Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το προβλημα που δεν μπορεις να γραψεις-μεταφερεις τιποτα απο εξωτερικη πηγη στην SD card ειναι σπαστικοτατο με την kitkat. Αρχεια ηχου και εικονας οπως mp3, avi κλπ δεν μπορω να τα μεταφερω απο το PC στην SD, παρα μονο στη μνημη του ταμπλετ χρησιμοποιωντας τους διαφορους file managers πχ Airdroid, X-plore, Total Commander κλπ (βγαινει μηνυμα απαγορευτικο). Το μονο παρηγορο ειναι οτι ο εσωτερικος (απο τη μανα του) file manager που εχει το Note και λεγεται "Τα Αρχεία Μου" ΜΠΟΡΕΙ (ουφφφφ) να κανει αυτην την μεταφορά !!!, οποτε εστω και δια της τεθλασμενης λυνεται το προβλημα. Επίσης φανταζομαι οτι μπορει καποιος να βγαλει την SD, να περασει σ'αυτην οτι θελει μεσω του PC kai να την ξαναβαλει στο Note. Δεν το δοκιμασα αλλα μαλλον πρεπει να γινεται.

Κατα τα αλλα, κανενα προβλημα με την kitkat

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το προβλημα που δεν μπορεις να γραψεις-μεταφερεις τιποτα απο εξωτερικη πηγη στην SD card ειναι σπαστικοτατο με την kitkat. Αρχεια ηχου και εικονας οπως mp3, avi κλπ δεν μπορω να τα μεταφερω απο το PC στην SD, παρα μονο στη μνημη του ταμπλετ χρησιμοποιωντας τους διαφορους file managers πχ Airdroid, X-plore, Total Commander κλπ (βγαινει μηνυμα απαγορευτικο). Το μονο παρηγορο ειναι οτι ο εσωτερικος (απο τη μανα του) file manager που εχει το Note και λεγεται "Τα Αρχεία Μου" ΜΠΟΡΕΙ (ουφφφφ) να κανει αυτην την μεταφορά !!!, οποτε εστω και δια της τεθλασμενης λυνεται το προβλημα. Επίσης φανταζομαι οτι μπορει καποιος να βγαλει την SD, να περασει σ'αυτην οτι θελει μεσω του PC kai να την ξαναβαλει στο Note. Δεν το δοκιμασα αλλα μαλλον πρεπει να γινεται.

Κατα τα αλλα, κανενα προβλημα με την kitkat

Φυσικά και γίνεται το τελευταίο που λες

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές περνάνε στην sd με την kitkat?

Γιατί αν όχι όπως λέγεται τότε δεν θα πάρω. Τα 16gb που είναι 10, είναι πολύ λίγα ακόμα και τώρα,πόσο μάλλον αν δεν μεταφέρονται εφαρμογές στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξεπεραστεί το θέμα, δεν υπάρχει λόγος να περάσω στην Kitkat .... και μόνο που δεν λειτουργεί το foldersync μου κόβει τα χέρια....
Γρηγόρης Δάρης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξεπεραστεί το θέμα, δεν υπάρχει λόγος να περάσω στην Kitkat .... και μόνο που δεν λειτουργεί το foldersync μου κόβει τα χέρια....

Δεν πρόκειται να ξεπεραστεί. Είναι feature της κιτ κατ για επιπλέον ασφάλεια. Από εδώ και πέρα έτσι θα είναι. Θα ξεπερνιέται μόνο με ρουτ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η sammy το κάνει με το update. Τις Γερμανικές 3g συσκευές τις ξέχασε?

Όχι ότι θα αλλάξει κάτι αφού δεν μας δίνει κανένα feature από Note 3 η Note 10.1 αλλά έτσι για τα μάτια.

 

Μάλλον ήλθε η ώρα να την χαιρετήσω και στα tablets.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η sammy το κάνει με το update. Τις Γερμανικές 3g συσκευές τις ξέχασε?

Όχι ότι θα αλλάξει κάτι αφού δεν μας δίνει κανένα feature από Note 3 η Note 10.1 αλλά έτσι για τα μάτια.

 

Μάλλον ήλθε η ώρα να την χαιρετήσω και στα tablets.

Και τι θα πάρεις που να είναι και τηλέφωνο;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η sammy το κάνει με το update. Τις Γερμανικές 3g συσκευές τις ξέχασε?

Όχι ότι θα αλλάξει κάτι αφού δεν μας δίνει κανένα feature από Note 3 η Note 10.1 αλλά έτσι για τα μάτια.

 

Μάλλον ήλθε η ώρα να την χαιρετήσω και στα tablets.

Δυστυχώς Κώστα ετσι είναι ,κ τώρα που κοίταζα κ στο Galaxy tab 3 8.0 το 3g δεν έχει πάρει κιτκατ ,κρίμα !!!!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Κώστα ετσι είναι ,κ τώρα που κοίταζα κ στο Galaxy tab 3 8.0 το 3g δεν έχει πάρει κιτκατ ,κρίμα !!!!!

Πάντως παιδιά εγώ αυτήν την πρεμουρα με τις αναβαθμίσεις δεν την καταλαβαίνω. Ίσως έχει μια σημασία για τα features του spen στα Νοτε, αλλά για τα υπόλοιπα δεν έχει και μεγάλη σημασία. Ήδη στο flex που έχω, έχω μείνει στην jelly bean και το κινητό πάει βελούδο. Δουλεύουν και τα πάντα σφαίρα, όπως text wrapping και flash στον default browser που στην κιτ κατ ούτε στο όνειρό μου. Όπως και στο Νοτε 8 άλλωστε. Άρα προς τι η αναβάθμιση; για να μας φορτωθεί και το Knox από πάνω; και να γκρινιάζουμε το ένα δεν δουλεύει το άλλο δεν δουλεύει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εγώ αυτήν την πρεμουρα με τις αναβαθμίσεις δεν την καταλαβαίνω. Ίσως έχει μια σημασία για τα features του spen στα Νοτε, αλλά για τα υπόλοιπα δεν έχει και μεγάλη σημασία. Ήδη στο flex που έχω, έχω μείνει στην jelly bean και το κινητό πάει βελούδο. Δουλεύουν και τα πάντα σφαίρα, όπως text wrapping και flash στον default browser που στην κιτ κατ ούτε στο όνειρό μου. Όπως και στο Νοτε 8 άλλωστε. Άρα προς τι η αναβάθμιση; για να μας φορτωθεί και το Knox από πάνω; και να γκρινιάζουμε το ένα δεν δουλεύει το άλλο δεν δουλεύει;

Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που πολύ σωστά αναφέρεις ,εδώ το θέμα ειναι η κακή αντιμετώπιση απ την Samsung ,όπως είπε κ ο Κώστας είναι το ****το :mad:

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που πολύ σωστά αναφέρεις ,εδώ το θέμα ειναι η κακή αντιμετώπιση απ την Samsung ,όπως είπε κ ο Κώστας είναι το ****το :mad:

Το ****το της Samsung είναι κυρίως για άλλα πράγματα όπως οι κωδικοί wi fi που χάνονται κάθε τρεις και λίγο στο Νοτε 3 και άλλα bugs για τα οποία η εταιρία αδιαφορεί παντελώς και όχι όμως για αυτά που την ψεγουμε εδώ.

Δεν θα κάνω αναβάθμιση γιατί έτσι πρέπει αλλά γιατί με βολεύει και θα κάνει το κινητό μου καλύτερο και σας δηλώνω ότι αν είναι να δώσει την κιτ κατ με τα bugs του Νοτε 3 καλύτερα να μην τη δώσει ποτέ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το ****το της Samsung είναι κυρίως για άλλα πράγματα όπως οι κωδικοί wi fi που χάνονται κάθε τρεις και λίγο στο Νοτε 3 και άλλα bugs για τα οποία η εταιρία αδιαφορεί παντελώς και όχι όμως για αυτά που την ψεγουμε εδώ.

Δεν θα κάνω αναβάθμιση γιατί έτσι πρέπει αλλά γιατί με βολεύει και θα κάνει το κινητό μου καλύτερο και σας δηλώνω ότι αν είναι να δώσει την κιτ κατ με τα bugs του Νοτε 3 καλύτερα να μην τη δώσει ποτέ

Bugs στα σοφτγουερ λίγο πολύ όλοι έχουν άλλου μικρότερα κ αλλού μεγαλύτερα ,καταλαβαίνεις όμως οτι για αρκετό κόσμο η αναβάθμιση είναι κατι που το θέλει κ το περιμένει .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Bugs στα σοφτγουερ λίγο πολύ όλοι έχουν άλλου μικρότερα κ αλλού μεγαλύτερα ,καταλαβαίνεις όμως οτι για αρκετό κόσμο η αναβάθμιση είναι κατι που το θέλει κ το περιμένει .

Το flex που έχω τώρα δες και θα μου πεις μετά αν έχουν όλα και το σημαντικοτερο είναι η πρόθεση της εταιρείας να τα διορθώσει και η Samsung δεν έχει καμία το μόνο που τρέχει να καλύψει γρήγορα είναι οι τρύπες για ρουτ. Τα υπόλοιπα στα....... Της

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ξενερωσει γενικώς με την samsung. Πιστεύω και πολλοί άλλοι.

Προβλέπεται γερό down τους επόμενους μήνες.

Χρειάζονται όλοι σφαλιάρες για να γίνουν σαν την HTC μετα τις κατραπακιές που έφαγε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιάκκαλησπέρα μόλις αγόρασα το ταμπλέτα κι, ήθελα ναρρωτήσω από εσάς που βάλατε την 4.4.2 τι διαφορές έχει ως προς την 4.2.2 και κυρίως εάν έχει καινούρια έκδοση S note app ;είχαδδει τα καλούδια του note 10 2014 στο S note και βλέπω ότι λείπουν απόεεμάς. Παίζει καμία εφαρμογήααπό το app store για αντικατασταση; κυρίως ενδιαφέρομαι για μετατροπή σημειώσεων χειρόγραφων που έχω φτιάξει παλιότερα σε κείμενο.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μερικά ποστ πιο πίσω να δεις τη γίνεται.

Εγώ είμαι με 4.2.1. Ακόμα αφού η αναβαθμίσεις δεν προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό, αντιθετος προσθέτουν κάποια μικρόπροβληματάκι με μεταφορά αρχείων στην κάρτα, και κάποια με κατανάλωση μπαταρίας.

Άποψη μου αυτό.:D

 

Κι εγώ στην 4.2.2 έμεινα..

Join the club :D

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση, αλλά δεν έχω δεχτεί ακόμα τη νέα πολιτική ασφαλείας της Sammy, και η κάρτα δουλεύει κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση, αλλά δεν έχω δεχτεί ακόμα τη νέα πολιτική ασφαλείας της Sammy, και η κάρτα δουλεύει κανονικότατα.

 

Έκανες αναβάθμιση σε 4.2 ή σε 4.4;

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μόλις μού ήρθε η αναβάθμιση. Τελικά είναι η κιτ κατ καλύτερη ή να μην κάνω αναβάθμιση. Είμαι σε δίλλημα.

 

Τι προέλευσης είναι το ταμπλετ σου ? Εγω έχω γερμανικό και ακόμα περιμένω.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το note 8 εδω και 6-7 μηνες και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος, εχω ενα θεματακι με την μπαταρια αλλα συνηθως δεν εχω

προβλημα γιατι παντα βρισκω καπου να το γεμισο.

ειχα παρει απο Αγγλια την θηκη + πληκτρολογιο της IVSO αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος βασικα απο το πληκτολογιο μιας και χαλασε

σε 2 βδομαδες.

ειδα στο amazon αυτην την θηκη :

http://www.amazon.com/ZAGG-Backlit-Bluetooth-Keyboard-Samsung/dp/B00DKXXD8U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1406467658&sr=8-1&keywords=zagg+folio+note+8

την εχει κανενας και απο που την αγορασε???

την ψαχνω στην Ευρωπαϊκη αγορα αλλα δεν την βρισκω, μηπως εχει κανενας link απο Ελληνικο eshop η ευρωπαϊκο???

απο Αμερικη η μου λεει 1μιση μηνα για παραδοση και το βρισκω λιγο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση, αλλά δεν έχω δεχτεί ακόμα τη νέα πολιτική ασφαλείας της Sammy, και η κάρτα δουλεύει κανονικότατα.

 

πως γίνεται αυτό? Να απορρίψουμε την πολιτική ασφαλείας?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...