Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχα....εδω δειτε χαλια..ΠΑΛΙ....

 

63%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δεν θα το δεις αυτό στο 90% και με ελάχιστη χρήση οθόνης.

Άστο να πέσει στο 30% και με σοβαρή χρηση. Μετα θα δεις τα ποσοστά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε με καταλαβες.....το ποσοστο ειναι του γ@συστηματος...ΑΥΤΟ την τρωει...

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δε με καταλαβες.....το ποσοστο ειναι του γ@συστηματος...ΑΥΤΟ την τρωει...

 

Κατάλαβα αλλά λέω ότι αν δουλέψεις τη συσκευή θα δεις ότι θα πέσει αρκετά χαμηλά. Μπορεί σ αυτό το 9% να έκανες κάποιες εργασίες που στο status καταγράφονται σαν Λειτουργιες συστήματος Android.

Είναι κατι που βλέπουμε τώρα με την 4.3.

Συνεχίζω να πιστεύω οτι κάποιες εφαρμογές τρίτων δεν έχουν προσαρμοστεί σωστά στην 4.3 και προκαλούν αυτο το φαινόμενο.

Στο δικό μου μετά από διαγραφή του viber και επανεγκατασταση χωρίς επαναφορά του backup των δεδομένων, επανήλθε η καλη αυτονομία αν και οχι ακριβως στα επίπεδα της 4.2.2 Όμως το ποσοστό του συστήματος δεν ανεβαίνει πάνω από 13%.

Δεν ξερω μηπως φταίει οτι μετα την εγκατάσταση επανέφερα backup δεδομένων μεσω helium.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε το ιδιο λεμε φιλε te_salat...απλα το δοκιμασα αρκετες μερες αυτο που λες μεχρι που αγανακτησα και το ποσταρα......

Κατι αλλο τωρα...μου τη βαρεσε και εκανα update ΟΛΕΣ τις εφαρμογες....παλαιοτερα εκανα μονο αυτες που με ενδιεφεραν...Ξαφνικα σταματησε το συστημα να ξοδευει μπαταρια...ΜΗΠΩΣ ντε και καλα ηθελε ενημερωση και απασχολουσε το συστημα???Τι να πω....

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε το ιδιο λεμε φιλε te_salat...απλα το δοκιμασα αρκετες μερες αυτο που λες μεχρι που αγανακτησα και το ποσταρα......

Κατι αλλο τωρα...μου τη βαρεσε και εκανα update ΟΛΕΣ τις εφαρμογες....παλαιοτερα εκανα μονο αυτες που με ενδιεφεραν...Ξαφνικα σταματησε το συστημα να ξοδευει μπαταρια...ΜΗΠΩΣ ντε και καλα ηθελε ενημερωση και απασχολουσε το συστημα???Τι να πω....

 

Ακριβώς αυτό χρειάζονταν. Και πιθανώς ενα wipe kashe.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και για πρωτη φορά 4μιση ώρες οθόνη..

Όλες με wifi,φωτεινότητα στη μέση χειροκίνητα.

Χωρίς προσπάθεια για χρόνο καλό, απλα μου φάνηκε ατελείωτη και κοίταξα πριν σβήσει στατιστικά.

https://www.dropbox.com/sc/t0tqexhs419j8fk/5MDTvNouTo

 

4.2.2 mga.Την έστησα πριν μερικές μέρες, απλα ρουτ και σβήσιμο περιττών εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

 

4.2.2 mga.Την έστησα πριν μερικές μέρες, απλα ρουτ και σβήσιμο περιττών εφαρμογών.

 

Παλαιότερα κάποιος είχε ανεβάσει μια λίστα με τις εργιστασιακές εφαρμογές που είναι άνετο να παγώσουμε από το titanium, αλλά κ τι αφορούσε η κάθε εφαρμογή. Ψάχνω να το βρω αλλά δε το βρίσκω. Μήπως έχει κανείς αυτή τη λίστα;

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα κάποιος είχε ανεβάσει μια λίστα με τις εργιστασιακές εφαρμογές που είναι άνετο να παγώσουμε από το titanium, αλλά κ τι αφορούσε η κάθε εφαρμογή. Ψάχνω να το βρω αλλά δε το βρίσκω. Μήπως έχει κανείς αυτή τη λίστα;

Διάβασε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2315904

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Πρέπει να βάλουμε κ στο Myphone ένα thanks κουμπάκι στις αναρτήσεις :thanks::bow:

Ευχαριστώ!

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Και για πρωτη φορά 4μιση ώρες οθόνη..

Όλες με wifi,φωτεινότητα στη μέση χειροκίνητα.

Χωρίς προσπάθεια για χρόνο καλό, απλα μου φάνηκε ατελείωτη και κοίταξα πριν σβήσει στατιστικά.

https://www.dropbox.com/sc/t0tqexhs419j8fk/5MDTvNouTo

 

4.2.2 mga.Την έστησα πριν μερικές μέρες, απλα ρουτ και σβήσιμο περιττών εφαρμογών.

 

Εμένα με οθόνη κάτω από την μέση πέφτει πολύ γρήγορα η μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Το μενού *#0228# εμφανίζει ένα "quick start" κουμπί κάτω. Αυτό κάνει ένα είδος calibrate την μπαταρία; Καθε φορά που το πατάω αλλάζει η ενδειξη της μπαταρίας (πάντα προς τα κάτω).
Link to comment
Share on other sites

Και μετα???

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ναι ..μετα αυτον τον κωδικο...τι γινετε με την μπαταρια.....καλιμπραρετε και..??

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Ναι ..μετα αυτον τον κωδικο...τι γινετε με την μπαταρια.....καλιμπραρετε και..??

 

π.χ. Από το 15% μετά το quick start μπορεί να πέσει στο 3% η μπαταρία. Το ξαναφορτιζω και μετά παλι η ίδιο συμπεριφορά όταν ξανακάνω το ίδιο. Δεν ξέρω αν είναι calibration ή ότι άλλο, γι'αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

π.χ. Από το 15% μετά το quick start μπορεί να πέσει στο 3% η μπαταρία. Το ξαναφορτιζω και μετά παλι η ίδιο συμπεριφορά όταν ξανακάνω το ίδιο. Δεν ξέρω αν είναι calibration ή ότι άλλο, γι'αυτό ρωτάω.

 

Kαι calibration να ειναι αποκλειεται να πεφτει τοσο. Μιλαμε για ενα 12%. Μεγαλο ποσοστο.

Link to comment
Share on other sites

Kαι calibration να ειναι αποκλειεται να πεφτει τοσο. Μιλαμε για ενα 12%. Μεγαλο ποσοστο.

 

και εμενα αυτο κανει αν βαλω τον κωδικο..τι παιζει?? περιεργο....

μηπως στην επομενη φορττιση δειξει σωστα?

edit:απο 60% πηγε 48% και μετα απο 10 λεπτα πηγε 52% !!!!!!!θα με τρελανει!!!!

Edited by theo_dellis

Galaxy S4 i9500 Purple Mirage

Galaxy tab 10.1 gt-p7500 3g

Link to comment
Share on other sites

και εμενα αυτο κανει...τι παιζει?? περιεργο....

μηπως στην επομενη φορττιση δειξει σωστα?

edit:απο 60% πηγε 48% και μετα απο 10 λεπτα πηγε 52% !!!!!!!θα με τρελανει!!!!

 

Και εγω αναρωτιεμαι... Δεν ξερω γιατι μπορει να το κανει αυτο.

Το οτι ανεβηκε παντως ειναι θετικο :P

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου κάνει τελευταίο και και στα 3 κινητά (oppo find 5, xperia p, galaxy s3)

δεν ξέρω τι ευθύνεται παντός και στα 3 ταυτόχρονα άρχισε να το κάνει

Calibration δεν βοηθάει πάντως

 

Μιλάμε για ανεβοκατεβασματα απο 5% έως 15%

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως και σε εσας τα επαιξε η μπαταρια?

Γιατι απ' οτι διαβαζω εδω τα γερμανικα s4 εχουν πολλα κρουσματα με ελλατωματικες μπαταριες.

 

Καλου/κακου δεν βλεπετε αν ειναι λιγο φουσκωμενη η μπαταρια σας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως και σε εσας τα επαιξε η μπαταρια?

Γιατι απ' οτι διαβαζω εδω τα γερμανικα s4 εχουν πολλα κρουσματα με ελλατωματικες μπαταριες.

 

Καλου/κακου δεν βλεπετε αν ειναι λιγο φουσκωμενη η μπαταρια σας?

 

Αλλο λενε τα παιδια. Δεν το κανει ξαφνικα. Οι ιδιοι πατανε την επιλογη quick start και η ενδειξη μετα κανει τα δικα της.

Οσον αφορα για τις μπαταριες νομιζω μονο οι made in china εχουν θεμα. (υπαρχουν και οι made in korea)

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει το quick start δηλαδη και αφου βγαζει προβληματα ποιος ο λογος να το κανεις εξ' αρχης?
Link to comment
Share on other sites

εμενα σε χρηση που κανω εγω παντα ανοιχτα wifi 3g μου κραταει 2 μερες.

οταν ομως ολη μερα παιζο με αυρο 1 μερα.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...