Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας μου δωσανε ενα samsung gt-i9500 me serial RF1CA6290VP και το μονο που κανει ειναι να βγαζει μια μπαταρια στην οθονη και να δειχνει οτι φορτιζει..... επισης αναβει και το led επανω αριστερα... τι κανω? ειναι μουφα η πρεπει να κανω κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατεβασε απο το playstore το cpu z να δουμε να δουμε αν ειναι γνησια συσκευη σου
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μου δωσανε ενα samsung gt-i9500 me serial RF1CA6290VP και το μονο που κανει ειναι να βγαζει μια μπαταρια στην οθονη και να δειχνει οτι φορτιζει..... επισης αναβει και το led επανω αριστερα... τι κανω? ειναι μουφα η πρεπει να κανω κατι?

 

 

Επειδή δεν μπορείς να το ανοίξεις όπως λες, κάτω από την μπαταρία γράφει το imei.Πάρε ένα τηλέφωνο στη Samsung ,δωσε τους το imei και θα σου πουν αν είναι γνήσιο ή όχι, μετά και εφόσον είναι γνήσιο το κοιτάμε για το αν μπορούμε να κάνουμε κάτι να το ξυπνήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η lolilop η καινουρια..russia ,india παιρνουν πρωτα τα updates...βαλε την russia ειναι η καλυτερη απο ολες

 

Θα βγεί και ελληνική επίσημη να περιμένω ή δεν λέει τίποτα???thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ελληνικη rom για το i9500,,ημουν κατοχος..εχει κυκλοφορησει σε ασιατικες χωρες..russia,india,united aravic emirates,saudi aravi banglandes ειναι η καλυτερες..περασε την ρωσσικη me hard reset πριν και μετα την rom
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ελληνικη rom για το i9500,,ημουν κατοχος..εχει κυκλοφορησει σε ασιατικες χωρες..russia,india,united aravic emirates,saudi aravi banglandes ειναι η καλυτερες..περασε την ρωσσικη me hard reset πριν και μετα την rom

 

χρειάζεται hard reset? χάνονται δεδομένα, όπως φωτό,μουσική κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Για να καθίσει καλά η rom πρέπει να κάνεις full wipe , και θα χάσεις οτιδήποτε έχεις στην εσωτερική sd.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση ρε παιδιά έχω το galaxy 9500 προσπαθώ.

να περάσω το γλιφιτζουρι κάνω όλα τα παραπανω loader κλπ και μόλις πάω να το φορτωσω ενώ το κινητό είναι έτοιμο δεν την πέρνει, τι μπορεί να φταίει? Η έκδοση android που έχει τώρα το τηλέφωνο είναι η 4.30

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά έχω το galaxy 9500 προσπαθώ.

να περάσω το γλιφιτζουρι κάνω όλα τα παραπανω loader κλπ και μόλις πάω να το φορτωσω ενώ το κινητό είναι έτοιμο δεν την πέρνει, τι μπορεί να φταίει? Η έκδοση android που έχει τώρα το τηλέφωνο είναι η 3.30

 

3.30;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλυπτει η αντιπροσωπεια το συγκεκριμενο μοντελο?

τι υπερ και τι κατα σε σχεση με το απλο s4?και ειδικα στην μπαταρια.

επισης ελλαδα το βρισκουμε καπου?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

3.30;;;;;;;;;;;;

συγνωμη φιλε 4.3 με εκδοση kernel 3.4 0-1921628

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι λαθος κανεις...δες ενα video πως γινεται flashing με odin

οταν ανοιγω το odin εχω μονο ενα αρχειο 2,5 gb+ τα αλλα τα αρχεια δεν βλεπω απο που τα κατεβαζουμε? βαζω ολο το αρχειο και μου βγαζει FAIL

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν καλυπτεται απο εγγυηση το s4 i9500 (octacore)οπως και το s5 g900h (octacore) σε σχεση με το s4 i9505 το s4 i9500 ειναι ενα ψευδοοκταπηρινο 4*4 big & little 1600 big 1200 little..σε σχεση με το s4 i9505 1900 mhz quad core..εχει καλυτερες επιδοσεις το s4 i9500 με exynos χωρις 4G ομως!!!αλλα δεν ειναι ποιο γρηγορο απο το s4 i9506(snapdragon 800)
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εχω ενα s4 με οθονη που δε δειχνει τιποτα και πιθανον δε δουλευει το ( μου επεσε). Θελω να κανω back up για να περασω ολα τα αρχεια στο καινουριο μου s4. Το συνδεω στον υπολογιστη αλλα λεει οτι ειναι κλειδωμενο... το προβλημα ειναι οτι δε βλεπω και μαλλον ουτε μπορω να το ξεκλειδωσω... το συνδεω χωρος καρτα sim. Μπορει καποιος να με βοηθησει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Εχω ενα s4 με οθονη που δε δειχνει τιποτα και πιθανον δε δουλευει το ( μου επεσε). Θελω να κανω back up για να περασω ολα τα αρχεια στο καινουριο μου s4. Το συνδεω στον υπολογιστη αλλα λεει οτι ειναι κλειδωμενο... το προβλημα ειναι οτι δε βλεπω και μαλλον ουτε μπορω να το ξεκλειδωσω... το συνδεω χωρος καρτα sim. Μπορει καποιος να με βοηθησει;

 

Αν βάλεις κάρτα σιμ μήπως προχωρήσει;Το έχεις σε λειτουργια;Του είχες πιν κλπ;Αν εχεις πιν στην καρτα βγάλε το.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μου φέρανε απο τουρκία ένα 9500 το οποιο ομως δεν εχει ελληνικά . το σύνδεσα στο kies και μου γράφει CSC:NH4 (CHN). υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός για να του περάσω ελληνική γλώσσα ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

θα πας εδω

http://www.sammobile.com/firmwares/download/46518/I9500XXUHOD4_I9500SERHOD4_SER/

 

θα την κατεβασεις και θα την περασεις με odin..αμα δυσκολευτεις ελα prive να σε βοηθησω

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα,

στο κινητό μου, ξαφνικά -στο άκυρο- παγώνει η οθόνη, δεν δουλεύει η αφή.

επανέρχεται μετά από μερικά λεπτά η ώρες ολόκληρες. τι να φταίει ?

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

έκανα επαναφορά εργ. ρυθμίσεων , όλα τα clear cache κ.λ.π., όλα οκ για 2 βδομάδες, μετά ξανάρχισε.

δεν ζορίζω τη συσκευή με παιχνίδια / βίντεο...

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9500/SER/για δοκιμασε να βαλεις αλλο filmware τις russias που ειναι καλυτερο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

επανέρχομαι στο θέμα του touch. δεν πατιέται πλέον τίποτε.

έβαλα την τελευταία ρομ, αλλά δεν πατιέται ούτε το πιν, για να ξεκλειδώσει η αρχική οθόνη.

χρειάζομαι αυτό ? http://e-mobile.gr/touch-screen-samsung-i9505-galaxy-s4----el-2-3.html ?

επίσης διάβασα , ότι καλύτερα να μην ξεκολάμε την αφή απτην οθόνη, οπότε πάμε πολύ ακριβά.....

τι με συμβουλέυετε ?

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

front glass +digitizer πανε μαζι..γυρω στα 120..front glass εχω ενα ολοκαινουριο αν μενεις αθηνα να κανονισουμε να βρεθουμε να στο δωσω..τζαπα φυσικα...υπαρχει καποιο παιδι που το βαζει..ελα p.m να τα πουμε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9500)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...