Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο chain βρήκε πως να το rootαρεις, ο embey βρήκε πως να το rootαρεις με KNOX μετρητή χωρίς να γράψει.

Το dual boot δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής εντωμεταξύ, μάλλον θα το κρατήσω!

 

Πως γίνεται να ρουταρω χωρις να γραψει ο κnox

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ρουταρω χωρις να γραψει ο κnox

 

Προς το παρόν μόνο με firmware που εχουν τον παλιό bootloader γίνεται αυτό ,υπομονή και σε λίγο καιρό θα δοθεί για το s4 το Root de la Vega που δεν αυξάνει το knox .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω οι συζητήσεις για Knox να συνεχίσουν στο καινούριο αφιερωμένο θέμα... thanks!
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι ως χρήστες του S4. Είμαι φανατικός των nexus συσκευώ και έχω το galaxy nexus που είμαι τρελά ευχαριστημένος. Να προχωρήσω σε αγορά S4 και να το φλασάρω google edition ή να περιμένω για το nexus 5? Τί λέει η εμπειρία χρήσης?

 

Πρωην χρηστης GN και εγω... Ολα εχουν θετικα και αρνητικα! Το S4 γ....... αλλα και το νεξους 5 το ιδιο. Ιδια χαρακτηριστικα σχεδον(snapdeagon 800 το 5). Αλλα εδω ερχεται ενα μειον κατα τι δικη μου αποψη και αισθητικη! Amoled vs LCD. Ο μοναδικος λογος που δεν περιμενα το 5αρι και πηρα s4! Το s4 εχει μια πολυ καλη εικονα λειτουργιας, ειδικα αν βαλεις καποιες καλες custom και αφαιρεσεις bloat αλλα εχει σκαλωματα σε μερικες εφαρμογες οπως το phone.(laggy)

Επισης δεν το εχω δει αλλα νομιζω οτι το 5αρι θα ειναι σαν το 4 οσο αναφορα την κλειστου τυπου κατασκευη, δηλαδη χωρις καπακι μπαταριας. Σημαντικο και αυτο για μενα!

Και μετα παμε στο developing! Εδω νομιζω δεν χωραει κουβεντα για το ποιος βγαινει νικητης. Ξεκαθαρα νεξους!

Ωστοσο αν και ημουν ικανοποιημενος με το GN, εχει αρχισει να με βολευει το TW based περιβαλλον με τις ευκολιες που παρεχει αν βαλεις και εναν αλλο launcher. Ακομα δεν εχω βρει GE & AOSP rom που να με ικανοποιησε στο s4.

 

Παιδιά μια ερώτηση. Πως μπορούμε να τσεκάρουμε τον Knox Counter γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς τον αυξάνει. Ή αν μπορεί κάποιος να μου πει αν εγώ τον έχω ανεβάσει ή όχι. Λοιπόν όταν πήρα το κινητό φορούσε την I9505XXUAMDE. Κατέβασα την I9505XXUBMGA από Sammobile και την πέρασα με odin 3.07. Στη συνέχεια έκανα και το ανάλογο root με cf-autoroot πάλι με Odin 3.07. Triangle away δε χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω γιατί όπως είχα δει ήταν μόνο για τα 9500 κινητά. Στη συνέχεια ΔΕΝ ασχολήθηκα με την I9505XXUDMH6 αφού είχα δει τον ντόρο που γινόταν. Ρωτώ λοιπόν, έχω ανεβάσει τον Knox Counter ή όχι?

 

Μπεεδευτικες λιγο με το triangle away! Για 9505 ειναι και ΔΕΝ λειτουργει σε 9500. Αμα εκανες ρουτ πιθανοτερο ειναι να εχει ανεβει ο μετρητης και να χρειαζεσαι triangle away για να τον μηδενισεις

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω τα αρχεια για το Root de la Vega για την I9505XXUDMH8,

ψαχνω στο XDA αλλα δεν την βρισκω

 

Δεν έχει δοθεί ακόμα για το s4 .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γιατι βρηκα για την 4.3 για αυτο ρωταω

 

Με το συγκεκριμένο root ( de la Vega)??

Δεν το ξέρω δώσε κάποιο link .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι σωστά δεν το είχα δει ,πάντως για 4.2 δεν έχει βγει ακόμα κάτι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά δεν το είχα δει ,πάντως για 4.2 δεν έχει βγει ακόμα κάτι .

Έχει βγει....

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=46413113&postcount=5828

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Εχω την mga στο s4.Τι καλυτερο μπορω να του περασω πανω ωστε να μην ανεβει ο δεικτης του knox και μπλοκαριστω σε νεοτερη ρομ και δν μπορω να κανω downgrade;
Link to comment
Share on other sites

Εχω την mga στο s4.Τι καλυτερο μπορω να του περασω πανω ωστε να μην ανεβει ο δεικτης του knox και μπλοκαριστω σε νεοτερη ρομ και δν μπορω να κανω downgrade;

 

οποιαδήποτε custom rom νομίζεις ότι θα σε καλύψει -η και σου αρέσει-, foxhound, (αυτήν έχω) echoe, wanam, omega κ.λ.π. ρίξε μια ματιά στα αντίστοιχα νήματα τους στο xda, διαλέγεις, δοκιμάζεις και καταλήγεις....

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτη η rom ολοκληρη, την περνας και ολα οκ knox 0x0, η τα αρχεια για να το κανεις ροοτ?

αλλα 1,5gb λογικα η ρομ ειναι , αλλα την περναω με odin και τερμα?γιατι ο οδηγος dela vega εχει μια διασικασια με την sd...??????

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτη η rom ολοκληρη, την περνας και ολα οκ knox 0x0, η τα αρχεια για να το κανεις ροοτ?

αλλα 1,5gb λογικα η ρομ ειναι , αλλα την περναω με odin και τερμα?γιατι ο οδηγος dela vega εχει μια διασικασια με την sd...??????

 

απο οτι καταλαβα περνας την ρομ. χωρις να εχεις μεσα sd card.

αφου περασει η ρομ και ανοιξει το τηλ περνας τα αρχεια που δινει κανεις reboot μετα μολις ανοιξει το τηλ παλι τα σβηνεις τα αρχεια κανεις παλι reboot και εισαι ετοιμος.

δεν το εχω δικιμασει αλλα ετσι καταλαβα.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα περνας την ρομ. χωρις να εχεις μεσα sd card.

αφου περασει η ρομ και ανοιξει το τηλ περνας τα αρχεια που δινει κανεις reboot μετα μολις ανοιξει το τηλ παλι τα σβηνεις τα αρχεια κανεις παλι reboot και εισαι ετοιμος.

δεν το εχω δικιμασει αλλα ετσι καταλαβα.

 

που θα βγαλουμε ακρη ξερει κανεις ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

που θα βγαλουμε ακρη ξερει κανεις ρε παιδια?

Ακολουθείς τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46438083#post46438083 περνώντας την rom (MH8) που θελεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα περνας την ρομ. χωρις να εχεις μεσα sd card.

αφου περασει η ρομ και ανοιξει το τηλ περνας τα αρχεια που δινει κανεις reboot μετα μολις ανοιξει το τηλ παλι τα σβηνεις τα αρχεια κανεις παλι reboot και εισαι ετοιμος.

δεν το εχω δικιμασει αλλα ετσι καταλαβα.

 

που θα βγαλουμε ακρη ξερει κανεις ρε παιδια?

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος grigiris10

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ξερω ειναι αν αυτες τις ρομ που δινει εχει κανει καποια τροποποιηση με την stock rom.γιατι να μην δινει σκετο το ροοτ και να το περναμαι σε οποια ρομ θελουμαι.
SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς τις οδηγίες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=46438083#post46438083 περνώντας την rom (MH8) που θελεις .

 

ξερει κανεις που μπορω να βρω το αρχειο, γιατι το εχω κατεβασει 10 φορες και βγαζει unexpected end of the archive, ενω το md5check το βγαζει οκ

(για την 4.2.2 μιλαω)

Link to comment
Share on other sites

Πρωην χρηστης GN και εγω... Ολα εχουν θετικα και αρνητικα! Το S4 γ....... αλλα και το νεξους 5 το ιδιο. Ιδια χαρακτηριστικα σχεδον(snapdeagon 800 το 5). Αλλα εδω ερχεται ενα μειον κατα τι δικη μου αποψη και αισθητικη! Amoled vs LCD. Ο μοναδικος λογος που δεν περιμενα το 5αρι και πηρα s4! Το s4 εχει μια πολυ καλη εικονα λειτουργιας, ειδικα αν βαλεις καποιες καλες custom και αφαιρεσεις bloat αλλα εχει σκαλωματα σε μερικες εφαρμογες οπως το phone.(laggy)

Επισης δεν το εχω δει αλλα νομιζω οτι το 5αρι θα ειναι σαν το 4 οσο αναφορα την κλειστου τυπου κατασκευη, δηλαδη χωρις καπακι μπαταριας. Σημαντικο και αυτο για μενα!

Και μετα παμε στο developing! Εδω νομιζω δεν χωραει κουβεντα για το ποιος βγαινει νικητης. Ξεκαθαρα νεξους!

Ωστοσο αν και ημουν ικανοποιημενος με το GN, εχει αρχισει να με βολευει το TW based περιβαλλον με τις ευκολιες που παρεχει αν βαλεις και εναν αλλο launcher. Ακομα δεν εχω βρει GE & AOSP rom που να με ικανοποιησε στο s4.

 

 

 

Μπεεδευτικες λιγο με το triangle away! Για 9505 ειναι και ΔΕΝ λειτουργει σε 9500. Αμα εκανες ρουτ πιθανοτερο ειναι να εχει ανεβει ο μετρητης και να χρειαζεσαι triangle away για να τον μηδενισεις

 

Δοκίμασε την liquidsmooth.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...