Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

 

Η μεγαλύτερη μαγκιά πάντως δεν είναι αυτό μιας και μένει ακόμα η εφαρμογή και στο τηλέφωνο. Δεν το έχω ψάξει αλλά αν υπάρχει kernel που να υποστηρίζει sd2ext τότε είναι που συμφέρει να βάλεις εφαρμογές στην SD σε ειδικό partition που έχεις φτιάξει με φορμάτ ext4.

 

Έχει και διαφορά στην ταχύτητα, ειδικά σε έντονη χρήση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τροπος όταν τραβάμε μια φώτο και πατάμε για προεπισκόπηση να την βλέπουμε από την εφαρμογή Quick pic και όχι από την official Συλλογή?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με wanam k adam kernel..

Δεν μπορώ να μηδενισω μετρητή με triangle away με τίποτα.

Το έχει καταφέρει κανείς;;

 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει ακόμα custom αλλά γιατί να μηδενίσεις τον μετρητή???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με wanam k adam kernel..

Δεν μπορώ να μηδενισω μετρητή με triangle away με τίποτα.

Το έχει καταφέρει κανείς;;

 

Εχθές είδα ότι κι εμένα δεν μηδένιζε ο μετρητής στο Note και ξανά πέρασα τον κέρνελ από πάνω και μηδένισε...

Ποιο recovery έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος οτι σε οποιοδήποτε κόλλημα της συσκευής ανα πασα στιγμη θα καλυφθεις απο εγγύηση!! Μπορει να πάθει κατι η οθονη και να μη βλέπεις να μηδενισεις..

 

philz Σταύρο..

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος οτι σε οποιοδήποτε κόλλημα της συσκευής ανα πασα στιγμη θα καλυφθεις απο εγγύηση!! Μπορει να πάθει κατι η οθονη και να μη βλέπεις να μηδενισεις..

 

philz Σταύρο..

 

Είσαι με custom rom... Αρκεί αυτό για να μην έχεις εγγύηση! Δεν έχει να κάνει λοιπόν ο μετρητής...

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με custom rom... Αρκεί αυτό για να μην έχεις εγγύηση! Δεν έχει να κάνει λοιπόν ο μετρητής...

 

έχει να κάνει γιατί και ofisial rom να μπορέσεις να περάσεις ο μετρητής θα υπάρχει οπότε ...... no εγγύηση

εγω με omega rom μηδενισε κανονικα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Είσαι με custom rom... Αρκεί αυτό για να μην έχεις εγγύηση! Δεν έχει να κάνει λοιπόν ο μετρητής...

 

Φίλε μου αν σου καεί η οθόνη χτυπά ξύλο, ακόμα και με καμμένη οθόνη μπορείς να βάλεις μαμά ρομ με odin και να το πας στο service.. Αν όμως γράφει ο counter θα βάλεις μαμά ρομ και ακόμα θα γράφει ο counter, πως θα τον μηδενίσεις;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν σου καεί η οθόνη χτυπά ξύλο, ακόμα και με καμμένη οθόνη μπορείς να βάλεις μαμά ρομ με odin και να το πας στο service.. Αν όμως γράφει ο counter θα βάλεις μαμά ρομ και ακόμα θα γράφει ο counter, πως θα τον μηδενίσεις;;

 

Εγώ έβαλα μαμά ρομ με odin και ο μετρητής έγραψε!!! Τουλάχιστον σε μένα έδειξε ότι πρέπει να μηδενίσεις αφού περάσεις ακόμα και official rom. Για αυτό και έθεσα την απορία μου για το μηδενισμό με custom. Εμένα ήταν ελληνικό από Cosmote και του έβαλα γερμανική και ο μετρητής ανέβηκε

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα μαμά ρομ με odin και ο μετρητής έγραψε!!! Τουλάχιστον σε μένα έδειξε ότι πρέπει να μηδενίσεις αφού περάσεις ακόμα και official rom. Για αυτό και έθεσα την απορία μου για το μηδενισμό με custom. Εμένα ήταν ελληνικό από Cosmote και του έβαλα γερμανική και ο μετρητής ανέβηκε

 

Ολοι ισχυριζονται οτι με official δεν γραφει. Μηπως περασες μετα root?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα μαμά ρομ με odin και ο μετρητής έγραψε!!! Τουλάχιστον σε μένα έδειξε ότι πρέπει να μηδενίσεις αφού περάσεις ακόμα και official rom. Για αυτό και έθεσα την απορία μου για το μηδενισμό με custom. Εμένα ήταν ελληνικό από Cosmote και του έβαλα γερμανική και ο μετρητής ανέβηκε

 

Δηλαδή είχες μαμά ρομ unroot και πέρασες πάλι μαμά ρομ με odin και έγραψε ο μετρητής;;; Αυτό που λες δεν γίνεται φίλε μου... Η ήσουν από πριν ροοτ η έκανες μετά....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είχες μαμά ρομ unroot και πέρασες πάλι μαμά ρομ με odin και έγραψε ο μετρητής;;; Αυτό που λες δεν γίνεται φίλε μου... Η ήσουν από πριν ροοτ η έκανες μετά....

 

Ετσι ακριβως ειναι.

Τωρα στο θεμα μας μια και σε πετυχα. Θα βγαλεις και για μας ( galaxy s4 ) κανενα καλο θεματακι σαν αυτο που ειχες για το s3 η οχι. Αντε ειναι τοσο καιρο που εφυγες και μας ξεχασες :):):):)

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ειναι.

Τωρα στο θεμα μας μια και σε πετυχα. Θα βγαλεις και για μας ( galaxy s4 ) κανενα καλο θεματακι σαν αυτο που ειχες για το s3 η οχι. Αντε ειναι τοσο καιρο που εφυγες και μας ξεχασες :):):):)

 

Για το theme πρεπει να εχω και την συσκευη για να το κανω...Ισως οταν παρει το Note II που εχω τωρα την 4.2.2 θα το φτιαξω και ειμαι σιγουρος οτι θα παιζει και στο S4...Προσπαθησα να πω την αληθεια να το κανω για το S4 αλλα η 4.2.2 ειναι πολυ διαφορετικη απο την 4.1.2 και δεν ηθελα να το ανεβασω καπου και να εχουμε προβληματα..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είχες μαμά ρομ unroot και πέρασες πάλι μαμά ρομ με odin και έγραψε ο μετρητής;;; Αυτό που λες δεν γίνεται φίλε μου... Η ήσουν από πριν ροοτ η έκανες μετά....

 

Πέρασα μαμα pre-rooted ακριβώς για να αποφύγω το ανέβασμα του counter. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη όμως!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις custom cwm ??

 

Σταύρο μιας και ήμουν ο πρώτος στην Ελλάδα που δοκίμασε το θέμα σου σε note ii αν θυμάσαι,πολύ ευχαρίστως να κάνω το ίδιο στο s4.

Δεν σε φοβάμαι,θα μας βγάλεις ασπροπρόσωπους πάλι.

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις custom cwm ??

 

Σταύρο μιας και ήμουν ο πρώτος στην Ελλάδα που δοκίμασε το θέμα σου σε note ii αν θυμάσαι,πολύ ευχαρίστως να κάνω το ίδιο στο s4.

Δεν σε φοβάμαι,θα μας βγάλεις ασπροπρόσωπους πάλι.

 

Να σαι καλά Νίκο, θα το ξανά προσπαθήσω και βλέπουμε... Έτσι κι αλλιώς εμείς έχουμε πάρε δώσε και θα κάνουμε τις δοκιμές.... Θέλει χρόνο για να γίνει αλλά σιγά σιγά κάτι θα κάνουμε..

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός πως πολλοί από μας θα χαρούν αν ο Σταύρος βγάλει θέμα για το S4 ;)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω bootanimation, εχω την omega v9 αλλα δεν μπορω να το αλλαξω.

Τι πρεπεο να κανω?

Στον φακελο system/media δεν εχει το αρχειο bootanimation.zip εχει μονο τα bootsamsung.qmg και bootsamsungloop.qmg.

 

Εχετε καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω bootanimation, εχω την omega v9 αλλα δεν μπορω να το αλλαξω.

Τι πρεπεο να κανω?

Στον φακελο system/media δεν εχει το αρχειο bootanimation.zip εχει μονο τα bootsamsung.qmg και bootsamsungloop.qmg.

 

Εχετε καμια ιδεα?

 

Αφού δεν είναι στο system/media, κοίταξε στο data/local...

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είναι στο system/media, κοίταξε στο data/local...

Εκει ειναι.

 

Κανω μετονομασια το animation που θελω σε bootanimation.zip το βαζω στο φακελο data/local αλλα δεν αλλαζει....

Κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχει ήδη την ονομασία, άνοιξε αυτό το zip που κατέβασες και πες μου τι ακριβώς αρχεία έχει μέσα...
Link to comment
Share on other sites

Εκει ειναι.

 

Κανω μετονομασια το animation που θελω σε bootanimation.zip το βαζω στο φακελο data/local αλλα δεν αλλαζει....

Κανω κατι λαθος?

 

Δώσε και τα κατάλληλα permission rw-r-r , βεβαία το bootanimation πρέπει να ειναι για το s4 για να δουλέψει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δώσε και τα κατάλληλα permission rw-r-r , βεβαία το bootanimation πρέπει να ειναι για το s4 για να δουλέψει .

 

Μιχάλη εγώ νομίζω πως ο φίλος το ζιπ που έχει είναι για φλασάρισμα και μέσα σε εκείνο το ζιπ θα βρει το bootanimation.zip που θέλει... Περιμένουμε να μας πει ο φίλος τι αρχεία έχει στο ζιπ που κατέβασε....

Link to comment
Share on other sites

Το zip εχει μεσα δυο φακελους. Part0 part1 και ενα αρχειο desc.txt. Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...