Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε ένα gps test μέσα σε αεροπλάνο , λοκαρισμα σε 1 λεπτό ,φυσικά χωρίς δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλημερα!

ΜΕΑ εχω.

Και ναι. Για τα shortcuts. Δες τα screenshots παραπανω που δεν υπαρχει ο διακοπτης.

 

 

 

ΥΓ. Και οχι τιποτα αλλο.. Εχει χαλασει το pc και δεν μπορω να τρεξω στο mac το odin... Aλλιως θα ειχα λυσει το προβλημα μου τωρα...

 

Μην κανεις hard reset εγω με εκδοση ME2 Ρουμανικη ειχα επιλογη στο κλειδωμα οθονης Shortcuts τωρα με ΜΕΑ και MF8 γερμανικη δεν υπαρχει αυτη επιλογη,Με λιγα λογια φταει η ROM.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις hard reset εγω με εκδοση ME2 Ρουμανικη ειχα επιλογη στο κλειδωμα οθονης Shortcuts τωρα με ΜΕΑ και MF8 γερμανικη δεν υπαρχει αυτη επιλογη,Με λιγα λογια φταει η ROM.

 

Οσοι εχετε προβλημα με τα shortcuts

1. flash official MEA

2.hard reset

3.flash MF8

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις hard reset εγω με εκδοση ME2 Ρουμανικη ειχα επιλογη στο κλειδωμα οθονης Shortcuts τωρα με ΜΕΑ και MF8 γερμανικη δεν υπαρχει αυτη επιλογη,Με λιγα λογια φταει η ROM.

 

Προλαβα και εκανα!:lol:

Σημερα το πρωι μπορεσα και βρηκα pc και πραγματι οπως τα λες ειναι. Περασα τη γερμανικη ΜF8 και παλι δεν υπαρχει η επιλογη.. Αnyway δεν ασχολουμαι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη χρησιμοποιω ακουστικα υπαρχει τροπος τα notifications οπως του whatsup να ακουγονται απο το μεγαφωνο και οχι μεσα απο τα ακουστικα?

 

καποια απαντηση?

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με xxubmea 4.2.2 μαλλον γαλλικο ειναι το τηλ,αλλα μου κανει ενα κουφο,οτι sms λαμβανω το ιδιο λαμβανω και στο mail που εχω βαλει στο microsoft exchange activesync, ειναι bag της rom ?Eιμαι με touchwiz
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Αγορασα και εγω το S4. Εχω κανονική Sim και είδα θέλει micro.Σωστα?

Μάλλον πρέπει να την αλλάξω στη Wind φανταζομαι..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Αγορασα και εγω το S4. Εχω κανονική Sim και είδα θέλει micro.Σωστα?

Μάλλον πρέπει να την αλλάξω στη Wind φανταζομαι..

 

Καλορίζικο! Ναι micro θέλει. Πήγαινε στη wind αν αυτή είναι η εταιρεία σου και ζήτα να σου βγάλουν καινούρια με κόστος 5 ευρώ ή αν έχουν μηχάνημα να στην κόψουν.

:D
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με xxubmea 4.2.2 μαλλον γαλλικο ειναι το τηλ,αλλα μου κανει ενα κουφο,οτι sms λαμβανω το ιδιο λαμβανω και στο mail που εχω βαλει στο microsoft exchange activesync, ειναι bag της rom ?Eιμαι με touchwiz

 

Καλησπέρα .

Εγώ έχω το 9500 octa και έχω το ίδιο ας πούμε πρόβλημα .

Ακόμα και χαμένες κλήσεις ή αναπάντητες τις περνάει στο exchang mail .

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να μη γίνετε αυτή η προώθηση ;

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Εγώ έχω το 9500 octa και έχω το ίδιο ας πούμε πρόβλημα .

Ακόμα και χαμένες κλήσεις ή αναπάντητες τις περνάει στο exchang mail .

Ξέρει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να μη γίνετε αυτή η προώθηση ;

 

Θα πας στα settings και μετα more settings του exchange και θα ξετικαρεις τον συγχρονισμο sms.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πηρα ενα s4 εδω και λιγες μερες και βλεπω το εξης περιεργο:οσο το εχω συνδεμενο στο wifi κανει επανασυνδεσεις.Δηλαδη ξαφνικα αποσυνδεεται και αμεσως μολις πατησω να κανει κατι γραφει ενα μηνυμα "connected to wifi network network ταδε". Τι προβλημα ειναι αυτο;;;;μηπως ειναι χαλασμενο το κινητο; ή ειναι καμια ρυθμιση ή αναβαθμηση;;;

 

Να συμπληρωσω οτι το κανει σε ολα τα wifi που εχω δοκιμασει...καμια 10ρια.

 

Μηπως ετσι κανουν τα android?? ερχομαι απο Iphone και δεν ξερω...

 

Παρακαλω πειτε καμια ιδεα γρηγορα γιατι αν εχει προβλημα να προλαβω το DOA!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άσχετο που θυμήθηκα!! Όταν ανοίξεις το καπάκι του κινητου εκεί που είναι και κάρτα sim και δίπλα η Micro sd έχει από πάνω 2 μπλε αυτοκόλλητα και μου είχαν πει από το κατάστημα που το πήρα να τα βγάλω γιατί μπορεί να λιώσουν έτσι είναι να τα βγάλω η έλεγε μπούρδες?? Επίσης και εμένα mgf8 δεν έχει την επιλογή για shortcuts αυτό πως φτιάχνει?? Ευχαριστώ.

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Νεο Firmware για Γερμανικες Συσκευες DBT.Για να δουμε η MGA θα εχει καμια διαφορα με την MF8 ελπιζω το προβλημα με τα shortcuts να λυθηκε.Κατεβαζω με 2mbps ταχυτητα και ειναι ποιο αργα απο τον θανατο βασει υπολογισμων θα κανει ακριβως 3μιση ωρες για να κατεβει μεσω Kies ειμαι ειδη 40%.
Link to comment
Share on other sites

30mb αναβαθμιση ειναι....περιεργο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,πηρα ενα s4 εδω και λιγες μερες και βλεπω το εξης περιεργο:οσο το εχω συνδεμενο στο wifi κανει επανασυνδεσεις.Δηλαδη ξαφνικα αποσυνδεεται και αμεσως μολις πατησω να κανει κατι γραφει ενα μηνυμα "connected to wifi network network ταδε". Τι προβλημα ειναι αυτο;;;;μηπως ειναι χαλασμενο το κινητο; ή ειναι καμια ρυθμιση ή αναβαθμηση;;;

 

Να συμπληρωσω οτι το κανει σε ολα τα wifi που εχω δοκιμασει...καμια 10ρια.

 

Μηπως ετσι κανουν τα android?? ερχομαι απο Iphone και δεν ξερω...

 

Παρακαλω πειτε καμια ιδεα γρηγορα γιατι αν εχει προβλημα να προλαβω το DOA!

 

Settings -> Wifi -> (αριστερό menu κουμπί) -> advanced -> Keep Wi-Fi on during sleep -> Always.

 

Κοίτα αν αυτό είναι στο Always, αν όχι, βάλτο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

μετά την εγκατάσταση της MGA στο γερμανικό S4 μου εμφανίστηκε και η LTE/4G επιλογή (προεπιλεγμένη) στις ρυθμίσεις και πλέον το κινητό πιάνει 4G στο Ψυχικό που είμαι τώρα. Μεγειά μας! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Νεο Firmware για Γερμανικες Συσκευες DBT.Για να δουμε η MGA θα εχει καμια διαφορα με την MF8 ελπιζω το προβλημα με τα shortcuts να λυθηκε.Κατεβαζω με 2mbps ταχυτητα και ειναι ποιο αργα απο τον θανατο βασει υπολογισμων θα κανει ακριβως 3μιση ωρες για να κατεβει μεσω Kies ειμαι ειδη 40%.

 

Εμφανιστηκε σε κανεναν η επιλογη shortcuts στις ρυθμισεις τελικα?

Σε εμενα μια απ τα ιδια....

Link to comment
Share on other sites

Εμφανιστηκε σε κανεναν η επιλογη shortcuts στις ρυθμισεις τελικα?

Σε εμενα μια απ τα ιδια....

 

Αυτο με τα shorcuts τι προβλημα εχετε?!

Ακόμα δεν καταλαβα!!

Και με mea και me mf8 μια χαρα εχω εγώ. ..

Εκτος αν εννοείται κατι αλλο...

:p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα shorcuts τι προβλημα εχετε?!

Ακόμα δεν καταλαβα!!

Και με mea και me mf8 μια χαρα εχω εγώ. ..

Εκτος αν εννοείται κατι αλλο...

:p

 

Δεν υπαρχει η επιλογη για να βαλουμε shortcuts στην οθονη κλειδωματος.

Γερμανικο DBT εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει η επιλογη για να βαλουμε shortcuts στην οθονη κλειδωματος.

Γερμανικο DBT εχεις?

 

Αυτο με τα shortcuts κι εγω δεν το καταλαβαινω...οποια Rom κι αν περασα...ειτε custom ειτε official...παντοτε την ειχα αυτην την επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εψαξα πολυ και δεν βρηκα λυση...! Μπορει καποιος να μου πει πως να ακουγονται τα μυνηματα απο τα ηχεια του S4 οταν ειναι συνδεδεμενα τα ακουστικα ????
Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω ρε παιδια. Εγω οποια γερμανικη κ αν περασω δεν εχω. Οτι κ αν κανω... Reset επανεκκινησεις κλπ...

Αν περνατε γερμανικες κ εχετε την επιλογη τοτε μαλλον δεν φταιει η ρομ αλλα κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ξανακανε τηλεφωνο στη Voda μηπως και δεν στο ενεργοποιησε

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...