Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλες οι συσκευές πλην iphone έχουν την οθόνη χαμηλότερα από το περιμετρικο bezel για προστασία, ώστε να μην ακουμπά η οθόνη όταν το βάζεις ανάποδα σε κάποια επιφάνεια. Η διαφορά γίνεται ελάχιστα αισθητή και δεν είναι περισσότερο από 1mm, μπορεί και λιγότερο.

 

Το ίδιο είναι και στο Note 8.

οποτε αυτο ειναι φυσιολογικο,δεν υπαρχει προβλημα.

Edited by giorgossam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανένα δεν είναι μαύρο κατράμι!

Ελπιζω να ειναι ετσι οπως τα λες γιατι εντελως μαυρο δεν λεει.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να ειναι ετσι οπως τα λες γιατι εντελως μαυρο δεν λεει.

 

Μην ανυσηχεις.

Μαυρο κατραμι s4 original δεν υπαρχει!

 

οποτε αυτο ειναι φυσιολογικο,δεν υπαρχει προβλημα.

 

Φιλε ηρεμια!

Αγχωνεσαι χωρις ουσια και λογο. Και στα πμ που εστειλες σου απαντησαμε τα ιδια πραγματα.

Χαλαρωσε και απολαυσε το κινητο οπως πρεπει, για το σκασμο λ7 που εδωσες!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 5 μηνες που εχω το κινητο πρωτη φορα βλεπω 4G στην οθονη σε μια τρυπα στο μασχατο χωρις καθολου σημα και κοιταξτε τη μετρηση εκανε το speedtest !!!!!!!!

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/689315790

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 5 μηνες που εχω το κινητο πρωτη φορα βλεπω 4G στην οθονη σε μια τρυπα στο μασχατο χωρις καθολου σημα και κοιταξτε τη μετρηση εκανε το speedtest !!!!!!!!

 

http://www.speedtest.net/my-result/a/689315790

 

Μου αρεσει πολυ το wallpaper σου...Που μπορουμε να το βρουμε?:rolleyes:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι δυνατον οταν εχω ενεργω το lte στο σπιτι μου με cosmote what's up να εχω σημα 1 στα 4 και οταν απλα απενεργοποιω το lte το σημα να πηγαινει τερμα 4 στα 4?

 

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο?

 

Επισης το σημα lte για το wifi ειναι ανεξαρτητο απο το σημα της εταιριας που εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ναι..ετσι ειναι..το δευτερο .. δεν το καταλαβα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι δυνατον οταν εχω ενεργω το lte στο σπιτι μου με cosmote what's up να εχω σημα 1 στα 4 και οταν απλα απενεργοποιω το lte το σημα να πηγαινει τερμα 4 στα 4?

 

Σας εχει τυχει κατι παρομοιο?

 

Επισης το σημα lte για το wifi ειναι ανεξαρτητο απο το σημα της εταιριας που εισαι?

 

lte είναι Internet μεσω δεδομενων κινητης παροχου και wifi ασυρματη συνδεση .Νομιζω είναι εντελως διαφορετικα πραγματα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πως εξηγεις οτι αν εχω τη λειτουργια δικτυου στη θεση "wcdma/gsm" εχω σχεδον φουλ σημα ενω αν το εχω στη θεση "lte/wcdma/gsm" δεν εχω καθολου σημα και δοκιμασα να με παρω απο το σταθερο τηλ. και μου εβγαλε μυνημα οτι το κινητο ειναι κλειστο...

 

Λετε να φταιει η καρτα sim γιατι οταν το εβαλα διπλα σε ενος φιλου μου που κι αυτος εχει cosmote αλλα συνδεση αλλα με τις ιδιες ακριβως ρυθμησεις ειχε μια χαρα σημα.

 

Τι εχετε να προτεινετε ρε παιδια?

 

Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον και αν ναι τι εκανε για να το λύσει?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Τοτε πως εξηγεις οτι αν εχω τη λειτουργια δικτυου στη θεση "wcdma/gsm" εχω φουλ σημα ενω αν το εχω στη θεση "lte/wcdma/gsm" εχω σημα 1 στα 4?

 

Εκεί που είσαι έχει δίκτυο lte αλλά δεν πιάνει καλά, οπότε είτε έχεις ανοιχτά data είτε όχι μένει στο δίκτυο lte με τη μια μπάρα.

Όταν δεν έχεις την επιλογή lte πιάνει σήμα 3g που μάλλον στη περιοχή σου έχεις φουλ.

 

Εν ολίγοις συνδέεται σε κεραία ανάλογη της επιλογής σου, είτε έχεις ανοιχτά τα data είτε όχι.

 

Δεν έχουν καμία σχέση όμως με το Wi-Fi.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Τοτε πως εξηγεις οτι αν εχω τη λειτουργια δικτυου στη θεση "wcdma/gsm" εχω σχεδον φουλ σημα ενω αν το εχω στη θεση "lte/wcdma/gsm" δεν εχω καθολου σημα και δοκιμασα να με παρω απο το σταθερο τηλ. και μου εβγαλε μυνημα οτι το κινητο ειναι κλειστο...

 

Τι στο δ....

 

Εχει τυχει κατι παρομοιο σε καποιον και αν ναι τι εκανε για να το λύσει?

 

Φιλε ειναι απλο οταν εχεις ενεργοποιημενο το LTE το τηλ σαν προτερεοτητα ψανει να βρει αυτο γισυτο και δεν εχεις σημα,βγαλτο απο το lte δεν ειναι ετοιμα τα δυκτια ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ρε παιδια εβαλα διπλα - διπλα 2 κινητα s4 i9505 με τη μονη διαφορα οτι το δικο μου εχει cosmote what's up και του φιλου μου συνδεση cosmote με ακριβως τις ιδιες ρυθμησεις και στο ενα δεν εχανε ποτε μα ποτε το σημα αντε με το ζορι να πηγαινε 3 στις 4 γραμμες και το δικο μου εχανε σχεδον ολο του το σημα ή στη καλύτερη 1 στα 4 σημα.

 

Πως το εξηγειτε αυτο ρε παιδια????

 

Δεν ξερω αν φταιει η καρτα sim και πρεπει να την παω πισω να μου δωσουν αλλη.

 

Γιατι το κινητο ειναι μερικων ημερων και εχω αγχωθει με το ολο σκηνικο γιατι σε μια φαση οταν δεν ειχε καθολου σημα δοκιμασα να παρω απο το σταθερο στο κινητο και μου εβγαλε τον τηλεφωνητη της cosmote που βγαζει οταν το κινητο ειναι εκτος σηματος.

 

ΤΙ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ???

 

Αν σας εχει τυχει κατι παρομοιο τι κανατε?

 

Αυτο που ειπε ο vag74 να απενεργοποιησω εντελωσ το lte?

Αυτο ομως δεν πιστευω οτι ειναι λυση ετσι δεν ειναι?

 

Υπαρχει καποιος τροπος να δουμε που εχει πολυ σημα 4g και που οχι?

Υπαρχει καποιο προγραμμα/ρανταρ σηματος 4g?

Επισης το 4g ειναι μονο για το ιντερνετ και γενικοτερα τα δεδομενα ιντερνετ ή βοηθαει και στις κλησεις κ.τ.λ.?

 

Εκεί που είσαι έχει δίκτυο lte αλλά δεν πιάνει καλά, οπότε είτε έχεις ανοιχτά data είτε όχι μένει στο δίκτυο lte με τη μια μπάρα.

Όταν δεν έχεις την επιλογή lte πιάνει σήμα 3g που μάλλον στη περιοχή σου έχεις φουλ.

 

Εν ολίγοις συνδέεται σε κεραία ανάλογη της επιλογής σου, είτε έχεις ανοιχτά τα data είτε όχι.

 

Δεν έχουν καμία σχέση όμως με το Wi-Fi.

Ναι βλακεια μου που ειπα κατι τετοιο εχεις δικιο.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Eτσι κι αλλοιως το 4G θα το χρειαστεις πολυ λιγο...να το εχεις στο απλο και οπου εχεις καλο σημα αλλαζε το...εγω πλεον μονο για speedtest το εχω....πιανει κατι 36αρια 40αρια..αλλα ως εκει

 

Εdit...δηλαδη εχετε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο firmware και ρυθμισεις με τον φιλο σου?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Eτσι κι αλλοιως το 4G θα το χρειαστεις πολυ λιγο...να το εχεις στο απλο και οπου εχεις καλο σημα αλλαζε το...εγω πλεον μονο για speedtest το εχω....πιανει κατι 36αρια 40αρια..αλλα ως εκει

 

Εdit...δηλαδη εχετε ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο firmware και ρυθμισεις με τον φιλο σου?

Σου εχει τυχει ομως αυτο που λεω με το να μην εχει καθολου σημα και οταν σε παιρνουν τηλεφωνο να βγαζει οτι εισαι εκτος σηματος?

 

Ναι ακριβως τις ιδιες το μονο που αλλαζει ειναι οτι το δικο του ειναι σύνδεση και το δικο μου καρτα.

 

Κατι που δεν κοιταξα αν καποιος εχει βαλει στο κινητο μια mini sim 3g το κινητο θα του δεινει το δικαιωμα να επιλεξη την επιλογη που εχει και lte?

 

Αν ναι τοτε λυθηκαν ολα τα θεματα γιατι δεν ξερω αν ο φιλος μου εχει βαλει 4g ή 3g sim card.

 

Παντως μολις κοιταξα την sim του φιλου μου και πρεπει να ειναι 3g γιατι εκτος απο το σημα της cosmote το μεγαλο C εχει διπλα και κατι που μοιαζει πολυ με 3g παιδια ενω η δικη μου που ειναι 4g δεν γραφει απολυτως τιποτα διπλα απο το κεφαλαιο C σημα της cosmote.

 

Οποτε μαλλον παρολο που ειχε στις ρυθμησεις lte επειδη η καρτα sim του ηταν 3g ειχε παντα φουλ σημα ενω στο δικο μου εψαχνε να βρει 4g σημα μιας και η sim καρτα μου ειναι 4g.

 

Για να το σιγουρεψω με βαση τα 4 5ψηφια νουμερα που εχει η καρτα σιμ απο πισω μπορω να δω αν ειναι 4g ή 3g η δικη του sim?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Αν ο φίλος έχει 3g κάρτα, ακόμα και με τις ίδιες ρυθμίσεις θα έχει σήμα 3g, οπότε θα είναι φουλ το σήμα του.

 

Δοκίμασε με τη SIM του, να σου φύγει η απορία.

 

Αν δεν έχεις σήμα ή μια μπάρα καμιά φορά ναι είναι πιθανό να σε δείξει εκτός, θέμα παρόχου είναι όχι συσκευής. Και αφού κάνεις τις δοκιμές σου θα σου πρότεινα να το γυρίσεις σε 3g, τρως και περισσότερη μπαταρία με το να ψάχνει δίκτυα συν το ότι σίγουρα θα ανεβάζει και θερμοκρασία πιθανόν ψάχνοντας με μη καλό σήμα.

 

Τζάμπα γράφω το ανακάλυψες μόνος σου ;-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μια ΧΑΡΗ οποιος μπορει θελει και γινεται μπορει να μου βγαλει μια φωτο την mini sim 4g του και αν εχει και καποιος καμια mini sim 3g παντα της cosmote τοτε ας τις βγαλει μια φωτο να δω πως ειναι αν και πιστευω οτι η καρτα του ειναι 3g γιατι δεξια απο το σημα της cosmote ειχε ενα πολυ μικρο 3g(μαλλον εγγραφε) ενω στη δικη μου sim δεν γραφει απολυτως τιποτα διπλα απο το μεγαλο C σημα της cosmote.

 

Δεν με αφηνει να βαλω την καρτα του στο κινητο μου ο φιλος μου φοβαται μην κλειδωσει στο δικο μου κινητο και μετα δεν μπορει να τη βαλει.

Εννοειτε οτι του ειπα οτι κατι τετοιο δεν παιζει να γινει στη καμια περιπτωση μιας και ξερει το pin του αλλα δεν με πιστευει οποτε δεν μπορω να τη βαλω στο δικο μου κινητο την καρτα του φιλε μου.

 

Απλα αφου μου ειπατε κι εσεις οτι και 3g mini sim να εχει στο κινητο η επιλογη lte ειναι κανονικα ενεργη στο κινητο απλα δεν ψαχνει για σημα 4g μιας και δεν ειναι 4g το τσιπακι της καρτας.

 

Στο multi-window δεν μπορουμε να βαλουμε οποιαδηποτε εφαρμογη ή παιχνιδι θελουμε αλλα μονο τα προκαθορισμενα που εχει σαν επιλογη το κινητο?

Οπως και στο πινακα ειδοποιησεων.

 

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΖΑΛΙΖΩ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει πολυ το wallpaper σου...Που μπορουμε να το βρουμε?:rolleyes:

 

από εδώ το εχω κατεβασει

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zedge.android

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι μερικα s4 εχουν προβλημα με την μπαταρια. Καποιο αλλο συχνο προβλημα εχει βγαλει το κινητο?

Μην ανυσηχεις.

Μαυρο κατραμι s4 original δεν υπαρχει!

Mαυρο κατραμι εβγαινε το s3? Γιατι αυτο πρεπει να ειχα δει και δεν μου αρεσε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφηνει να βαλω την καρτα του στο κινητο μου ο φιλος μου φοβαται μην κλειδωσει στο δικο μου κινητο και μετα δεν μπορει να τη βαλει.

Εννοειτε οτι του ειπα οτι κατι τετοιο δεν παιζει να γινει στη καμια περιπτωση μιας και ξερει το pin του αλλα δεν με πιστευει οποτε δεν μπορω να τη βαλω στο δικο μου κινητο την καρτα του φιλε μου.

 

Τι να κλειδώσει πες του? Πω πω ότι λένε σε μερικούς και ότι ακούνε για κλειδωμένα κινητά τους έχει ξεκουτιάνει τελειώς.

Πες του να βγάλει το αίτημα pin από την κάρτα του αν φοβάται τόσο οπότε δεν θα το ζητήσει στη δική σου αφού έχει τέτοια μυαλά. Προσωπικά έτσι κ αλλιώς στην δικιά μου το έχω απενεργοποιήσει το αίτημα PIN. Είναι ξεπερασμένο και δεν υπάρχει λόγος.

Συγγνώμη για το φίλο σου, αλλά με έκανες να δακρύσω από τα γέλια!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να χαρω εγω τηλ. τεχνικη υποστηριξη στην cosmote.

Ακουστε τι πανκουλο μου ειπαν.

 

Οτι δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο τι sim εχει στο κινητο αν ειναι 2g ή 3g ή 4g αλλα του τι εχει δηλωσει ο καθε συνδρομητης οτι θελει σαν υπηρεσια.

 

Δηλαδη ακομα και 2g καρτα sim να εχει αν εχει δηλωσει οτι θελει 4g υπηρεσια εχει κανονικα 4g υπηρεσια.

Ειναι ποτε δυνατον κατι τετοιο να συμβαινει?

Το ακουτε λογικο?

Link to comment
Share on other sites

Να χαρω εγω τηλ. τεχνικη υποστηριξη στην cosmote.

Ακουστε τι πανκουλο μου ειπαν.

 

Οτι δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο τι sim εχει στο κινητο αν ειναι 2g ή 3g ή 4g αλλα του τι εχει δηλωσει ο καθε συνδρομητης οτι θελει σαν υπηρεσια.

 

Δηλαδη ακομα και 2g καρτα sim να εχει αν εχει δηλωσει οτι θελει 4g υπηρεσια εχει κανονικα 4g υπηρεσια.

Ειναι ποτε δυνατον κατι τετοιο να συμβαινει?

Το ακουτε λογικο?

 

 

Η αλήθεια ειναι ότι για 4G πρέπει να το δηλώσεις δεν μπαίνει μόνο του. Τώρα για το αν οι 2G κάρτες ειναι συμβατές με 4G δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Να χαρω εγω τηλ. τεχνικη υποστηριξη στην cosmote.

Ακουστε τι πανκουλο μου ειπαν.

 

Οτι δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο τι sim εχει στο κινητο αν ειναι 2g ή 3g ή 4g αλλα του τι εχει δηλωσει ο καθε συνδρομητης οτι θελει σαν υπηρεσια.

 

Δηλαδη ακομα και 2g καρτα sim να εχει αν εχει δηλωσει οτι θελει 4g υπηρεσια εχει κανονικα 4g υπηρεσια.

Ειναι ποτε δυνατον κατι τετοιο να συμβαινει?

Το ακουτε λογικο?

 

Και ομως μια χαρα στα ειπαν , Ισχυει η καρτα δεν παιζει κανενα ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Να χαρω εγω τηλ. τεχνικη υποστηριξη στην cosmote.

Ακουστε τι πανκουλο μου ειπαν.

 

Οτι δεν παιζει απολυτως κανενα ρολο τι sim εχει στο κινητο αν ειναι 2g ή 3g ή 4g αλλα του τι εχει δηλωσει ο καθε συνδρομητης οτι θελει σαν υπηρεσια.

 

Δηλαδη ακομα και 2g καρτα sim να εχει αν εχει δηλωσει οτι θελει 4g υπηρεσια εχει κανονικα 4g υπηρεσια.

Ειναι ποτε δυνατον κατι τετοιο να συμβαινει?

Το ακουτε λογικο?

 

Δεν παίζει κανένα μα κανένα ρόλο. Η κάρτα SIM του πατέρα μου είναι της Telestet (μιλάμε για κάρτα δεκαετίας τουλάχιστον) και πιάνει 3G χωρίς κανένα πρόβλημα. Είναι ποντιακό να ψάχνεις το λογότυπο πίσω από τη κάρτα. Δεν έχει καμία διαφορά. Το κινητό σου είναι μια χαρά. Απενεργοποίησε το LTE γιατί επίσης δεν έχει νόημα στην Ελλάδα (ακόμα) και άστο στο WDCMA.

 

Α και επίσης πες στο φίλο σου να μπαίνει και αυτός στο forum μήπως το σώσουμε το παιδί!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ΕΙΣΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΙ οτι σημα 4g στη cosmote σπανια εχουμε και δεν φταιει το κινητο μου?

 

Οσο αφορα το φιλο μου μπορει να πηρε το s4 και να ειναι λιγο της τεχνολογιας αλλα σε καποια πραγματα κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...