Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι να πλήρωναν κιόλας όλοι όσοι διαμαρτύρονται για μια δωρεάν υπηρεσία!

Θα είχαν ήδη μαζευτεί με τσουγκράνες και δαδιά έξω από το κτίριο της κοσμοτέ !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι να πλήρωναν κιόλας όλοι όσοι διαμαρτύρονται για μια δωρεάν υπηρεσία!

Θα είχαν ήδη μαζευτεί με τσουγκράνες και δαδιά έξω από το κτίριο της κοσμοτέ !

 

Αυτή τη νοοτροπία του να μπλέκοντε όλοι στα χωράφια του άλλου μόνο εμείς οι Έλληνες το έχουμε ....

Το τι θα ΚΑΝΑΜΕ (ολοι εμείς που ΔΟΥΛΕΥΑΜΕ την υπηρεσία - εκτός και αν την δούλευες και εσύ και δεν το λες για να κριτικάρεις απ'εξω... γιατι όλο και κανένα μηνυματάκι θα έχεις στήλει απο κει ... ) είναι δικός μας λογαριασμός ..

και το ΠΟΣΟ σημαντική ή όχι ήταν ή είναι η υπηρεσία είναι ΠΑΛΙ λογιαριασμός του καθενός που την δούλευε και όχι κάποιου που απλά γράφει ******** για να μην το πω χειρότερα και κριτικάρει το πως και γιατί γινόταν χρήση της ....

ελεος δηλαδή ... ένας κάνει παράπονο ... 10 θα βγούνε να τον κατακρίνουν ΓΙΑΤΙ χρησημοποιούσε την υπηρεσία .....

Άν εχει κάποιος κάτι νέο να πει ας το πέι .... τις παπαρολογίες και τις κριτικές ας τις κρατήσει για πάρτη του .... δεν μας νιάζει στο φινάλε ...

Δουλειά δεν είχε ο διάολος γ@μούσε τα παιδία του .....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Και για να ξαναπω και του στραβού το δίκιο, και τόση.. υπηρεσία τζάμπα, καλή είναι :p

 

Έχεις δέι πολλά πράγματα φίλε μου τζάμπα εσύ ?

Μηπως το τζάμπα που λές είναι καθαρά εικονικό ενώ τα σκάς κανονικότατα για όλα τα φύκια που σου πουλάνε για μεταξωτές κορδέλες? γιατί ΚΑΙ πάγια πληρώνεις ... ΚΑΙ τέλη κινητής τηλεφωνίας πληρώνεις ... ΚΑΙ ελλάχιστο χρόνο κλήσεις Χ δευτερόλεπτα πληρώνεις ... ΚΑΙ ό,τι άλλο σου φουσκώσουν πληρώνεις ..... άρα μην μένουμε σε ότι θέλουμε να δικαιολογήσουμε .... γιατί με την ίδια λογική και χώρο κάτω απο το σπίτι σου για πάρκιγκ δεν πληρώνεις κάτι .... ΤΖΑΜΠΑ είναι ... αλλά αναλογίσου πόσα σκάς για Δημοτικά τέλη ....

Έλα μωρέ... τζάμπα είναι όλα ..... εμείς είμαστε παράλογοι ....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε crazyio αφού πλέον δεν σε καλύπτει/ικανοποιεί η υπηρεσία μπορείς κάλλιστα να αποχωρήσεις και να βρεις μια άλλη καλύτερη.

Εγώ χρησιμοποιώ το mycosmos αποκλειστικά για τα sms,είναι σαν να λες ότι έτσι και τα κόψει η cosmote θα πρέπει εγώ να βγω να φωνάζω που μου έκοψε αυτή την παροχή..

Link to comment
Share on other sites

Με το να κανεις forward σε καπoιο αλλο email που εχει pop3 και να κρατας ενα αντιγραφο στο inbox του mycosmos εχεις και ειδοποιησεις δωρεαν στο κινητο και pop3 access

Οποτε λυνετε το προβλημα.

Ειναι σχεδον το ιδιο με παλια.

Και μην πω καλυτερα, γιατι μπορεις να κανεις και forward σε 2 email addresses οποτε να εχεις και ενα αντιγραφο καπου safe

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε crazyio αφού πλέον δεν σε καλύπτει/ικανοποιεί η υπηρεσία μπορείς κάλλιστα να αποχωρήσεις και να βρεις μια άλλη καλύτερη.

Εγώ χρησιμοποιώ το mycosmos αποκλειστικά για τα sms,είναι σαν να λες ότι έτσι και τα κόψει η cosmote θα πρέπει εγώ να βγω να φωνάζω που μου έκοψε αυτή την παροχή..

 

 

Πιστεύεις πως οι δύο αυτές υπηρεσίες έχουν την ίδια βαρύτητα και την ίδια χρησημότητα ? ή να τα χρησημοποιήσεις σαν εργαλείο ? δεν νομίζω....

Όπως και να έχει .... ίσως κάποια στιγμή επαναφέρουν το POP3 και να δείτε πως θα είναι με μηνιαίο αντίτιμο .....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις πως οι δύο αυτές υπηρεσίες έχουν την ίδια βαρύτητα και την ίδια χρησημότητα ? ή να τα χρησημοποιήσεις σαν εργαλείο ? δεν νομίζω....

Όπως και να έχει .... ίσως κάποια στιγμή επαναφέρουν το POP3 και να δείτε πως θα είναι με μηνιαίο αντίτιμο .....

Ασφαλώς και δεν έχουν την ίδια βαρύτητα!Προέρχονται όμως και παρέχονται απο την ίδια εταιρεία και μας προσφέρονται με τους όρους που ξέρουμε και έχουμε αποδεχτεί.Όπως επίσης έχουμε αποδεχτεί ότι αυτοί οι όροι μπορούν ανά πάσα στιγμή να αλλάξουν χωρίς να μας ρωτήσει εμάς κανείς.Απο κει και πέρα είναι δικό μας θέμα αν θα συνεχίσουμε να χρησιμοποιούμε την εν λόγω υπηρεσία ή θα ψάξουμε για ενναλακτική..

Link to comment
Share on other sites

egw kane to eksis: ekana logariasmo sto http://www.bluebottle.com,kai ebala sta email settings na ginete proothisi olwn to email mou se ayto toy mycosmos,kai na krataei kai antigrafa sto bluebottle.etsi kai exw pop3 acess apo to kinito(msw igprs tim) kai ta email ta pernw ola kai me eidopoiiseis sms.akoma kai an xasw merika sto mycosmos,pou to kanei sixna,den ta xanw sto bluebottle pou einai poli pio aksiopisto! me liga logia to mono pou me krataei sto mycosmos einai oi sms eidopoiiseis.alla ksekolaw siga siga giati exw kai tim! :blink:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απο ό,τι βλέπω υπάρχουν διάφορες αντιλήψεις για το όλο θέμα, να κάνω λίγο τα πράγματα πιο σαφή ....

ΔΕΝ κατηγορούμε την εταιρία επειδή έκοψε το POP3 ... απλά κριτικάρουμε το όλο θέμα σαν μια λανθασμένη κίνηση, απο μεριά της, η οποία δυσαρέστησε πολύ κόσμο ....

Κάτι το οποίο δουλεύει μια χαρά ΔΕΝ το πειράζεις ...

και έτσι όπως δούλευε ήταν απόλυτα καλά ....

Το κάθε τι στην ζωή έχει και το τίμημά του .... ας δούμε πιο μπορεί να είναι το τίμημα της κίνησης αυτής .....

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια helppppppp

δεν μπορω να μπω στο http://www.mycosmos.gr :(

ενω εμπαινα κανονικα απο explorer, τωρα μου βγαζει μυνημα οτι προσπαθει να συνδεθει αλλα κολλαει και δεν με βαζει, τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

παιδια helppppppp

δεν μπορω να μπω στο http://www.mycosmos.gr :(

ενω εμπαινα κανονικα απο explorer, τωρα μου βγαζει μυνημα οτι προσπαθει να συνδεθει αλλα κολλαει και δεν με βαζει, τι να κανω;

Τώρα μπαίνει κανονικά πάντως. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να βάλω το λογαριασμό μου Gmai να παίρνω τα μυνήματα και φυσικά τις ειδοποιήσεις μέσω του Mycosmos??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται να βάλω το λογαριασμό μου Gmai να παίρνω τα μυνήματα και φυσικά τις ειδοποιήσεις μέσω του Mycosmos??

 

Αν εννοείς την δυνατότητα να έχεις gmail account, να λαμβάνεις σ'αυτή τη διεύθυνση την αλληλογραφία σου αλλά να παίρνεις ειδοποίηση από το mycosmos, γίνεται και είναι πανεύκολο.

Στο gmail σου ---> settings ---> Forwarding and POP --->Forward a copy of incoming mail to blablabla@mycosmos.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν χρεώνονται τα εισερχόμενα sms που λαμβάνουμε όταν έχουμε νέο email όταν βρισκόμαστε στο εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι γιατί μου "χτυπάει" το firewall όταν προσπαθώ να ανοίξω τη σελίδα?? (τελικά δεν ανοίγει...)
http://photos1.blogger.com/hello/116/7828/320/ipod_htf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την δυνατότητα να έχεις gmail account, να λαμβάνεις σ'αυτή τη διεύθυνση την αλληλογραφία σου αλλά να παίρνεις ειδοποίηση από το mycosmos, γίνεται και είναι πανεύκολο.

Στο gmail σου ---> settings ---> Forwarding and POP --->Forward a copy of incoming mail to blablabla@mycosmos.gr

 

Ευχαριστώ πολύ καταρχάς!!

Με λίγα λόγια τώρα όποτε λαμβάνω mail στο gmail θα μου έρχεται ειδοποίηση με μύνημα στο κινητό!!

Τα λέω καλά??

Και πάλι ευχαριστώ πάρα πολύ!!

 

Τελικά δουλεύει μιά χαρά!! Να είσαι καλά φίλε hrdoukas!!

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη καθυστέρηση διάβασα το μήνυμα του crazyio το οποίο φαίνεται να απαντά σε προηγούμενο post μου. Θα σε συμβούλευα να προσέχεις τις εκφράσεις σου, ο όρος "π@π@ρολογίες" και όσα άλλα κοσμητικά αναφέρεις, δεν ταιριάζει σε ένα σοβαρό φόρουμ !

Ναι, και εγώ είχα στο παρελθόν χρησιμοποιήσει την υπηρεσία για το mail και όχι για μηνύματα, δεν μου άρεσε που κόπηκε το pop3 αλλά έτσι θέλει η κοσμοτέ οπότε, διατυπώνουμε δημόσια τα παράπονά μας, και αν θεωρούμε ότι έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι, αλλάζουμε δίκτυο... Προσωπικά ήρθα στην κοσμοτέ για το δίκτυο και, όσο και αν δεν μου αρέσει που δεν έχει πια pop3 access, δεν το θεωρώ σοβαρό λόγο για να φύγω... Αν θέλει κάποιος να φύγει, δεκτό, ας φύγει και ας χρησιμοποιούν το mycosmos όσοι θα μείνουν.

Απ'την άλλη μεριά δεν είναι καλό να βασίζεσαι σε δωρεάν υπηρεσίες για επαγγελματική χρήση όπως είπαμε παραπάνω... Ειδικά το pop3, ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ δεν είπε η κοσμοτέ ότι το δίνει, και το server το μάθαμε από εσωτερική "διαρροή"...

Κλείνω το θέμα εδώ, επισημαίνοντας και πάλι ότι καλό θα ήταν μερικοί να προσέχουν τις εκφράσεις τους. Αν δεν τους αρέσει ο διάλογος, βρίσκονται σε λάθος μέρος !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη καθυστέρηση διάβασα το μήνυμα του crazyio το οποίο φαίνεται να απαντά σε προηγούμενο post μου. Θα σε συμβούλευα να προσέχεις τις εκφράσεις σου, ο όρος "π@π@ρολογίες" και όσα άλλα κοσμητικά αναφέρεις, δεν ταιριάζει σε ένα σοβαρό φόρουμ !

Ναι, και εγώ είχα στο παρελθόν χρησιμοποιήσει την υπηρεσία για το mail και όχι για μηνύματα, δεν μου άρεσε που κόπηκε το pop3 αλλά έτσι θέλει η κοσμοτέ οπότε, διατυπώνουμε δημόσια τα παράπονά μας, και αν θεωρούμε ότι έχει φτάσει ο κόμπος στο χτένι, αλλάζουμε δίκτυο... Προσωπικά ήρθα στην κοσμοτέ για το δίκτυο και, όσο και αν δεν μου αρέσει που δεν έχει πια pop3 access, δεν το θεωρώ σοβαρό λόγο για να φύγω... Αν θέλει κάποιος να φύγει, δεκτό, ας φύγει και ας χρησιμοποιούν το mycosmos όσοι θα μείνουν.

Απ'την άλλη μεριά δεν είναι καλό να βασίζεσαι σε δωρεάν υπηρεσίες για επαγγελματική χρήση όπως είπαμε παραπάνω... Ειδικά το pop3, ΠΟΤΕ και ΠΟΥΘΕΝΑ δεν είπε η κοσμοτέ ότι το δίνει, και το server το μάθαμε από εσωτερική "διαρροή"...

Κλείνω το θέμα εδώ, επισημαίνοντας και πάλι ότι καλό θα ήταν μερικοί να προσέχουν τις εκφράσεις τους. Αν δεν τους αρέσει ο διάλογος, βρίσκονται σε λάθος μέρος !!!

 

Πολύ σωστά μιλάς!! Σε όλους άρεσε το ΡΟΡ3 αλλά όποιος το χρησιμοποιούσε για επαγγελματική χρήση όντως ήταν λάθος!!

Νοσφεράτου τα λές πάρα πολύ καλά!!

Και να σταματήσει επιτέλους η γκρίνια απο μερικούς!!

Που ξέρετε μπορεί να υπάρξει στο μέλλον κιμιά διαρροή πάλι!! :O

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

Αν διαβάσεις προηγούμενα ποστς του φίλου θα καταλάβαινες. :O Δεν μπορούσε να μπει για ένα περίεργο και ανεξήγητο λόγο στο συγκεκριμένο σάιτ γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν χρεώνονται τα εισερχόμενα sms που λαμβάνουμε όταν έχουμε νέο email όταν βρισκόμαστε στο εξωτερικό;

 

Tα sms στο εξωτερικο χρεωνονται ή οχι αναλογα με το δυκτιο.

Αλλα χρεωνουν, αλλα οχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...