Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Κι εγώ με Echoe, το άφησα να λέει ότι θέλει το status και το counter και απλά όταν περάσω στο μέλλον μια official θα το τρέξω...

 

Και γω αυτό θα κάνω στην τελική.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

λοιπόν...εδώ έχουμε το link για τον kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2342298

 

όσο για το άλλο,δεν ξέρω να σου πω,γιατί το συγκεκριμένο δεν το έχω δοκιμάσει...χρησιμοποιούσα ViperFx για ήχο αλλά τώρα χρησιμοποιώ αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2293589

θα δεις μεγάλη διαφορά στον ήχο χωρίς να πειράξεις τίποτα :)

 

Και δεν μου λες ρε κοπελιά :p, δεν έχουν συμβατότητα και τα δύο μαζί; (ViperFX +mod). Το πέρασα αλλά από ρυθμίσεις ισοσταθμιστή τι κάνουμε;;;:)

 

Επίσης να πω πως φλάσαρα και τον Ausdim 11 (και ο 13 δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα) αφού τον προτείνετε οι δύο αμαζόνες του thread :) λέω κάτι θα ξέρουν περισσότερο...:):):)

 

Και κάτι ακόμα τώρα που το είδα.

Στον Ausdim 11 δεν έχει ρυθμίσεις το Ausdim Kernel Manager;

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

 

Και δεν μου λες ρε κοπελιά :p, δεν έχουν συμβατότητα και τα δύο μαζί; (ViperFX +mod). Το πέρασα αλλά από ρυθμίσεις ισοσταθμιστή τι κάνουμε;;;:)

 

Επίσης να πω πως φλάσαρα και τον Ausdim 11 (και ο 13 δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα) αφού τον προτείνετε οι δύο αμαζόνες του thread :) λέω κάτι θα ξέρουν περισσότερο...:):):)

 

Χαχαχαχα...οχι,δεν τα πανε καλα μεταξυ τους,θα πρεπει να απεγκαταστησεις το viper :)

Τωρα τα'χεις και τα 2 παρεα?

Μουσικη ακουω απο poweramp και μεσω αυτου μπορεις να πειραξεις τις ρυθμισεις!!

 

Εχει διαφορα ο 11,θα το δεις :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

 

Χαχαχαχα...οχι,δεν τα πανε καλα μεταξυ τους,θα πρεπει να απεγκαταστησεις το viper :)

Τωρα τα'χεις και τα 2 παρεα?

Μουσικη ακουω απο poweramp και μεσω αυτου μπορεις να πειραξεις τις ρυθμισεις!!

 

Εχει διαφορα ο 11,θα το δεις :)

 

Όχι απεγκατέστησα πρώτα το viper και μετά φλάσαρα. Απλά σκεφτόμουν τον ισοσταθμιστή για τα ηχεία του τηλεφώνου.

Για μουσική και εγώ έχω το poweramp που έχει μακράν το καλύτερο equalizer. :)

Και για τον 11 θα τον αφήσω να τον δω... απλά μου κακοφάνηκε λίγο που δεν έχουμε τη δυνατότητα να τον γαργαλίσουμε λίγο. Πως θα περνάει η ώρα τώρα;;; :p

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι απεγκατέστησα πρώτα το viper και μετά φλάσαρα. Απλά σκεφτόμουν τον ισοσταθμιστή για τα ηχεία του τηλεφώνου.

Για μουσική και εγώ έχω το poweramp που έχει μακράν το καλύτερο equalizer. :)

Και για τον 11 θα τον αφήσω να τον δω... απλά μου κακοφάνηκε λίγο που δεν έχουμε τη δυνατότητα να τον γαργαλίσουμε λίγο. Πως θα περνάει η ώρα τώρα;;; :p

 

Παντως μη μου πεις...καμια σχεση με viper,μιλαμε ετσι θα επρεπε να ακουγεται ο ηχος μαμα :p

 

Βαλε ενα kernel tuner,trickster mod κατι τελοσπαντων και πειραματισου :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

 

Παντως μη μου πεις...καμια σχεση με viper,μιλαμε ετσι θα επρεπε να ακουγεται ο ηχος μαμα :p

 

Βαλε ενα kernel tuner,trickster mod κατι τελοσπαντων και πειραματισου :)

 

Έχει πολύ καλύτερη ποιότητα αναμφίβολα! Το αγνοούσα τελείως αυτό το mod. Πρέπει να δω αν είναι συμβατό να το βάλω και στα Note2 της γυναίκας μου και του γιού μου.

 

Μια τελευταία ερώτηση γιατί ζαλίσαμε και τους συμφορουμίτες,

Έβαλα την Lite version και δεν έχει την Google κάμερα. Υπάρχει τρόπος να την περάσω; Την έχει κάπου ξεχωριστά;

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα σπάει η AOSP 4.3 google edition

 

http://m.youtube.com/watch?v=Wikk_YTnomc&feature=plcp

 

Όντως φυσάει. Θα κοινοποιήσεις το link από το xda που το κατέβασες γιατί το έψαχνα και εγώ και έχει 2 Google edition 4.3 roms. Θέλω και εγώ τέτοια ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

 

Έχει πολύ καλύτερη ποιότητα αναμφίβολα! Το αγνοούσα τελείως αυτό το mod. Πρέπει να δω αν είναι συμβατό να το βάλω και στα Note2 της γυναίκας μου και του γιού μου.

 

Μια τελευταία ερώτηση γιατί ζαλίσαμε και τους συμφορουμίτες,

Έβαλα την Lite version και δεν έχει την Google κάμερα. Υπάρχει τρόπος να την περάσω; Την έχει κάπου ξεχωριστά;

 

Νομιζω οτι θα παιζει και σε Note...ειναι απλο,θα παρεις ενα backup και θα δοκιμασεις :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2343621 και εδω ειναι η καμερα,η οποια υπαρχει στην full version της rom!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Όντως φυσάει. Θα κοινοποιήσεις το link από το xda που το κατέβασες γιατί το έψαχνα και εγώ και έχει 2 Google edition 4.3 roms. Θέλω και εγώ τέτοια ταχύτητα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2352258

iPhone 15 Pro  COSMOTE Gigamax Unlimited

Link to comment
Share on other sites

@Luciferia να συμπληρώσω, όχι μόνο έχει καλύτερη ποιότητα ήχου αλλά επιτέλους αυξήθηκε και η max ένταση του ήχου! :):):)

Μία άλλη μοντα που υπάρχει ναι μεν αυξάνει τον ήχο αλλά μου χάλαγε το call record...

Και ναι επιτέλους ακούω αξιοπρεπώς μουσική... :):):)

Link to comment
Share on other sites

@Luciferia να συμπληρώσω, όχι μόνο έχει καλύτερη ποιότητα ήχου αλλά επιτέλους αυξήθηκε και η max ένταση του ήχου! :):):)

Μία άλλη μοντα που υπάρχει ναι μεν αυξάνει τον ήχο αλλά μου χάλαγε το call record...

Και ναι επιτέλους ακούω αξιοπρεπώς μουσική... :):):)

 

Και να συμπληρώσω....αξιοπρεπής μουσική κρίνοντας από τη φωτό του συγκροτήματος...:lol:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και να συμπληρώσω....αξιοπρεπής μουσική κρίνοντας από τη φωτό του συγκροτήματος...:lol:

συμφωνώ και επαυξάνω :)

ακούμε επιτέλους και το μπάσο!!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε μόνο άν έχεις κάποιο άλλο παρόμοιο πρόγραμμα, άν έχεις απεγκατέστησε το και προχώρα άφοβα :D
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλος πρόβλημα με βιντεοκλήσεις στην echoe rom? Δεν λειτουργεί ο ήχος και όταν κλείσω τη συνομιλία αρχίζει να κολλάει το τηλέφωνο. Μόνο με αφαίρεση μπαταρίας επανέρχεται..
Link to comment
Share on other sites

Έχει άλλος πρόβλημα με βιντεοκλήσεις στην echoe rom? Δεν λειτουργεί ο ήχος και όταν κλείσω τη συνομιλία αρχίζει να κολλάει το τηλέφωνο. Μόνο με αφαίρεση μπαταρίας επανέρχεται..

 

Δεν ο έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά στο xda το ανέφερες αυτό???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

To pureaudio πως βλεπεις αν δουλευει η οχι? Δεν ειδα να εχει πουθενα ρυθμισεις η κατι αλλο...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

To pureaudio πως βλεπεις αν δουλευει η οχι? Δεν ειδα να εχει πουθενα ρυθμισεις η κατι αλλο...

χρησιμοποιείς ένα player που να έχει equalizer αλλά και από τον μαμά player να βάλεις ένα κομμάτι να παίξει,θα καταλάβεις διαφορά άμεσα :)

@Lotus_gr μπες στο xda στο thread της echoe και ανέφερε το πρόβλημα που έχεις...στο συγκεκριμένο προσωπικά,δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω κάνει καμία βιντεοκλήση!!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιείς ένα player που να έχει equalizer αλλά και από τον μαμά player να βάλεις ένα κομμάτι να παίξει,θα καταλάβεις διαφορά άμεσα :)

@Lotus_gr μπες στο xda στο thread της echoe και ανέφερε το πρόβλημα που έχεις...στο συγκεκριμένο προσωπικά,δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω κάνει καμία βιντεοκλήση!!!

 

Ρωταω επειδη δεν καταλαβα διαφορα να πω την αληθεια. Βεβαια ειχα να ακουσω μουσικη απο το κινητο κανενα μηνα... Σε προγραμμα με το equalizer ομως δεν θα επρεπε να δειχνει κατι?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω επειδη δεν καταλαβα διαφορα να πω την αληθεια. Βεβαια ειχα να ακουσω μουσικη απο το κινητο κανενα μηνα... Σε προγραμμα με το equalizer ομως δεν θα επρεπε να δειχνει κατι?

 

θα πρέπει να φτιάξεις τις ρυθμίσεις όπως θες...το poweramp ας πούμε είναι ιδανικό...πάντως προσωπικά,την κατάλαβα αμέσως την διαφορά..μήπως τυχόν έχεις και κανένα άλλο mod που δουλεύει ταυτόχρονα?γιατί αν ναι,θα πρέπει να το αφαιρέσεις!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτό το recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2281367 και κάθε φορά που κάνω reboot το κινητό κλείνει και δεν κάνει το reboot.

 

Τι παίζει;;

:D
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτό το recovery http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2281367 και κάθε φορά που κάνω reboot το κινητό κλείνει και δεν κάνει το reboot.

 

Τι παίζει;;

 

είναι bug στην τελευταία έκδοση...πέρασε κάποια παλιότερη και σύντομα θα φτιαχτεί...τουλάχιστον,έτσι αναφέρει ο dev :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να φτιάξεις τις ρυθμίσεις όπως θες...το poweramp ας πούμε είναι ιδανικό...πάντως προσωπικά,την κατάλαβα αμέσως την διαφορά..μήπως τυχόν έχεις και κανένα άλλο mod που δουλεύει ταυτόχρονα?γιατί αν ναι,θα πρέπει να το αφαιρέσεις!!

 

Εγω δεν εχω βαλει κατι. Απλα την omega εχω. Ειχε ενα audio κατι αλλα το εχω ξηλωσει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω βαλει κατι. Απλα την omega εχω. Ειχε ενα audio κατι αλλα το εχω ξηλωσει...

 

Χμμμ θα ριξω μια ματια στην omega,γιατι εχω χασει επεισοδια...μπας και εχει και τιποτα αλλο και θα σου πω!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ θα ριξω μια ματια στην omega,γιατι εχω χασει επεισοδια...μπας και εχει και τιποτα αλλο και θα σου πω!!

 

BTW το poweramp το εχω και εγω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...