Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά δεv την αποδέχομαι...

Η ερώτηση μου είναι,το πρόβλημα με την μεταφορά αρχείων από την κάρτα εμφανίστηκε μετά από την αποδοχή της πολιτικής ασφαλείας;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, εχω ενα θεματακι, οποιος γνωρίζει ας βοηθήσει. Μπαινω στην σελίδα winbank της πειραιως και προσπαθω να κατεβασω το pdf αρχειο απο ενα μηνιαιο λογαριασμο και μου το κατεβαζει σαν htm αντι pdf για πιο λογο ειναι θεμα ρύθμισης ή κατι αλλο ή απλα γενικα τα android δεν μπορουν να κατεβασουν. Απο υπολογιστη και το wp μου κατεβαινει κανονικα οποτε δεν ειναι θεμα winbank.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αυτό το θέμα με την alhpabang.

Είναι θέμα πιο browser χρησιμοποιώ, κάνε ένα τεστ να το κατεβάσεις με dolfin και τικαρισμενο

το παραθυράκι που λέει ότι μπαίνεις από pc και όχι από Android συσκευή.

 

Το εκανα αυτο που ειπες, κατεβαινει σαν pdf αλλα οταν το ανοιγω βγαζει σφαλμα. Δεν μπορω να καταλάβω τι γινεται. Εχω δοκιμασει σχεδον ολους τους εξπλορερ μονο με το chrome κατέβηκε κανονικα και ανοιξε. Φταει κατι στο ταμπλετ ή ειναι απο το site? Αν ειναι να τους παρω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σας παρακαλώ γιατί θα πάω εγκεφαλικό σε λίγο μου έρχεται το βλέπω έριξε κάτω η κόρη μου το ταμπλετ και έγινε η οθόνη γεμάτη ράγισμα τα πούμε θα βρω άλλη οθόνη τώρα άμα το πάω στην σαμμυ θα μου βρουν ανταλακτικα η θα πάει για πέταμα και το έχω μόνο 7 μήνες έτσι μου έρχεται να κοπανάω το κεφάλι μου στο τοίχο
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλά δυστυχώς δεν έχω πιστωτική κάρτα οπότε το ebay δεν μπορώ να το χρησημοποιησω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και εγω το ιδιο προβλημα εχω αν ξερει κανεις αν αλαζει ευκολα το digitizer επειδη ειδα λιγο δυκολο λογο της κολας που εχει παντου οθονη με digitizer αν ξερει κανει και το χει δοκιμασει να πει πως το κανε η ποσο στοιχκσε αν το εφτιαξε καπου
greg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε μια ερώτηση πρώτα στο επίσημο σέρβις. Δεν ξέρω αν συμφέρει να δώσετε τόσα χρήματα στο eBay συν την εργασία σε κάποιο κατάστημα η οποία δεν θα είναι εγγυημένη από την στιγμή πού τους πάτε εσείς το ανταλλακτικό.

Λίγους μήνες πριν είχε το ίδιο θέμα γνωστός μου με LG G.

Από το eBay μας έβγαινε 90€ συν μεταφορικά. Μαζί με την εργασία πήγαινε 140.

Το έφτιαξε στην αντιπροσωπία με 120.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ξέρετε μήπως θα βγει καινούριο note8, γιατι πολλή ησυχία έχει πέσει,σαν πολύ καιρό δεν έχει κάνει για να βγει?Κανονικά έπρεπε.να έχουν βγάλει ένα μετά το note3 τι έγινε το ξεχασανε(θα μου πείτε τόσα μοντέλα που βγάλανε έχουν χάσει τον μπούσουλα)κανένα νέο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ξέρετε μήπως θα βγει καινούριο note8, γιατι πολλή ησυχία έχει πέσει,σαν πολύ καιρό δεν έχει κάνει για να βγει?Κανονικά έπρεπε.να έχουν βγάλει ένα μετά το note3 τι έγινε το ξεχασανε(θα μου πείτε τόσα μοντέλα που βγάλανε έχουν χάσει τον μπούσουλα)κανένα νέο?

Δεν το βλέπω. Έχει περάσει 1,5 χρόνος.

 

Έχω αρχίσει να προβληματίζομαι με την μπαταρία. Δεν πάει καλά. Τον Οκτώβρη που θα έλθω Ελλάδα θα το πάω στο σέρβις.

Δεν είναι θέμα εφαρμογής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω με την μπαταρία έχει κάποιο θέμα που διάβασα σε κάποια ποστ

πιο πίσω . Σκέφτομουν για αγορά το note 8 αλλά κολλάω στην μπαταρία και με κάποια futures με το πενακι (έχω note 3)σκεφτόμουν το note10 αλλά κολλάω στο μέγεθος , γιατί με το ενα χέρι δεν είναι άνετο γι αυτό σκεφτόμουνα κατι σε οχτάρι στυλ.

Τώρα βγάλανε το tab s αντί να βγάλουνε κανένα note 8 σε αυτό το μέγεθος , που σίγουρα θα έκανε πάταγο και ειδικά με τον επεξεργαστή snap Dragon που δεν έχει λαγκ μου βγάλανε ίδιο με το Galaxy Tab Pro 8.4 που τρομερή διαφορά έχει μόνο στην οθόνη και καλύτερο μέγεθος. Πάλι καλά που έχει υποστήριξη ακόμα το νοτακι και το κακό είναι δεν βλέπω αντικαταστάτη.

Περιμένω μπας και βγει τίποτα της προκοπής,πιστεύω η υπομονή μου να με ανταμείψει αν και σε αυτήν την περίοδο μα αυτά που κάνει η Samsung πολύ χλωμό το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ ακόμα το χαίρομαι το 8αρι . Έχει με διαφορά το καλύτερο 3g σήμα που έχω δει. Τώρα στις διακοπές φαίνεται. Εκεί που τα άλλα 2g και με το ζόρι αυτό hspa σταθερό και browsing ταχύτατο.

Όντως από μπαταρία φαίνεται ότι διολισθαίνει σε χαμηλότερη διάρκεια, αλλά σε ταχύτητα και σήμα 3g πετάει.

Το Νοτε 3 το άλλαξα, αυτό με τίποτα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα με την σειρά Note. Όσο η Samsung δεν δίνει στο προηγούμενο μοντέλο τα new features, δεν αγοράζω.

Η μπαταρία για 9 μήνες ήταν υποδειγματική. Μάλλον αρχίζει και τα φτύνει. Πολύ κακό αυτό για κλειστή συσκευή. Φοβάμαι ότι θα μου πουν ότι είναι εντάξει, θα κάνουν επαναφορά και θα μου το δώσουν πίσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα με την μπαταρία όταν δουλεύει το 3g. Λογικά έχει και εξάμηνη εγγύηση όποτε...
Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω θέμα με την μπαταρία όταν δουλεύει το 3g. Λογικά έχει και εξάμηνη εγγύηση όποτε...

 

Έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες τάμπλετ της Samsung ότι λόγω του ότι η μπαταρία είναι ενσωματωμένη, καλύπτεται και αυτή από διετή εγγύηση.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι ε; Ας το στείλω μια βόλτα τότε! Πιστεύω θα τη βγάλω με το Kindle και το νέο OnePlus One για λίγες μέρες. Για να δούμε :P
Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

6 μήνες η εγγύηση της μπαταρίας σύμφωνα με το live chat της Samsung. ΧΜ.
Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

6 μήνες η εγγύηση της μπαταρίας σύμφωνα με το live chat της Samsung. ΧΜ.

Αν είναι έτσι τέλος for ever η Samsung.

Η Apple στο iPad δίνει εγγύηση όσο και για τα υπόλοιπα μέρη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστατη θα δουμε τελικα στο note 8???

Δεν έχει ακουστεί τίποτα. Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει Note στις 8 ίντσες διαφορετικά θα το είχαν βγάλει από τον Μάρτιο. Εκτός και αν αποφάσισαν να το πλασάρουν μαζί με το original Note.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

6 μήνες η εγγύηση της μπαταρίας σύμφωνα με το live chat της Samsung. ΧΜ.

Μήπως αναφέρονται σε συσκευές με αποσπώμενη μπαταρία; Δεν έχει λογική έτσι.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κοιταξα στο κουτί του note 8 και στην warranty card το αναφερει https://www.dropbox.com/sc/qjmtpabqnp24nst/AAAxdBcOPt-C1FhLCvpENmgBa .. κριμα να ειναι μονο 6 μήνες
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί τίποτα. Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει Note στις 8 ίντσες διαφορετικά θα το είχαν βγάλει από τον Μάρτιο. Εκτός και αν αποφάσισαν να το πλασάρουν μαζί με το original Note.

 

Τι να πω. Εκει που υπαρχει ελλειψη συσκευων με wacom digitizer και το note 8 πηγε αρκετα καλα εμπορικα η σαμμυ σφυριζει αδιαφορα. Ενω ταυτοχρονα λανσαρει 750 ταμπλετες με μικρες παραλλαγες κι εχει τα tab pro 8.4 και tab s 8.4 και δε βγαζει ενα tab s note 8 πχ...

Αβυσσος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...