Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαχαχαχα...δεν πειράζει βρε,έτσι και αλλιώς τα διαβάζω όλα (μη μου ξεφύγει τίποτα) :p

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...θα τα κοιτάξω :)

ps:όλα καλά με μαμά rom??το black&colors το έχω τώρα στην echoe,είναι απλά τέλειο...όχι άλλο μπλε και πράσινο :p

 

Δεν ειναι λιγο υπερβολικα τα χρωματα σε αυτα τα themes? Εγω λιγα που ειδα τα θεωρησα καγκουρια. Γουστα ειναι αυτα θα μου πεις (ειμαι λιγο ανωμαλος μου αρεσει το default TW). Ποιο συγκεκριμενα theme χρησιμοποιεις για να καταλαβω?

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα...δεν πειράζει βρε,έτσι και αλλιώς τα διαβάζω όλα (μη μου ξεφύγει τίποτα) :p

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...θα τα κοιτάξω :)

ps:όλα καλά με μαμά rom??το black&colors το έχω τώρα στην echoe,είναι απλά τέλειο...όχι άλλο μπλε και πράσινο :p

 

Ρε παιδιά είναι απίστευτα smooth και γρήγορη χωρίς ίχνος lag σε εμένα. Δεν ξέρω επειδή το φορτώνω πάντα το τηλέφωνο κάποια - (οιες) εφαρμογή μου το ζωριζει σε όλες τις custom που έχω δοκιμάσει!

 

Πράγματι αυτό το θέμα μου άρεσε και εμένα εξ αρχής απλά σε πολλούς δεν αρέσει η πολυχρωμία.

 

Και επειδή μου την είπε ο Motomoto για την στραβαδα του dialer που ανέβασα πριν, πέρασα τον ομορφότερο (κατ εμέ) dialer που έχω ποτέ βάλει. Οι πρώην κάτοχοι Note ίσως θυμούνται τον Amnosferum. Μου τον μετέτρεψε ο Motomoto για το S4 (δώρο όταν το είχα πάρει)...

 

Αν αρέσει σε κάποιον να σας τον ανεβάσω κάπου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι απίστευτα smooth και γρήγορη χωρίς ίχνος lag σε εμένα. Δεν ξέρω επειδή το φορτώνω πάντα το τηλέφωνο κάποια - (οιες) εφαρμογή μου το ζωριζει σε όλες τις custom που έχω δοκιμάσει!

 

Πράγματι αυτό το θέμα μου άρεσε και εμένα εξ αρχής απλά σε πολλούς δεν αρέσει η πολυχρωμία.

 

Και επειδή μου την είπε ο Motomoto για την στραβαδα του dialer που ανέβασα πριν, πέρασα τον ομορφότερο (κατ εμέ) dialer που έχω ποτέ βάλει. Οι πρώην κάτοχοι Note ίσως θυμούνται τον Amnosferum. Μου τον μετέτρεψε ο Motomoto για το S4 (δώρο όταν το είχα πάρει)...

 

Αν αρέσει σε κάποιον να σας τον ανεβάσω κάπου. :)

 

Ανέβασε τον κάπου είναι κούκλα .Μαζί πάει πακέτο και η status bar...? ;-)

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε τον κάπου είναι κούκλα .Μαζί πάει πακέτο και η status bar...? ;-)

 

Οχι η status bar δεν παει μαζι, αλλα ο Παναγιωτης αν μου ανεβασει καπου το SystemUI.apk απο το θεμα που χρησημοποιει θα φτιαξω εγω μονο την status bar για οποιον θελει...

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε τον κάπου είναι κούκλα .Μαζί πάει πακέτο και η status bar...? ;-)

 

Η status bar των επαφών. Όχι η notifiication bar πάνω πάνω. Αυτή είναι του θέματος.

Επίσης να σημειώσω, το background του dialer θα είναι αυτό που έχετε στη συσκευή σας, δεν αλλάζει.

 

Φλασάρισμα από recovery.

Εγώ το κάνω πάντα με wipe Cache and Dalvik.

Και παρακαλώ πάρτε ένα backup πριν φλασαρετε. Μην λέμε και τα αυτονόητα. :)

 

http://db.tt/kGNWyB7a

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι απίστευτα smooth και γρήγορη χωρίς ίχνος lag σε εμένα. Δεν ξέρω επειδή το φορτώνω πάντα το τηλέφωνο κάποια - (οιες) εφαρμογή μου το ζωριζει σε όλες τις custom που έχω δοκιμάσει!

 

Πράγματι αυτό το θέμα μου άρεσε και εμένα εξ αρχής απλά σε πολλούς δεν αρέσει η πολυχρωμία.

 

Και επειδή μου την είπε ο Motomoto για την στραβαδα του dialer που ανέβασα πριν, πέρασα τον ομορφότερο (κατ εμέ) dialer που έχω ποτέ βάλει. Οι πρώην κάτοχοι Note ίσως θυμούνται τον Amnosferum. Μου τον μετέτρεψε ο Motomoto για το S4 (δώρο όταν το είχα πάρει)...

 

Αν αρέσει σε κάποιον να σας τον ανεβάσω κάπου. :)

 

Πολύ ωραίος dialer....αν μπορείς ανέβασε τον :)

 

Sorry άκυρο το ποστ τώρα το είδα ότι τον ανέβασες....thankssss

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λιγο υπερβολικα τα χρωματα σε αυτα τα themes? Εγω λιγα που ειδα τα θεωρησα καγκουρια. Γουστα ειναι αυτα θα μου πεις (ειμαι λιγο ανωμαλος μου αρεσει το default TW). Ποιο συγκεκριμενα theme χρησιμοποιεις για να καταλαβω?

 

το black&colors...ξεφεύγει λίγο από τα κλασσικά...έχει λίγο απ'όλα :p

ίσως έιναι λίγο καγκουριά...αλλά διαφέρει...δυστυχώς στο android (στο theming) είμαστε λίγο πίσω σε σχέση με το iphone (!!!)

 

@pandrits,ευχαριστούμε πολύ...το βάζω χθες :lol:

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορουμε να το βαλουμε και στο 9505 ???και με official??? η οχι?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορουμε να το βαλουμε και στο 9505 ???και με official??? η οχι?

 

Για το 9505 είναι.

Ελπίζω να μην εννοείς το οκταπηρυνο 9500 έτσι;;;

Κάνει και για official MGA (δοκιμασμένο) και για custom roms.

 

Παιδιά οι ευχαριστίες όχι σε μένα, στον Motomoto00 που παρότι κάτι εκατοντάδες χιλιόμετρα μακριά μου έχει φτιάξει ότι του έχω ζητήσει!!!

Από τις μορφές του myphone και τον ευχαριστώ και δημόσια!!! :)

 

*Τώρα τον ψήνω να μου φτιάξει το Full Screen Caller (αυτή την κακάσχημη ταινία στο απάνω μέρος της κλίσης να την κάνει διάφανη). :):):)

 

Αν τον καταφέρω θα σας το ανεβάσω...

Link to comment
Share on other sites

Oχι το 9505 εννουσα...οκ..ευχαριστω

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω βρεί ακόμα θέμα που να ταιριάζει στα γούστα μου. Θέλω μόνο μαύρο με λευκά γράμματα χωρίς κανένα χρώμα! Ιδανικά θα ήταν ακόμα να έβρισκα και inverted apps να λειτουργούν όλα σε μαύρο!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω βρεί ακόμα θέμα που να ταιριάζει στα γούστα μου. Θέλω μόνο μαύρο με λευκά γράμματα χωρίς κανένα χρώμα! Ιδανικά θα ήταν ακόμα να έβρισκα και inverted apps να λειτουργούν όλα σε μαύρο!

 

έχεις δει το theme του Vertuumus?

στο τελευταίο update,έχει ενσωματώσει το λευκό theme με το μαύρο και εσυ επιλέγεις τι χρώμα θες...

για διάβασε λίγο μήπως και σου κάνει το συγκεκριμένο :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2304251

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει το modem με το αν ζεστενεται η συσκευη?? Εχω mea αν βαλω mga υπαρχει περιπτωση να με ακουνε καλυτερα στις κλησεις γιατι εχω ηεμα με αυτο...:(

Διαβασα οτι για να αλλαξω modem πρεπει να περασω stock kernel & recovery... αν ξερει κανεις να μου δωσει link..ευχαριστω!!

Edited by CHRISTOSTZANID
Link to comment
Share on other sites

Εχει να κανει το modem με το αν ζεστενεται η συσκευη?? Εχω mea αν βαλω mga υπαρχει περιπτωση να με ακουνε καλυτερα στις κλησεις γιατι εχω ηεμα με αυτο...:(

 

Το μόντεμ δεν έχει καμία σχέση με την θερμοκρασία της συσκευής.

Όμως η MGA έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά, είναι πιο σταθερή και με πολύ χαμηλότερη θερμοκρασία. :)

Link to comment
Share on other sites

Το μόντεμ δεν έχει καμία σχέση με την θερμοκρασία της συσκευής.

Όμως η MGA έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά, είναι πιο σταθερή και με πολύ χαμηλότερη θερμοκρασία. :)

 

Κανενα λινκ για mga modem, stock kernel και stock recovery???

Link to comment
Share on other sites

Ausdim V14.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2342298

 

Φλασάρω και θα αναφέρω εντυπώσεις. :)

 

Αναφέρουν καποιοι προβληματα με χαμηλη ενταση στο μικροφωνο οταν ειναι σε κληση το κινητο. Έχοντας μόλις αγοράσει το S4 βλέπω ότι οι kernels ειναι ακόμα σε εμβρυικό στάδιο σε σχέση με το S3 η αλλα μοντελα. Ελπίζω με τον καιρό να εισαγουν και αλλα feautures.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα λινκ για mga modem, stock kernel και stock recovery???

 

Ξεχωριστά για το καθένα

δεν έχω.

Αν θες όλο το firmware (MGA τελευταία επίσημη γερμανική) εδώ :

 

http://www.hotfile.com/dl/238629914/68357aa/I9505XXUBMGA_I9505OXABMH2_DBT.zip.html

 

 

 

 

Αναφέρουν καποιοι προβληματα με χαμηλη ενταση στο μικροφωνο οταν ειναι σε κληση το κινητο. Έχοντας μόλις αγοράσει το S4 βλέπω ότι οι kernels ειναι ακόμα σε εμβρυικό στάδιο σε σχέση με το S3 η αλλα μοντελα. Ελπίζω με τον καιρό να εισαγουν και αλλα feautures.

 

Τον έχω μία ώρα και δεν παρατήρησα κάτι. Αν δω κάτι στραβό θα αναφέρω. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστά για το καθένα

δεν έχω.

Αν θες όλο το firmware (MGA τελευταία επίσημη γερμανική) εδώ :

 

http://www.hotfile.com/dl/238629914/68357aa/I9505XXUBMGA_I9505OXABMH2_DBT.zip.html

 

 

Βρηκα 2 λινκ στο ενα ειναι 19 mb και στο αλλο 50mbσε αυτο με τα.50 λεει οτι χρειαζεται stock kernel & recovery στο αλλο δν αναφερει κατι... τι προτεινεται να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Για μενα μεχρι τωρα η καλυτερη version του ausdim ειναι η 12,γενικα ξεχώρισα τις 4,7,11,12 την τελευταια δεν την εχω δοκιμασει ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Κανενα λινκ για mga modem, stock kernel και stock recovery???

 

MGA Modem : http://d-h.st/k7F

 

Θα σου βρω και τα αλλα δυο γιατι ειμαι απο το κινητο, δεν εχω μαζι το λαπτοπ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω χαμηλή ένταση με το μικρόφωνο, τελευταία μου κάνουν συνέχεια παραπάνω και έχω ξενερώσει. Είμαι με Echoe rom v1.3.1, να περάσω κάποια official ή να αλλάξω μόντεμ (ή είναι θέμα απλά μικροφώνου?)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω χαμηλή ένταση με το μικρόφωνο, τελευταία μου κάνουν συνέχεια παραπάνω και έχω ξενερώσει. Είμαι με Echoe rom v1.3.1, να περάσω κάποια official ή να αλλάξω μόντεμ (ή είναι θέμα απλά μικροφώνου?)

 

Θέμα κερνελ είναι απ'οτι γράφουν στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα κερνελ είναι απ'οτι γράφουν στο xda.

Τότε να περάσω πάλι τον official.. Έχουμε link βρε παιδιά??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...