Jump to content

[S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?  

2 members have voted

  1. 1. Σε s4 i9505 τι rom θα επιλέγατε?

    • LineageOS 14.1
      2
    • Resurrection Remix 5.8.4
      0


Recommended Posts

Ευχαριστώ

Λιακο καμία μοντα που εχει σχέσει με το framework δεν παίζει στην τελευταία Γερμανική .

(xposed + 3mint + accuwheathger transparent) ολα κολλάνε στο samsung logo .

 

Ευχαριστώ Χάρη. Καλά το φαντάστηκα λοιπόν. ..

Πανηγυριζουμε για την εξάλειψη του ghosting αλλά η Samsung κλείδωσε κι άλλο τη συσκευή.

Το csc δεν αλλάζει πλέον. ...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια μηπως θα μπορουσε καπιος που εχει τις γνωσεις να κανει extract το csc απο ελληνικο firmware για το i9505 , και να το κανει flashable για Οdin ? αν ειναι εφικτο αυτο φυσικα...

φλασαρα ενα πακετο csc που μεσα σε αυτο εχει και το ελληνικο (EUR) αλα οποσ ειπε και ο φιλος πιο πανω μαλον δεν μπορεις πλεον να αλαξεις csc κατευθειαν απο τη συσκευη....

Edited by mstranger
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως θα μπορουσε καπιος που εχει τις γνωσεις να κανει extract το csc απο ελληνικο firmware για το i9505 , και να το κανει flashable για Οdin ? αν ειναι εφικτο αυτο φυσικα...

φλασαρα ενα πακετο csc που μεσα σε αυτο εχει και το ελληνικο (EUR) αλα οποσ ειπε και ο φιλος πιο πανω μαλον δεν μπορεις πλεον να αλαξεις csc κατευθειαν απο τη συσκευη....

http://www.androidfilehost.com/?fid=22964708692721784

Κάνεις Unrar,ανοίγεις το odin και τικαρης το csc .

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.androidfilehost.com/?fid=22964708692721784

Κάνεις Unrar,ανοίγεις το odin και τικαρης το csc .

 

ακριβως αυτο το αρχιο φλασαρα, αλα σαν πρωτο csc δεν ειναι το ελληνικο , και το csc changer , απο οτι καταλαβα δεν δουλευει στο καινουργιο γερμανικο firmware

Link to comment
Share on other sites

Στο νεο firmware δεν ισχυει ο κωδικος *#0228# ?? Oταν τον βαζω δεν δειχνει πλεον θερμοκρασιες !

Επισης ενα κουλο που μου εκανε σημερα το νεο firmware ηταν οτι 2-3 φορες δεν υπηρχε ηχος κατα την κληση!!! Ο αλλος με ακουγε ενω εγω οχι. Μετα απο λιγο ηταν ολα οκ, αλλα ισως να πειραζει και ενα mod που ειχα βαλει για αυξηση ηχου. Το αφαιρεσα και παρακολουθω να δω αν το κανει,αλλιως ισως να μην εκατσε κατι καλα κατα την αναβαθμιση . Κατα τα αλλα ειναι μια χαρα το νεο firmware και αξιζει να το βαλετε.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

τι χρονικη διαφορα εχουνε οι αναβαθμισεις απο χωρα σε χωρα περιπου ? γνωριζει κανενας? π.χ στο προηγουμενο firmware με τα απο ποσο καιρο βγηκε για την Ελλαδα?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. μολις φλασαρα μεσο odin I9505XXUBMEA-PRE-ROOTED-DEODEXED-SuperSlim και προς το παρων ολα καλα.

 

φιλε μου αυτη ειναι rootarismeni εκδοση? γιατι την ονομαζει ετσι? εχω αυτην την απορια

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτη ειναι rootarismeni εκδοση? γιατι την ονομαζει ετσι? εχω αυτην την απορια

Το λέει ο άνθρωπος Super Slim τις έχει κάνει δίαιτα αφαιρώντας αρκετές εφαρμογές .

 

AllSharePlay15.apk

Blurb.apk

ChatON_feature.apk

ChatONV_J.apk

CHS_J_Device_only.apk

Chrome.apk

Dropbox.apk

Earth.apk

Episodes.apk

Flipboard.apk

InteractiveTutorial.apk

KNOXAgent.apk

KNOXStore.apk

Magazines.apk

Match3VS.apk

MusicLiveShare.apk

PickUpTutorial.apk

SamsungBooks.apk

SamsungLearning.apk

SamsungGames.apk

SamsungHub.apk

SHealth2.apk

StoryAlbumWidget.apk

TravelService.apk

TravelWidget.apk

TripAdvisor.apk

YahoonewsPhone2013.apk

YahoostockPhone2013.apk

......

and many more, please download the package for full list..

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά υπάρχειι θέμα με το wifi με το νέο firm?

 

και σε εμενα ολα οκ , δεν εχω προβλημα με το wifi. kατι κολπα που εκανε με τα χρωματα οταν ειμουν σε menu με μαυρo background , ok και αυτο

Edited by mstranger
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελικά υπάρχειι θέμα με το wifi με το νέο firm?

 

οχι...εγω ειχα προβλημα αλλα την ξαναπερασα και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Προφανως οσοι τη βαλατε αφησατε το csc code γερμανικο ε; Εχω κατεβασει την prerooted του embey. Λεω να την βαλω. Θα χρειαστει και wipe μετα λετε; Ελεγα να το αποφυγω
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Προφανως οσοι τη βαλατε αφησατε το csc code γερμανικο ε; Εχω κατεβασει την prerooted του embey. Λεω να την βαλω. Θα χρειαστει και wipe μετα λετε; Ελεγα να το αποφυγω

εγω φλασαρα το csc πακετο μετα τη rom, που εχει kai ελληνικο csc μεσα, αλλα δυστηχως δεν μπορω να το αλλαξω γιατι το προγραμματακι csc changer δεν δουλευει στο καινουργιο firmware...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση δλδ αν βαλουμε το γερμανικο καιβδεν αλλαξουμε το csc και το αφησουμε οπως ειναι τι θα γινει?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση δλδ αν βαλουμε το γερμανικο καιβδεν αλλαξουμε το csc και το αφησουμε οπως ειναι τι θα γινει?

 

Τιποτα.Απλα δεν θα σου εγκαταστησει τις preloaded γερμανικες εφαρμογες.Αληθεια επειδη εχεις γαλλικο csc,στο αλλαζει σε DBT με factory reset?(μου μυριζει κλειδωμα)

 

 

Edit

@akizaki ναι αυτο εννοω.Thanks.Στο δικο μου γαλλικο αρνιοταν να το κανει

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.Απλα δεν θα σου εγκαταστησει τις preloaded γερμανικες εφαρμογες.Αληθεια επειδη εχεις γαλλικο csc,στο αλλαζει σε DBT με factory reset?(μου μυριζει κλειδωμα)

 

Σε ελληνικό firm πέρασα το γερμανικό κ πέρασε κάτι εφαρμογές απο Γερμανία τις οποίες έσβησαν φυσικά. Αυτό εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πέρασα την I9505XXUBMEA rom 2 φορές είχα I9505XXUAME2 Ρουμάνικη και επιμένει να μην έχει shortcuts στην οθόνη κλειδώματος, δεν έχει καν την επιλογή (shortcuts) σε ρυθμίσεις - κλείδωμα οθόνης τι να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Δεν χρειάζεται να προστεθεί η παραπάνω γραμμή στο XML αρχείο διότι είδη υπάρχει by default.Απλος στην γραμμή εντολής το False το κάνουμε True

 

<CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>[/code]

 

Το έκανα με τον Es file explorer και μετά μου λέει δεν μπορεί να το αποθηκεύσει, τι να κάνω?

Το βρήκα οκ το έκανα.

Edited by manolis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Όσοι χρησιμοποιείτε 3minit framework σήμερα έδωσε καινούργια έκδοση με υποστήριξη για την MEA .

http://www.mediafire.com/folder/7c3ob3l93h44m/3Minit_Framework_4.2.2#299cvpbgxhp3q

 

Ανέβηκε και η Omega V5.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2253528

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα cm 10.1

Το smoothens σε ολο το μεγαλειο του ειναι !! Και δουλευουν τα παντα σχεδον τελεια ! Παρα πολυ καλη rom για καθημερινη χρηση σε οσους μπορουν να στερηθουν ir και nfc. Kερδιζουν σε ποιοτητα δουλεματος και σερφαρισματος του τηλεφωνου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2271595

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα cm 10.1

Το smoothens σε ολο το μεγαλειο του ειναι !! Και δουλευουν τα παντα σχεδον τελεια ! Παρα πολυ καλη rom για καθημερινη χρηση σε οσους μπορουν να στερηθουν ir και nfc. Kερδιζουν σε ποιοτητα δουλεματος και σερφαρισματος του τηλεφωνου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2271595

Από αυτονομία πως πάει; Τι άλλο λείπει από λειτουργίες εκτός από IR & NFC? (δεν τα χρησιμοποιώ).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...