Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο βγάζει όταν ξανασυνδεθείς σε wifi.....και γράφε ελληνικά Edited by petros46
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό μου το βγάζει όταν έχω σβήσει το κινητό κ τ ανοίγω

όταν το πατήσεις σε οδηγεί στις εφαρμογές. εκεί ξετσεκάρισε τις ειδοποιήσεις

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

αυτό νομίζω κάνει όταν είσαι root.

Όταν δεν είσαι όμως...???

 

Το Odin δουλεύει ακόμα και αν δεν έχεις κάνει root ποτέ. Είναι εργαλείο για να εγκαθιστάς επίσημες ROM.

 

 

Διάβασε εδώ και δες αν σε ενδιαφέρει η λειτουργία του. Να το διαγράψεις μπορείς μόνο αν είσαι root. Αν δεν είσαι μπορείς απλώς να μην το εγκαταστήσεις.

 

Είναι bug στην 4.3. Είπε η Samsung ότι θα βγάλει update που θα το λύνει.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα...αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ τις επαφές, φωτό βίντεο και τραγούδια
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα...αλλά δεν μπορώ να διαχειριστώ τις επαφές, φωτό βίντεο και τραγούδια

 

Ναι δεν είναι πλατφόρμα όπως το Kies. Είναι συγκεκριμένο εργαλείο με συγκεκριμένες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Γειας, πρόσφατα αγόρασα και εγώ τη συγκεκριμένη συσκευή και μετά απο λίγο καιρό φούσκωσε η μπατάρια, κλασσικά το εστείλα πίσω για επισκευή και αφού πέρασε μια εβδομάδα και δεν είχα κάμια απάντηση τους πήρα τηλέφωνο για να δω τι γίνεται και η απάντηση ήταν ότι 'εχει παρεί υγρασία η συσκευή και βγαίνει εκτός εγγύησης από το συγκεκριμένο κατάστημα... Οπότε αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο και την Samsung και μου είπαν ακριβώς το ίδιο πράγμα... Εχεί τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμιο; Εννοείται δεν έπεσε ποτέ νερο στο κινήτο και το έχω δύο μήνες....
Link to comment
Share on other sites

Έχω το s4 με λειτουργικό A 4.3. Οταν δέχομαι κλήση εμφανίζεται στην οθόνη η μπάρα των εσωτερικών ήχων και μου την δείχνει muteαρισμενη. Όταν κλείνω την κλήση επανέρχεται. Είναι bug η υπάρχει επιλογή να μην εμφανίζεται η μπάρα ή να μην muταρει τους εσωτερικούς ήχους. Αν δεν έγινα κατανοητός μπορώ να βγάλω photo. Edited by Jrd
Link to comment
Share on other sites

Γειας, πρόσφατα αγόρασα και εγώ τη συγκεκριμένη συσκευή και μετά απο λίγο καιρό φούσκωσε η μπατάρια, κλασσικά το εστείλα πίσω για επισκευή και αφού πέρασε μια εβδομάδα και δεν είχα κάμια απάντηση τους πήρα τηλέφωνο για να δω τι γίνεται και η απάντηση ήταν ότι 'εχει παρεί υγρασία η συσκευή και βγαίνει εκτός εγγύησης από το συγκεκριμένο κατάστημα... Οπότε αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο και την Samsung και μου είπαν ακριβώς το ίδιο πράγμα... Εχεί τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμιο; Εννοείται δεν έπεσε ποτέ νερο στο κινήτο και το έχω δύο μήνες....

 

Η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση .Έπρεπε να το στείλεις κατευθείαν στην smartec και όχι απο εκεί που το αγόρασες ,αρκετοί είχαν το ίδιο πρόβλημα το οποίο η samsung αναγνωρίζει και αντικαθιστά την μπαταρία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε Επικοινωνία που έγινε με την Samsung δεν αναγνωρίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα πλέον δυστυχώς και σημεριζεται την άποψη του καταστήματος ότι το κινητό τίθεται εκτός εγγύησης δεν ξέρουμε τι να κάνουμε ενα κινητό 600 ευρώ και να σου λένε φθηνές δικαιολογίες έλεος
Link to comment
Share on other sites

Σε Επικοινωνία που έγινε με την Samsung δεν αναγνωρίζει το συγκεκριμένο πρόβλημα πλέον δυστυχώς και σημεριζεται την άποψη του καταστήματος ότι το κινητό τίθεται εκτός εγγύησης δεν ξέρουμε τι να κάνουμε ενα κινητό 600 ευρώ και να σου λένε φθηνές δικαιολογίες έλεος

 

Δεν νομιζω το καταστημα να εκανε ελεγχο. Ολοι σε καποιο service της samsung τα στελνουν. Δεν μπορει ενα καταστημα να βγαλει τη συσκευη εκτος εγγυησης και η samsung να το δεχεται χωρις να το εχει ελεγξει καποιο επισημο service της. Αρα σε καποιο service point το στειλανε. Και αν ισχυει αυτο που λεω τοτε υποπτευομαι και σε ποιο το εστειλαν....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για εμένα που το αγόρασα γιατί μέσα σε δυο μήνες παρουσίασε πρόβλημα και έχει τεθεί και εκτός εγγύησης... Ασε που το κινητό είναι ρουμανικής προελευσεως και αν είχε πιο σοβαρό πρόβλημα δεν υποστήριζε αντικατάσταση συσκευής... Τέλος πάντων παράγγειλα μια μπαταρία και τώρα δεν θα έχω και το αγχώς μην χάσω την εγγύηση αν το κάνω root!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για εμένα που το αγόρασα γιατί μέσα σε δυο μήνες παρουσίασε πρόβλημα και έχει τεθεί και εκτός εγγύησης... Ασε που το κινητό είναι ρουμανικής προελευσεως και αν είχε πιο σοβαρό πρόβλημα δεν υποστήριζε αντικατάσταση συσκευής... Τέλος πάντων παράγγειλα μια μπαταρία και τώρα δεν θα έχω και το αγχώς μην χάσω την εγγύηση αν το κάνω root!!!

 

Πόσα σου ζήτησαν για επισκευή;;

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα το S Health βγηκε απο την αφανεια μας τρωει και μπαταρια....πως εγινε αυτο????

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα το S Health βγηκε απο την αφανεια μας τρωει και μπαταρια....πως εγινε αυτο????

 

:lol:

Kαι νομιζα οτι μονο σε εμενα συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα σου ζήτησαν για επισκευή;;

 

Δεν τους ρώτησα απλά τους είπα να μου επιστρέψουν την συσκευή.. Γιατί δυστυχώς για εμένα ακόμα το πληρώνω και δεν είμαι διατεθημενος να τους δώσω δεκάρα παραπάνω απλά επειδή πέθανε η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να απενεργοποιήσουμε τον ηχο που κανει το κινητο κατά την εκκίνηση ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να απενεργοποιήσουμε τον ηχο που κανει το κινητο κατά την εκκίνηση ?

 

Μόνο με root...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Χαζεύοντας στο Διαχειριστή εφαρμογών, είδα πως έχω Knox store και samsung knox. Είμαι σε 4.2.2. MGA, χωρίς root ακόμα και το τηλέφωνό μου είναι Γαλλικό(XEF).Eίχα την εντύπωση πως Knox υπάρχει από την 4.3 και μετά!Σκέφτομαι εδώ κ μέρες να κάνω root, αλλά προβληματίζομαι σχετικά με το knox.Αν τελικά κάνω root, θα έχω θέμα με την fuse του knox κ εγώ?Επίσης δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με το csc όταν κάνεις root..Παραμένει το ίδιο απ όσο έχω καταλάβει,και αλλάζει μόνο όταν περάσεις custom rom,σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η υγρασια δεν φαινεται απο τα χαρτακια αμα κοκκινιζουν,ανα εσενα δεν ειχε τετοιε δειγματα που το στηριζουν αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η υγρασια δεν φαινεται απο τα χαρτακια αμα κοκκινιζουν,ανα εσενα δεν ειχε τετοιε δειγματα που το στηριζουν αυτο?

 

Δεν γνωρίζω φίλε μου όταν το πάρω πίσω θα το κοιτάξω και αυτό αλλά είμαι κατα 99% σίγουρος ότι δεν ήταν κόκκινο το χαρτάκι της μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Kαι νομιζα οτι μονο σε εμενα συμβαινει.

 

Και σε εμένα συμβαίνει, με ´επιβολη διακοπής´ μειώθηκε λιγο ο χρόνος cpu αλλά παραμένει ενεργό.

Μάλλον για bug μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το s4 με λειτουργικό A 4.3. Οταν δέχομαι κλήση εμφανίζεται στην οθόνη η μπάρα των εσωτερικών ήχων και μου την δείχνει muteαρισμενη. Όταν κλείνω την κλήση επανέρχεται. Είναι bug η υπάρχει επιλογή να μην εμφανίζεται η μπάρα ή να μην muταρει τους εσωτερικούς ήχους ;

 

http://s23.postimg.org/820nd6z13/shot_2013_11_26_15_46_45.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να ξεκαθαρισω οτι ειμαι κατι λιγοτερο απο μεσος χρηστης, συγκριτικα παντα με το επιπεδο των περισσοτερων εδω μεσα που μιλατε σε αλλη γλωσσα (πιο ψηφιακη ας πουμε ) :p

 

Κατεβασα και εγκατεστησα το cyanogenmod μεσω του pc, εγιναν ολα κομπλε οπως αναμενοταν. Το "νεο μου κινητο" λοιπον φερνει παρα πολυ σε nexus απο αποψη interface και χειρισμο μενου. Αυτο που παρατηρησα με εκπληξη ειναι οτι αυξηθηκε παρα πολυ η διαρκεια της μπαταριας. Απο το πρωι (7:30) ειμαι σερι σε wifi ή 3G, εχω μιλησει περιπου 20 λεπτα, η φωτεινοτητα ειναι σταθερα στο 50% και η μπαταρια εχει πεσει στο 79%! Σε απλα ελληνικά, εχω περάσει νέα ROM που χρησιμοποιεί λιγότερους πόρους; Θα εκτιμησω ιδιαιτερα απαντησεις σε απλα ελληνικα :O

 

υγ: απο βιασυνη το ποσταρα και σε καποιο αλλο τοπικ με S4..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...