Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και Χρονια Πολλα.Στην οθονη κλειδωματος πως μπορουμε να επαναφερουμε το ρολοι αντι του μενου watch on οταν αυτο εχει ενεργοποιηθει?Παταω εξοδο απο το watch on,αλλα τιποτα παντα ειναι στην οθονη κλειδωματος αντι του ρολογιου και το εικονιδιο στο notification bar...Εκανα και επιβολη διακοπης αλλα τιποτα....
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα.Στην οθονη κλειδωματος πως μπορουμε να επαναφερουμε το ρολοι αντι του μενου watch on οταν αυτο εχει ενεργοποιηθει?Παταω εξοδο απο το watch on,αλλα τιποτα παντα ειναι στην οθονη κλειδωματος αντι του ρολογιου και το εικονιδιο στο notification bar...Εκανα και επιβολη διακοπης αλλα τιποτα....

 

Για το δευτερο που ρωτας πας στις ρυθμισεις του Watch on και ξετικαρεις αυτες τις δυο επιλογες:

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Για το δευτερο που ρωτας πας στις ρυθμισεις του Watch on και ξετικαρεις αυτες τις δυο επιλογες:

 

Ευχαριστω πολυ.Αυτο ηταν :happy:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και Χρονια Πολλα!

Εχει παρει κανενας σημερα (26.12.13) software update για το S4??

Τωρα μολις κατεβαζει ενα update με μεγενθος κοντα στα 130ΜΒ...

Ξερετε κατι για αυτο??

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/10959/cat/3094
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και Χρονια Πολλα!

Εχει παρει κανενας σημερα (26.12.13) software update για το S4??

Τωρα μολις κατεβαζει ενα update με μεγενθος κοντα στα 130ΜΒ...

Ξερετε κατι για αυτο??

Τι χώρα είναι το τηλέφωνό σου? εμένα είναι Γαλλικό και δεν έχει τίποτα για update. Μήπως έχεις καιρό να το τσεκάρεις για αναβάθμιση και αυτό που σου κατεβάζει τώρα είναι το update που είχε βγει πριν καιρό για την 4.3?

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!

 

Επικοινωνώ με το forum σχετικά με κάποια προβλήματα που μου παρουσίασε από εχθές το Galaxy S4 (9505) που έχω στην κατοχή μου

(αγορασμένο εδώ και ένα δίμηνο περίπου απo "skroutzομάγαζο").

Εχω ήδη προβεί σε αναβάθμιση σε android 4.3 (OTA)

 

1. Εχουν νεκρωθεί όλοι οι ήχοι

2. Οταν επιχειρώ εξερχόμενη κλήση ή δέχομαι κλήση (το αντιλαμβάνομαι μόνο μέσω δόνησης) το τηλέφωνο καθυστερεί πολύ να

και η επικοινωνία δεν μπορεί να γίνει (κανένας ήχος) ενώ στην συνέχεια όταν προσπαθώ να τερματίσω την κλήση το πλήκτρο

(αφής) δεν υπακούει εξ αρχής και τερματίζεται η κλήση έπειτα απο αρκετή ώρα

3. Δεν μπορώ να ακούσω μέσω player κανένα ήχο κλήσης (ούτε τραγούδια απο την sd) ενώ μου αναφέρει ότι το format του

τραγουδιού δεν είναι αναγνωρίσιμο

4. Επιχειρώντας να συνδέσω την συσκευή με τo pc μέσω Kies 3 με το original μάλιστα καλώδιο, η σύνδεση κρατάει λίγα

δευτερόλεπτα και μετά ξεκινά πάλι αναζήτηση του τηλεφώνου (επαναλαμβανόμενα)

 

Επειδή λόγω των ημερών (αργίες) η τηλεφωνική επικοινωνία με την Υποστήριξη της Samsung είναι αδύνατη και επειδή το τηλέφωνο

πρακτικά είναι αποκομμένο από κλήσεις, οποιαδήποτε βοήθεια ή υπόδειξη θα ήταν ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτη.

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες της συσκευής εκτελούνται χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!

 

Επικοινωνώ με το forum σχετικά με κάποια προβλήματα που μου παρουσίασε από εχθές το Galaxy S4 (9505) που έχω στην κατοχή μου

(αγορασμένο εδώ και ένα δίμηνο περίπου απo "skroutzομάγαζο").

Εχω ήδη προβεί σε αναβάθμιση σε android 4.3 (OTA)

 

1. Εχουν νεκρωθεί όλοι οι ήχοι

2. Οταν επιχειρώ εξερχόμενη κλήση ή δέχομαι κλήση (το αντιλαμβάνομαι μόνο μέσω δόνησης) το τηλέφωνο καθυστερεί πολύ να

και η επικοινωνία δεν μπορεί να γίνει (κανένας ήχος) ενώ στην συνέχεια όταν προσπαθώ να τερματίσω την κλήση το πλήκτρο

(αφής) δεν υπακούει εξ αρχής και τερματίζεται η κλήση έπειτα απο αρκετή ώρα

3. Δεν μπορώ να ακούσω μέσω player κανένα ήχο κλήσης (ούτε τραγούδια απο την sd) ενώ μου αναφέρει ότι το format του

τραγουδιού δεν είναι αναγνωρίσιμο

4. Επιχειρώντας να συνδέσω την συσκευή με τo pc μέσω Kies 3 με το original μάλιστα καλώδιο, η σύνδεση κρατάει λίγα

δευτερόλεπτα και μετά ξεκινά πάλι αναζήτηση του τηλεφώνου (επαναλαμβανόμενα)

 

Επειδή λόγω των ημερών (αργίες) η τηλεφωνική επικοινωνία με την Υποστήριξη της Samsung είναι αδύνατη και επειδή το τηλέφωνο

πρακτικά είναι αποκομμένο από κλήσεις, οποιαδήποτε βοήθεια ή υπόδειξη θα ήταν ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτη.

 

Υ.Γ. Παρεπιπτόντως όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες της συσκευής εκτελούνται χωρίς πρόβλημα

προσπάθησε να κάνεις restore

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και χρονια πολλα.

Θελω ενα bluetooth καλο και απολυτα συμβατο με το S4

Τι προτεινετε να αγορασω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Τι χώρα είναι το τηλέφωνό σου? εμένα είναι Γαλλικό και δεν έχει τίποτα για update. Μήπως έχεις καιρό να το τσεκάρεις για αναβάθμιση και αυτό που σου κατεβάζει τώρα είναι το update που είχε βγει πριν καιρό για την 4.3?

 

και για το δικό μου που ειναι γερμανικό (DBT) δεν εχει κατέβει καποια αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας και χρονια πολλα.

Θελω ενα bluetooth καλο και απολυτα συμβατο με το S4

Τι προτεινετε να αγορασω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/accessories/

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Τι χώρα είναι το τηλέφωνό σου? εμένα είναι Γαλλικό και δεν έχει τίποτα για update. Μήπως έχεις καιρό να το τσεκάρεις για αναβάθμιση και αυτό που σου κατεβάζει τώρα είναι το update που είχε βγει πριν καιρό για την 4.3?

 

Παιδια ειναι η διορθωση που βγηκε για τα προβληματα της 4.3! την εκανα και εγω χτες κ δεν εχω δει καποιο κολλημα μεχρι στιγμης!

Link to comment
Share on other sites

Μου είναι πολυ χρήσιμο το hangouts όμως και το θέλω. Τι να κάνουμε, θα περιμένουμε μήπως το φτιάξουν. Η ουσία είναι οτι παρότι υπάρχει στην μπαταρία το google play services, δε ρουφάει τη μπαταρία σα σφουγγάρι οπως παλιότερα. Πάνω κάτω στα ιδια επίπεδα είμαι.

 

Ρε παιδιά απλό είναι. Υπάρχει στις εφαρμογές μία που λέγεται Google Settings. Εκεί λοιπόν απενεργοποιείς τις εξής επιλογές:

 

1) Location(3η γραμμή) -> Google Location Reporting ON/OFF επιλέγουμε OFF.

2) Android Device Manager(τελευταίο) -> Ξε-τικάρουμε και τις 2 επιλογές που έχει. Remotely locate this device και Allow remote lock and factory reset.

 

Έτσι δεν δίνει στίγμα στην google αλλά έχουμε κανονικά χάρτες άμα θέλουμε, και δεν μπορείς να βρείς το κινητό σου από την νέα υπηρεσία στυλ Find my phone της google που μπορούσες να σβήσεις και τα πάντα στο κινητό!

Έτσι φεύγουν κάποια wakelocks και βελτιώνεται η μπαταρία!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια καρτα μνημης στο κινητο και εχω φακελους μεσα σε αυτή με αρχεια .

Από astro τα βλεπω όλα αλλα με συνδεση με το pc βλεπω ολους τους φακελους αλλα οσους εχουν αρχεια .mp3 δεν βλεπω τα αρχει αλλα μονο τους φακελους ...

Αλλους φακελους με φωτο κλπ τους βλεπω κανονικα

 

Τι μπορει να συμβαινει παιδια ?

 

Μια βοηθεια παιδια.....Δεν βλεπω αρχεια .mp3 ουτε στο κινητο ουτε στην εξωτερικη μνημη όταν το συνδεω με τον υπολογιστη ,ενώ μεσα από astro τα βλεπω και παιζουν κανονικα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα νεα αναβαθμιση και την εβαλα. Αφορα αναβαθμιση κυριως για συμβατοτητα με το smartwatch της samsung
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα πηγα και πηρα 2 καρτες sim 4g απο την cosmote αλλα στο s4 δεν βλεπω στο ασυρματο δικτυο να μου βγαζει το 4g αλλα το h μονο.

 

Μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο για να εχω 4g δικτυο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα πηγα και πηρα 2 καρτες sim 4g απο την cosmote αλλα στο s4 δεν βλεπω στο ασυρματο δικτυο να μου βγαζει το 4g αλλα το h μονο.

 

Μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο για να εχω 4g δικτυο?

 

Να ενεργοποιήσεις το 4G στις κάρτες sim με μήνυμα ή τηλεφωνικά! Έχω Vodafone και δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω! Ψάξε στο site της cosmote και θα λέει την διαδικασία για ενεργοποίηση του 4G!

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα πηγα και πηρα 2 καρτες sim 4g απο την cosmote αλλα στο s4 δεν βλεπω στο ασυρματο δικτυο να μου βγαζει το 4g αλλα το h μονο.

 

Μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο για να εχω 4g δικτυο?

 

Σου ενεργοποίησαν απ την κοσμοτε το 4g?? Δεν γίνεται αυτόματα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω μου εδωσαν ενα φακελο με τις 2 καρτες σιμ και μου ειπαν εισαι ετοιμος.

Τους διευκρινησα οτι θελω νεες καρτες 4g και μου εδωσαν πραγματικα 4g καρτες sim αφου το λενε πανω αλλα δεν ξερω αν ενεργοποιησαν το 4g και στο λογαριασμο μου.

 

Ξερει κανεις πως γινετε αυτο?

 

Επισης οταν εχει 4g σημα τι σηματακι δειχνει?

 

Επισης μπορω να προσθαφαιρεσω κουμπια στο πινακα ειδοποιησεων και αν ναι πως γινεται αυτο γιατι περα απο αυτα που εχει και μπορεις απλα να αλλαξεις τη σειρα τους δεν καταφερα προσθεσω ή αφαιρεσω καποιο αλλο.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σημερα πηγα και πηρα 2 καρτες sim 4g απο την cosmote αλλα στο s4 δεν βλεπω στο ασυρματο δικτυο να μου βγαζει το 4g αλλα το h μονο.

 

Μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο για να εχω 4g δικτυο?

 

Και εγω εχω 4g cosmote στο s4 mini,θα δεις σπανια 4g γιατι απλα ειναι ακομα στην γεννηση του και δεν υπαρχει παντου.Δεν χρειαζετε να κανεις κατι αλλο στην cosmote δεν θελει ενεργοποιηση ειναι αυτοματη αν εισαι σε παγιο ανω του 45.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα.

 

Το 4g ειναι οταν δειχνει το σχηματακι h+ ή καμια σχεση?

 

Επισης χρειαζεται να κανω κατι οσο αφορα τις ρυθμησεις του κινητου?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα.

 

Το 4g ειναι οταν δειχνει το σχηματακι h+ ή καμια σχεση?

 

Επισης χρειαζεται να κανω κατι οσο αφορα τις ρυθμησεις του κινητου?

 

 

H+ ειναι το 3,5g,σου εγραψα πιο πανω οτι 4g θα δεις πολυ δυσκολα οπως και ολοι αυτη την στιγμη στην Ελλαδα.Παντως καποια στιγμη θα δεις και 4g σε καποια περιοχη που εχει πολυ καλο σημα.Τωρα για το καλο της μπαταριας ειναι καλητερα να το εχουμε στη ρυθμιση gsm/wcdma για να μην ψαχνει συνεχεια LTE.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...