Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγες μέρες άρχισα να έχω πρόβλημα με το Yahoo mail μου. Μου πετάει ότι δεν συγχρονίζει και ότι είναι λάθος το όνομα ή το password. Προφανώς και δεν τα βάζω λάθος αυτό δεν το συζητάμε. Μερικές φορές τα δέχεται, συγχρονίζει κανονικά, έρχονται καινούργια και μερικές φορές ενώ του τα βάζω σωστά μου λέει ότι δεν είναι σωστά. Όταν τα δεχτεί μετά από κάποιες ώρες τα ξαναχάνει . Δεν νομίζω να είναι θέμα της εφαρμογής των mail αφού έχω να συγχρονίζουν επίσης 3 Gmail, 1 Hotmail και ένα Windows live Mail και όλα δουλεύουν σωστά. Μέχρι πριν λίγες μέρες και το Yahoo μια χαρά δούλευε. Καμία ιδέα;

 

 

Edit: διέγραψα το λογαριασμό και τον ξανά έβαλα πάλι . Για την ώρα παίζει κανονικά αλλά το είχα κάνει και πριν 2 μέρες και μου το ξανάκανε. Ας ελπίσουμε αυτή τη φορά να φτιάξει μια και καλή

 

Edit2 : μετά από 3 ώρες λοιπόν πάλι τα ίδια και ενώ όλοι οι άλλοι λογαριασμοί λειτουργούν σωστά. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται.

 

Όποιος μπορεί να βοηθήσει γιατί με κούρασε η *******

Edited by salmp7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω στο μυαλο μ,οτι ενα κινητο με μεγαλυτερη μνημη,π.χ.64 gb ειναι πιο ανετο(δλδ δν βαραινει ευκολα το κινητο κ η λειτουργια του) απο οτι ενα κινητο με γεματη μνημη 16 gb (που στην πραγματικοτητα ειναι λιγοτερο,στο s4 γυρω στα 9) ΙΣΧΥΕΙ???

Κ κατι ακομα,επειδη θελω να παρω το s4 σε 64gb μετα (ξερω οτι ειναι υπερβολη κ δν λεω οτι θα το κανω,απλα ρητορικη ερωτηση) μπορω να βαλω κ καρτα μνημης π.χ.64 ( δηλ. 64+64)??

 

κ κατα την γνωμη σας,ειναι προτιμοτερο να παρει καποιος το πιο φθηνο s4 σε 16 gb κ να παρει μετα μια καρτΑ 64 που θα του βγει κ πιο φθηνα η παιζει κατι αλλο ρολο που δν ξερω???

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

* Aπό Ομάδα Διαχείρισης * : Η γραφή sms απαγορεύεται στο myphone.gr, όπως και τα greeklish. Θα σε παρακαλέσω να γράφεις κανονικά, γιατί στο μέλλον τα μηνύματά σου θα διαγράφονται. Ευχαριστώ

Edited by Tyxerakias
Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσοστο διπλα απ την μπαταρια απο που βαζω? Ψαχνω στις ρυθμισεις μηπως εχει καποια επιλογη οπως το one και δεν βρισκω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσοστο διπλα απ την μπαταρια απο που βαζω? Ψαχνω στις ρυθμισεις μηπως εχει καποια επιλογη οπως το one και δεν βρισκω.

 

Η συσκευή μου - Εμφάνιση - Εμφάνιση ποσοστού

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια... πως γινεται ενω στην αρχη το kies εβλεπε το κινητο τωρα να μου βγαζει ''Η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσο Κies'' ???! Ειναι απο ρουμανια πως μπορω διαφορετικα να παρω αναβαθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

Αν αναλογισθουμε και την διαφορά στο SAR που στο S4 είναι οτι καλύτερο υπάρχει, δεν νομίζω οτι τίθεται θέμα για μια γραμμή.

 

από που προκύπτει αυτό;:blink:

S4

0.42 W/kg (head)

 

Note2

0.17*W/kg (head)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια... πως γινεται ενω στην αρχη το kies εβλεπε το κινητο τωρα να μου βγαζει ''Η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσο Κies'' ???! Ειναι απο ρουμανια πως μπορω διαφορετικα να παρω αναβαθμισεις?

 

Το έχεις πειράξει το τηλέφωνο ,root ή διαφορετική rom ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι....ειμαι με stock prerooted (πριν με mf8 και τωρα με mga). Ενω εχω εγκατεστημενες γυρω στις 80 εφαρμογες βλεπω με το clean master οτι η ram εχει ελευθερα συνεχως γυρω στα 400-500 mb καποιες φορες ισως και 300... ειναι λογικο να γεμιζει τοσο πολυ η ram?? καποια λυση για το πως θα ελευθερωσω περισσοτερη?? ( πατωντας το clean master για καθαρισμο κατι κανει αλλα για λιγο...)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι....ειμαι με stock prerooted (πριν με mf8 και τωρα με mga). Ενω εχω εγκατεστημενες γυρω στις 80 εφαρμογες βλεπω με το clean master οτι η ram εχει ελευθερα συνεχως γυρω στα 400-500 mb καποιες φορες ισως και 300... ειναι λογικο να γεμιζει τοσο πολυ η ram?? καποια λυση για το πως θα ελευθερωσω περισσοτερη?? ( πατωντας το clean master για καθαρισμο κατι κανει αλλα για λιγο...)

Είναι ανούσιο να κοιτάμε τη Ram, ιδίως σε συσκευές με 2GB.

Η ram που βλέπεις χωρίζετε σε 2 μέρη.Σε αυτή που χρησιμοποιούν οι ήδη ανοιχτές εφαρμογές, αλλά και στη ''δεσμευμένη'' (cache) που δε χρησιμοποιείται, απλά είναι ''οπλισμένη'' κι έτοιμη να βοηθήσει οποιαδήποτε εφαρμογή τη χρειαστεί.

Η υπόλοιπη, η ελέυθερη, ουσιαστικά είναι άχρηστη.Το ίδιο γίνεται και στους υπολογιστές μας.

Ότι και να απεγκαταστήσεις, πάνω κάτω, το ίδιο θα βλέπεις να γίνεται μιας και η ram δεσμέυεται για να βοηθήσει την επόμενη εφαρμογή που θα ανοίξεις πιο γρήγορα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανούσιο να κοιτάμε τη Ram, ιδίως σε συσκευές με 2GB.

Η ram που βλέπεις χωρίζετε σε 2 μέρη.Σε αυτή που χρησιμοποιούν οι ήδη ανοιχτές εφαρμογές, αλλά και στη ''δεσμευμένη'' (cache) που δε χρησιμοποιείται, απλά είναι ''οπλισμένη'' κι έτοιμη να βοηθήσει οποιαδήποτε εφαρμογή τη χρειαστεί.

Η υπόλοιπη, η ελέυθερη, ουσιαστικά είναι άχρηστη.Το ίδιο γίνεται και στους υπολογιστές μας.

Ότι και να απεγκαταστήσεις, πάνω κάτω, το ίδιο θα βλέπεις να γίνεται μιας και η ram δεσμέυεται για να βοηθήσει την επόμενη εφαρμογή που θα ανοίξεις πιο γρήγορα.

 

Α οποτε λες να μην ασχοληθω περαιτερω....ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι....ειμαι με stock prerooted (πριν με mf8 και τωρα με mga). Ενω εχω εγκατεστημενες γυρω στις 80 εφαρμογες βλεπω με το clean master οτι η ram εχει ελευθερα συνεχως γυρω στα 400-500 mb καποιες φορες ισως και 300... ειναι λογικο να γεμιζει τοσο πολυ η ram?? καποια λυση για το πως θα ελευθερωσω περισσοτερη?? ( πατωντας το clean master για καθαρισμο κατι κανει αλλα για λιγο...)

 

Οτιδήποτε κάνεις θα χειροτερεύσει τα πραγματα και η συσκευή σου θα γίνει πιο αργή στο άνοιγμα εφαρμογών.

Αφού είσαι rooted, βάλε το Greenify αλλά προσοχή επέλεξε μόνο τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς σπάνια.

Αυτό τις εμποδίζει να μπουν σε φάση ετοιμότητας για να στο πω απλα, αμέσως με το που μπουταρει η συσκευή.

Έτσι κερδιζεις ram, όχι στο να βλέπεις περισσότερη ελεύθερη, αλλά να την χρησιμοποιούν οι εφαρμογές που δουλεύεις συνεχώς και να έχεις ακόμα καλύτερο multi tasking.

Επίσης βοηθά η διαγραφή αχρήστων εφαρμογών της Samsung.

 

Βελτίωσα λίγο το wallpaper με το αερόστατο που ήταν τεράστιο. Αν σας αρέσει δοκιμάστε το.

 

http://img69.imageshack.us/img69/369/7d0c.png

 

http://db.tt/Kh491ecc

 

http://db.tt/4MFqEjki

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πειραξει!!!Και ετσι απο το πουθενα δεν το αναγνωριζει το kies.Τι μπορει να φταιει?

 

Κανε ένα reboot το pc και το τηλέφωνο και δοκίμασε ξανά .Υπάρχει και η λυση του factory reset που ίσως φτιάξει το πρόβλημα ,διαφορετικά δοκίμασε να πάρεις τις αναβαθμίσεις με OTA (over the air) ή χρησιμοποιώντας το odin

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εχω 4g απο vodafone, τι πρεπει να κανω?

 

Firmware mea

 

Δεν μου εμφανιζει την ςπιλογη στο μενου για lte?

 

Εχω κανει το τελευταιο update που ειχε διαθεσιμο το κινητο κ εχω σχετικα καινουργια καρτα,περιπου χρονου.

 

Βοηθεια παρακαλώ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εχω 4g απο vodafone, τι πρεπει να κανω?

 

Firmware mea

 

Δεν μου εμφανιζει την ςπιλογη στο μενου για lte?

 

Εχω κανει το τελευταιο update που ειχε διαθεσιμο το κινητο κ εχω σχετικα καινουργια καρτα,περιπου χρονου.

 

Βοηθεια παρακαλώ?

 

Διάβασε το FAQ...

Κάνε αναβάθμιση αν θέλεις να δεις το 4G. Aλλιώς, υπομονή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ''Te_salat'' ...ο καιρος ειναι σαν ''διαφανεια'' η μου φαινεται???κι αν ναι πως το εκανες??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να εχω 4g απο vodafone, τι πρεπει να κανω?

 

Firmware mea

 

Δεν μου εμφανιζει την ςπιλογη στο μενου για lte?

 

Εχω κανει το τελευταιο update που ειχε διαθεσιμο το κινητο κ εχω σχετικα καινουργια καρτα,περιπου χρονου.

 

Βοηθεια παρακαλώ?

 

Οπως έχω ξαναπεί η Vodafone τρομπαρει λίγο στο θέμα αυτό. Μίλησα με Samsung και μου είπαν ότι γνωρίζουν το θέμα και περιμένουν update από την Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ''Te_salat'' ...ο καιρος ειναι σαν ''διαφανεια'' η μου φαινεται???κι αν ναι πως το εκανες??

 

Δεν είναι της Samsung.

Είναι από τα Widgets HD που θα το βρεις στο Google play για αγορά. Είναι απολύτως παραμετροποιησιμο. Ότι καλύτερο και πιο ελαφρύ απο της Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,,,το κατεβαζω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,,,το κατεβαζω

 

Μην ξεχάσεις να κατεβάσεις και τα νεότερα θέματα που υπάρχουν γι αυτό. Το δικό μου γίνεται με επεξεργασία του θέματος Colourform με δημιουργια νεου χρωματος στο φοντο του widget και με ελάχιστο opacity ώστε να είναι διάφανο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγινε κιολας...:)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Πάλι είναι μεγαλύτερο ....

Με LG το συγκριναμε όχι με το Note2 :).

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δε ξέρω από τι είναι βαμμένο αυτή τη φορά το κινητό αλλά κολλάει στο χέρι. Καμία σχέση με το S3.

Επιτέλους....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...