Jump to content

Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχει κουμπάκι. Βέβαια μπορείς να παραγγείλεις ξεχωριστά. Είναι ίδιο με του Νοτε 2.

Αλλά όπως και στο Νοτε 3 που έχω tempered glass με βολεύει το μικρό βαθουλωματάκι στο κουμπί.

Είναι ανεπαίσθητο και κάνει το κουμπί πιο ωραία αντιληπτό με την αφή

 

Φίλε, ποιά θήκη έχεις; Την μανίσια;

Μήπως το tempered glass προεξέχει καθόλου κάνοντας την θήκη να μην κλείνει καλά; (έχει 0.6mm πάχος απο ότι βλέπω...)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια,καλησπερα.

Εχω την εξης απορια.Παρατηρησα οτι μερικες εφαρμογες,οταν εμεις γυρισουμε την συσκευη μας απο καθετη σε οριζοντια θεση,εξακολουθουν να ''δειχνουν''καθετα μεν,πλαγια δε.Καταλαβατε ετσι;Π.χ το in.gr,''δουλευει''και οριζοντια κ καθετα.

Το sport-fm(Νοva σπορ fm)οχι.Σωστα παρατηρησα;Εννοειτε οτι εχω τικαρει για αλλαγη προσανατολισμου,στις ρυθμισεις.Γεια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καλησπερα.

Εχω την εξης απορια.Παρατηρησα οτι μερικες εφαρμογες,οταν εμεις γυρισουμε την συσκευη μας απο καθετη σε οριζοντια θεση,εξακολουθουν να ''δειχνουν''καθετα μεν,πλαγια δε.Καταλαβατε ετσι;Π.χ το in.gr,''δουλευει''και οριζοντια κ καθετα.

Το sport-fm(Νοva σπορ fm)οχι.Σωστα παρατηρησα;Εννοειτε οτι εχω τικαρει για αλλαγη προσανατολισμου,στις ρυθμισεις.Γεια χαρα.

 

Σωστά. Δεν έχουν όλες οι εφαρμογές δυνατότητα landscape mode...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Δεν έχουν όλες οι εφαρμογές δυνατότητα landscape mode...

 

Γίνεται μέσα από το xposed και την εφαρμογή app ops αν δεν κάνω λάθος.

Χρειάζεται ρουτ όμως.

 

Σας ευχαριστω......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,καλησπερα.

Εχω την εξης απορια.Παρατηρησα οτι μερικες εφαρμογες,οταν εμεις γυρισουμε την συσκευη μας απο καθετη σε οριζοντια θεση,εξακολουθουν να ''δειχνουν''καθετα μεν,πλαγια δε.Καταλαβατε ετσι;Π.χ το in.gr,''δουλευει''και οριζοντια κ καθετα.

Το sport-fm(Νοva σπορ fm)οχι.Σωστα παρατηρησα;Εννοειτε οτι εχω τικαρει για αλλαγη προσανατολισμου,στις ρυθμισεις.Γεια χαρα.

 

Δοκίμασε το rotation anywhere. Υπάρχουν κι άλλες παρόμοιες εφαρμογές αν δεν σου κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, ποιά θήκη έχεις; Την μανίσια;

Μήπως το tempered glass προεξέχει καθόλου κάνοντας την θήκη να μην κλείνει καλά; (έχει 0.6mm πάχος απο ότι βλέπω...)

 

 

¨εχω θήκη sleeve οπότε δεν μπορώ να σου πω ,αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι δεν θα επηρεάσει καμία θήκη.

 

Το tempered glass που έχει προταθεί, τι επίπτωση έχει στη γυαλάδα;

 

Καμία.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ευχαριστω το ειχα βρει γιαυτο αργησα να απαντησω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα..Αν εχω καταλαβει,τι ρωτας...:Ρυθμισεις-γλωσσα και εισαγωγη(στο μενου,Προσωπικο)-ρυθμισεις πληκτρολογιου Samsung-γλωσσες εισαγωγης,και εκει τικαρεις,οποια γλωσσα,θελεις να προσθεσεις οταν πληκτρολογεις,κατι...Αυτα.....

 

ναι ναι ευχαριστω το ειχα βρει γιαυτο αργησα να απαντησω

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα χιλιοστό. Κώστα είναι εξαιρετικό. Τι στο καλό θέλουμε τα screen protector. Δεν δαχτυλιαζει καθόλου. Καλύτερο από την κανονική οθόνη.

 

Χαιρετώ την παρέα, πρόσφατα πήρα στα χέρια μου το N5110 και παρήγγειλα και γω το tempered glass που αναφέρεις, απο το link που προτείνεται στο forum , δυστυχώς όμως απότι διαπίστωσα δεν εφαρμόζει πλήρως στην επιφάνεια του tablet, αλλα αφήνει μερικά χιλιοστά κενό σε σχέση με το μεταλλικό περίβλημα και στο μήκος και στο πλάτος. Γράφω σε αυτό το σημείο για να διαπιστώσω αν φταίει ο προμηθευτής που μου το έστειλε, διότι στην συσκευασία δεν αναγράφει τον τύπο του μοντέλου. Στην περίπτωσή σου η εφαρμογή πως είναι, μήπως παίζει ρόλο το μοντέλο του tablet σου??Όπως αντιλαμβάνομαι θα πρέπει να το επιστρέψω, υπάρχει καμιά εναλλακτική πρόταση?????

Γεια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, πρόσφατα πήρα στα χέρια μου το N5110 και παρήγγειλα και γω το tempered glass που αναφέρεις, απο το link που προτείνεται στο forum , δυστυχώς όμως απότι διαπίστωσα δεν εφαρμόζει πλήρως στην επιφάνεια του tablet, αλλα αφήνει μερικά χιλιοστά κενό σε σχέση με το μεταλλικό περίβλημα και στο μήκος και στο πλάτος. Γράφω σε αυτό το σημείο για να διαπιστώσω αν φταίει ο προμηθευτής που μου το έστειλε, διότι στην συσκευασία δεν αναγράφει τον τύπο του μοντέλου. Στην περίπτωσή σου η εφαρμογή πως είναι, μήπως παίζει ρόλο το μοντέλο του tablet σου??Όπως αντιλαμβάνομαι θα πρέπει να το επιστρέψω, υπάρχει καμιά εναλλακτική πρόταση?????

Γεια χαρά

 

Μη μου λες τέτοια , και έχω παραγγείλει δυο.... :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, πρόσφατα πήρα στα χέρια μου το N5110 και παρήγγειλα και γω το tempered glass που αναφέρεις, απο το link που προτείνεται στο forum , δυστυχώς όμως απότι διαπίστωσα δεν εφαρμόζει πλήρως στην επιφάνεια του tablet, αλλα αφήνει μερικά χιλιοστά κενό σε σχέση με το μεταλλικό περίβλημα και στο μήκος και στο πλάτος. Γράφω σε αυτό το σημείο για να διαπιστώσω αν φταίει ο προμηθευτής που μου το έστειλε, διότι στην συσκευασία δεν αναγράφει τον τύπο του μοντέλου. Στην περίπτωσή σου η εφαρμογή πως είναι, μήπως παίζει ρόλο το μοντέλο του tablet σου??Όπως αντιλαμβάνομαι θα πρέπει να το επιστρέψω, υπάρχει καμιά εναλλακτική πρόταση?????

Γεια χαρά

 

Αν αφήνει ένα χιλιοστό, είναι ζήτημα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 4.4.2 για το 5110 απο Αγγλια Model: GT-N5110

Model name: GALAXY Note 8.0 Wi-Fi

Country: United Kingdom

Version: Android 4.4.2

Changelist: N/A

Build date: Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000

Product Code: BTU

PDA: N5110XXDNE1

CSC: N5110OXADNE1

MODEM: N5110XXDNE1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 4.4.2 για το 5110 απο Αγγλια Model: GT-N5110

Model name: GALAXY Note 8.0 Wi-Fi

Country: United Kingdom

Version: Android 4.4.2

Changelist: N/A

Build date: Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000

Product Code: BTU

PDA: N5110XXDNE1

CSC: N5110OXADNE1

MODEM: N5110XXDNE1

Αντε και στα δικα μας

:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, Έχω ξεκινήσει διαδικασία αντικατάστασης, για του λόγω το αληθές παραθέτω μια φωτο, που την έστειλα και στον προμηθευτή

http://i30.photobucket.com/albums/c322/dimpap50/Tembertglass_ForSamsungtablet_zps1c9fe30b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, Έχω ξεκινήσει διαδικασία αντικατάστασης, για του λόγω το αληθές παραθέτω μια φωτο, που την έστειλα και στον προμηθευτή

http://i30.photobucket.com/albums/c322/dimpap50/Tembertglass_ForSamsungtablet_zps1c9fe30b.jpg

 

Έτσι είναι και το δικό μου αλλά και γενικώς τα περισσότερα screenprotectors.

Στο iphone έχω ένα ακριβό το οποίο έχει 2 mm διαφορα κατω και οι οπες για το ηχείο και την κάμερα δεν είναι κεντραρισμενες καλά.

Φορεμένο δεν φαίνεται εύκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στην 4.4.2 έχει πάρει τα S-pen features του Note 10.1 2014?

 

 

Δεν υπάρχει περίπτωση. Η samsung δεν κάνει ποτέ τέτοια updates. Μόνο η HTC δίνει το sense στο προηγούμενο μοντέλο.

 

Έχει βγει και για το 3G έκδοση αλλά δεν ξέρω για ποια χώρα ειναι.

Θα αργήσει πάντως να φτάσει σε όλες τις χώρες. Απ οτι είδα την έδωσε πριν 9 μέρες και παραδόξως συνεχίζει να δίνει σε άλλες χώρες 4.1.2 και σε άλλες 4.2.2

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εαν βρω χρονο θα δοκιμασω την Αγγλικη,το θεμα για μενα δεν ειναι το να δωσει τα καλουδια του note 3 που αποκλειεται αλλα να βελτιωσει την μπαταρια που για μενα εχει θεμα περιπου 6 ωρες μετα απο service
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ως κάτοχος του Ν5120 σκέφτομαι να πάρω για bluetooth το Sony SBH52.

Έχει κάνει κάποιος αυτό τον συνδυάσμο;

Ρωτάω για να μην έχω θέματα συμβατότητας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ως κάτοχος του Ν5120 σκέφτομαι να πάρω για bluetooth το Sony SBH52.

Έχει κάνει κάποιος αυτό τον συνδυάσμο;

Ρωτάω για να μην έχω θέματα συμβατότητας...

 

Εγώ έχω το sbh50 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι παρόμοια μα το 52

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω ολους τους φιλους.

Υπαρχει καποιο feedback απο φιλους με προβλημα στην διαρκεια μπαταριας ιδιαιτερα μετα απο αλλαγη στο

Sams service?

Με ενδιαφερει η αγορα ενος 5120 υπαρχει ομως διστακτικοτητα μετα απο αρκετες αναφορες για ελλατωματικες

μπαταριες παγκοσμια.

Ευχαριστω ολους.:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Galaxy Note 8 (N5100 / N5110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...