Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς γιατί το skype στο note 8 δεν έχει γίνει update στην v4 και τα notification του gmail δεν γίνονται expant όπως στο κινητό μου που έχει 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το note 8 και μου άρεσε πολύ ειδικά η αναγνώριση γραφής με το πενάκι .Επίσης έχει πολύ καλή οθόνη και είναι γρήγορο.

Γνωρίζεται εάν υπάρχει σε μαύρο χρώμα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τόσο έχει. Θα περιμένω τον Οκτώβρη που θα έλθω Ελλάδα να το πάρω από εκεί γιατί εκτός Ευρώπης η εγγύηση είναι ένας χρόνος.

Καλή περίπτωση. Συγχρονιζει απόλυτα με το S4 μέσω S- cloud.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ τόσο έχει. Θα περιμένω τον Οκτώβρη που θα έλθω Ελλάδα να το πάρω από εκεί γιατί εκτός Ευρώπης η εγγύηση είναι ένας χρόνος.

Καλή περίπτωση. Συγχρονιζει απόλυτα με το S4 μέσω S- cloud.

 

Εξαιρετικος συνδυασμός. Ότι καλύτερο μιας και στις 8 ίντσες το νότελι λόγω μεγαλυτερου screen estate είναι πιο απολαυστικό και παραγωγικο στη χρήση με το spen...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο έτσι Βαγγέλη θα μπορώ να έχω τα πάντα και να χρησιμοποιώ το s-pen για σημειώσεις.

Δυστυχώς συγχρονίζει μόνο με Samsung συσκευές και δεν το χρησιμοποιούσα ούτε στο Note2.

Έτσι θα καταφέρω να μείνω με το s4 και να έχω για την δουλειά μου το καλύτερο tablet.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις τη 3g έκδοση καθώς θα το χρησιμοποιείς και σαν τηλεφωνο πχ στο γραφείο και να εναλλάσσεσαι με twin sim με το s4 σε όλους τους υπολοιπους χώρους.

Επίσης θα δεις ότι θα χρησιμοποιείς και άλλες εφαρμογές,οπως την εξαιρετική και ενσωματωμένη awesome note...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να πάρεις τη 3g έκδοση καθώς θα το χρησιμοποιείς και σαν τηλεφωνο πχ στο γραφείο και να εναλλάσσεσαι με twin sim με το s4 σε όλους τους υπολοιπους χώρους.

Επίσης θα δεις ότι θα χρησιμοποιείς και άλλες εφαρμογές,οπως την εξαιρετική και ενσωματωμένη awesome note...

 

Εννοείται 3g. Αν ηταν wifi θα το ειχα πάρει.

Κακά τα ψέματα το να δίνεις ίντερνετ απο το κινητό σου σ αφήνει χωρίς μπαταρία.

Εδώ έχω για το nexus 7 το my fi και ξεμενει απο μπαταρία επειδή το χρησιμοποιώ πολύ. Το 3g εδω ειναι πιο γρήγορο από το wifi ειδικά στη δουλειά όπου περνούν 4-5 από το ίδιο router και πλέον τα 7 γιγα μου κοστίζουν 11 euro το μήνα σε κανονική sim για κλήσεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα το note 8 και μου άρεσε πολύ ειδικά η αναγνώριση γραφής με το πενάκι .Επίσης έχει πολύ καλή οθόνη και είναι γρήγορο.

Γνωρίζεται εάν υπάρχει σε μαύρο χρώμα?

 

Bλ post στη σελιδα 10

Link to comment
Share on other sites

Αν και το είδα στο πλαίσιο λίγο και μου άρεσε η αναγνώριση γραφής δεν είχα όλο το χρόνο να τσεκάρω όσο θα ήθελα το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Επειδή η επιλογή μου για το 8αρι βασίζεται πολύ στο να κρατάω σημειώσεις και να τις αναγνωρίζει μπορεί να μου πει κάποιος χρήστης που το δουλεύει το πενάκι αν όντως γίνεται δουλειά ή από τις πολλές διορθώσεις ( π.χ. διαστήματα) στο τέλος είναι προτιμότερο το πληκτρολόγιο?
Link to comment
Share on other sites

Αν και το είδα στο πλαίσιο λίγο και μου άρεσε η αναγνώριση γραφής δεν είχα όλο το χρόνο να τσεκάρω όσο θα ήθελα το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό. Επειδή η επιλογή μου για το 8αρι βασίζεται πολύ στο να κρατάω σημειώσεις και να τις αναγνωρίζει μπορεί να μου πει κάποιος χρήστης που το δουλεύει το πενάκι αν όντως γίνεται δουλειά ή από τις πολλές διορθώσεις ( π.χ. διαστήματα) στο τέλος είναι προτιμότερο το πληκτρολόγιο?

 

To πενακι δουλευει πολυ καλα και η αναγνωριση επισης (η Samsung πρεπει οπωσδηποτε να διορθωσει το θεμα με το διαστημα [κενο ή space] που δεν μπαινει μονο του αλλα πρεπει να το πατας εσυ), ΟΜΩΣ τα παντα ειναι θεμα εξασκησης και συνηθειας στο νεο τροπο γραφης. Αν μαθεις τα λιγα κολπα του συστηματος και εχεις ενα σχετικα σταθερο γραφικο χαρακτηρα το συστημα δουλευει γρηγορά και με ακριβεια. Και παντα βεβαια υπαρχει κ ο παραδοσιακος τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως πάει η η αυτονομία? Πόσες ώρες οθόνης σας βγάζει;

Έχω το Nexus7 και το βράδυ ξεμενω απο μπαταρία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί το skype στο note 8 δεν έχει γίνει update στην v4 και τα notification του gmail δεν γίνονται expant όπως στο κινητό μου που έχει 4.1.2

 

Τελικά έκανα update το skype κατεβάζοντας το .apk

Το expant στα notification γίνεται με swipe δύο δάχτυλα, στο κινητό γίνετε και με το ένα, ίσως επειδή έχει ποιο μικρή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Tα ''σπαει'' το bb(brown black)

http://tinyurl.com/lp8alwr

 

 

Πωωω εκπληκτικό όντως! Έχω την εντύπωση, έτσι όπως το βλέπω στην φωτογραφία, ότι αναδεικνύεται πολύ περισσότερο το χρώμα στο note 8 σε σχέση με το amber Brown του note 2!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ομορφο αλλά κάνει πολλές δαχτυλιές είδα εδώ

 

Any way, δεν μπορούσα να κρατηθώ άλλο, μόλις το αγόρασα και πάω να το παραλάβω :D

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Από που το παραγγειλες; Για δώσε λίνκ, γιατί το Brown δεν το βλέπω στα γνωστά μαγαζιά. Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο

Όποιος το σκέφτεται για αγορά μη διστάσει καθόλου.

Επίσης να πω ότι οι φωτογραφίες το αδικούν!!!!!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο

Όποιος το σκέφτεται για αγορά μη διστάσει καθόλου.

Επίσης να πω ότι οι φωτογραφίες το αδικούν!!!!!!!

 

Θα το χτυπήσω αλλά λίγο αργότερα.

Δεν θέλω να το πάρω από εδώ παρόλο που έχει καλούτσικη τιμή το 4g που μ ενδιαφέρει γιατί δίνουν ένα χρόνο εγγύηση . Tablet δεν αλλάζω κάθε χρόνο οπότε θέλω διετή εγγύηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Ο

Όποιος το σκέφτεται για αγορά μη διστάσει καθόλου.

Επίσης να πω ότι οι φωτογραφίες το αδικούν!!!!!!!

 

Καλοδούλευτο νάναι φίλε jig...άντε και στα δικά μας :wink:

Αναμένουμε εντυπώσεις απο μπαταρία και γενικότερα εμπειρία χρήσης.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωω και στα δικά σας :)

Νομίζω ότι, iPhone μαζί με Νοκτάρι είναι ο συνδυασμός που ''σκοτώνει''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωω και στα δικά σας :)

Νομίζω ότι, iPhone μαζί με Νοκτάρι είναι ο συνδυασμός που ''σκοτώνει''

 

Εγώ θα το συνδιασω με το S4 για πολλούς λόγους άλλα κυρίως για την άψογη επικοινωνία τους.

Πχ όλα συγχρονίζουν αυτόματα μέσω S-cloud ειδικά οι σημειώσεις που με ενδιαφέρουν.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...