Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη για κλειδωμα των εφαρμογων?

 

Τι εννοείς κλείδωμα???

Πάγωμα???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει καποια καλη εφαρμογη για κλειδωμα των εφαρμογων?

 

Για εφαρμογές (γιατί αν καταλαβα καλά ψάχνεις κάτι σαν το app lock) συζητάμε εδω

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ιδεα μου η' οταν η καμερα ειναι ρυθμισμενη στα9.6 mp βγαζει καλυτερες φωτογραφιες απο τα 13mp

Χμ! Θα μπορούσε για κάποιον λόγο (ας μην τον αναλύσω και μπούμε σε πολύ τεχνικές συζητήσεις).

Αν ευκαιρήσεις τράβηξε 2 φωτογραφίες από το ίδιο σημείο τη μια μετά την άλλη στις 2 αναλύσεις κι ανέβασε τες να δούμε αν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Το GPS test plus που αναφέρεις δεν τι γνωρίζω, αλλά χρησιμοποιώ διάφορους άλλους πλοηγούς κατα διαστήματα ( iGO, Sygic και Navigon) και δεν έχω προβλήματα (όχι σε SGS 4, αλλά δεν έχει σημασία όταν μιλάμε για την πλατφόρμα του Android).

Επειδή έγραψες ότι δεν ανανεώνει και τον καιρό, εχεις κάνει tick στα GPS Satellites και Wi-Fi & Mobile Network Location μέσα στα Settings -> Location Access;

 

Σ ευχαριστω πλυ φίλε αλλα γράψε μου ελληνικά βήμα βήμα τι να κάνω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις αυτο που λεει το Video στην σελιδα 15 για να διορθωθει το lag ;Αξιζει να το κανει καποιος;Υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση αν το κανω;Θα δω διαφορα;
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις αυτο που λεει το Video στην σελιδα 15 για να διορθωθει το lag ;Αξιζει να το κανει καποιος;Υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση αν το κανω;Θα δω διαφορα;

 

Aπλά κάνει τα animations πιο γρήγορα, δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Μπορείς να το δοκιμάσεις και να δεις, αν δε σ'αρέσει γύρνα το στο x1. Δεν επηρεάζει την εγγύηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.θα το δοκιμασω.Η ποιοτητα του βιντεο σας ικανοποιει;Δεν ειμαι ικανοποιημενος,μηπως θα μπορουσε καποιος να ανεβασει καποιες ρυθμισεις για το βιντεο;
Link to comment
Share on other sites

Οι κοντινες ειναι στο αυτοματο.

 

 

 

Οχι ποτε δεν κανω zoom...αμα κανεις zoom θα χαλασει η αναλυση.

Στη συγκεκριμενη εκανα focus σ'αυτα τα ροζ λουλουδια...φαινεται αλλωστε.

 

Δεν υπαρχει η καμερα

 

http://i42.tinypic.com/346w76a.jpg

 

Ευχαριστω για την απαντηση, τα κοντινα ειναι απιστευτα λες και βαζεις macro (ξερω, το σ4 δεν εχει, στο αποτελεσμα αναφερομαι) ... Γενικοτερα, αν τα βγαζει κανεις με ζοομ χαλανε (τι υπαρχει τοτε! :) )! Θα προτεινα, αν θες και μπορεις βεβαια, να μας εδεινες καποια tips/guide ειτε μεσο thread η 'manual' για το πως να βγαλουμε καλυτερες φοτο... Παντος κ εγω τα auto και HDR options βαζω τις περισσοτερες φορες, και ειμαι ευχαριστημενη με το αποτελεσμα αν και πιστευω οι δικες σου φοτο ειναι καλυτερες! :D:D:D:):):)

Edited by ng76
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις αυτο που λεει το Video στην σελιδα 15 για να διορθωθει το lag ;Αξιζει να το κανει καποιος;Υπαρχει καποιο προβλημα με την εγγυηση αν το κανω;Θα δω διαφορα;

Που είναι το link?

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια εγω δεν μπορεσα να λειτουργησω αυτο το με το βιντεο που αν γυρισεις το κεφαλι σου αλλου σταματαει!!! τοσες φορες που το προσπαθησα παραλιγο να παθω αυχενικο !!! χαχα

 

παντως το μονο καλυτερο που εχει το iphone5 προερχομενος απο αυτο ειναι η φωτεινοτητα της οθονης κατω απο τον ηλιο ! μονο εκει υστερει το σ4 !! αλλα ευτο ειναι τοσο μικρο που δεν το υπολογιζω τουλαχιστον εγω

Edited by bolek7
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια εγω δεν μπορεσα να λειτουργησω αυτο το με το βιντεο που αν γυρισεις το κεφαλι σου αλλου σταματαει!!! τοσες φορες που το προσπαθησα παραλιγο να παθω αυχενικο !!! χαχα

 

παντως το μονο καλυτερο που εχει το iphone5 προερχομενος απο αυτο ειναι η φωτεινοτητα της οθονης κατω απο τον ηλιο ! μονο εκει υστερει το σ4 !! αλλα ευτο ειναι τοσο μικρο που δεν το υπολογιζω τουλαχιστον εγω

 

Σορρυ για την "κουτη" ερώτηση αλλά το έχεις ενεργοποιημενο απο το μενού?Γιατι εγω που επαιξα λίγο μαζί του δεν είδα κανένα πρόβλημα, αποκρίνεται άμεσα στην κίνηση.Και από ότι θυμαμαι έχει να κάνει με την μπροστινή κάμερα.

 

Μαναν69 κάτι δεν πάει καλά σε αυτό το συγκριτικό οθόνης... ειδικά στο video playback.Αν μην τη άλλο η αμολεντ φημιζεται για τα χρώματα τις και αυτό το video είναι "άχρωμο" και υπερβολικά σκοτεινό..

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο να κανεις zoom οταν βγαζεις φωτο?

Αν θες να βγαλεις macro...κρατα το δαχτυλο σου πατημενο πανω στο αντικειμενο που θες να εστιασεις για μερικα δευτερολεπτα...και μετα αφησε το θα τραβηξει την φωτο μονο του.

 

Σχετικα με το ζοομ, απλα μπορει να μην εισαι κοντα στο αντικειμενο/τοπιο που θες να βγαλεις... Ομως δεν ειναι προβλημα

 

Για το macro, το δοκημασα αυτο που ειπες, οντος εστιαζει στο αντικειμενο σαν macro... Δεν το κραταγα, εκανα απλο tap στη οθονη το οποιο βλεπω κανει απλο focus

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την "κουτη" ερώτηση αλλά το έχεις ενεργοποιημενο απο το μενού?Γιατι εγω που επαιξα λίγο μαζί του δεν είδα κανένα πρόβλημα, αποκρίνεται άμεσα στην κίνηση.Και από ότι θυμαμαι έχει να κάνει με την μπροστινή κάμερα.

 

Μαναν69 κάτι δεν πάει καλά σε αυτό το συγκριτικό οθόνης... ειδικά στο video playback.Αν μην τη άλλο η αμολεντ φημιζεται για τα χρώματα τις και αυτό το video είναι "άχρωμο" και υπερβολικά σκοτεινό..

το ανοιγα με αλλη εφαρμογη και οχι της συσκευης! γιαυτο ! ολα οκ !

επισης τι εχετε να πειτε για αυτην την καρτα μνημης?μπορουμε να παρουμε την οποιαδηποτε η πρεπει ο τιτλος της να λεει για αντροιτ συσκευες οπως και η παρακατω? http://www.skroutz.gr/s/2066801/Sandisk-Ultra-microSDHC-32GB-Android.html

Edited by bolek7
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις.πρωτον γινεται να τραβηξω video με φλας και αν ναι πως;Δευτερο ειναι φυσιολογικο να εχει θερμοκρασια39.5 ενω φορτιζει;
Link to comment
Share on other sites

Δειτε το βιντεο μου απο τα Λουτρα Ποζαρ.

Δειτε το σε 1080p

 

http://www.youtube.com/watch?v=MRc08Wmfa_A

 

Aυτα κανεις και για αλλου κοιταγα για διακοπες και αλλου με βλεπω !! :lol:

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ακομα ενα βιντεο αυτη τη φορα με Dual camera

 

http://www.youtube.com/watch?v=kvMbXWxhMxs

 

Στο βίντεο υπάρχει εικόνα μόνο από την πίσω, δεν είναι dual.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα βλέπω το βίντεο πάει μαξ 720p. Εσύ το όρισες τόσο ή το κατέβασε από τα 1080 λόγω της dual camera;
Link to comment
Share on other sites

Κώστα βλέπω το βίντεο πάει μαξ 720p. Εσύ το όρισες τόσο ή το κατέβασε από τα 1080 λόγω της dual camera;

 

Το κατεβασε λογω της dual camera.

 

Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις.πρωτον γινεται να τραβηξω video με φλας και αν ναι πως;Δευτερο ειναι φυσιολογικο να εχει θερμοκρασια39.5 ενω φορτιζει;

 

ενεργοποιεις το φλας και πατας το κουμπι του βιντεο. Απλο.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα όταν πήρα το s4 και το εγκατεστησα μου ζήτησε ενημέρωση και του έκανα ,όμως στην πορεία κάτι δεν πήγε καλα και έκανα επαναφορά εδώ θέλω να σας ρωτήσω , Η ενημέρωση στο λογισμικό που είχα κανει έφυγε ; Έχω το παλιό ;
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο έχεις. Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν επηρεάζει την έκδοση του λογισμικού.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο έχεις. Η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν επηρεάζει την έκδοση του λογισμικού.

 

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου. Αν ξερης ΠΕΣΜΟΥ πόση θερμοκρασία πρεπει να εχει το τηλέφωνο ; Η θερμοκρασία που βλέπω κάτω κάτω στο *#0228# είναι ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...