Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι όλα καλά από το birdphone. Κι εγώ πρώτη φορά αγόρασα από εκεί κι όλα είναι εντάξει. Θα πρέπει όταν το συνδέσεις με το kies να έχει κωδικό DBT αν είναι γερμανικό.

Σε ευχαριστώ φίλε μου κάτσε να το παρω πρώτα γιατί στο τηλεφωνικό τους κέντρο δεν απαντά κανείς..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι εγω πρωτη φορα ψωνισα την προηγουμενη βδομαδα απο ιντερνετ ...την παρασκευη εφτασε στα χερια μου το black mist απο birdphone και ενω ειχα αγχωθει για διαφορα, τελικα ολα καλα...εμενα μου ειχαν πει ευρωπαικο οτι θα ειναι ,οχι γερμανικο συγκεκριμενα, ασχετα αν τελικα γερμανικο μου ετυχε :D
Link to comment
Share on other sites

αύριο στις 8 το πρωί ανοίγει το κατάστημα,8 παρά 5 θα είμαι έξω για την αγορά του galaxy S4 9500:)

θέλω να ρωτήσω κάτι είναι λίγο offtopic.πόσες ώρες χρειάζεται φόρτισμα?ακούγονται πολλά άλλη λένε 8 άλλοι 12 και ου το κάθε έξεις,αλλά πόσες ώρες είναι το σωστό πρώτο φόρτισμα?

Link to comment
Share on other sites

αύριο στις 8 το πρωί ανοίγει το κατάστημα,8 παρά 5 θα είμαι έξω για την αγορά του galaxy S4 9500:)

θέλω να ρωτήσω κάτι είναι λίγο offtopic.πόσες ώρες χρειάζεται φόρτισμα?ακούγονται πολλά άλλη λένε 8 άλλοι 12 και ου το κάθε έξεις,αλλά πόσες ώρες είναι το σωστό πρώτο φόρτισμα?

Με το καλό να το πάρεις.. Μέχρι να δείξει 100% και να γίνει πράσινο το LED από κόκκινο είσαι κομπλέ.. Απλά μετά πρόσεχε να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 15-20% και να φορτίζεις πάλι μέχρι 100%.. Γενικά αυτούς τους κανόνες ακολούθησε και θα είσαι μια χαρά super happy :)

(πριν την πρώτη φόρτιση κάνε κανονικά χρήση της συσκευής χωρίς να το βάλεις στην πρίζα, ενεργοποιωντας την συσκευή θα δεις ποσοστό γύρω στο 60-65%)

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το πάρεις.. Μέχρι να δείξει 100% και να γίνει πράσινο το LED από κόκκινο είσαι κομπλέ.. Απλά μετά πρόσεχε να μην αφήνεις την μπαταρία να πέφτει κάτω από το 15-20% και να φορτίζεις πάλι μέχρι 100%.. Γενικά αυτούς τους κανόνες ακολούθησε και θα είσαι μια χαρά super happy :)

(πριν την πρώτη φόρτιση κάνε κανονικά χρήση της συσκευής χωρίς να το βάλεις στην πρίζα, ενεργοποιωντας την συσκευή θα δεις ποσοστό γύρω στο 60-65%)

 

σε ευχάριστο πολύ φίλε μου!!

δηλαδή να χρησιμοποιήσω όλη την μπαταρία μέχρι το 15%-20% και μετά να το βάλω για φόρτιση?

όταν λες μέχρι να γίνει πράσινο το led.γενικά όταν αγοράζουμε ένα καινούριο κινητό σε 2-3 ώρες φορτίζει,να μην το αφήσω περισσότερο όπως λένε 8-10-12 ώρες?

 

EDIT:αυτό που λένε καλό είναι μόλις το ανοίξεις να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ευσταθεί?

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

σε ευχάριστο πολύ φίλε μου!!

δηλαδή να χρησιμοποιήσω όλη την μπαταρία μέχρι το 15%-20% και μετά να το βάλω για φόρτιση?

όταν λες μέχρι να γίνει πράσινο το led.γενικά όταν αγοράζουμε ένα καινούριο κινητό σε 2-3 ώρες φορτίζει,να μην το αφήσω περισσότερο όπως λένε 8-10-12 ώρες?

 

EDIT:αυτό που λένε καλό είναι μόλις το ανοίξεις να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ευσταθεί?

Δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, τώρα τι λένε πραγματικά δεν ξέρω γιατί να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο (και έχουν περάσει ουκ ολίγες συσκευές καινούριες από τα χέρια μου). Το Led είναι κόκκινο όταν φορτίζει και όταν φτάσει σε πλήρη φόρτιση γίνεται πράσινο... Επίσης μπορείς από τις ρυθμίσεις να επιλέξεις στην ρύθμιση οθόνης να απεικονίζει το ποσοστό μπαταρίας οπότε θα ξέρεις ακριβώς. Το ξαναλέω, δεν χρειάζεται να το αφήσεις παραπάνω, μύθος περασμένης δεκαετίας :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, τώρα τι λένε πραγματικά δεν ξέρω γιατί να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο (και έχουν περάσει ουκ ολίγες συσκευές καινούριες από τα χέρια μου). Το Led είναι κόκκινο όταν φορτίζει και όταν φτάσει σε πλήρη φόρτιση γίνεται πράσινο... Επίσης μπορείς από τις ρυθμίσεις να επιλέξεις στην ρύθμιση οθόνης να απεικονίζει το ποσοστό μπαταρίας οπότε θα ξέρεις ακριβώς. Το ξαναλέω, δεν χρειάζεται να το αφήσεις παραπάνω, μύθος περασμένης δεκαετίας :D

 

χαχαχα ωραίο το τελευταίο που είπες:)

έγινε φίλε μου να σε καλά για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να το αφήσεις λιγάκι παραπάνω (20-30 λεπτα)....και ας λέει 100%,δεν εχει πιάσει ακόμα το μαξιμουμ.Εχω τσεκάρει,αν το βγάλω άμεσα,πέφτει πολύ γρήγορα στο 99%. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μάθεις αν εισάγετε κανονικά η είναι παρεισαγωγή...Σε περίπτωση που θέλω να αγοράσω μην εχω προβλήματα εγγυησεις με την εδώ αντιπροσωπεια.Αν είναι ευρωπαϊκό δε θα υπαρχή πρόβλημα.

 

φιλαράκι μου μόλις ήρθα από το κατάστημα στεφάνι.

νόμιμα και κανονικότατα από την αντιπροσωπεία τα φέρνουν το ρώτησα σήμερα.μπορείς να κάνεις παραγγελία μέσο internet αλλά μόνο εντός Κύπρου γίνετε παραδώσει..

παρεμπιπτόντως πλέον κάτοχος S4 i9500 :)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να το αφήσεις λιγάκι παραπάνω (20-30 λεπτα)....και ας λέει 100%,δεν εχει πιάσει ακόμα το μαξιμουμ.Εχω τσεκάρει,αν το βγάλω άμεσα,πέφτει πολύ γρήγορα στο 99%.

 

thnx φίλε μου να σε καλά για την βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι μου μόλις ήρθα από το κατάστημα στεφάνι.

νόμιμα και κανονικότατα από την αντιπροσωπεία τα φέρνουν το ρώτησα σήμερα.μπορείς να κάνεις παραγγελία μέσο internet αλλά μόνο εντός Κύπρου γίνετε παραδώσει..

παρεμπιπτόντως πλέον κάτοχος S4 i9500 :)

 

 

Καλορίζικο και ευχαριστώ.Πάρα πολύ καλό αυτο!!!Θα το έχω υπόψιν μου για το νότε 3...Όλο και κάποιος θα βρεθεί για να το στείλει.Ας έχω εγώ πρώτα τα χρήματα να το αγοράσω και βλέπουμε :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και ευχαριστώ.Πάρα πολύ καλό αυτο!!!Θα το έχω υπόψιν μου για το νότε 3...Όλο και κάποιος θα βρεθεί για να το στείλει.Ας έχω εγώ πρώτα τα χρήματα να το αγοράσω και βλέπουμε :lol:

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!

να στο στείλω εγώ όταν είσαι έτοιμος και θες,βέβαια αν φυσικά μου έχεις εμπιστοσύνη ;)

σου στέλνω pm να σε ρωτήσω κάτι.

Edited by Andreas69k
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

 

Ψάχνω το S4 σε arctic blue και δεν μπορώ να το βρω :(

το είχα κάνει παραγγελία στο tokinito.gr αλλά με πήραν και δεν μπορούν να το βρουν πουθενά.

Ήθελα να πάρω και στο ebw.gr αλλά άρχισαν τις άδειες για τον Αύγουστο!

 

Μπορεί κανείς να μου πει αν υπάρχει κάπου αλλού και αν θα πρεπε να προτιμήσω 9500 αντί για 9505? (δλδ αξίζει αυτή η διαφορά στην ταχύτητα?)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!

 

Ψάχνω το S4 σε arctic blue και δεν μπορώ να το βρω :(

το είχα κάνει παραγγελία στο tokinito.gr αλλά με πήραν και δεν μπορούν να το βρουν πουθενά.

Ήθελα να πάρω και στο ebw.gr αλλά άρχισαν τις άδειες για τον Αύγουστο!

 

Μπορεί κανείς να μου πει αν υπάρχει κάπου αλλού και αν θα πρεπε να προτιμήσω 9500 αντί για 9505? (δλδ αξίζει αυτή η διαφορά στην ταχύτητα?)

 

Moνο σε μεταχειρισμενα πλεον... Εκτος αν περιμενεις μεχρι Σεπτεμβρη που θα ξαναφερουν λογικα.

Βασικα ετσι μου ειπαν κιολας γιατι ηθελα να αγορασω ενα για εναν φιλο. Δυο καταστηματα (τα πιο δημοφιλη κιολας του skroutz) μου ειπαν οτι μαλλον απο Σεπτεμβρη θα ξαναφερουν μπλε. Αν μπορεις περιμενε. Το χρωμα ειναι απιστευτο. Εγω εδωσα το λευκο που ειχα (και κατ επεκταση εχασα καποια χρηματα) για το μπλε αλλα χαλαλι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα το λευκο που ειχα (και κατ επεκταση εχασα καποια χρηματα) για το μπλε αλλα χαλαλι.

Αυτά έκανα πέρυσι, ευτυχώς φέτος έβαλα μυαλό και το πήρα μπλε με την πρώτη :p

 

@Claymore, καλά έχουν ξεμείνει από στόκ? Περίεργο μου φαίνεται.. Κοίταξε σε όλα τα μαγαζιά στο κέντρο, ειδικά χαμηλά στην Πανεπιστημίου..

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι μου μόλις ήρθα από το κατάστημα στεφάνι.

νόμιμα και κανονικότατα από την αντιπροσωπεία τα φέρνουν το ρώτησα σήμερα.μπορείς να κάνεις παραγγελία μέσο internet αλλά μόνο εντός Κύπρου γίνετε παραδώσει..

παρεμπιπτόντως πλέον κάτοχος S4 i9500 :)

 

καλοριζικο φιλε μου.ναι το ειδα τελικα,μονο κυπρο στελνει,αν ειναι δυνατον να μν μπορουμε να το παρουμε κ εμεις εδω..εντυπωσεις με μια γρηγορη ματια?τα σπαει????

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έμεινε ανευ τηλεφώνου ο πατέρας του πρότεινα Sammy S4 LTE και καταλήξαμε σε αγορά μέσω birdphone.Ρώτησα όλα τα πραγματάκια που χρειάζεται και ήταν o.k,συνεπώς να προχωρήσουμε σε αγορά από εκεί?Υπάρχει κάποιος με κακή εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί?Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Επισης να πω οτι το προβλημα που ειχα αναφερει την παρασκευη που πηρα το κινητο, με το power button οτι ηταν καπως χαλαρο, τελικα μετα απο 5 μερες χρησης το κουμπι εκατσε τελεια..τι να πω, ισως επειδη ηταν καινουριο να ηθελε μερικα πατηματα για να ''κατσει'' οπως πρεπει...οπως ηταν και με την υποδοχη του φορτιστη, στη αρχη εμπαινε λιγο δυσκολα ο φορτιστης, μετα απο 3-4 ''διεισδυσεις'' μπαινει ευκολα...καμια αμφιβολια πια για αγορες μεσω ιντερνετ και ειδικα απο birdophone.

Edit: Τα (για το μυαλο μου) προβληματα τα ειχα αναφερει οχι εδω αλλα στο επισημο 9505...τωρα που τα ξαναδιαβαζω...ημουν απιστος θωμας ρε ****το και ολο τα χειροτερα σκεφτομουν!!!!

Edited by michaell
Link to comment
Share on other sites

το expansys εχει το ασπρο s4 16 GB στα 559 με φπα και σκεφτομε να το χτυπησω απο εκει για να ειναι unbranded που φανταζομε συνηθως ειναι branded απο birdphone, kaizer, i easybuy world. Εχετε καλη εμπειρια απο εκει? εχω να ψωνησω 3 χρονια απο εκει. Edited by omegalos
Link to comment
Share on other sites

κριμα να δώσεις τόσα λεφτά για το s4 ενω μπορεις να το βρεις απο Ελλάδα σχεδον 100Ε κάτω! και τι εγινε αμα ειναι branded δηλαδη; ψαξου λιγο.. απ το expansys αγοραζεις αφοβα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις εγω (δεν ξέρω για ποιό λόγο, μάλλον λόγω μεγάλης οθόνης του s4) πλέον είμαι ανάμεσα στο S4 και στο S4 mini..

και επειδή είναι να παραγγείλω ένα από τα δυο την εβδομάδα αυτή για ποιο απο τα 2 λέτε και απο ποιο κατάστημα το οποίο να έιναι αξιόπιστο...

ευχαριστωω

[KOSK
Link to comment
Share on other sites

Αν με ρωτουσε καποιος πριν κανα 6μηνο για μεγαλυτερη οθονη θα τον σκοτωνα....τωρα το S4 με την οθονη του,ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ.....σκεψου πριν αγορασεις..:)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτομαι και το ξανασκέφτομαι...το ξέρω ότι ειναι απίστευτο το S4 αλλά η οθόνη του είναι τεράστια και απο θεμα φορητότητας με βολεύει το mini..
[KOSK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή έμεινε ανευ τηλεφώνου ο πατέρας του πρότεινα Sammy S4 LTE και καταλήξαμε σε αγορά μέσω birdphone.Ρώτησα όλα τα πραγματάκια που χρειάζεται και ήταν o.k,συνεπώς να προχωρήσουμε σε αγορά από εκεί?Υπάρχει κάποιος με κακή εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί?Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Απολυτως κανένα πρόβλημα φίλε μου.Προχώρα άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...