Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έτσι και αλλιώς για να έχεις τα sms πρέπει να μπαίνεις με internet explorer, ο οποίος υπάρχει σε κάθε pc, μπορείς να μπαίνεις παντού με opera/netscape/firefox/mozilla ΕΚΤΟΣ από το mycosmos και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι στελνω καινονικα με opera 8.51.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει επεισόδια.. Παλιότερα μόνο με τον IE δούλευαν τα sms...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

10 sms/ip?

 

Τελικά δεν είναι 10 sms/αριθμό Cosmote τη μέρα; Όταν συμπληρωθούν τα 10 sms, ακόμα και όταν μπαίνω από άλλο αριθμό cosmote για να στείλω μου λέει:

We remind you that through email Service you may send to 10 SMS per day. Unfortunately, you have exceeded that limit and you can not send more SMS.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια ρε παιδιά!Το έχουμε πει πάμπολλες φορές......10μηνύματα την ημέρα για κάθε αριθμό cosmote που έχετε!

 

Απλούστατα ξεπέρασες αυτό το νούμερο μηνυμάτων με αυτον τον αριθμό τηλεφώνου και δεν μπορείς να στείλεις άλλα σήμερα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

1. Ανοίγουμε το http://www.mycosmos.gr με Internet Explorer.

 

2. Κάνουμε login.

 

3. Μόλις είναι να πατήσουμε την επιλογή για τα SMS, κάνουμε το εξής:

SHIFT+δεξί κλικ Άνοιγμα σε νέο παράθυρο.

 

4. Έτσι ανοίγει νέο παράθυρο ΙΕ με το ακριβές URL της συμπλήρωσης SMS.

 

5. To κάνουμε copy-paste αυτό και το προσθέτουμε στα Αγαπημένα του firefox.

 

 

Έληξε τώρα με ένα μόνο κλικ στέλνουμε τα sms μας δίχως login. :D

Prepei na mai grammenos sto mycosmos?Prospathoume na kanoume oti mas lete 2 atoma kai den bgazoume akrh.....:wacko:

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Prepei na mai grammenos sto mycosmos?Prospathoume na kanoume oti mas lete 2 atoma kai den bgazoume akrh.....:wacko:

E ναι ντε! :D Πρώτα στέλνεις ένα SMS από το Cosmote κινητό σου γράφοντας OPEN και το αποστέλεις στο 5000. Μετά σου έρχεται ένας κωδικός και με αυτά τα δυο (αριθμός κινητού+κωδικός) κάνεις το λογκιν που λέω. ;)

Link to comment
Share on other sites

E ναι ντε! :D Πρώτα στέλνεις ένα SMS από το Cosmote κινητό σου γράφοντας OPEN και το αποστέλεις στο 5000. Μετά σου έρχεται ένας κωδικός και με αυτά τα δυο (αριθμός κινητού+κωδικός) κάνεις το λογκιν που λέω. ;)

Twra katalaba!Mallon sigoureutika auto pou pisteua!

To olo thema ginetai dhladh mono kai mono gia na mh plhrwneis,giati kai kala plhrwneis otan kaneis apla login giati sou ta xrewnoun apo to kinhto sou!

 

ARE TI ATSIDES EIMASTE KAI OI 2:lol: :lol: :p

 

 

Arage an steilw sms apo to Cosmote thn wra pou eimai ekswteriko tha doulepsei?DE NOMIZW......

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Twra katalaba!Mallon sigoureutika auto pou pisteua!

To olo thema ginetai dhladh mono kai mono gia na mh plhrwneis,giati kai kala plhrwneis otan kaneis apla login giati sou ta xrewnoun apo to kinhto sou!

 

ARE TI ATSIDES EIMASTE KAI OI 2:lol: :lol: :p

 

 

Arage an steilw sms apo to Cosmote thn wra pou eimai ekswteriko tha doulepsei?DE NOMIZW......

Όχι ρε συ, δε χρεώνονται τα μηνύματα. Είναι δωρεάν. 10 ΣΜΣ/τη μέρα. ;)

 

Φυσικά και θα δουλέψει. Εγώ στέλνω ακόμα από καρτοκινητό Cosmote που έχει λήξει εδώ και κανά χρόνο... Οι περισσότεροι αριθμοί που έχω βάλει είναι ανενεργοί... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Enow an stelnontas th stigmh pou eimai sto ekswteriko tha mou erthei kodikos h oxi,mias kai den eimai Ellada(tha mou to steilei se Italiko 5000 mallon):)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Enow an stelnontas th stigmh pou eimai sto ekswteriko tha mou erthei kodikos h oxi,mias kai den eimai Ellada(tha mou to steilei se Italiko 5000 mallon):)

Όχι. Αφού έχει το ελληνικό κέντρο μηνυμάτων μέσα, θα στείλει κανονικά στο 5000 το ελληνικό. Αυτό είναι σίγουρο. Απλά θα χρεωθείς εσύ το sms σαν roaming. Κανά 50αράκι. Αλλά χαλάλι νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια ρε παιδιά!Το έχουμε πει πάμπολλες φορές......10μηνύματα την ημέρα για κάθε αριθμό cosmote που έχετε!

 

Απλούστατα ξεπέρασες αυτό το νούμερο μηνυμάτων με αυτον τον αριθμό τηλεφώνου και δεν μπορείς να στείλεις άλλα σήμερα!

 

Με αυτόν τον αριθμό τηλεφώνου δεν έστειλα ούτε ένα μήνυμα! Έστειλα από έναν αριθμό και τα δέκα που δικαιούμαι και δοκίμασα να στείλω στο καπάκι από ένα άλλο αριθμό (έχω 2) και με το που στέλνω το πρώτο μήνυμα από τον αριθμό που δεν είχα στείλει κανένα όλη τη μέρα μου βγάζει το μήνυμα ότι έχω στείλει και τα δέκα.

 

Αυτό δε μου το έκανε παλιά, μου το κάνει τον τελευταίο μήνα γι' αυτό ρωτάω. Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος που έχει δύο νούμερα ΚΟΣΜΟΤΕ γιατί νομίζω πως το γυρίσανε σε 10 μηνύματα τη μέρα per ip.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον αριθμό τηλεφώνου δεν έστειλα ούτε ένα μήνυμα! Έστειλα από έναν αριθμό και τα δέκα που δικαιούμαι και δοκίμασα να στείλω στο καπάκι από ένα άλλο αριθμό (έχω 2) και με το που στέλνω το πρώτο μήνυμα από τον αριθμό που δεν είχα στείλει κανένα όλη τη μέρα μου βγάζει το μήνυμα ότι έχω στείλει και τα δέκα.

 

Αυτό δε μου το έκανε παλιά, μου το κάνει τον τελευταίο μήνα γι' αυτό ρωτάω. Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος που έχει δύο νούμερα ΚΟΣΜΟΤΕ γιατί νομίζω πως το γυρίσανε σε 10 μηνύματα τη μέρα per ip.

Σήμερα (χθες καλύτερα γιατί πέρασε η 12) έστειλα περί τα 15sms. Από δύο διαφορετικά νούμερα και με τον τρόπο που έχω πει πάμπολλες φορές και έκανε quote και ο cicilianos. Δεν ισχύει με τίποτα το 10sms/ΙP.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον αριθμό τηλεφώνου δεν έστειλα ούτε ένα μήνυμα! Έστειλα από έναν αριθμό και τα δέκα που δικαιούμαι και δοκίμασα να στείλω στο καπάκι από ένα άλλο αριθμό (έχω 2) και με το που στέλνω το πρώτο μήνυμα από τον αριθμό που δεν είχα στείλει κανένα όλη τη μέρα μου βγάζει το μήνυμα ότι έχω στείλει και τα δέκα.

 

Αυτό δε μου το έκανε παλιά, μου το κάνει τον τελευταίο μήνα γι' αυτό ρωτάω. Ας το δοκιμάσει και κάποιος άλλος που έχει δύο νούμερα ΚΟΣΜΟΤΕ γιατί νομίζω πως το γυρίσανε σε 10 μηνύματα τη μέρα per ip.

 

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!Το μόνο που μπορεί να έχει γίνει είναι να ξέρει κάποιος τον κωδικό σου και να το χρησιμοποιεί!Απλό!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν ισχυει... Και 50 μηνυματα εχω στειλει χρησιμοποιωντας διαφορετικα νουμερα και δεν εφαγα πορτα. Και στα καπακια. Μαλλον καποιος ξερει τον κωδικο σου και σε αρμεγει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα.τις τελευταιες μερες προσπαθω να τσεκαρω 1 η περισσοτερα email με το δεικτη του ποντικιου και δεν μπορω ουτε ενα.

με βοηθουσε αυτο γιατι τα εσβηνα με την μια πανω απο 30 email μαζι και τωρα δεν γινεται.

ξερεται τι μπορει να παιζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα..

Εγώ έχω άλλο ρπόβλημα.. εχω κάνει εγγραφή, έχω e-mail αλλά όταν κάνω login δεν μου εμφανίζει πουθενά το κουμπί για sms... Πουθενά δεν αναφέρει sms...!

Τι πρέπει να κάνω?>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Εγώ έχω άλλο ρπόβλημα.. εχω κάνει εγγραφή, έχω e-mail αλλά όταν κάνω login δεν μου εμφανίζει πουθενά το κουμπί για sms... Πουθενά δεν αναφέρει sms...!

Τι πρέπει να κάνω?>

 

mpaineis me firefox? ekei yparxei to prob. kane login me IE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Εγώ έχω άλλο ρπόβλημα.. εχω κάνει εγγραφή, έχω e-mail αλλά όταν κάνω login δεν μου εμφανίζει πουθενά το κουμπί για sms... Πουθενά δεν αναφέρει sms...!

Τι πρέπει να κάνω?>

Το έχω πει πολλές φορές, θα το επαναλάβω και τώρα:

1. Ανοίγουμε το http://www.mycosmos.gr με Internet Explorer.

 

2. Κάνουμε login.

 

3. Μόλις είναι να πατήσουμε την επιλογή για τα SMS, κάνουμε το εξής:

SHIFT+δεξί κλικ Άνοιγμα σε νέο παράθυρο.

 

4. Έτσι ανοίγει νέο παράθυρο ΙΕ με το ακριβές URL της συμπλήρωσης SMS.

 

5. To κάνουμε copy-paste αυτό και το προσθέτουμε στα Αγαπημένα του firefox.

 

 

Έληξε τώρα με ένα μόνο κλικ στέλνουμε τα sms μας δίχως login. :D

Link to comment
Share on other sites

pakitis Μπραβο ρε φιλε.. τωρα διαβασα αυτο που μου εγραψες και εφτεγε αυτο!!!!!

με firefox δεν εμφανιζει την επιλογη για σμσ.... Παναγία μου!

Link to comment
Share on other sites

για νεο παραθυρο καλα τα λες... αλλα σου λεω οτι πουθενα δεν υπάρχει καπου που να λεει sms....!!!!!!

Μα αυτό που σου είπα δε το είπα για πλάκα. Το είπα να το κάνεις γιατί εννοείται ότι με firefox δεν εμφανίζεται η επιλογή SMS. :wacko: Αν δεις ξανά το 1 στάδιο τονίζω με Internet Explorer να ανοιχθεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παιδιά ξέρει κάνεις πως μπορεί να δουλέψει η εφαρμογή java που έχουν μερικά κινητά για αποστολή/λήψη email?

:wacko:

Χρησιμοποιώ το Nokia6111 και όταν τρέχω την εφαρμογή email γράφει πως δεν έχει τις απαραιτητες ρυθμίσεις για σύνδεση κάτι που δεν μπορεί να εισαχθεί με το χέρι, αλλά πρέπει να τις στείλει η cosmote. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Ευχαριστώ, Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παιδιά ξέρει κάνεις πως μπορεί να δουλέψει η εφαρμογή java που έχουν μερικά κινητά για αποστολή/λήψη email?

:wacko:

Χρησιμοποιώ το Nokia6111 και όταν τρέχω την εφαρμογή email γράφει πως δεν έχει τις απαραιτητες ρυθμίσεις για σύνδεση κάτι που δεν μπορεί να εισαχθεί με το χέρι, αλλά πρέπει να τις στείλει η cosmote. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Ευχαριστώ, Δημήτρης

 

Πριν από λίγες μέρες είχα πάρει το 1212 για να ζητήσω πληροφορίες σχετικά αλλά μου είπαν οτι δεν είχαν ιδέα περι τινος προκειται και οτι η cote δεν υποστηρίζει αυτό το feature των nokia. Αυτό βέβαια δε σημαίνει από μόνο του τίποτα γιατί δεν είναι λίγες οι φορες που έπεσα σε άσχετους (οπως αποδείχτηκε στη συνέχεια) στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Παιδιά ξέρει κάνεις πως μπορεί να δουλέψει η εφαρμογή java που έχουν μερικά κινητά για αποστολή/λήψη email?

:wacko:

Χρησιμοποιώ το Nokia6111 και όταν τρέχω την εφαρμογή email γράφει πως δεν έχει τις απαραιτητες ρυθμίσεις για σύνδεση κάτι που δεν μπορεί να εισαχθεί με το χέρι, αλλά πρέπει να τις στείλει η cosmote. Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;

 

Ευχαριστώ, Δημήτρης

δεν έχω cote αλλά λογικά είναι: σαν apn χρησιμοποιείς το apn του internet όχι wap. Οι επιπλέον ρυθμίσεις είναι οι ίδιες με αυτές που θέλει το Outlook, thunderbird κλπ... Δεν βλέπω γιατί δεν γίνεται να τις περάσεις χειροκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...