Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα στεναχώρησω κάποιους με αυτό που θα πω. Επειδή είχα όλα τα galaxy s και note και μάλιστα όλα root είπα να πάρω σήμερα το s4 ενώ είχα το iPhone 5 και κυρίως το htc one...Κλαίω με μαύρο δάκρυ. Μετανιωσα πικρά..πολύ καλύτερο το one παιδιά. Κάμερα δεν δοκίμασα αλλα σε όλα τα αλλα ...άστα να πανε. Κρίμα. Μπαίνει αγγελία μάλλον. Αργυρη και Βαγγέλη έπρεπε να σας ακούσω. Αλλα βλέπεις με έτρωγε ο ποπος μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα στεναχώρησω κάποιους με αυτό που θα πω. Επειδή είχα όλα τα galaxy s και note και μάλιστα όλα root είπα να πάρω σήμερα το s4 ενώ είχα το iPhone 5 και κυρίως το htc one...Κλαίω με μαύρο δάκρυ. Μετανιωσα πικρά..πολύ καλύτερο το one παιδιά. Κάμερα δεν δοκίμασα αλλα σε όλα τα αλλα ...άστα να πανε. Κρίμα. Μπαίνει αγγελία μάλλον. Αργυρη και Βαγγέλη έπρεπε να σας ακούσω. Αλλα βλέπεις με έτρωγε ο ποπος μου.

 

Tεσταρε και τις καμερες αν μπορεις σε παρακαλω και ενημερωσε ειτε εδω ειτε πες μου με πμ.. Με ενδιαφερει η γνωμη σου γιατι απ οτι βλεπω ασχολεισαι με την φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το επεξεργαστηκα το s4 στο media markt και διαπιστωσα lags ειδικα οταν πηγαινα απο εφαρμογες σε επαφες ή στο ''τηλεφωνο''. Απογοητευτηκα. Ημουν ετοιμος για αγορα.

 

Παιδια σορρι δεν θελω να δημιουργησω κοντρες αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι δυνατον να σε απογοητευσει τετοιο κινητο.Κανει παπαδες...!!!Και δεν δουλευει καλα το demo των καταστηματων.Ειναι λιωμενο απο τον οποιοδηποτε που το παιζει και εχει φορτωμενο ενα καρο αχρηστα πραγματα.ΔΕΝ ειναι κανονικη συσκευη.

 

Πριν μου την πεσουν καποιοι θα σας πω οτι σκεφτομαι να αγορασω το one ετσι για την αλλαγη και την επιστροφη μου στην htc.Δεν κολλημενος με samsung αλλα θεωρω οτι και το s4 ειναι τρελο τουμπανο

 

Χωρις παρεξηγηση και προσωπικη κοντρα

Edited by pascal1281

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρι δεν θελω να δημιουργησω κοντρες αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι ειναι δυνατον να σε απογοητευσει τετοιο κινητο.Κανει παπαδες...!!!Και δεν δουλευει καλα το demo των καταστηματων.Ειναι λιωμενο απο τον οποιοδηποτε που το παιζει και εχει φορτωμενο ενα καρο αχρηστα πραγματα.ΔΕΝ ειναι κανονικη συσκευη.

 

Πριν μου την πεσουν καποιοι θα σας πω οτι σκεφτομαι να αγορασω το one ετσι για την αλλαγη και την επιστροφη μου στην htc.Δεν κολλημενος με samsung αλλα θεωρω οτι και το s4 ειναι τρελο τουμπανο

 

Χωρις παρεξηγηση και προσωπικη κοντρα

 

δεν υπαρχει θεμα κοντρας, μη σε απασχολει. Απλα εχοντας το S, πιστευα οτι πηγαινοντας στο s4, πραγματικα θα εμενα παγωτο. Θα ξαναπαω αυριο και θα το κανω reset to factory settings.

Link to comment
Share on other sites

Θα στεναχώρησω κάποιους με αυτό που θα πω. Επειδή είχα όλα τα galaxy s και note και μάλιστα όλα root είπα να πάρω σήμερα το s4 ενώ είχα το iPhone 5 και κυρίως το htc one...Κλαίω με μαύρο δάκρυ. Μετανιωσα πικρά..πολύ καλύτερο το one παιδιά. Κάμερα δεν δοκίμασα αλλα σε όλα τα αλλα ...άστα να πανε. Κρίμα. Μπαίνει αγγελία μάλλον. Αργυρη και Βαγγέλη έπρεπε να σας ακούσω. Αλλα βλέπεις με έτρωγε ο ποπος μου.

 

Αχ, δεν πειραζει, μονο αν δοκιμασεις πειθεσαι (τα ιδια κανω κι εγω, δε σε κακιζω).

Προσωπικα δηλωνω απογοητευμενος απο το s4. Μια απλη, επιβεβλημενη αναβαθμιση απο το s3 -το one εχει το δικο του χαρακτηρα...

Link to comment
Share on other sites

Αχ, δεν πειραζει, μονο αν δοκιμασεις πειθεσαι (τα ιδια κανω κι εγω, δε σε κακιζω).

Προσωπικα δηλωνω απογοητευμενος απο το s4. Μια απλη, επιβεβλημενη αναβαθμιση απο το s3 -το one εχει το δικο του χαρακτηρα...

 

Διαφωνω καθετα...οπως ειπε κι ενας φιλος πιο πανω, το κινητο κανει παπαδες.

Για να καταλαβεις τι εστι S4, πρεπει να το χεις στο σπιτι σου και να το δουλευεις δυο εβδομαδες συνεχομενα...κι οχι σ'ενα καταστημα.

Μονο τοτε θα καταλαβεις τις πραγματικες δυνατοτητες του τηλεφωνου.

Οσο για το S3...προσωπικα το θεωρω το χειροτερο smartphone που εφτιαξε η Samsung απο την σειρα Galaxy.

Και οχι...δεν προκειται για μια απλη αναβαθμιση...η διαφορα αναμεσα στα δυο κινητα ειναι η μερα με τη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα στεναχώρησω κάποιους με αυτό που θα πω. Επειδή είχα όλα τα galaxy s και note και μάλιστα όλα root είπα να πάρω σήμερα το s4 ενώ είχα το iPhone 5 και κυρίως το htc one...Κλαίω με μαύρο δάκρυ. Μετανιωσα πικρά..πολύ καλύτερο το one παιδιά. Κάμερα δεν δοκίμασα αλλα σε όλα τα αλλα ...άστα να πανε. Κρίμα. Μπαίνει αγγελία μάλλον. Αργυρη και Βαγγέλη έπρεπε να σας ακούσω. Αλλα βλέπεις με έτρωγε ο ποπος μου.

 

Θα συμφωνήσω φίλε μου. Αυτό το διάστημα έχω και τα τρία iPhone5, S4, One και είχα ότι Galaxy S, Note υπάρχει με ατελείωτες ώρες flashing,overclocking κλπ . Προσωπικά δεν θεωρώ ότι το S4 κάνει παπάδες και ούτε ότι είναι υπέρ τούμπανο..αυτά μόνο στα χαρτιά. Όπως λέει και ο φίλος ο v@gelis, το One έχει το δικό του ξεχωριστό χαρακτήρα. Στα τοπ βάζω το One με το iPhone5 όπου το μηλόφωνο υπερτερεί στη πρακτικότητα ως προς τη καθημερινή χρήση με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Χωρίς αμφιβολία όμως το S4 είναι αξιοπρεπέστατο κινητό και θα βελτιωθεί με μελλοντικά updates

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

τι είναι η ανάκτηση μητρώου κλήσεων και μου βγάζει κάθε λίγο ότι έγινε ανάκτηση μητρώου κλήσεων;
Link to comment
Share on other sites

Σας κολλαει καμοια φορα οταν το εχετε το κινητο σε αδρανεια για πολυ ωρα γιατι εμενα μ το κανει και μ λεει δεν υπαρχει δικτυο η αργει να εμφανιστει....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, θέλω να κάνω μια ερώτηση και αν ξέρει κάποιος ας μου απαντήση. Στις ρυθμίσεις της κάμερας έχει μια ρύθμιση που γράφει "μέτρηση" και έχει 3 επιλογές "Με εστίαση στο κέντρο" "Σημείο" και "Matrix", θα ήθελα να ρωτήσω τις διαφορές μεταξύ τους ποία ειναι η κάλυτερη ρυθμιση από αυτές για να βγάζω φωτογραφίες. Ευχαριστω....

Υ.Γ. Είχα πρίν το S3 αν αιξερέσουμε την διαφορά ανάλυσης που 'εχουν θεωρώ οτι το S3 έβγαζε πολύ καλύτερες φώτο απο το S4 και κυρίως την νύχτα με φλάς και είχε περισσότερες ρυ8μίσεις στο μένου ( τοπίο. ηλιοβασήλεμα, εσ.χώροι/πάρτυ, χαμηλόε φωτισμός κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε δίλλημα ποιο κινητό με προτείνεται xperia z η galaxy s4.

 

το S4!ειχα το xperia Z για ενα μηνα,αλλα εχει καλυτερα χρώματα το πρωτο και γενικότερα περισσότερα καλουδια!Στα + το Z ειναι πως δεν εχει καθολου lug ενω το 4 εχει λιγο..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω συζήτηση ανήκει στην ενότητα των διαξιφισμών, παρακαλώ να συνεχίσει εκεί, είτε σε δικό της θέμα είτε εδώ. :)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, από εσάς που έχετε Vodafone και σας ήρθε το sms για τις ρυθμίσεις LTE, είδατε κάποια διαφορά στο προφιλ του ιντερνετ;

 

Επίσης, στα μενού του τηλεφώνου για την επιλογή δικτύου, βρέθηκε τρόπος να εμφανίζει λειτουργία LTE/WCDMA/GSM, ή ακόμα σας βγάζει μόνο WCDMA/GSM;

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ Vodafone, και σε ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ το workaround. Oi Cosmoteδες έχουν ήδη lte και με sim Cosmote ΒΓΑΖΕΙ την επιλογή LTE/WCDMA/GSM, οπότε αν δεν ξέρετε, ΜΗΝ απαντήσετε. Οι της Wind, μην αρχίσετε να ρωτάτε τι είναι το LTE ξανά! Θα το μάθετε σε δύο-τρία χρόνια ελπίζω.

 

ΥΓ. Είμαι rooted, αν χρειάζεται σε κάτι αυτό!

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε με το sales code την ποιότητα κατασκευής τις συσκευής? γιατί έχω ακούσει ότι συσκευές που προέρχονται από κινά Αζερμπαϊτζάν κτλ και δεν προορίζονται για ευρωπαϊκή αγορά έχουν κατώτερη ποιότητα κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε με το sales code την ποιότητα κατασκευής τις συσκευής? γιατί έχω ακούσει ότι συσκευές που προέρχονται από κινά Αζερμπαϊτζάν κτλ και δεν προορίζονται για ευρωπαϊκή αγορά έχουν κατώτερη ποιότητα κατασκευής.

 

Χωρις να κανεις install κανενα kies,μπες στο στοκ recovery και δες τί sales code θα κανει apply

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω καθετα...οπως ειπε κι ενας φιλος πιο πανω, το κινητο κανει παπαδες.

Για να καταλαβεις τι εστι S4, πρεπει να το χεις στο σπιτι σου και να το δουλευεις δυο εβδομαδες συνεχομενα...κι οχι σ'ενα καταστημα.

Μονο τοτε θα καταλαβεις τις πραγματικες δυνατοτητες του τηλεφωνου.

Οσο για το S3...προσωπικα το θεωρω το χειροτερο smartphone που εφτιαξε η Samsung απο την σειρα Galaxy.

Και οχι...δεν προκειται για μια απλη αναβαθμιση...η διαφορα αναμεσα στα δυο κινητα ειναι η μερα με τη νυχτα.

 

Το είχα και αυτό αγαπητέ. Σπίτι μου, όχι σε μαγαζί όπως και ένα προς ένα τα πραγματικά πολλά κινητά που πέρασαν από το... σπίτι μου. Όχι δεν είναι καθόλου τεράστιες οι διαφορές με το s3 lte. Αν έτσι θέλεις να πιστεύεις πάω πάσο . Σαμμυ είχε το καλύτερο. Φέτος όχι. Αυτό είναι το one...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα και αυτό αγαπητέ. Σπίτι μου, όχι σε μαγαζί όπως και ένα προς ένα τα πραγματικά πολλά κινητά που πέρασαν από το... σπίτι μου. Όχι δεν είναι καθόλου τεράστιες οι διαφορές με το s3 lte. Αν έτσι θέλεις να πιστεύεις πάω πάσο . Σαμμυ είχε το καλύτερο. Φέτος όχι. Αυτό είναι το one...

 

Ως κάτοχος κι εγώ S4 δε μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου Βαγγέλη.

Η επιλογή (για ικανοποίηση της περιέργειας μου και μόνο) μετά το Note ii ήταν πολύ δύσκολη ανάμεσα στις 2 ναυαρχίδες.

Τώρα γιατί κατέληξα σε S4;;;

α)Μεγαλύτερη οθόνη, έτσι, για να μη μου κακοφανεί μετά το Note.

β)Ξεκλείδωτος bootloader μιας και για μένα το android είναι παιχνίδι.

γ)Αναμονή για pure Android μετά τις 26/6!

 

Η αλήθεια είναι πάντως, κάτι που το λέγαμε όλα τα παιδιά στη παρέα, ότι το S4 έχει θέμα (μεγάλο) στο software...Όποιος δε το βλέπει, τι να πω...

Το software είναι ''κακογραμμένο'' με ανεξήγητα ''κολλήματα'' για το hardware που κουβαλάει, και μεγάλο άσκοπα, προσπαθώντας η sammy να χωρέσει μέσα ότι της κατέβηκε σαν ιδέα, κάτι που εμμέσως παραδέχτηκε και η ίδια λέγοντας ότι θα το κάνει optimazed έτσι ώστε να μικρύνει...

 

Το One και το S4 σκοπουν σε τελειως διαφορετικο κοινο με διαφορετικες απαιτησεις.

Γιατί το λες αυτό;;;;Θα διαφωνήσω...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ως κάτοχος κι εγώ S4 δε μπορώ να διαφωνήσω μαζί σου Βαγγέλη.

Η επιλογή (για ικανοποίηση της περιέργειας μου και μόνο) μετά το Note ii ήταν πολύ δύσκολη ανάμεσα στις 2 ναυαρχίδες.

Τώρα γιατί κατέληξα σε S4;;;

α)Μεγαλύτερη οθόνη, έτσι, για να μη μου κακοφανεί μετά το Note.

β)Ξεκλείδωτος bootloader μιας και για μένα το android είναι παιχνίδι.

γ)Αναμονή για pure Android μετά τις 26/6!

 

Η αλήθεια είναι πάντως, κάτι που το λέγαμε όλα τα παιδιά στη παρέα, ότι το S4 έχει θέμα (μεγάλο) στο software...Όποιος δε το βλέπει, τι να πω...

Το software είναι ''κακογραμμένο'' με ανεξήγητα ''κολλήματα'' για το hardware που κουβαλάει, και μεγάλο άσκοπα, προσπαθώντας η sammy να χωρέσει μέσα ότι της κατέβηκε σαν ιδέα, κάτι που εμμέσως παραδέχτηκε και η ίδια λέγοντας ότι θα το κάνει optimazed έτσι ώστε να μικρύνει...

 

 

Γιατί το λες αυτό;;;;Θα διαφωνήσω...

 

Ηλια δεν το φοβαμαι αυτο το θεμα. Αργα η γρηγορα η σαμμυ θα το φτιαξει. Το hardware ειναι ικανοτατο, θα το διορθωσει και θα ειναι τελειως αλαγκαριστο αργα η γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να κανεις install κανενα kies,μπες στο στοκ recovery και δες τί sales code θα κανει apply

 

με volume up home και start button ?

Εγώ δεν έχω πάρει ακόμα το σ4 γιατί περιμένω την επιδότηση μου αλλά λογικά απο Δευτέρα θα μπορώ να πάρω συσκευή από γερμανό και με απασχολεί πολύ αυτό το θέμα γιατί το GS2 που είχα πάρει από vodafone είναι συσκευή από κίνα και η ποιότητα του είναι πολύ κακή και δεν θέλω να πάθω κάτι αντίστοιχο τώρα, μιας και σκοπεύω να το κρατήσω πολύ καιρό το τεσσάρι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, από εσάς που έχετε Vodafone και σας ήρθε το sms για τις ρυθμίσεις LTE, είδατε κάποια διαφορά στο προφιλ του ιντερνετ;

 

Επίσης, στα μενού του τηλεφώνου για την επιλογή δικτύου, βρέθηκε τρόπος να εμφανίζει λειτουργία LTE/WCDMA/GSM, ή ακόμα σας βγάζει μόνο WCDMA/GSM;

Εμένα πάντως δεν μου έστειλε κανένα sms η voda με αποτέλεσμα να μου βγάζει ακόμα μόνο WCDMA/GSM:mad:

Με lte θα βελτιωθεί και η ποιότητα του σήματος? Το ρωτάω γιατί γενικά έχω κάποιες (ευτυχώς όχι πολλές) απώλειες εισερχόμενων κλήσεων...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, από εσάς που έχετε Vodafone και σας ήρθε το sms για τις ρυθμίσεις LTE, είδατε κάποια διαφορά στο προφιλ του ιντερνετ;

 

Επίσης, στα μενού του τηλεφώνου για την επιλογή δικτύου, βρέθηκε τρόπος να εμφανίζει λειτουργία LTE/WCDMA/GSM, ή ακόμα σας βγάζει μόνο WCDMA/GSM;

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ Vodafone, και σε ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ το workaround. Oi Cosmoteδες έχουν ήδη lte και με sim Cosmote ΒΓΑΖΕΙ την επιλογή LTE/WCDMA/GSM, οπότε αν δεν ξέρετε, ΜΗΝ απαντήσετε. Οι της Wind, μην αρχίσετε να ρωτάτε τι είναι το LTE ξανά! Θα το μάθετε σε δύο-τρία χρόνια ελπίζω.

 

ΥΓ. Είμαι rooted, αν χρειάζεται σε κάτι αυτό!

καλησπερα σε ολους.ουτε σε εμενα εχει στειλει η vodafone τις ρυθμησεις,πηρα τηλ την εξυπηρετηση πελατων και τους ρωτησα για το μηνυμα αυτο και μου απαντησαν οτι δεν γνωριζουν για κανενα μηνυμα τετοιου ειδους και οτι το πρωτο 10ημερο του ιουνιου θα γινει εμπορικα διαθεσιμο το 4g της vodafone σε κινητα smartphones.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...