με wallpaper και ηχους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του σ4 :D τι διαφορα εχει το μοντελο ι9505 και ι9500?
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

 

 

thanks νομίζω μου κάνει ακριβώς για αυτό που θέλω

 

 

 

 

Κρίμα που δεν έχει και μια εφαρμογή για sms

 

Κάτι σε applock σου κάνει;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη και τα δυο ειναι τουμπανο.απο καμερα το s4 ειναι καλυτερο?

 

Δυστυχώς του S3 η κάμερα είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς του S3 η κάμερα είναι καλύτερη.

 

Aυτό το συμπέρασμα απο που το έβγαλες????

Τα ειχα και τα 2 κινητά στην κατοχη μου και το s4 ειναι με διαφορά πολυ καλυτερη ιδιαιτερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου

Link to comment
Share on other sites

έψαξα λίγο για το θέμα σου κ βρήκα ότι μόνο με ανοιχτά data μπορείς να στείλεις κ να λάβεις mms κ μάλιστα αυτό ισχύει και για το sgs3 μετά από κάποιο update όπως αναφέρουν.. δεν το έψαξα παραπάνω αλλά μάλλον μόνο στην samsung συμβαίνει αυτό :confused:

 

Για την ιστορια το εδωσα το ς4...Και μαλλον "δικαιώθηκα"!!!Το ανταλλαξα με Νοτε 2 και ενω βγαζει παλι το ιδιο μνμ(δε βρεθηκαν δικτυα κλπ.),στελνει και δεχεται δοκιμασμενα!!Μιλαμε παντα με φραγη στο data.Μονο mms!!Και επισης με τη 4.3 το Νοτε,με ΚΝΟΞ κλπ.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του σ4 :D τι διαφορα εχει το μοντελο ι9505 και ι9500?

 

Απλά google it

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του σ4 :D τι διαφορα εχει το μοντελο ι9505 και ι9500?

 

Απλά google it

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=365326

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσον αφορά το GPS, όταν το χεις enabled, καταναλώνει κανονικά η ειναι σε "hibernation" mode μέχρι να ανοίξει κάποια εφαρμογή που το χρειάζεται (όπως στο iOS)?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα απο κατάστημα κινητής και συγκρίναμε το δικό μου s4 με της βιτρίνας τους και παρατήρησα τα εξής.καταρχην το μοντέλο μέσα στις ρυθμίσεις αναφερόταν σαν gt-i9505x ενώ το δικό μου δεν έχει το x. Φορούσε την 4.2.2 και έχει smearing ακριβώς με το δικό μου στην kit kat.δεν ξέρω η 4.3 αν παρουσιάζει smearing. Αυτό που παρατήρησα στην κάμερα οτι η οθονη του είχε περισσότερο κορεσμενα χρώματα απο μένα και πχ το πάτωμα του καταστήματος σε auto πάντα ήταν πιο ζεστό το χρώμα σε σχέση με το δικό μου.παιζει μια τέτοια διάφορα απο το εργοστάσιο;

Καμία ιδέα;ευχαριστώ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα απο κατάστημα κινητής και συγκρίναμε το δικό μου s4 με της βιτρίνας τους και παρατήρησα τα εξής.καταρχην το μοντέλο μέσα στις ρυθμίσεις αναφερόταν σαν gt-i9505x ενώ το δικό μου δεν έχει το x. Φορούσε την 4.2.2 και έχει smearing ακριβώς με το δικό μου στην kit kat.δεν ξέρω η 4.3 αν παρουσιάζει smearing. Αυτό που παρατήρησα στην κάμερα οτι η οθονη του είχε περισσότερο κορεσμενα χρώματα απο μένα και πχ το πάτωμα του καταστήματος σε auto πάντα ήταν πιο ζεστό το χρώμα σε σχέση με το δικό μου.παιζει μια τέτοια διάφορα απο το εργοστάσιο;

Καμία ιδέα;ευχαριστώ.

 

Μήπως ήταν live demo συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Τα μηνύματα που αφορουσαν την μπαταρία μεταφέρθηκαν στο σωστο θέμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν live demo συσκευή?

 

Ναι demo ήταν. Έχει κάποια διάφορα;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα απο κατάστημα κινητής και συγκρίναμε το δικό μου s4 με της βιτρίνας τους και παρατήρησα τα εξής.καταρχην το μοντέλο μέσα στις ρυθμίσεις αναφερόταν σαν gt-i9505x ενώ το δικό μου δεν έχει το x. Φορούσε την 4.2.2 και έχει smearing ακριβώς με το δικό μου στην kit kat.δεν ξέρω η 4.3 αν παρουσιάζει smearing. Αυτό που παρατήρησα στην κάμερα οτι η οθονη του είχε περισσότερο κορεσμενα χρώματα απο μένα και πχ το πάτωμα του καταστήματος σε auto πάντα ήταν πιο ζεστό το χρώμα σε σχέση με το δικό μου.παιζει μια τέτοια διάφορα απο το εργοστάσιο;

Καμία ιδέα;ευχαριστώ.

 

Πηγαινε ρυθμίσεις>εμφάνιση>λειτουργία οθόνης και δες σε ποιό mode ειναι το κινητό σου και πές μας.;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα απο κατάστημα κινητής και συγκρίναμε το δικό μου s4 με της βιτρίνας τους και παρατήρησα τα εξής.καταρχην το μοντέλο μέσα στις ρυθμίσεις αναφερόταν σαν gt-i9505x ενώ το δικό μου δεν έχει το x. Φορούσε την 4.2.2 και έχει smearing ακριβώς με το δικό μου στην kit kat.δεν ξέρω η 4.3 αν παρουσιάζει smearing. Αυτό που παρατήρησα στην κάμερα οτι η οθονη του είχε περισσότερο κορεσμενα χρώματα απο μένα και πχ το πάτωμα του καταστήματος σε auto πάντα ήταν πιο ζεστό το χρώμα σε σχέση με το δικό μου.παιζει μια τέτοια διάφορα απο το εργοστάσιο;

Καμία ιδέα;ευχαριστώ.

 

Smearing έχουν όλα τα s4 σε όλες τις εκδόσεις android γιατί είναι hardware πρόβλημα. Φαίνεται μόνο σε μαύρο background όταν κάνεις scroll κείμενο. Δηλαδή όταν τα pixel είναι σβηστά.(0,0,0 RGB panel). Στην έκδοση 4.3 η Samsung έβαλε τιμή στο μαύρο background πχ (5,5,5), άρα κρατούσε τα pixel on με σχεδόν μαύρο background και διόρθωνε το smearing. Αν σε ενοχλεί κατέβασε το screen adjuster και βάλε τιμές (5~10, 5~10, 5~10). Για τα χρώματα άλλαξε τη λειτουργιά οθόνης από τις ρυθμίσεις και βάλε άλλο profile.

Το gt-i9505x είναι έκδοση μόνο για εκθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ρθε το black edition.Οντως καλυτερο το νεο καπακι.Απο κει και μερα ελαχιστες διαφορες που εχουν να κανουν με wallpaper και ηχους.

 

Από που το πήρες και πόσο. Το καπάκι πως το βλέπεις θα αντέξει η θα γδαρθεί από την χρήση;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...