Jump to content

MyCosmos e-mail


SeCtoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας.....όταν συνδέεσαι με το E-mail σου μέσα από το πεδίο Ρυθμίσεις είναι τικαρισμένα τα πεδία Ειδοποιήσεις - Ενεργοποιημένες & Προκαθορισμένος κανόνας: Ειδοποίηση για email?..... πρέπει να είναι επιλεγμένα και τα δύο....έλεγξε το και ενημέρωσε....
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μηπως εχει γεμισει το mailbox σου και δεν λαμβανεις καθολου μυνηματα?

Γιατι εμενα γεμισε και δεν αδειαζε μονο του οπως παλια.

Ετσι αναγκαζομαι και τα σβηνω χειροκινητα πλεον.

Δεν ξερω αν σε εσας μολις γεμιζει αδειαζει μονο του το mailbox.

Link to comment
Share on other sites

Εάν επιλέξεις μέσα από τις ρυθμίσεις τις προτιμήσεις, εκεί σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις τα εξής:

Πλήρης Θυρίδα

Διαγραφή μερικών παλαιών email για να δημιουργηθεί ελεύθερος χώρος για νέα

Απόρριψη νέων email

θέλετε να ειδοποιείστε στην περίπτωση αυτή;

...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα.

Εχω κανει πολλες φορες την ρυθμιση αυτη.

Αλλα παλι οταν γεμιζει δεν αδειαζει μονο του οπως παλια και ετσι χανω email

Εσας λειτουργει η επιλογη?

Εάν επιλέξεις μέσα από τις ρυθμίσεις τις προτιμήσεις, εκεί σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις τα εξής:

Πλήρης Θυρίδα

Διαγραφή μερικών παλαιών email για να δημιουργηθεί ελεύθερος χώρος για νέα

Απόρριψη νέων email

θέλετε να ειδοποιείστε στην περίπτωση αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λειτουργεί ανεξαρτήτου τι θα επιλέξω....όσο αφορά τον hcivil, μάλλον θα χρειαστεί να καλέσεις Cosmote, να ελέγξουν το account...
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ.Ειμαι καινουριος στο θεμα.Με την αλλαγη της σελιδας mail.mycosmos.gr εχω καποια προβληματα-αποριες!

1)character encoding.δε βλεπει ελληνικα.Ασχετο ...στου πατερα μου ειναι στα αγγλικα.Επειδη δεν ελπιζω στα ελληνικα αφου εχω δοκιμασει ολα τα encodings,Πειτε μου σας παρακαλω πως να το γυρισω και το δικο μου στα αγγλικα?????????

2)sms μπορουμε να στελνουμε η το κοψανε?

πειτε ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε με τη βλακεια που φτιαξανε...

Ευχαριστω

 

υ.γ χρησιμοποιω mozilla firefox.τον IE τον εχω βγαλει

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ.Ειμαι καινουριος στο θεμα.Με την αλλαγη της σελιδας mail.mycosmos.gr εχω καποια προβληματα-αποριες!

1)character encoding.δε βλεπει ελληνικα.Ασχετο ...στου πατερα μου ειναι στα αγγλικα.Επειδη δεν ελπιζω στα ελληνικα αφου εχω δοκιμασει ολα τα encodings,Πειτε μου σας παρακαλω πως να το γυρισω και το δικο μου στα αγγλικα?????????

2)sms μπορουμε να στελνουμε η το κοψανε?

πειτε ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε με τη βλακεια που φτιαξανε...

Ευχαριστω

 

υ.γ χρησιμοποιω mozilla firefox.τον IE τον εχω βγαλει

 

Διάβασε το φόρουμ λίγο πιό πίσω και θα βρείς απαντήσεις για όλα που ρωτάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο φορουμ.Ειμαι καινουριος στο θεμα.Με την αλλαγη της σελιδας mail.mycosmos.gr εχω καποια προβληματα-αποριες!

1)character encoding.δε βλεπει ελληνικα.Ασχετο ...στου πατερα μου ειναι στα αγγλικα.Επειδη δεν ελπιζω στα ελληνικα αφου εχω δοκιμασει ολα τα encodings,Πειτε μου σας παρακαλω πως να το γυρισω και το δικο μου στα αγγλικα?????????

2)sms μπορουμε να στελνουμε η το κοψανε?

πειτε ρε παιδια γιατι θα τρελαθουμε με τη βλακεια που φτιαξανε...

Ευχαριστω

 

υ.γ χρησιμοποιω mozilla firefox.τον IE τον εχω βγαλει

Κακώς τον έχεις βγάλει τον ΙΕ διότι το νέο interface λειτουργεί άψογα μόνο με ΙΕ. Στον firefox δεν εμφανίζονται τα SMS.

Διάβασε τα αρχικά ποστ όταν έγινε η αναβάθμιση για να καταλάβεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=946346#post946346

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειλικρινα χιλια ευχαριστω για τη γρηγορη ανταποκριση.Μετα απο 2 ωρες αναγνωσης του φορουμ κατατοπιστηκα.Η επανεγκατασταση λοιπον του ΙΕ ειναι μονοδρομος.Συγνωμη αν εγινα λιγο κουραστηκος και ρωτησα χιλιοειπωμενα πραγματα αλλα ειχα πελαγωσει(ακομα και στη σελιδα της cosmote esteila mail na fantasteite) και επισης στα μελη του forum τρεφω μεγαλη εκτιμηση και ειναι η πρωτη μου σκεψη στο θεμα υποστηριξη σε προβληματα.

Και παλι ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Εγω εβαλα τον ie7

Καλος ειναι.

Βαλτον.

 

Ok νικο.Μπορεις να μου δωσεις 1 λινκ για να τον κατεβασω?

Ευχαριστω.

 

τροποποιηση: βρηκα στο emule τον 7 αλλα ειναι εκδοση beta πειραζει?

ασχετο ρε παιδια αλλα γιατι η ωρα του myphone παει λαθος.Τωρα ειναι 9.55!!!

Link to comment
Share on other sites

Kατεβαστε τον Internet Εxplorer 7 απο εδω:

 

http://www.lemoni.com/ie7b1.rar

 

Τον εχω βαλει σε πολλα PC.

Μπαινει ακομα κ σε μη γνησια windows. Σε ορισμενα. Ειναι πολυ καλος. Εχει tabs και πολλα αλλα. Κατεβαστε τον full.

 

To mailbox μου στο mycosmos δεν αδειαζει αυτοματα οποια επιλογη και να διαλεξω. Τι να κανω? Σε ποιο τηλεφωνο να παρω στην Cosmote χωρις χρεωση απο καρτοκινητο για να τους πω?

Link to comment
Share on other sites

Kατεβαστε τον Internet Εxplorer 7 απο εδω:

 

http://www.lemoni.com/ie7b1.rar

 

Τον εχω βαλει σε πολλα PC.

Μπαινει ακομα κ σε μη γνησια windows. Σε ορισμενα. Ειναι πολυ καλος. Εχει tabs και πολλα αλλα. Κατεβαστε τον full.

 

To mailbox μου στο mycosmos δεν αδειαζει αυτοματα οποια επιλογη και να διαλεξω. Τι να κανω? Σε ποιο τηλεφωνο να παρω στην Cosmote χωρις χρεωση απο καρτοκινητο για να τους πω?

1313 νομίζω είναι η εξυπηρέτηση χωρίς χρέωση για καρτοκινητό Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχουν βαλει χρεωση στο 1313.Υπαρχει αλλο νουμερο χωρις χρεωση?

Κατεβασε κανεις το ie7?

Εντυπωσεις?

Βάλαν χρέωση στο 1313; :w00t: Πότε έγινε πάλι αυτό; Δοκίμασα να κατεβάσω τον ΙΕ (από αλλού) και μου βγάζει λάθος στην γλώσσα επειδή προφανώς είναι αγλλική και εγώ έχω ήδη ελληνικό προεγκατεστημένο...

Link to comment
Share on other sites

Βάλαν χρέωση στο 1313; :w00t: Πότε έγινε πάλι αυτό; Δοκίμασα να κατεβάσω τον ΙΕ (από αλλού) και μου βγάζει λάθος στην γλώσσα επειδή προφανώς είναι αγλλική και εγώ έχω ήδη ελληνικό προεγκατεστημένο...

 

Το 1313 τώρα και κάποιους μήνες έχει χρέωση 10 λεπτά ανα τηλεφώνημα όση διαρκεια και αν έχει αυτό!!

 

Αλήθεια τι λέει ο Internet Explorer 7??

Link to comment
Share on other sites

Το 1313 τώρα και κάποιους μήνες έχει χρέωση 10 λεπτά ανα τηλεφώνημα όση διαρκεια και αν έχει αυτό!!

 

Αλήθεια τι λέει ο Internet Explorer 7??

Ε εντάξει ρε Νίκο (PARTY) τότε, σιγά τη χρέωση. :rolleyes: Όπως είναι και στη Βόνταφον. 10λεπτάκια ανά κλήση.

 

Σε μένα δεν εγκαθίσταται πάντως ο ΙΕ7. Μου βγάζει σφάλμα. Ας περιμένουμε καλύτερα την full version και όχι τις beta...

Link to comment
Share on other sites

paidia help! eimai melos se ena group tou yahoo kai exw balei ta e-mails na erxontai sth dieuthunsh mou sto mycosmos! Apo ton ioulio pou ekane thn anabathmish h cosmote exw problhma! to 30% twn mail erxontai se kinezika akatalabistika enw prin thn anabathmish den eixa kanena apolytws problhma! ti mporw na kanw? mporei na me bohthisei kapoios?euxaristw
Link to comment
Share on other sites

To mailbox μου στο mycosmos δεν αδειαζει αυτοματα οποια επιλογη και να διαλεξω. Τι να κανω? Σε ποιο τηλεφωνο να παρω στην Cosmote χωρις χρεωση απο καρτοκινητο για να τους πω?

Έχεις ακόμα το πρόβλημα; Το καλύτερο θα ήταν να πάρεις στο Customer Care.

Link to comment
Share on other sites

paidia help! eimai melos se ena group tou yahoo kai exw balei ta e-mails na erxontai sth dieuthunsh mou sto mycosmos! Apo ton ioulio pou ekane thn anabathmish h cosmote exw problhma! to 30% twn mail erxontai se kinezika akatalabistika enw prin thn anabathmish den eixa kanena apolytws problhma! ti mporw na kanw? mporei na me bohthisei kapoios?euxaristw

Αυτό είναι πρόβλημα που δεν μπορούν να λύσουν στο forum. Αυτό συνήθως οφείλεται στο ότι το εισερχόμενο μήνυμα έχει λάθος encoding (λέει ότι είναι Αγγλικά και το περιεχόμενο είναι Ελληνικά). Το καλύτερο είναι να ενημερώσεις το Customer Care.

Link to comment
Share on other sites

Γειά..

 

Δεν μπορώ να στείλω e-mail σε mycosmos τόσο απο το yahoo.com όσο και απο το gmail.com.. όλα έπιστρέφουν πίσω..

 

---

This is an automatically generated Delivery Status Notification

 

Delivery to the following recipient failed permanently:

 

.....@mycosmos.gr

 

Technical details of permanent failure:

PERM_FAILURE: SMTP Error (state 12): 550 5.7.1 Requested action not taken: message refused

 

---

 

ξέρει κανείς αν το mycosmos, έχει μπλοκάρει εισερχόμενα απο yahoo/gmail?

 

Ευχαριστώ,

 

chris

Link to comment
Share on other sites

Γειά..

 

Δεν μπορώ να στείλω e-mail σε mycosmos τόσο απο το yahoo.com όσο και απο το gmail.com.. όλα έπιστρέφουν πίσω..

 

---

This is an automatically generated Delivery Status Notification

 

Delivery to the following recipient failed permanently:

 

.....@mycosmos.gr

 

Technical details of permanent failure:

PERM_FAILURE: SMTP Error (state 12): 550 5.7.1 Requested action not taken: message refused

 

---

 

ξέρει κανείς αν το mycosmos, έχει μπλοκάρει εισερχόμενα απο yahoo/gmail?

 

Ευχαριστώ,

 

chris

Μέσω outlook express εννοείς έτσι; To είχα πάθει κι εγώ, θέλει κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις.

Αν εξακολουθεί το πρόβλημα κάνε ένα search στο google με τα στοιχεία pop3, smtp settings yahoo και gmail αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ,

 

αλλά για την ακρίβεια, στέλνω απο web και όχι απο το outlook...

πάντος δείχνει σαν να τα μπλοκάρει ο server της mycosmos...

 

να συμπληρώσω οτι σε άλλα domain μπορώ να στείλω κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...