Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το S4 αν θυμάμαι καλά έχει όπως το note2 όταν περνάς την παλάμη πάνω από την οθόνη σε αναμονή να δείχνει κάποιες ειδοποιήσεις, δεν το βρίσκω που είναι..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το S4 αν θυμάμαι καλά έχει όπως το note2 όταν περνάς την παλάμη πάνω από την οθόνη σε αναμονή να δείχνει κάποιες ειδοποιήσεις, δεν το βρίσκω που είναι..

 

άμα πατήσεις εκει που λέει air gesture (όχι το διακόπτη, πατα εκεί στα γράμματα θα σε βγάλει υπομενού. και εγώ το έψαχνα!) http://www.myphone.gr/d/samsung/galaxy-s4.238/review/page-3#

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμα πιο μπαμ είχε κάνει με το S2, ήταν πολύ μπροστά από τα υπόλοιπα.

 

Ακριβως...800Χ400 αναλυση οθονης χωρις ιχνος Pixel ! :D (Amoled Super Plus ! )

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να βλέπουμε τους κωδικούς από τα wifi που έχουμε ήδη συνδεθεί στο παρελθόν και έχει κρατήσει τους κωδικούς; το γράφω εδώ και όχι στο θέμα του Android γιατί δεν ξέρω αν χρειάζεται εφαρμογή η είναι κάπου αποθηκευμένο στη συσκευή μας όπου μπορούμε να το δούμε
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα s4 ελληνικό και το καπάκι από μέσα δεν έχει nfc.

 

Δεν έχουν nfc τα καπάκια πίσω;

 

Ένα νοτε2 που έχω στο καπάκι υπάρχει κανονικα το nfc.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πήρα έναs4 ελληνικό και το καπάκι από μέσα δεν έχει.

 

Δεν έχουν nfc τα καπάκια πίσω;

 

Ένα νοτε2 που έχω στο καπάκι υπάρχει κανονικα το nfc.

 

 

Δες την μπαταρια σου. Δεν γραφει nfc?

Link to comment
Share on other sites

Δες την μπαταρια σου. Δεν γραφει nfc?

 

Οχι δεν γραφει πουθενά nfc.

 

Στη μπαταρια ειναι?

 

Ακυρο. Το γραφει ολογραφως κατω απο το λογοτυπο. Near Field communication.

Τωρα που βρεθηκε πως παιζει. Δεν τα καταφερνω

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γραφει πουθενά nfc.

 

Στη μπαταρια ειναι?

 

Ακυρο. Το γραφει ολογραφως κατω απο το λογοτυπο. Near Field communication.

Τωρα που βρεθηκε πως παιζει. Δεν τα καταφερνω

 

Ναι. Στο s4 ειναι στην μπαταρια. Οποτε υποψιν αν αλλαξεις ποτε μπαταρια να παρεις την original.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος τρόπος να βλέπουμε τους κωδικούς από τα wifi που έχουμε ήδη συνδεθεί στο παρελθόν και έχει κρατήσει τους κωδικούς; το γράφω εδώ και όχι στο θέμα του Android γιατί δεν ξέρω αν χρειάζεται εφαρμογή η είναι κάπου αποθηκευμένο στη συσκευή μας όπου μπορούμε να το δούμε

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=aws.apps.wifiKeyRecovery&hl=el

 

πρέπει να είσαι root

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια ειδοποίηση από τη vodafone να κατεβάσω κάτι εφαρμογές αλλά το πατάω και δε κατεβαίνουν. έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο; Ανεβάζω και φωτό[ATTACH]33455[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Βλεπετε τιποτα παραξενο?

 

Πήρες το 32 μήπως και σε δίνει τόσο χώρο στην συσκευή?!

Χάχα!!

:)

Πλάκα ξέ πλάκα πως το κατάφερες?!!

 

Edit: τώρα μπήκα και στο δικό μου έτσι είναι. . Τι κόλπα είναι αυτά?!

Edited by Livas

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πήρες το 32 μήπως και σε δίνει τόσο χώρο στην συσκευή?!

Χάχα!!

:)

Πλάκα ξέ πλάκα πως το κατάφερες?!!

 

Edit: τώρα μπήκα και στο δικό μου έτσι είναι. . Τι κόλπα είναι αυτά?!

 

Δεν ξερω...καποιο bug πρεπει να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω...καποιο bug πρεπει να ναι.

 

Γιατι bug?Σωστο ειναι.Ονομαστικα 16gb και εχεις χρησιμοποιησει τα 13.84.Σου μενουν περιπου 2.16gb?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως γράφει: 4,43GB/9,25GB

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανένας τρόπος να ανοίξει το ServiceMode και να το επεξεργαστεί; Το *#0011# κολλάει στην 1η οθόνη που ανοίγει, και το workaround (menu back, Key input κλπ) δε λειτουργεί στις ΜΕΑ εκδόσεις...

 

Και χρειάζεται. Είναι σημαντικό για την ενεργοποίηση του LTE στα άλλα δίκτυα εκτός της Cosmote, σε Ελλάδα και εξωτερικό, όπου δεν υποχτηρίεται "εργοστασιακά", καθώς και για το HD Voice.....

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως γράφει: 4,43GB/9,25GB

 

Μηπως εχεις την προηγουμενη εκδοση?MDM?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν απο λίγες ημέρες παρέλαβα το Galaxy S4 και με λύπη διαπίστωσα ότι το πληκτρολόγιό του δεν εφαρμόζει τις έξυπνες κλήσεις όπως τα HTC, δηλαδή το πλητρολόγιο να λειτουργεί ταυτόχρονα και με νούμερα αλλά και με γράμματα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να το αλλάζει αυτό? Γιατί το ex dialer poy υπάρχει στο play store δεν είναι και τόσο ευέλικτο...Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις την προηγουμενη εκδοση?MDM?

Ναι, αυτήν έχω (περιμένω ευλαβικά το update του ελληνικού unbranded firmware χωρίς πειράγματα:)).

Δηλαδή τι κάναν οι κορεάτες? Αντί να ξεφορτωθούν τη σαβούρα που έχουν φορτώσει το τηλέφωνο και που ευθέως γινόταν αντιληπτή απο το γεγονός ότι απο την ονομαστική τιμή των 16 GB εσωτ. χώρου απέμεναν μόλις 9,25 GB, διόρθωσαν μόνο το νούμερο!!!

ΥΓ Εγώ που μπορώ ακόμα να μπω στο ServiceMode με το *#0011# (:D) πώς ενεργοποιώ το HD Voice???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτήν έχω (περιμένω ευλαβικά το update του ελληνικού unbranded firmware χωρίς πειράγματα:)).

Δηλαδή τι κάναν οι κορεάτες? Αντί να ξεφορτωθούν τη σαβούρα που έχουν φορτώσει το τηλέφωνο και που ευθέως γινόταν αντιληπτή απο το γεγονός ότι απο την ονομαστική τιμή των 16 GB εσωτ. χώρου απέμεναν μόλις 9,25 GB, διόρθωσαν μόνο το νούμερο!!!

ΥΓ Εγώ που μπορώ ακόμα να μπω στο ServiceMode με το *#0011# (:D) πώς ενεργοποιώ το HD Voice???

 

Δες λίγες σελίδες πιο πίσω.... Το έχω γράψει αναλυτικά... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4748260#post4748260

 

Κι αν θέλει κάποιος moderator, ας βάλει στο 1ο ποστ του Thread αυτά που έχω γράψει για το HD Voice & για το LTE, αλλά και όσα έχουν γράψει οι συμφορουμίτες για κωδικούς κλπ κολπάκια... Πιστεύω πως δύσκολα μπορεί να κάνει κάποιος trace σε όοοοοοοοοοολο το thread με 1500+ απαντήσεις κι ερωτήσεις, για να βρίσκει το κάθε τι. Λέμε και ξαναλέμε τα ίδια πράγματα!

Edited by Aristeides Latou

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες...Στπ note ii που φαντάζομαι έχει παρόμοιο dialer δουλεύει μια χαρά. Πάντως ο ex dialer είναι τέλειος, που σε δυσκόλεψε?
Link to comment
Share on other sites

Σε απάντηση του παραπάνω που έγραψα, έχω κάνει ένα νέο thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366751

 

Εκεί μπορείτε να βρείτε τις οδηγίες για 4G & HD Voice, καθώς και ό,τι νέο μπορεί να βγει. Αν θέλει κάποιος mod, ας τα βάλει πρώτα πρώτα σε αυτό το thread, ή ας το αφήσει εκεί για μεγαλύτερη ευκολία του κόσμου :)

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο. Ηθελα και εγω να ποσταρω ακριβως το ιδιο!!! Ο ex dialer το θεμα μου ειναι οτι ναι μεν εχει smart dialing (δηλαδη αν θελω να γραψω ΜΑΡΙΟΣ πχ να παταω 527467) αλλα δεν εχει αυτο το ωραιο που εχει της samsung το dialer που καλεις καποιον σερνοντας την επαφη δεξια η sms με την επαφη αριστερα. Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...