Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα με τις κοντινες συσκευες, ενω μου τις εμφανιζει στη μουσικη και παιζει κανονικα τα τραγουδια δεν μπορω να κανω ληψη ενω στα βιντεο κανω κανονικα.Δοκιμασα και με το Note ii και μπορω κανονικα να παρω τραγουδια και βιντεο.τι να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Να κανω μια ερωτηση. Πριν παρω το s4 ειχα το νοτε 2. Οταν εγραφα ενα email ειτε ενα μηνυμα το κινητο αποθηκευε κατα καποιο τροπο τις λέξεις που εγραφα κ οταν μετα ξεκιναγα να γραψω μια λέξη μου εβγαζε κατευθειαν την πιθανοτερη λεξη. Αλλα ηταν σαν να μου εγραφε μονο του αυτο που ηθελα να γραψω, λες κ αποθηκευε με συχνοτητα τι γραφω.

 

Για παραδειγμα

 

Παταγα d μου εβγαζε κατευθειαν το dear κ χωρίς να γραψω κατι αλλο μου εβγαζε panos. Ειχα γραψει παρα πολλες φορες dear panos κ αυτο το ειχε αποθηκευση κ το καταλαβαινε. Υπαρχει καποια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν γνωρίζω άμα έχει ξανασυζητηθεί. Από ακτινοβολία πώς τα πάει το κινητό; Η υγεία μας είναι η σημαντικότερη, σε τί επίπεδα την έχουν βγάλει οι μετρήσεις; Σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά πού βρισκόμαστε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν γνωρίζω άμα έχει ξανασυζητηθεί. Από ακτινοβολία πώς τα πάει το κινητό; Η υγεία μας είναι η σημαντικότερη, σε τί επίπεδα την έχουν βγάλει οι μετρήσεις; Σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά πού βρισκόμαστε;

 

SAR: 0.28 W/kg πολυ καλα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν γνωρίζω άμα έχει ξανασυζητηθεί. Από ακτινοβολία πώς τα πάει το κινητό; Η υγεία μας είναι η σημαντικότερη, σε τί επίπεδα την έχουν βγάλει οι μετρήσεις; Σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά πού βρισκόμαστε;

 

Δες προτελευταια παραγραφο (SAR) σε σχεση με το Htc One

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=5313

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δες προτελευταια παραγραφο (SAR) σε σχεση με το Htc One

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=5313

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9505_galaxy_s4-5371.php εδω ειναι για το i9505 αυτο που εδειξες ειναι το i9500

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα nandroid backup και μου φυγαν 4 gigabytes απο τη μνημη τηλεφωνου.

Αμφιβαλλω αν στο επομενο Galaxy βγει εκδοση με 16GB...δεν θα εχει κανενα νοημα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, που στο καλό είναι το Driving Mode που είχαμε στο S3; Μου άρεσε που μου ανακοίνωνε ποιος με καλούσε...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_i9505_galaxy_s4-5371.php εδω ειναι για το i9505 αυτο που εδειξες ειναι το i9500

 

Για ποιον λογο στην αμερικη ειναι υψηλοτερα;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, που στο καλό είναι το Driving Mode που είχαμε στο S3; Μου άρεσε που μου ανακοίνωνε ποιος με καλούσε...

 

εμενα το εχει κανονικα .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μου κολλαει παρα πολυ τοWidget καιρου.Συμβαινει και σε αλλους αυτο;Υπαρχει καποια ρυθμιση γισ να ανανεωνεται πιο γρηγορα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν γνωρίζω άμα έχει ξανασυζητηθεί. Από ακτινοβολία πώς τα πάει το κινητό; Η υγεία μας είναι η σημαντικότερη, σε τί επίπεδα την έχουν βγάλει οι μετρήσεις; Σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά πού βρισκόμαστε;

 

Μην στέκεστε στην απόλυτα ανακοινωμένη τιμή SAR.

 

SAR σημαίνει Ειδικός Ρυθμός Απορρόφησης (Specific Absorption Rate), είναι η μονάδα μέτρησης της ποσότητας ενέργειας ραδιοσυχνοτήτων που απορροφάται από το σώμα μας κατά τη χρήση ενός κινητού τηλεφώνου. Το SAR καθορίζεται στο μέγιστο πιστοποιημένο επίπεδο ισχύος ανα συσκευή σε συνθήκες εργαστηρίου. Ωστόσο, το πραγματικό επίπεδο SAR ενός τηλεφώνου κατά τη λειτουργία του είναι αρκετά κάτω από αυτήν την τιμή. Αυτό συμβαίνει επειδή το τηλέφωνο είναι σχεδιασμένο να χρησιμοποιεί την ελάχιστη ενέργεια που απαιτείται για την πρόσβαση του στο δίκτυο. Ως εκ τούτου, όσο πιο κοντά βρίσκεστε σε σταθμό βάσης, τόσο το πραγματικό επίπεδο SAR θα είναι χαμηλότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα επειδη ο Ελληνας ειναι ξυπνιος και ολοι οι αλλοι Ευρωπαίοι ειναι γκαγκαδες, πανιβλακες, φροντιζει να ξυλωνωνται οι σταθμοι κινητης τηλεφωνιας, οποτε τα κινητα να εκπεμπουν με φουλ ισχυ ενω ειναι κολλημενα σχεδον στον εγκεφαλο του ή τα εχει στο τσεπακι του, μπροστα απο την καρδια του. Για μενα καλα κανουν και κοιτουν το σαρ οσοι το κοιτουν και ακομα καλυτερα ολοι να χρησιμοποιουν χαντς φρι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_i9505_galaxy_s4-5371.php εδω ειναι για το i9505 αυτο που εδειξες ειναι το i9500

 

Σωστος.Χαθηκε στη μεταφορα για να φαινεται και η συγκριση με το Οne.Γενικα ειναι στα ιδια επιπεδα και χαμηλοτερα απο το 9500

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε πως μπορω να δω το firmware της καμερας?

 

Το ειχα ξαναποσταρει.Απο το dialer *#34971539#

Πατας τη πρωτη επιλογη και σου βγαζει popup με τα στοιχεια του fw

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αλλα επειδη ο Ελληνας ειναι ξυπνιος και ολοι οι αλλοι Ευρωπαίοι ειναι γκαγκαδες, πανιβλακες, φροντιζει να ξυλωνωνται οι σταθμοι κινητης τηλεφωνιας, οποτε τα κινητα να εκπεμπουν με φουλ ισχυ ενω ειναι κολλημενα σχεδον στον εγκεφαλο του ή τα εχει στο τσεπακι του, μπροστα απο την καρδια του. Για μενα καλα κανουν και κοιτουν το σαρ οσοι το κοιτουν και ακομα καλυτερα ολοι να χρησιμοποιουν χαντς φρι.

 

Μακαρι να ηξεραν ποσο ειναι το επιπεδο SAR στους σταθμους βασεις.........ειναι μολις 2.4 W/Kg - οταν η καθημερινη ακτινοβολουμενη ενεργεια που απορροφα το σωμα μας απο καθε ηλεκτρικη πηγη γυρω μας ειναι 10πλασια.

Οποτε μαλλον σωστα το λες, τοσο ξερουν τοσο κανουν....

 

Η χρηση του hands free θα μπορουσε να προστατευσει τον χρηστη απο μεγαλο ποσοστο ενεργειας εαν το κινητο βρισκοταν 1 μετρο απο αυτον. Στην πραξη μετριαζεις την ακτινοβολουμενη ενεργεια προς τον εγκεφαλο και μεγαλωνεις αυτη του σωματος. Η "βλαβη" για τον οργανισμο ειναι μεγαλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ηξεραν ποσο ειναι το επιπεδο SAR στους σταθμους βασεις.........ειναι μολις 2.4 W/Kg - οταν η καθημερινη ακτινοβολουμενη ενεργεια που απορροφα το σωμα μας απο καθε ηλεκτρικη πηγη γυρω μας ειναι 10πλασια.

Οποτε μαλλον σωστα το λες, τοσο ξερουν τοσο κανουν....

 

Η χρηση του hands free θα μπορουσε να προστατευσει τον χρηστη απο μεγαλο ποσοστο ενεργειας εαν το κινητο βρισκοταν 1 μετρο απο αυτον. Στην πραξη μετριαζεις την ακτινοβολουμενη ενεργεια προς τον εγκεφαλο και μεγαλωνεις αυτη του σωματος. Η "βλαβη" για τον οργανισμο ειναι μεγαλυτερη.

 

Επετρεψε μου να διαφωνισω εν μερη. Ανοιγεις ομως μεγαλη κουβεντα και ειμαστε και εκτος θεματος. Παιζουν και αλλα πραγματα ρολο, οπισθιος λοβος της κεραιας του κινητου, τεχνολογια αυτης, αποσταση οπως πολυ σωστα λες, επιφανια σημειου εκθεσης κλπ κλπ. Δεν ειναι ομως εδω το καταληλο νημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναποσταρει.Απο το dialer *#34971539#

Πατας τη πρωτη επιλογη και σου βγαζει popup με τα στοιχεια του fw

 

Το ιδιο βγαζει κι εμενα, αλλα ειναι γκριζαρισμενη η δευτερη επιλογη, και δεν με αφηνει να περασω το update. Υπαρχει τροπος να αλλαξει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξαναποσταρει.Απο το dialer *#34971539#

Πατας τη πρωτη επιλογη και σου βγαζει popup με τα στοιχεια του fw

 

Ξερουμε πιο ειναι το τελευταιο firmware? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...