Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι λετε να κανω εγω λεω να παω αυριο στην samsung χωρις να το ανοιξω και να τους ρωτησω.μπορω να ζητησω τα λεφτα μου πισω?

 

Γιατί δεν ζητάς για αρχή μια νέα ανέγγιχτη συσκευασία.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τους το ειπα και μου ειπαν πως δεν την εχουν πειραξει.και πως μπορω να εποικινωνησω με samsung και να τους δωσω το εμει και να με δια βεβεωσουν οτι δεν υπηρχε αλλος αγοραστης πριν απο μενα.
Link to comment
Share on other sites

πιστευεις και εσυ πως εχει ανοιχτει?

 

Η απάντηση είναι δεν με νοιάζει. Απο τη στιγμή που έχω την παραμικρή υποψία δεν το θέλω. Θέλω ενσ καινούργιο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτο θα κανω αυριο.σε περιπτωση που δεν μου το αλαξουν(δεν εχουν αλλο κλειστο η δεν θελουν) μπορω να ζητησω τα λεφτα μου πισω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου απαντήσω αλλά μπορείς να περιμένεις να φέρουν καινούργιο.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πουν ότι δεν έχουν...δίνουν καθημερινά ένα σορρο κινητα,και σίγουρα φροντίζουν να μην ξεμείνουν.Γιατι καραδοκεί ο ανταγωνισμός.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

τι λετε να κανω εγω λεω να παω αυριο στην samsung χωρις να το ανοιξω και να τους ρωτησω.μπορω να ζητησω τα λεφτα μου πισω?

Μην αγχωνεσαι για τέτοια. Το S2 που είχα πάρει απο καταστημα cosmote ετσι ήταν. Καμια φορα συμβαίνει αυτο. Ακόμα έχω το κουτι του S2 και φαινεται η δευτερη ταινια που ειναι κολλημενη απο πανω, κι ηταν αγορασμενο απο επισημο καταστημα κοσμοτε..σου ανεβαζω και φωτο.

https://www.dropbox.com/s/4ifewq17fbd91mw/2013-09-09%2020.56.06.jpg

 

*Νομιζεις θα ήταν δυσκολο να ξεκολησουν τελειως την σχισμενη ταινια και να βάλουν αλλη απο πανω και να μην καταλαβεις τίποτα..ανοιξε το να το χαρεις, κριμα ειναι να το χεις στο κουτι ακομα

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι πιο κρίμα όμως αν είναι κάποιο που γυρισε πίσω από DOA?Και εφόσον ανοιχτή και μετά δεν πρόκειται να βγάλει εύκολα άκρη..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι πιο κρίμα όμως αν είναι κάποιο που γυρισε πίσω από DOA?Και εφόσον ανοιχτή και μετά δεν πρόκειται να βγάλει εύκολα άκρη..

 

Αυτό που ξέρω είναι οτι κάποιες φορές ανοιγονται για διαφορους λόγους είτε απ την εταιρία που ξέχασε να βάλει κάτι μέσα είτε για έλεγχο, είτε δε ξέρω κι εγώ τι..Αυτο γίνεται παντού, ενδεικτικά ανέφερα το S2 που δεν έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα και αγοράστηκε απο επίσημο κατάστημα με 2η ετικετα κολλημενη απο πανω...απ την άλλη το αυτοκόλλητο του κουτιού του S4 είναι πάρα πολύ ευκολο να το ξεκολλήσεις χωρίς να φθαρεί καθόλου το κουτί και να κολλήσεις καινουριο απο πάνω, άρα αν είχε οντως κάποιο πρόβλημα θα έκαναν αυτο και θα ξεμπέρδευαν.

 

θα παω αυριο μια βολτα απο την samsung και μετα θα παω απο κει να τους πω να μου το αλλαξουν.

 

Ο μόνος λόγος που μπορεί να μη σου είπαν ''έλα αμέσως να στο αλλάξουμε'' ισως είναι οτι έχει κοπεί η απόδειξη για τη συγκεκριμένη συσκευη με το ιμει πανω στην αποδειξη, δε ξερω αν και τι ταλαιπωρία μπορεί να είναι γι αυτούς. Εγω πάντως στη θέση σου δε θα ανησυχούσα για κάτι τέτοιο.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι όμως ότι το συγκεκριμένο μαγαζί τα κάνει συχνά αυτά...Δεν ειναι η πρώτη φορά που το εχουμε δει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ειναι όμως ότι το συγκεκριμένο μαγαζί τα κάνει συχνά αυτά...Δεν ειναι η πρώτη φορά που το εχουμε δει.

 

Αν μιλάμε για το birdphone, εγω είναι απ τα λίγα που εμπιστευομαι. Ειδικά όταν έμαθα οτι προμηθευει και επισημα καταστηματα.

Link to comment
Share on other sites

Είτε το εμπιστεύεσαι είτε όχι το συγκεκριμένο δίνει αρκετά συχνά ανοιχτές συσκευές.Και εγώ συσκευή καινούρια που ειναι ανοιγμένη δεν εμπιστευομαι να πάρω....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Είτε το εμπιστεύεσαι είτε όχι το συγκεκριμένο δίνει αρκετά συχνά ανοιχτές συσκευές.Και εγώ συσκευή καινούρια που ειναι ανοιγμένη δεν εμπιστευομαι να πάρω....

 

Για μένα το οτι έχει τόσες πολλές θετικές κριτικες και οτι προμηθευει την wind σε συσκευες μου φτάνει. Δεν εμπιστευομαι κανενα καταστημα με κλειστα μάτια απλα παω με τις πιθανοτητες.Καθενας εχει τα δικά του κριτήρια ,δε θελω να σε πείσω για κάτι αλλα ουτε να με πείσεις. Εξάλλου μια συσκευη εχω πάρει ολη κι ολη απο κει αλλα θα παρω συντομα και την 2η μου απ τους ιδιους. Απλά επειδη κατηγορουμε μονο τα ιντερνετομαγαζα, σου εξηγησα οτι απο καταστημα της κοσμοτε πηρα το S2 που ανοιχτηκε μιας κι ειχα διπλο αυτοκολλητο με το κατω σχισμενο..αν είχε καποιο προβλημα, θα φαινοταν στους 3-4-5 μηνες. Κι ομως τιποτα, το παραμικρο προβληματακι, αρα ακομα κι αν ανοιχτηκε για χ λογους εχω χαρει 1,5 χρονο μια αψογη συσκευη, οποτε δε με πολυαπασχολει.Για να επιμενεις θα χεις ασχημη εμπειρία απ το μαγαζι, στη θέση σου ισως να κανα το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω φίλε μου,απλά τα χρήματα ειναι πολλά ειδικά σήμερα,και προτιμώ να είμαι σίγουρος 100% για κάτι και όχι να με τρώει μετά...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το οτι έχει τόσες πολλές θετικές κριτικες και οτι προμηθευει την wind σε συσκευες μου φτάνει. Δεν εμπιστευομαι κανενα καταστημα με κλειστα μάτια απλα παω με τις πιθανοτητες.Καθενας εχει τα δικά του κριτήρια ,δε θελω να σε πείσω για κάτι αλλα ουτε να με πείσεις. Εξάλλου μια συσκευη εχω πάρει ολη κι ολη απο κει αλλα θα παρω συντομα και την 2η μου απ τους ιδιους. Απλά επειδη κατηγορουμε μονο τα ιντερνετομαγαζα, σου εξηγησα οτι απο καταστημα της κοσμοτε πηρα το S2 που ανοιχτηκε μιας κι ειχα διπλο αυτοκολλητο με το κατω σχισμενο..αν είχε καποιο προβλημα, θα φαινοταν στους 3-4-5 μηνες. Κι ομως τιποτα, το παραμικρο προβληματακι, αρα ακομα κι αν ανοιχτηκε για χ λογους εχω χαρει 1,5 χρονο μια αψογη συσκευη, οποτε δε με πολυαπασχολει.Για να επιμενεις θα χεις ασχημη εμπειρία απ το μαγαζι, στη θέση σου ισως να κανα το ιδιο

 

Τι εννοείς προμηθεύει την Wind.

Η Wind πουλάει γερμανικές, ρουμάνικες και βουλγάρικες συσκευές?:O

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς προμηθεύει την Wind.

Η Wind πουλάει γερμανικές, ρουμάνικες και βουλγάρικες συσκευές?:O

 

Δε ξέρω ακριβώς, λογικά τους δινουν μονο ελληνικες, μιας κι εχουν τη δυνατότητα να φέρουν οποιας χωρας θέλουν.Αυτό που ξέρω ειναι οτι η Wind αγοραζει απο birdphone. Εχω ακούσει και για vodafone αλλα δεν το εχω εβιβεβαιωσει.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω ακριβώς, λογικά τους δινουν μονο ελληνικες, μιας κι εχουν τη δυνατότητα να φέρουν οποιας χωρας θέλουν.Αυτό που ξέρω ειναι οτι η Wind αγοραζει απο birdphone. Εχω ακούσει και για vodafone αλλα δεν το εχω εβιβεβαιωσει.

 

Δηλαδή δεν παίρνουν απο Samsung Hellas αλλά από birdphone που αγοράζει τα ελληνικά από τη Samsung. :confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν παίρνουν απο Samsung Hellas αλλά από birdphone που αγοράζει τα ελληνικά από τη Samsung. :confused:

 

Να σου εξηγήσω : Συνάντησα μια γνωστη μου στο δρόμο πριν κανα μήνα η οποια δουλευει στη wind, μιλήσαμε λίγο, είδε που κρατουσα το S4 στο χέρι, με ρωτησε απο που το πήρα και της είπα απο ιντερνετ απο ενα καταστημα που λέγεται Birdphone. Μόλις ακουσε το ονομα του μαγαζιού, μου είπε οτι κι αυτοι απο κει παίρνουν τις συσκευες τους. Σε λεπτομεριες δεν μπήκαμε. Αν μπείς ομως και site του birdphone θα δεις οτι μπορείς να αγοράσεις οποιαδήποτε συσκευη ακομα φθηνοτερα με συνδεση στην wind, συνεργαζονται επισημα οπως φαινεται. Αυτα τα ολιγα ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Να σου εξηγήσω : Συνάντησα μια γνωστη μου στο δρόμο πριν κανα μήνα η οποια δουλευει στη wind, μιλήσαμε λίγο, είδε που κρατουσα το S4 στο χέρι, με ρωτησε απο που το πήρα και της είπα απο ιντερνετ απο ενα καταστημα που λέγεται Birdphone. Μόλις ακουσε το ονομα του μαγαζιού, μου είπε οτι κι αυτοι απο κει παίρνουν τις συσκευες τους. Σε λεπτομεριες δεν μπήκαμε. Αν μπείς ομως και site του birdphone θα δεις οτι μπορείς να αγοράσεις οποιαδήποτε συσκευη ακομα φθηνοτερα με συνδεση στην wind, συνεργαζονται επισημα οπως φαινεται. Αυτα τα ολιγα ξερω.

 

Μπερδεύτηκες!:lol::lol::lol:

Άλλο να αγοράζεις συσκευή και να σου κάνουν σύνδεση Wind και άλλο να αγοράζει η Wind από το Birdphone.:lol::lol::lol:

Καμμιά σχέση.

Να μη γράφουμε ότι να 'ναι.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

τελικα μου το αλαξανε.σε μαυρο χρωμα οσα ειχαν ηταν σαν αυτο που πηρα.και ζητησα μπλε και ηταν κομπλε.

 

Ίσως έχει να κάνει με την χώρα προέλευσης και όχι με το χρώμα κατά πασα πιθανότητα. Και εμένα πάντως που είναι μπλε από birdphone ήταν όπως πρέπει όταν το πήρα η συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκες!:lol::lol::lol:

Άλλο να αγοράζεις συσκευή και να σου κάνουν σύνδεση Wind και άλλο να αγοράζει η Wind από το Birdphone.:lol::lol::lol:

Καμμιά σχέση.

Να μη γράφουμε ότι να 'ναι.:confused:

 

Ελληνικα γράφω ρε φίλε μου. Η WIND αγοράζει συσκευες απο Birdphone. Πόσο πιο απλα να το γράψω???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...