Jump to content

[S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης


teo_notis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια....Χθες το βραδυ πηρα το s4 ειχα το s2 πιο πριν....Παντως απο θεμα θερμοκρασιας σε idle ειμαι 28 βαθμους και μετα απο 1 ωρα browsing μεχρι 49 εχει φτασει....Μιλαω παντα για θερμοκρασια επεξεργαστη οχι μπαταριας...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μετά από τρία antutu

 

Συνονόματε μήπως θα μπορούσες να μας πείς από που το πήρες?Να δούμε από ποιές χώρες είναι τα κινητά που έχει αναφερθεί το θέμα θερμοκρασίας.Ευχαριστώ!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε μήπως θα μπορούσες να μας πείς από που το πήρες?Να δούμε από ποιές χώρες είναι τα κινητά που έχει αναφερθεί το θέμα θερμοκρασίας.Ευχαριστώ!:)

 

 

Από expansys το ένα σημερινό, και από wind το δικό μου, από όπου είναι και τα screenshot

 

 

Του φίλου μου,από expansys, που το στήνω τώρα κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με το δικό μου.

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Από expansys το ένα σημερινό, και από wind το δικό μου, από όπου είναι και τα screenshot

 

 

Του φίλου μου,από expansys, που το στήνω τώρα κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με το δικό μου.

 

Ti firmware εχεις και ο χωρος που βρισκεσαι ποσους βαθμους εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ti firmware εχεις και ο χωρος που βρισκεσαι ποσους βαθμους εχει?

 

Αν τα λέει καλά το s health 28

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αρα η θερμοκρασια που ειδαμε ειναι απο το wind; Τι csc εχει; Ειναι ελληνικο (EUR) η οχι; Και επισης τι firmware εχεις;

Εγω με 10 λεπτα browsing εχω 45 τωρα με το κινητο μεσα στη θηκη κ με περιβαλλον 29...

 

Δεν ειδα τη φωτο.το ΑΜΕ2 φορας. ΟΤΑ η με odin;

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αναθεωρώ το προηγουμενό μου ποστ και δυστηχώς υπάρχει ακόμη πρόβλημα με τις θερμοκρασίες.

 

[/img]

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αρα η θερμοκρασια που ειδαμε ειναι απο το wind; Τι csc εχει; Ειναι ελληνικο (EUR) η οχι; Και επισης τι firmware εχεις;

Εγω με 10 λεπτα browsing εχω 45 τωρα με το κινητο μεσα στη θηκη κ με περιβαλλον 29...

 

Δεν ειδα τη φωτο.το ΑΜΕ2 φορας. ΟΤΑ η με odin;

 

Παιδια το S Health δεν δουλευει ετσι...το θερμομετρο εννοω.

Αμα ειχες 29 βαθμους στο δωματιο σου...τωρα θα χες βγαλει την μπεμπελη.

Ανοιξτεο το S health και αφηστε το κινητο για 10 λεπτα σε εξωτερικο χωρο...μετα βαλτε το στο δωματιο και σε 5 λεπτα θα εχετε την πραγματικη θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

και γω απο wind κανενα θεμα με θερμοκρασιες.

 

Τελικά φαίνεται ότι όλα τα απροβλημάτιστα σε θέμα θερμοκρασίας είναι από WIND. Μήπως η συγκεκριμένη παρτίδα είναι νεότερη και έχουν λυθεί κάποια θέματα? Στο δικό μου έχω δει θερμοκρασίες από 29οC σε deep sleep, έως 48οC με φουλ χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται ότι όλα τα απροβλημάτιστα σε θέμα θερμοκρασίας είναι από WIND. Μήπως η συγκεκριμένη παρτίδα είναι νεότερη και έχουν λυθεί κάποια θέματα? Στο δικό μου έχω δει θερμοκρασίες από 29οC σε deep sleep, έως 48οC με φουλ χρήση.

 

Μπα.Το δικο μου ειναι απο expansys και ισως απο τα πρωτα κομματια.Κανενα ιδιαιτερο προβλημα με θερμοκρασιες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήταν από το Portal365 με προέλευση Γερμανία. Κανένα πρόβλημα με υπερθέρμανση μετά το update.
Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε προβλημα με υπερθερμανση...

πηγαινετε στην επιλογη mobile networks και αλλαξτε το απο auto σε GSM only.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήταν από το Portal365 με προέλευση Γερμανία. Κανένα πρόβλημα με υπερθέρμανση μετά το update.

 

Και μενα το ιδιο..απο Portal365 Γερμανικο.Μετα απο ποιο update λες?Γιατι με την MDM που εχει εμενα βαραει κατι 52-53 με μιση ωρα Game..εχεις παρει την MDE2?

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Και μενα το ιδιο..απο Portal365 Γερμανικο.Μετα απο ποιο update λες?Γιατι με την MDM που εχει εμενα βαραει κατι 52-53 με μιση ωρα Game..εχεις παρει την MDE2?

JDQ39.I9505XXUAMDM

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση βρε παιδιά γιατί κάτι δεν μου πάει καλά εδώ... Είναι καλοκαίρι και ζορίζετε το κινητό σας με απανωτά benchmark,πόση ακριβώς θερμοκρασία θέλετε να δείτε?Στον υπολογιστή μου έχω 52c αυτήν την στιγμή σε idle modε και ένα σορρο ανεμιστήρες μέσα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση βρε παιδιά γιατί κάτι δεν μου πάει καλά εδώ... Είναι καλοκαίρι και ζορίζετε το κινητό σας με απανωτά benchmark,πόση ακριβώς θερμοκρασία θέλετε να δείτε?Στον υπολογιστή μου έχω 52c αυτήν την στιγμή σε idle modε και ένα σορρο ανεμιστήρες μέσα...

Το ότι είναι καλοκαίρι δεν έχει σχέση. Δεν τεστάρεις το κινητό κάτω από μακρά έκθεση στον ήλιο. Όσο για το τι θερμοκρασίες βγάζει το pc και πως τις διαχειρίζεται σε σχέση με το κινητό, έταιρον εκάτερον... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι τόσο καιρό με τους θερμοκρασίες. ...

Οκ μερικές φορές το δικό μου του την βαράει και ανεβάζει κανα 45c στο άσχετο. ...

Με cpu stats βλέπω ότι αρκετές φορές βαράει τελικές ο επεξεργαστής χωρίς λόγο. . μπορεί γιαυτό να ανεβάζει. ..

 

Αλλά με τα benchmark τι περιμένετε μερικοί να δουλεύει όπως δουλεύει σε idle κατάσταση??

Το παράξενο θα ήταν με 1 η 2 η 3 benchmark να μην ανέβαζε θερμοκρασία. .και όχι που ανεβάζει. ...

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι τόσο καιρό με τους θερμοκρασίες. ...

Οκ μερικές φορές το δικό μου του την βαράει και ανεβάζει κανα 45c στο άσχετο. ...

Με cpu stats βλέπω ότι αρκετές φορές βαράει τελικές ο επεξεργαστής χωρίς λόγο. . μπορεί γιαυτό να ανεβάζει. ..

:)

Αυτο πάντως να ανεβάζει στο άσχετο θερμοκρασία και να δουλεύει έτσι ο επεξεργαστής δεν το καταλαβαίνω.. Εχει βγει κάποιος κερνελ να κάνει σωστή διαχείριση??

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην κάνει καλή διαχείριση η 4.2.2 και με κάνα update να στρωθεί η κατάσταση. ...

:)

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην κάνει καλή διαχείριση η 4.2.2 και με κάνα update να στρωθεί η κατάσταση. ...

:)

Δεν είναι η 4.2.2 αλλά το λογισμικό της Samsung. Εδώ στο Nexus 4 και τόσους μήνες πριν δεν υπήρχε θέμα όπως και σε nexus 10 επίσης με 4.2.2 κτλ.. Θα στρώσει σίγουρα με update και φαντάζομαι αρκετά σύντομα. Αυτοί που έχουν το S4 με exynos έχουν κάποιο θέμα με θερμοκρασία??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η 4.2.2 αλλά το λογισμικό της Samsung. Εδώ στο Nexus 4 και τόσους μήνες πριν δεν υπήρχε θέμα όπως και σε nexus 10 επίσης με 4.2.2 κτλ.. Θα στρώσει σίγουρα με update και φαντάζομαι αρκετά σύντομα. Αυτοί που έχουν το S4 με exynos έχουν κάποιο θέμα με θερμοκρασία??

 

ναι σωστα για αυτο ηθελα να πω αλλα παρελειψα εενα μερος !

:P

 

και περα απο τον οκτα5 οσοι εχουν περασει custom rom & Kernel εχουν πλι θεμα με θερμοκρασιες?

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση βρε παιδιά γιατί κάτι δεν μου πάει καλά εδώ... Είναι καλοκαίρι και ζορίζετε το κινητό σας με απανωτά benchmark,πόση ακριβώς θερμοκρασία θέλετε να δείτε?Στον υπολογιστή μου έχω 52c αυτήν την στιγμή σε idle modε και ένα σορρο ανεμιστήρες μέσα...

 

Ο υπολογιστής σου έχει ενεμηστηρες, το κινητό με τι ψύχεται;; αντικείμενικα και εγώ έχω μια μεγάλη ψήκτρα και δεν βλέπω πάνω από 31....Και ακόμα έχουμε 25 βαθμούς.. Σε σκιά ούτε τόσο, αν έρθουν τα 45αρια τι θα κάνεις στο κινητό;;; μπορείς να βάλεις ανεμιστήρες να το φυσάνε...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Προβλήματα υπερθέρμανσης

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...