Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσιολογικά πιστεύω ότι δεν πρέπει να βλέπεις πάνω από 42-45°C.. Δεν ξέρω βέβαια το όριο του κατασκευαστή σε αυτό το μοντέλο και εννοώ την θερμοκρασία που αν φτάσει θα κάνει ένα βίαιο restart ώστε να ρίξει θερμοκρασία και να προστατεύσει κυκλώματα κτλ.. Πάντως κάποιοι χρήστες αναφέρουν ότι η συσκευή έκαιγε και μάλιστα ένα παλικάρι την άλλαξε 3 φορές :eek:

ναι το διαβασα χθες!παντος μεχρι τωρα απο τοτε που κατεβασα το προγραμμα δεν εχω δει πανω απο 36 βαθμους,δεν το ειχα "λιωσει" πολυ ομως κατσε να παιξω κανενα Game κανενα 3ωρο και θα επανελθω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν λες φιλε μου πηρες την εξυπηρετηση πελατων και σου ειπαν ακριβως τα ιδια εννοεις αυτα που λεω εγω η αυτα που υποστηριζει ο nevermind?παντως το ξανατεσταρισα πριν λιγο μπηκα youtube ειδα ενα βιντεο και στα 30 δευτερολεπτα το εκοψα.Ανοιξα το whatup application και ειχε καταναλωσει με 4G περιπου 15mb εκανα ακριβος μετα την ιδια διαδικασια το ιδιο βιντεο στον ιδιο χρονο γυρνοντας το δικτυο σε 3G και ειδα μωλης 3mb να εχει καταναλωση!

 

Μου είπαν ότι καταναλώνει περισσότερα MBs σε 4G από ότι σε 3G.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μη το κανεις!Εγω το εκανα απο iphone σε S4 και ακομη δεν μπορω να συνελθω.Το μονο που αξιζει ειναι η μεγαλη οθονη.Πιστευω οτι με τη παροδο του χρονου θα το συνηθισω.Εχουμε περασει και απο δυσκολοτερες καταστασεις.

 

εχω παρει μια πρωτη γευση. πλεον δε με ξενιζει το android. ολα καλα. το μονο αρνητικο ειναι οι τοσες εφαρμογες που εχω αγορασμενες στο iphone. θα τις χαιρεται η γυναικα μου στο 4αρι της. λεω να την κανω την αλλαγη. το μονο μειον ειναι οτι ολες οι μη iphone συσκευες χανουν γρηγορα αξια συνεπως και μεταπωληση. το μεγαλο συν στο μηλοφωνο!! το εχω βαρεθει ομως!! ξερω γω???

Link to comment
Share on other sites

ναι το διαβασα χθες!παντος μεχρι τωρα απο τοτε που κατεβασα το προγραμμα δεν εχω δει πανω απο 36 βαθμους,δεν το ειχα "λιωσει" πολυ ομως κατσε να παιξω κανενα Game κανενα 3ωρο και θα επανελθω!

 

Μια ωρα επαιζα Modern Combat 4....και εφτασε μεχρι 37 βαθμους

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια ημερα με το s4 στα χερια μου εκανα ενα μικρο vs με το one.

1) κατασκευη s4 6/10 one 10/10

2) ui s4 9/10 one 9/10

3) ηχος s4 7/10 one 10/10 ( ηχος στα ακουστικα ειναι καλητερο το s4)

4) οθονη s4 10/10 one 10/10 ( στο ηλιο ειναι το ιδιο και τα δυο )

5) βαρος s4 10/10 one 6/10

6) ταχυτητα s4 10/10 one 9/10

7) καμερα s4 10/10 one 7/10

8) μπαταρια s4 10/10 one 8/10

9) θερμοκρασια s4 10/10 one 9/10 (το s4 οτι και να του εκανα δεν περασε τους 39 βαθμους. το one εφτασε και τους 43 καποια στιγμη )

στο s4 το ui ειναι πολυ οικειο στον μεσο χρηστη και μονο γι αυτο θα κερδισει πολλους αγοραστες. αλλα το one ειναι ενα βημα ποιο μπροστα....

Edited by gabroulis1970
Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν ότι καταναλώνει περισσότερα MBs σε 4G από ότι σε 3G.

 

οποτε φιλε μου δεν τα εβγαλα απο το μυαλο μου!φυσικα δεν αναφερομαι σε εσενα σε μερικους που ετρεξαν να με αμφισβητισουν..

Τελος παντων επαιξα κοντα 3 ωρες καποια βαρια παιχνιδια και παρακουληθησα την μπαταρια να μην ανεβαινει πανω απο 35.7 βαθμους οποτε ειμαι κομπλε πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια ημερα με το s4 στα χερια μου εκανα ενα μικρο vs με το one.

1) κατασκευη s4 6/10 one 10/10

2) ui s4 9/10 one 9/10

3) ηχος s4 7/10 one 10/10 ( ηχος στα ακουστικα ειναι καλητερο το s4)

4) οθονη s4 10/10 one 10/10 ( στο ηλιο ειναι το ιδιο και τα δυο )

5) βαρος s4 10/10 one 6/10

6) ταχυτητα s4 10/10 one 9/10

7) καμερα s4 10/10 one 7/10

8) μπαταρια s4 10/10 one 8/10

9) θερμοκρασια s4 10/10 one 9/10 (το s4 οτι και να του εκανα δεν περασε τους 39 βαθμους. το one εφτασε και τους 43 καποια στιγμη )

στο s4 το ui ειναι πολυ οικειο στον μεσο χρηστη και μονο γι αυτο θα κερδισει πολλους αγοραστες. αλλα το one ειναι ενα βημα ποιο μπροστα....

Πάντως από το συγκριτικό που έκανες δεν βλέπω σε ποιο σημείο είναι το one ποιο μπροστά.

Με το s4 να υπερτερεί σε ταχύτητα μπαταρία θερμοκρασια κάμερα και λιγότερο βάρος μάλλον αυτό είναι μερικά βήματα πιο μπροστά.

Εκτός και αν για σένα είναι πιο σημαντική η αλουμινένια κατασκευη.

Πάντως μου έκανε επίσης εντύπωση που σε εξωτερικές συνθήκες φωτισμού οι δύο οθόνες ( κατα τα,λεγόμενα σου πάντα ) απέδιδαν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από το συγκριτικό που έκανες δεν βλέπω σε ποιο σημείο είναι το one ποιο μπροστά.

Με το s4 να υπερτερεί σε ταχύτητα μπαταρία θερμοκρασια κάμερα και λιγότερο βάρος μάλλον αυτό είναι μερικά βήματα πιο μπροστά.

Εκτός και αν για σένα είναι πιο σημαντική η αλουμινένια κατασκευη.

Πάντως μου έκανε επίσης εντύπωση που σε εξωτερικές συνθήκες φωτισμού οι δύο οθόνες ( κατα τα,λεγόμενα σου πάντα ) απέδιδαν το ίδιο.

αυτα που ειδα με τα δικα μου τα ματια φιλε μου λεω τιποτα παραπανω .

εγω δεν παιρνω λεφτα απο κανενα τους.

και τα δυο κινητα ειναι καταπληκτικα αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχετε μια τάση να εκμηδενιζετε την απόδοση των AMOLED στον ήλιο,Δεν λέω,ειναι μέτρια σε εξωτερικούς χώρους με έντονο φωτισμό αλλα έχοντας κινητο με AMOLED και σε φουλ φωτεινότητα (Ν8) ,το Σ4 εχει αρκετα μεγαλύτερη φωτεινότητα στο φουλ,οπότε θα αποδίδει καλυτερα απο το Σ3 κλπ.

Αυτο διαπίστωσα με τα ματακια μου.Τιποτα περισσότερο τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi
4) οθονη s4 10/10 one 10/10 ( στο ηλιο ειναι το ιδιο και τα δυο )

 

Αυτό το στον ήλιο είναι ίδια και τα 2 καλά θα ταν να μας το αναλύσεις λίγο περισσότερο.

Και τι εννούσες και τα 2 το ίδιο άριστα, και τα 2 το ίδιο μέτρια ή και τα 2 το ίδιο χάλια!

 

ΕΔΙΤ: Σόρι τώρα είδα ότι απάντησες σχετικά!

ΕΔΙΤ2: Ξανά σόρι τώρα είδα ότι απάντησε άλλος! Οπότε χρήσιμη η γνώμη σου!

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Μετα πο μια εβδομαδα εξαντλητικης χρησης...να πω οτι η συσκευη ειναι απιστευτη.

Παρολα αυτα θα σταθω στα αρνητικα

 

1).Η οθονη κατω απο δυνατο ηλιο ειναι αισχος.

2).Τα 7gb ελευθερης μνημης απο τα 16 ειναι απαραδεκτο απο τη Samsung.

3).Τελικα υπαρχει lag στο τηλεφωνο και ειναι και καμποσο μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να δουλεψει flash περιεχομενο σε browser?

 

Κοιτα τον boat!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα τον boat!!!

 

Το ειδα...δεν δουλευει σωστα...αλλα ανοιγει αλλα δεν ανοιγει...στ dailymotion τα παιζει κανονικα...στο youtube εχει μονο ηχο χωρις εικονα...τελικα Firefox ολα τα flash sites ανοιγουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Με τα b3nchs του γαλαξία 4 και του αλλου... πως το λεμε μωρε πως το λεμε τι έγινε τελικά. Ο φιλος δεν είπε τίποτα. ...
Link to comment
Share on other sites

Με τα b3nchs του γαλαξία 4 και του αλλου... πως το λεμε μωρε πως το λεμε τι έγινε τελικά. Ο φιλος δεν είπε τίποτα. ...

τα benchmark φιλε μου καλε δεν λενε τιποτα στα δικα μας τα ματια.

της διαφορες θα της δεις μονο σε κανενα εργαστιριο , και μην ξεχνας οτι τα δυο κινητα εχουν τον ιδιο επεξεργαστη απλα η sammy τον υπερχρονησε στα 1,9 γι αυτο και εχουν αυτη την μικρη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το στον ήλιο είναι ίδια και τα 2 καλά θα ταν να μας το αναλύσεις λίγο περισσότερο.

Και τι εννούσες και τα 2 το ίδιο άριστα, και τα 2 το ίδιο μέτρια ή και τα 2 το ίδιο χάλια!

 

Δεν εχω δει το One για να κανω απευθειας συγκριση, αλλα προχθες ειχα την δυνατοτητα να δω για λιγο το S4 διπλα σε Lumia 900 και η αποδοση ηταν σχεδον η ιδια (το Lumia 900 ανηκει στις συσκευες με πολυ καλη αναγνωσιμοτητα κατω απο τον ηλιο).

 

Αυτο που θα ηθελα να επιβεβαιωσει καποιος που εχει την συσκευη στα χερια του ειναι αν σε εξωτερικο χωρο με ηλιοφανεια και με την ρυθμιση στο αυτοματο η οθονη ανεβαζει περισσοτερη φωτεινοτητα απο οτι στο 100% με χειροκινητες ρυθμισεις.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια ημερα με το s4 στα χερια μου εκανα ενα μικρο vs με το one.

1) κατασκευη s4 6/10 one 10/10

2) ui s4 9/10 one 9/10

3) ηχος s4 7/10 one 10/10 ( ηχος στα ακουστικα ειναι καλητερο το s4)

4) οθονη s4 10/10 one 10/10 ( στο ηλιο ειναι το ιδιο και τα δυο )

5) βαρος s4 10/10 one 6/10

6) ταχυτητα s4 10/10 one 9/10

7) καμερα s4 10/10 one 7/10

8) μπαταρια s4 10/10 one 8/10

9) θερμοκρασια s4 10/10 one 9/10 (το s4 οτι και να του εκανα δεν περασε τους 39 βαθμους. το one εφτασε και τους 43 καποια στιγμη )

στο s4 το ui ειναι πολυ οικειο στον μεσο χρηστη και μονο γι αυτο θα κερδισει πολλους αγοραστες. αλλα το one ειναι ενα βημα ποιο μπροστα....

 

Με κάλυψε ο συνφορουμίτης , για αυτά που ζητάω έφυγα τρέχοντας για S4

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει το One για να κανω απευθειας συγκριση, αλλα προχθες ειχα την δυνατοτητα να δω για λιγο το S4 διπλα σε Lumia 900 και η αποδοση ηταν σχεδον η ιδια (το Lumia 900 ανηκει στις συσκευες με πολυ καλη αναγνωσιμοτητα κατω απο τον ηλιο).

 

Αυτο που θα ηθελα να επιβεβαιωσει καποιος που εχει την συσκευη στα χερια του ειναι αν σε εξωτερικο χωρο με ηλιοφανεια και με την ρυθμιση στο αυτοματο η οθονη ανεβαζει περισσοτερη φωτεινοτητα απο οτι στο 100% με χειροκινητες ρυθμισεις.

True.Το είχα διαβάσει και σε μερικα reviews οτι με αυτόματο και τέρμα φωτεινότητα σε εξωτερικό χώρο με ήλιο,έχουμε περισσότερη φωτεινότητα απο οτι στο μη αυτόματο και γινεται για εξοικονόμηση ενέργειας.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε ο συνφορουμίτης , για αυτά που ζητάω έφυγα τρέχοντας για S4

 

Οθόνη στον ηλιο αλλα και μπαταρία ξεναδιαβασε και αλλα ποστ!!!

Η δική μου γνωμη που την εχω πει αρκετές φορες οσον αφορα την οθονη κατω απο τον ηλιο ειναι η μερα με την νυχτα υπερ του one!!!

Στοίχημα ενα τηλεφωνο...

Και η μπαταρία σε 3g καλύτερο το one αλλά και σε stand bay...

Σε wifi περίπου τα ιδια...

Επίσης στοίχημα ενα τηλέφωνο!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

Εν τω μεταξύ σκάει δειλά-δειλά μύτη και των 32GB.

 

http://www.gsmarena.com/at_t_will_begin_selling_32gb_samsung_galaxy_s4_on_may_10-news-5980.php

 

με μάλλον μικρή διαφορά τιμής από των 16GB.

Άρα αυτό είναι των ...9+16=...25GB!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven
Τελικά τι γίνεται με το πρόβλημα της υπερθερμανσης; Είναι μεμονωμένα περιστατικά; Είναι πρόβλημα στο hardware ή software? ο φίλος που το άλλαξε 3 φορές και συνεχίζει και έχει πρόβλημα με υπερθέρμανση. Το άλλο που κάνει συνέχεια connect/disconnect στο wifi? Όλα αυτά με κάνουν να μην έχω πάρει ακόμα το κινητό και ίσως να περιμένω λίγο καιρό να ομαλοποιηθεί το σκηνικό να φύγουν οι "παιδικές ασθένειες".
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με το πρόβλημα της υπερθερμανσης; Είναι μεμονωμένα περιστατικά; Είναι πρόβλημα στο hardware ή software? ο φίλος που το άλλαξε 3 φορές και συνεχίζει και έχει πρόβλημα με υπερθέρμανση. Το άλλο που κάνει συνέχεια connect/disconnect στο wifi? Όλα αυτά με κάνουν να μην έχω πάρει ακόμα το κινητό και ίσως να περιμένω λίγο καιρό να ομαλοποιηθεί το σκηνικό να φύγουν οι "παιδικές ασθένειες".

 

Πιστεύω ότι θα κάνεις το καλύτερο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...