Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον, επικοινωνησα με το καταστημα και σας ενημερωνω: τους πηρα σημερα και τους εξηγησα πολυ ηρεμα ολα οσα εγραψα και στο χθεσινο ποστ μου. Εκεινη την ωρα ψιλοπνιγοταν ο υπαλληλος και μου ειπε οτι θα το ψαξει (θα επικοινωνουσε με τον προμηθευτη μηπως εχει γινει καποιο λαθος) και επισης μου απεκλεισε το γεγονος οτι ειναι απο βιτρινα. μου ειπε να καλεσω ξανα μεσημερακι που θα ειχε χρονο, αλλά και μια απαντηση να μου δωσει. Ξανακαλεσα, μου ειπε οτι δεν υπηρχε κανενα θεμα απο τον προμηθευτη επειδη απο αντιπροσωπεια πανε κατ ευθειαν στο μαγαζι, αρα δυσκολο να ειχε ανοιχτει. Ομως για να μην εχω την παραμικρη αμφιβολια μου ειπε (απο μονος του) να το στειλω πισω και να μου στειλουν ενα αλλο (φυσικα και παλι ολοκαινουριο).

Μπορει να ειναι απλα συμπτωση τα αυτοκολλητα, και η ανεπαισθητη γρατζουνιτσα να ειναι απο το εργοστασιο (ουκ ολιγες συμβαινει, σε πολλες μαρκες) αλλα για να ειμαι ηρεμος θα κανω την αλλαγη που μου προτειναν. Παντως ξηγηθηκαν καλα, δεδομενου οτι μπορει να μην υπαρχει και κανενα προβλημα, στην ουσια, με την συσκευη μου και και τη συσκευασια της ...

Ευχαριστω ολους οσους μου απαντησαν!

Μολις παραλαβω και το επομενο θα σας πω αν ολα πηγαν κατ ευχην!

Ισα - ισα επειδη τετοιου ειδους καταστηματα onlin ή μη ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ καλο ειναι να τα διαφημηζουμε γιατι οπως προειπε ο φιλος αν πρεπει να λεμε τα κακα εννοειτε οτι πρεπει να λεμε και τα καλα.

 

Εμενα βεββαια μου ειπες ποιο καταστημα ειναι και μιλαω επι του ασφαλους αλλα καλο ειναι να το πεις για να το μαθουν και οι αλλοι και οτι καλυτερο να το πεις την παρασκευη που θα λαβεις το νεο κινητο που θα σου στειλουν να μας πεις και γι' αυτο εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισα - ισα επειδη τετοιου ειδους καταστηματα onlin ή μη ΣΠΑΝΙΖΟΥΝ καλο ειναι να τα διαφημηζουμε γιατι οπως προειπε ο φιλος αν πρεπει να λεμε τα κακα εννοειτε οτι πρεπει να λεμε και τα καλα.

 

Εμενα βεββαια μου ειπες ποιο καταστημα ειναι και μιλαω επι του ασφαλους αλλα καλο ειναι να το πεις για να το μαθουν και οι αλλοι και οτι καλυτερο να το πεις την παρασκευη που θα λαβεις το νεο κινητο που θα σου στειλουν να μας πεις και γι' αυτο εντυπωσεις.

 

οκ... κι επειδη με εχουν ρωτησει αρκετα παιδια σε pm, οταν με το καλο μου στειλουν το καινουριο (σαββατο αναμενεται να το εχω εδω) θα το πω το καταστημα... αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι πρεπει να τρεχουμε με το παραμικρο γι αλλαγη. αυτο δεν ειναι επιβραβευση καλης πολιτικης προς το μαγαζι. εμενα αν δεν ειχε την γρατζουνιτσα, τελικα, δεν θα το αλλαζα. θα το αναφερω επειδη θα θεωρω οτι ειναι επαγγελματιες και αξιζει να αναφερθει σαν μαγαζι με επαγγελματικη συμπεριφορα...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο καταστημα που το αλλαξε αλλα εχω ενα ερωτημα.Αυτο το κινητο,που μαλλον δεν ειχε τιποτα,τι θα γινει;Δεν θα μπει στην συσκευασια του και θα ξαναπουληθει σε καποιον αλλο σαν καινουριο;Μηπως γι αυτο ο υπαλληλος ηταν τοσο εξυπηρετικος ξεροντας οτι δεν θα χασει λεφτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα θεμα με το S4, εχω θηκη flip και με το που ανοιγω την θηκη,αυτοματα αναβει και η οθονη στη lock screen.

 

Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα θεμα με το S4, εχω θηκη flip και με το που ανοιγω την θηκη,αυτοματα αναβει και η οθονη στη lock screen.

 

Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται?

 

Αυτό ειναι το νοημα της flip θήκης. Αν δεν ηθελες ν ανοιγει γιατι δεν πηρες μια αλλη θηκη? Οχι δεν απενεργοποιειται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα θεμα με το S4, εχω θηκη flip και με το που ανοιγω την θηκη,αυτοματα αναβει και η οθονη στη lock screen.

 

Ξερει κανεις πως απενεργοποιειται?

 

Για πηγαινε ρυθμισεις>εξαρτηματα>αυτοματο ξεκλειδωμα και δοκιμασε.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Για πηγαινε ρυθμισεις>εξαρτηματα>αυτοματο ξεκλειδωμα και δοκιμασε.

 

Οντας ενεργοποιημένο το αυτόματο ξεκλείδωμα, μολις ανοιξεις την θήκη, ξεκλειδώνει και σε εμφανιζει στη home screen. Οταν το απενεργοποιήσεις απλά αναβει η οθόνη, εμμφανιζοντας την locksreen. Αυτό δεν απενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν δημιουργειται καποιο πρόβλημα οταν απενεργοποιουνται πολλες εφαρμογές της Samsung (svoice, sams hub etc)?
Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν δημιουργειται καποιο πρόβλημα οταν απενεργοποιουνται πολλες εφαρμογές της Samsung (svoice, sams hub etc)?

 

οχι κανενα προβλημα εφοσον το ίδιο το κινητο σε αφηνει.

Τωρα αν εισαι root και αρχιζει και διαγράφεις οτι βρισκεις μπροστα σου, εκει ναι θελει προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν δημιουργειται καποιο πρόβλημα οταν απενεργοποιουνται πολλες εφαρμογές της Samsung (svoice, sams hub etc)?

 

Καλύτερα να μην τα κλείνεις, νομίζοντας οτι απελευθερώνεις ram. Ο μύθος που λέει οτι όσο περισσότερη ελευθερη ram υπάρχει, τοσο πιο γρήγορα ανταποκρίνεται η συσκευη, εχει καταρριφθεί.Γίνεται πολυ καλη διαχείριση στο S4 ,με αποτελεσμα εαν χρειαστεί, να κλείσει μόνη της η συσκευη τα περιττά προγραμματα που τρέχουν. Πρόβλημα στην συσκευη ,δε νομίζω οτι δημιουργείται, απλά οταν θα θέλεις να τα ενεργοποιήσεις ξανά ισως να μην λειτουργούν σωστά, με αποτελεσμα να χρειαστεί επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για απενεργοποιηση μη σημαντικων εφαρμογών μονο. Απλα επειδή καθε φορά που ειναι να απενεργοποιησω μια μου λέει οτι ενδεχεται αλλες εφαρμογές να επηρεαστούν αρνητικα.
Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Οντας ενεργοποιημένο το αυτόματο ξεκλείδωμα, μολις ανοιξεις την θήκη, ξεκλειδώνει και σε εμφανιζει στη home screen. Οταν το απενεργοποιήσεις απλά αναβει η οθόνη, εμμφανιζοντας την locksreen. Αυτό δεν απενεργοποιείται.

Δηλαδη θελει να παραμενει μαυρη οθονη.α ναι τοτε οκ δεν γινεται.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μιλαω για απενεργοποιηση μη σημαντικων εφαρμογών μονο. Απλα επειδή καθε φορά που ειναι να απενεργοποιησω μια μου λέει οτι ενδεχεται αλλες εφαρμογές να επηρεαστούν αρνητικα.

 

Τι θα πει ''μη σημαντικών''? Για μένα π.χ το s-voice ειναι χρησιμο, οπως και το s-health που τα χρησιμοποιω καθημερινά! Ισχυει οτι εγραψα πιο πάνω. Για να τα απενεργοποιήσεις οπως πρέπει, θα αναγκαστείς να γινεις root και να τα παγώσεις. Διαφορετικά δοκιμασε με ''επιβολη διακοπής'' και εαν δεις οτι καπου σου δημιουργει προβλημα, ενεργοποιησε τα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα πήγα σε ένα φωτογραφιο με σκοπό να εκτυπωσω μερικές φωτογραφίες .... Η υπάλληλος μου είπε να τις επιλέξω και να τις στείλω με Bluetooth ( τι ποιο απλό ;) ...

Παραδόξως κάνοντας την επιλογή απο το ¨ συλλογή / άλμπουμ / ¨και πατώντας παρατεταμένα σε μια φωτό μου έβγαλε ´κουτάκιά ´ για μαρκάρισμα όσον φωτογραφιών ήθελα και πατώντας στην ¨ κοινή χρήση ¨ .... Δεν μου ενφανιζε πουθενά την επιλογή Bluetooth ... , ! Οσες φορές και αν το προσπάθησα ήταν μάταιο !

Κάνοντας επανεκινηση στο κινητό ( υπεθεσα οτι κάτι σκαλωμα έφαγε ) το ξαναδωκιμασα αλλα τίποτα ... Κι άλλη επανεκινηση .......

Τωρα ποιο ήρεμος βλέπω οτι την επιλογή του Bluetooth μου την βγάζει σε μερικές φωτό και οχι σε όλες ....

Ξέρει κανεις τι φταίει και γιατι γίνεται αυτο ;

Ειναι σφάλμα του συστήματος η ******* δικια μου ;

Φαραώ την official 4.3

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να κατεβασεις μια εφαρμογη οπως την es-explorer που στην ουσια ειναι ενας explorer για το κινητο και εχει παρα μα παρα πολλα που μπορεις να κανεις και σε ρουτ κινητο αλλα και σε μη ρουτ κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να κατεβασεις μια εφαρμογη οπως την es-explorer που στην ουσια ειναι ενας explorer για το κινητο και εχει παρα μα παρα πολλα που μπορεις να κανεις και σε ρουτ κινητο αλλα και σε μη ρουτ κινητο.

 

Ευχαριστω !

Εσένα λειτουργει κανονικά ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,την Κυριακη ξαφνικα αρχισε να μου κανει επανεκινησεις και εσβηνε !!!Μολις το ανοιγα ξαναεσβηνε!!!Η μπαταρια στο 60% ενω ειχε φορτιστει ολο το βραδυ.Εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα αλλα ματαια ...Καποια στιγμη ανοιξε και μου εδειχνε μπαταρια στο 15% . Ξανα εσβησβησε μετα απο λιγο .Το αφησα καμια ωρα και αφου το ανοιξα εδειξε μπαταρια περιεργως 41% και οσο περνουσε η ωρα εδειχνε παραπανω.Το ιδιο μου εκανε και σημερα .Δεν ανοιγε με τιποτα μολις συνδεσα το φορτιστη ανοιξε και φορτισε παλι μεχρι το 100% .Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,την Κυριακη ξαφνικα αρχισε να μου κανει επανεκινησεις και εσβηνε !!!Μολις το ανοιγα ξαναεσβηνε!!!Η μπαταρια στο 60% ενω ειχε φορτιστει ολο το βραδυ.Εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα αλλα ματαια ...Καποια στιγμη ανοιξε και μου εδειχνε μπαταρια στο 15% . Ξανα εσβησβησε μετα απο λιγο .Το αφησα καμια ωρα και αφου το ανοιξα εδειξε μπαταρια περιεργως 41% και οσο περνουσε η ωρα εδειχνε παραπανω.Το ιδιο μου εκανε και σημερα .Δεν ανοιγε με τιποτα μολις συνδεσα το φορτιστη ανοιξε και φορτισε παλι μεχρι το 100% .Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει!!!

 

έπεσες στην ελλατωματική μπαταρία ... αν την δεις λογικά θα είναι φουσκωμένη ... αλλαγή της μπαταρίας και είσαι οκ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

έπεσες στην ελλατωματική μπαταρία ... αν την δεις λογικά θα είναι φουσκωμένη ... αλλαγή της μπαταρίας και είσαι οκ...

 

Φιλε εχει δικιο η μπαταρια ειναι λιγο φουσκομενη...τι κανω εχει εγγυηση ..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι για την μπαταρία η εγγύηση είναι 6 μήνες...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι για την μπαταρία η εγγύηση είναι 6 μήνες...

 

Ναι ,τόσο είναι ,6 μήνες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα πήγα σε ένα φωτογραφιο με σκοπό να εκτυπωσω μερικές φωτογραφίες .... Η υπάλληλος μου είπε να τις επιλέξω και να τις στείλω με Bluetooth ( τι ποιο απλό ;) ...

Παραδόξως κάνοντας την επιλογή απο το ¨ συλλογή / άλμπουμ / ¨και πατώντας παρατεταμένα σε μια φωτό μου έβγαλε ´κουτάκιά ´ για μαρκάρισμα όσον φωτογραφιών ήθελα και πατώντας στην ¨ κοινή χρήση ¨ .... Δεν μου ενφανιζε πουθενά την επιλογή Bluetooth ... , ! Οσες φορές και αν το προσπάθησα ήταν μάταιο !

Κάνοντας επανεκινηση στο κινητό ( υπεθεσα οτι κάτι σκαλωμα έφαγε ) το ξαναδωκιμασα αλλα τίποτα ... Κι άλλη επανεκινηση .......

Τωρα ποιο ήρεμος βλέπω οτι την επιλογή του Bluetooth μου την βγάζει σε μερικές φωτό και οχι σε όλες ....

Ξέρει κανεις τι φταίει και γιατι γίνεται αυτο ;

Ειναι σφάλμα του συστήματος η ******* δικια μου ;

Φαραώ την official 4.3

Αλλο πάλι και τούτο :worry: ...εισαι με γερμανική συσκευη ??

Φιλε εχει δικιο η μπαταρια ειναι λιγο φουσκομενη...τι κανω εχει εγγυηση ..

Η μπαταρία έχει εγγυηση 6 μήνες. Θα στην αντικαταστήσουν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γερμανική συσκευή ....

Εχει κάνει άλλος δοκιμή ; Λειτουργει ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στο καταστημα που το αλλαξε αλλα εχω ενα ερωτημα.Αυτο το κινητο,που μαλλον δεν ειχε τιποτα,τι θα γινει;Δεν θα μπει στην συσκευασια του και θα ξαναπουληθει σε καποιον αλλο σαν καινουριο;Μηπως γι αυτο ο υπαλληλος ηταν τοσο εξυπηρετικος ξεροντας οτι δεν θα χασει λεφτα;

δεν ξερω καθολου... θελω να πιστευω οτι θα πουληθει σαν ¨βιτρινας".. ισως να επιστραφει στον προμηθευτη.. παντως (ασχετο και σχετικο παραλληλα) μου ειπε οτι τα βιτρινας τα εχει πιο οικονομικα, και φυσικα ενημερωνουν οτι ειναι βιτρινατα, εξ ου και χαμηλοτερη τιμη..

στην Αμερικη παντως, τα μεγαλα καταστηματα, οτι κι αν αγορασεις σου δινουν τριαντα μερες περιθωριο να τα δοκιμασεις κι αν δεν σ'αρεσουν τα γυρνας πισω....εκει αραγε τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας!

Αγόρασα πριν 2-3 εβδομάδες ένα Galaxy S4 από skroutzo-μάγαζο υποτίθεται Σλοβακίας βάσει αυτών που μου είπε ο πωλητής και του αυτοκόλλητου πάνω στη ΣΦΡΑΓΙΣΤΗ συσκευασία, αλλά η συσκευή έχει CSC: ΒΤU (Μ.Βρετανίας) και PDA: I9505XXUDMH6

Τι με συμβουλεύετε να κάνω?

 

Kαλησπέρα! Πήγα από το κατάστημα, το ανεφέρα και η υπάλληλος με έφερε σε επαφή με το service άλλο σκρουτζομάγαζου με το οποίο συνεργάζονται. Τους φάνηκε πολύ περίεργο, ο προμηθευτής τους είναι από τη Γερμανία και τους στέλνει συσκευές από διάφορες χώρες τις Ευρώπης και αυτοί δεν πειράζουν τίποτα, απλά τις πουλούν. Τους εξήγησα αλλά επέμεναν να δουν τη συσκευή από κοντά στο άλλο service του άλλου σκρουτζομάγαζου στην Καλλιθέα, (εγώ αγόρασα από σκρουτζομάγαζο στο Μαρούσι.) Οπότε πρέπει πάρουμε μια μέρα άδεια απ τη δουλειά για χάρη τους...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...