Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edit Επισης φαινεται να ανεβαινει updated γερμανικο firmware

Country DBT Progress Processing 2013-06-24 GT-I9505 I9505XXUBMF8 I9505OXABMF8 Downloading 46%

http://www.sammobile.com/firmwares/

Edit 2: εξαφανιστηκε το uploading του update ή δεν το βλεπω εγω

DBT-I9505XXUBMF8

http://hotfile.com/dl/230460132/0fd11da/DBT-I9505XXUBMF8-20130621153442.zip.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Κατεβαίνει :lol::lol:

 

Model: GT-I9505

Country: Germany

Version: Android 4.2.2

Changelist: 917495 (vs 779953 του MF4)

Build date: Wed, 19 Jun 2013 11:16:50 +0000

Product Code: DBT

PDA: I9505XXUBMF8

CSC: I9505OXABMF8

MODEM: I9505XXUBMF8

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει :lol::lol:

 

Model: GT-I9505

Country: Germany

Version: Android 4.2.2

Changelist: 917495 (vs 779953 του MF4)

Build date: Wed, 19 Jun 2013 11:16:50 +0000

Product Code: DBT

PDA: I9505XXUBMF8

CSC: I9505OXABMF8

MODEM: I9505XXUBMF8

 

Απο μπαταρια πως ειναι?

 

Πλακα κάνω φυσικα:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

2 updates πισω! Γεια σου ρε σαμμυ απατη....

 

Πραγματικά με αυτά που βλέπω θέλω να πάρω το ελληνικό αλλά το σκέφτομαι από θέμα υποστήριξης. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καθυστερούν τόσο τα updates. Και στο S2 έχω αλλάξει csc γιατί η ελληνική jelly bean έρχεται από τον Φεβρουάριο! Αθάνατη ελληνική αντιπροσωπία....

Link to comment
Share on other sites

2 updates πισω! Γεια σου ρε σαμμυ απατη....

Δε μου αρέσει να υπερασπίζομαι τις εταιρίες (ιδίως τη sammy) αλλά καλώς ή κακός, για διάφορους λόγους, αυτή τη τακτική ακολουθούν όλες οι εταιρίες που κατασκευάζουν Android mobiles.

Και πάλι καλά να λες που είσαι 2 updates πίσω γιατί αν είχες συσκευή άλλης εταιρίας, θα ήσουν συνήθως μια έκδοση Android πίσω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά με αυτά που βλέπω θέλω να πάρω το ελληνικό αλλά το σκέφτομαι από θέμα υποστήριξης. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί καθυστερούν τόσο τα updates. Και στο S2 έχω αλλάξει csc γιατί η ελληνική jelly bean έρχεται από τον Φεβρουάριο! Αθάνατη ελληνική αντιπροσωπία....

 

Δν νομιζω οτι φταιει η ελληνικη αντιπροσωπεια γι αυτο το θεμα..Ειναι τοσα πολλα τα csc καθε συσκευης που χανεται η μπαλα. Με αυτο π γινεται τωρα, ο γερμανος στην ουσια εχει αλλο s4 πιο βελτιωμενο απ οτι εγω στην ελλαδα και παει λεγοντας με τις υπολοιπες χωρες, μεχρι να λαβω κι εγω την τελευταια ενημερωση. Για καποιον που θελει ν ασχοληθει λιγακι, φλασαρεις την πιο τελευταια ρομ και τελειωνεις....

 

Δε μου αρέσει να υπερασπίζομαι τις εταιρίες (ιδίως τη sammy) αλλά καλώς ή κακός, για διάφορους λόγους, αυτή τη τακτική ακολουθούν όλες οι εταιρίες που κατασκευάζουν Android mobiles.

Και πάλι καλά να λες που είσαι 2 updates πίσω γιατί αν είχες συσκευή άλλης εταιρίας, θα ήσουν συνήθως μια έκδοση Android πίσω...

 

Συμφωνω απολυτα φιλε μου!! Απλως ειναι πολλα τα csc ρε γμτ....

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθυμιση για το HDR video.

Στο xda διαβασα οτι η Samsung ειχε σκοπο να βαλει HDR video στο τελευταιο update(MEA),

αλλα τελευταια στιγμη ο κωδικας αποσυρθηκε...γιατι "it didn't function as expected".

Στο επομενο update θα υπαρχει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ειδες στη διαδρομη ?

 

 

@@

Επισης φαινεται να ανεβαινει updated γερμανικο firmware

Country DBT Progress Processing 2013-06-24 GT-I9505 I9505XXUBMF8 I9505OXABMF8 Downloading 46%

http://www.sammobile.com/firmwares/

Edit : εξαφανιστηκε το uploading του update ή δεν το βλεπω εγω

Οντως ειναι δτην διαδρομη /mnt/asec τι σχεση εχει με extsd card;

Link to comment
Share on other sites

Μια υπενθυμιση για το HDR video.

Στο xda διαβασα οτι η Samsung ειχε σκοπο να βαλει HDR video στο τελευταιο update(MEA),

αλλα τελευταια στιγμη ο κωδικας αποσυρθηκε...γιατι "it didn't function as expected".

Στο επομενο update θα υπαρχει κανονικα.

 

Στο XDA διαβάζω ότι δεν υπάρχει ούτε εδώ (I9505XXUBMF8) HDR video.

Φλασάρω τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι δτην διαδρομη /mnt/asec τι σχεση εχει με extsd card;

 

Εχει τη λογικη του app2sd.Και μετραει σαν χωρος απο την εξωτερικη καρτα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA διαβάζω ότι δεν υπάρχει ούτε εδώ (I9505XXUBMF8) HDR video.

Φλασάρω τώρα...

 

Στο επομενο update εννοω...που θα γινει αναβαθμιση στο firmware της καμερας

Link to comment
Share on other sites

Πια ειναι η τελευταια εκδοση που κυκλοφορει ρε παιδια ? ειναι η : I9505XXUBMEA ????

 

Κατεβαίνει :lol::lol:

 

Model: GT-I9505

Country: Germany

Version: Android 4.2.2

Changelist: 917495 (vs 779953 του MF4)

Build date: Wed, 19 Jun 2013 11:16:50 +0000

Product Code: DBT

PDA: I9505XXUBMF8

CSC: I9505OXABMF8

MODEM: I9505XXUBMF8

 

Η παραπάνω. ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

και εχει βγει παλι μονο σε γερμανικα τηλεφωνα ?

 

Ναι, η αρχή έγινε για Γερμανικά.

Τις επόμενες μέρες λογικά θα βγει και για άλλες χώρες, άγνωστο ποιες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η I9505XXUBMF8 έχει διαφορές από τις προηγούμενες updated?

 

Δεν ειδα τιποτα το φοβερο σε σχεση με τη προηγουμενη γερμανικη και οσοι πηραν ΟΤΑ update τους εγραφε stability issues

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μένα. Κατοχος απο προχθες του απολυτου κινητου (προσωπικη παντα άποψη) και θελω να ρωτησω κανα δυο πραγματακια. Σε σχεση παντα με 4-5 S3 που ειχα, παρατηρησα κάποια μειωση στη λεπτομερεια οταν βγαζω απο αποσταση φωτογραφιες ενω απο κοντα ειναι εκπληκτικες. Επισης οταν μπαινω σε sites οπως το putlocker για να δω live streaming οποιον browser κι αν χρησιμοποιώ με πεταει και μου δινει επιλογη να στειλω αναφορα. Ειδικα και με τον Puffin που παντα εβλεπα οτι ηθελα το ιδιο... Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μένα. Κατοχος απο προχθες του απολυτου κινητου (προσωπικη παντα άποψη) και θελω να ρωτησω κανα δυο πραγματακια. Σε σχεση παντα με 4-5 S3 που ειχα, παρατηρησα κάποια μειωση στη λεπτομερεια οταν βγαζω απο αποσταση φωτογραφιες ενω απο κοντα ειναι εκπληκτικες. Επισης οταν μπαινω σε sites οπως το putlocker για να δω live streaming οποιον browser κι αν χρησιμοποιώ με πεταει και μου δινει επιλογη να στειλω αναφορα. Ειδικα και με τον Puffin που παντα εβλεπα οτι ηθελα το ιδιο... Καμια ιδεα;

 

Για τις μαkρινες φωτο δεν θα εχεις ρυθμισει σωστα το focus...για τον browser κι εμενα με πεταει σε καποια sites...δεν εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μένα. Κατοχος απο προχθες του απολυτου κινητου (προσωπικη παντα άποψη) και θελω να ρωτησω κανα δυο πραγματακια. Σε σχεση παντα με 4-5 S3 που ειχα, παρατηρησα κάποια μειωση στη λεπτομερεια οταν βγαζω απο αποσταση φωτογραφιες ενω απο κοντα ειναι εκπληκτικες. Επισης οταν μπαινω σε sites οπως το putlocker για να δω live streaming οποιον browser κι αν χρησιμοποιώ με πεταει και μου δινει επιλογη να στειλω αναφορα. Ειδικα και με τον Puffin που παντα εβλεπα οτι ηθελα το ιδιο... Καμια ιδεα;

 

Και σε μένα το κάνει αυτό φίλε. Θεωρώ ότι είναι θέμα του ότι πλέον δεν υποστηρίζεται επίσημα το flash στο android....

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει αυτό φίλε. Θεωρώ ότι είναι θέμα του ότι πλέον δεν υποστηρίζεται επίσημα το flash στο android....

 

Καλημερα.Εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους bronwer ο μονος που παιζει απροβληματιστα ειναι ο Mozilla Firefox.Βασικη προυποθεση να εχεις εγκαταστησει το flash player μονος σου στην συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους bronwer ο μονος που παιζει απροβληματιστα ειναι ο Mozilla Firefox.Βασικη προυποθεση να εχεις εγκαταστησει το flash player μονος σου στην συσκευη σου.

 

Καλημερα. Το mozilla δεν τον εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια. Θα τον δοκιμασω ομως αφου μου λες ετσι

Link to comment
Share on other sites

Κάθε αναβάθμιση όσο μικρή και να είναι είναι καλοδεχούμενη!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...