Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ίδιο και εγώ το παρήγγειλα σε λευκό για την γυναικα μου για να μην έχει ολόιδιο με το δικό μου μαύρο (σκούρο μοβ βασικά) όμως ήταν 6-7 ευρω ακριβότερο, από minideal, ίσος γιαυτο το μαύρο είναι πιο δημοφιλές

κάτι που εντόπισα στα χαρακτηριστικά του και δε γνωρίζω εάν αναφέρθηκε προηγούμενος είναι ότι η κάμερα του είναι bsi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα ακόμα να μου στείλουν το confirmation e-mail με το tracking number και έχω αρχίσει να τα παίρνω με τους Κινέζους. Το μόνο που έχω είναι το e-mail/αποδεικτικό της χρέωσης από το paypal. Περιμένω πως κ τι να πάει Δευτέρα να τους επικοινωνήσω πάλι μαζί τους. Από την Πέμπτη το βράδυ έγινε η παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα να μου στείλουν το confirmation e-mail με το tracking number και έχω αρχίσει να τα παίρνω με τους Κινέζους. Το μόνο που έχω είναι το e-mail/αποδεικτικό της χρέωσης από το paypal. Περιμένω πως κ τι να πάει Δευτέρα να τους επικοινωνήσω πάλι μαζί τους. Από την Πέμπτη το βράδυ έγινε η παραγγελία.

 

νομιζω πως και αυριο δουλευουν. Σε ωρες δικες μας τους πετυχαινω και μιλαμε απο 5 τα ξημερωματα εως 12-13 το μεσημερι.. παντως περιεργο. εμενα αμεσως μου ηρθαν ολα. και απο paypal, και απο minideal . και την επομενη μουρθε tracking number... πριν απο μερικες μερες εκανα την αγορα( το tracking μουρθε μεσω paypal την επομενη μερα αλλα ειχα ρωτησει πρωτα αν τοχαν σε στοκ.. )

Link to comment
Share on other sites

Από το minideal.net έχουν αγοράσει πολλά άτομα και όλα ήταν κομπλέ, προτείνω να ηρεμήσετε, ξέρω είναι δύσκολο, και να περιμένετε μέχρι την Δευτέρα... :cool:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα και στα εισερχόμενα και στα junk. Τελικά μετά από 2 e-mail και 3 ερωτήσεις στο live chat μου έστειλαν το tracking number της παραγγελίας. Στο live chat είπαν σήμερα ότι δεν έστειλαν ακόμα την παραγγελία γιατί δεν υπήρχε στοκ από το λευκό Α800. Στο e-mail άλλος πωλητής που μου απάντησε πάλι σήμερα είπε ότι την παρασκευή έστειλα αργά το e-mail μου για να προχωρήσει την παραγγελία και ότι μεσολάβησε Σάββατο(μη εργάσιμη) και καθυστέρησαν. Η παραγγελία όμως είχε γίνει την Πέμπτη το βράδυ. Η δικαιολογία για τη μη αποστολή του confirmation e-mail είναι ότι πλήρωσα χωρίς να κάνω εγγραφή στο site και έκανα checkout ως guest. Τελικά σήμερα ο ένας μου είπε ότι δεν έχουν στείλει την παραγγελία διότι υπάρχει έλλειψη του ενός από τα δύο κινητά που παρήγγειλα και ο άλλος μου διαβεβαίωσε ότι σήμερα θα στείλει την παραγγελία.

 

Βασικά, φάσκουν και αντιφάσκουν και λένε όταν μπερδεύονται λένε ********. Ελπίζω από δω και πέρα να πάνε όλα καλά. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Ανυπομονώ να το λάβω στα χέρια μου.

 

Παιδιά γεια χαρά!

Είμαι νέος στο φορουμ και ψιλοάσχετος με τα smartphones. Θέλω να αγοράσω το Α820 της lenovo από minideal . Ηθελα να ρωτήσω αν η αγγλική και ελληνική γλωσσα είναι προεγκατεστημένες ή πρέπει να τους τις ζητήσω εγώ???

Ζήτησε τες

 

Από minideal με ποιο τρόπο πρέπει να τις ζητήσουμε; Εγώ έγραψα ότι θέλω να έρθει με Ελληνικά στις οδηγίες του paypal προς τον πωλητή. Αυτό αρκεί ή έπρεπε να επικοινωνήσω απευθείας με τους πωλητές του minideal με e-mail και για αυτό;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Από minideal με ποιο τρόπο πρέπει να τις ζητήσουμε; Εγώ έγραψα ότι θέλω να έρθει με Ελληνικά στις οδηγίες του paypal προς τον πωλητή. Αυτό αρκεί ή έπρεπε να επικοινωνήσω απευθείας με τους πωλητές του minideal με e-mail και για αυτό;

νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι

εκμεταλλεύσου την έλλειψη, απέτισε τους το μαύρο (που είναι και πιο ακριβό)

πιστεύω ότι όλα την ίδια multilanguage rom φοράνε, δε νομίζω ότι χρειάζεται να ζητήσεις τίποτε, η εάν το ζητήσεις θα το ανοίξουν να το κάνουν κιόλας,

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι

εκμεταλλεύσου την έλλειψη, απέτισε τους το μαύρο (που είναι και πιο ακριβό)

πιστεύω ότι όλα την ίδια multilanguage rom φοράνε, δε νομίζω ότι χρειάζεται να ζητήσεις τίποτε, η εάν το ζητήσεις θα το ανοίξουν να το κάνουν κιόλας,

 

συμφωνω για τη γλωσσα, δε χρειαζεται να ζητησεις τιποτα. θα ειναι multilanguage η ρομ. Ασε που θα βαλεις την Lenovo A820 - Lambda v2.3 - Multilang(http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/)). τωρα για το χρωμα... οπως εχω πει , ειναι πολυ πιο ομορφο το λευκο. Αλλα αν θες να νιωσεις πως γλυτωνεις πιο πολλα, ζητησε το μαυρο. Εννοειται ΔΕ στο προτεινω μιας και αφου εχω και τα δυο(μολις τσεκαρα τα gps τους... πολυ καλα ! μεσα στο σπιτι 5-6 δορυφορους), η οθονη του ασπρου ειναι λιγο πιο φωτεινη και πιο σωστη χρωματικα. Δεν ξερω αν ετυχε.. αλλα οταν αγοραζεις απο κινα... ειναι σα να παιζεις στο λουτρακι και στην παρνηθα ταυτοχρονα.. :p

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω για τη γλωσσα, δε χρειαζεται να ζητησεις τιποτα. θα ειναι multilanguage η ρομ. Ασε που θα βαλεις την Lenovo A820 - Lambda v2.3 - Multilang(http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/)). τωρα για το χρωμα... οπως εχω πει , ειναι πολυ πιο ομορφο το λευκο. Αλλα αν θες να νιωσεις πως γλυτωνεις πιο πολλα, ζητησε το μαυρο. Εννοειται ΔΕ στο προτεινω μιας και αφου εχω και τα δυο(μολις τσεκαρα τα gps τους... πολυ καλα ! μεσα στο σπιτι 5-6 δορυφορους), η οθονη του ασπρου ειναι λιγο πιο φωτεινη και πιο σωστη χρωματικα. Δεν ξερω αν ετυχε.. αλλα οταν αγοραζεις απο κινα... ειναι σα να παιζεις στο λουτρακι και στην παρνηθα ταυτοχρονα.. :p

 

ο φίλος παρήγγειλε το a800 όχι το a820 το οποιο δείχνει πολύ ωραίο σε μαύρο είναι και ακριβότερο από το λευκό, εγώ παρήγγειλα το a820 σε λευκό, όταν το πάρω θα σας πω και εγώ για τυχών διαφορές σε σχέση με το μαύρο που ήδη έχω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Χρειαζομαι αμεσα τη βοηθεια σας.

Δυστυχως με το δικο μου μπηκα σε περιπετειες..... αγοραστηκε τον Ιουνιο. μεχρι τον Αυγουστο ΟΛΑ καλα.

 

ξαφνικα σταματησε το accelerator. (με βαση οδηγιες , χρειαζοταν απενεργοποιηση η λειτουργια και restart η συσκευη)

μετα απο το restart απενεργοποιηθηκε η λειτουργια του τηλεφωνου. (δεν εκανε register στο δικτυο)

μετα το τελευταιο restart η οθονη λειτουργουσε mirroring. δλδ. για να πατησεις πχ το cancel κατω αριστερα, επρεπε να κανει κλικ πανω δεξια.

 

κατοπιν δοκιμαστηκαν αρκετες rom αλλα χωρις επιτυχια.

 

υπαρχει περιπτωση να γνωριζει καποιος τι γινεται>? (ή πως επαναφερεται η συσκευη????)

σημειωση: Ουτε με τη μαμα ρομ λειτουργησε σωστα η οθονη. το Accelerator ειναι ανενεργο.

 

ευχαριστω.

 

τι έγινε, βρήκες λύση;

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος παρήγγειλε το a800 όχι το a820 το οποιο δείχνει πολύ ωραίο σε μαύρο είναι και ακριβότερο από το λευκό, εγώ παρήγγειλα το a820 σε λευκό, όταν το πάρω θα σας πω και εγώ για τυχών διαφορές σε σχέση με το μαύρο που ήδη έχω

 

α οκ.. νομιζα πως λεγαμε για το 820 εδω.. παντως και το 800 παρομοιο ειναι απο μπροστα με το 820. Απο πισω μια χαρα ειναι κ τα δυο. ναι ναι , να μου πεις εαν ειναι πιο σκοτεινη η οθονη του μαυρου και διαφορετικη χρωματικη αποδοση. εννοο πως εαν τα κοιταξω και τα 2 απο γωνια περιπου 45 μοιρες, το ασπρο μπλεδιζει ενω το μαυρο κιτρινιζει(οχι ακριβως κιτρινο.. προς το καφε). τεσπα, ειναι πιο ωραιο να μπλεδιζει η οθονη με το ασπρο γυρω γυρω παρα το αλλο που σκοτεινιαζει... παντως σαν gamma κανενα δεν ειναι σωστο.(ειδα και του samsung την οθονη σημερα του S2, κιαυτη λαθος ειναι σιγουρα. απλα πονταρουν στα ΕΝΤΟΝΑΑΑΑΑ χρωματα). χαχα

Link to comment
Share on other sites

ο φίλος παρήγγειλε το a800 όχι το a820 το οποιο δείχνει πολύ ωραίο σε μαύρο είναι και ακριβότερο από το λευκό, εγώ παρήγγειλα το a820 σε λευκό, όταν το πάρω θα σας πω και εγώ για τυχών διαφορές σε σχέση με το μαύρο που ήδη έχω

 

Όχι...παρεξήγηση :-) Αγόρασα το Α800 σε λευκό και ένα Α820 σε μαύρο. Απλά αναφέρθηκα στο Α800 επειδή μου είπαν σα δικαιολογία για τις καθυστερήσεις ότι υπήρχε έλλειψη στα λευκά Α800. Το Α820 το προορίζω για μένα ;-) . Το Α800 για μια φίλη. Ήθελα ένα καλό smartphone σε καλή τιμή και ελπίζω το 4-πύρηνο να με ανταμείψει και να κάνω πλάκα σε κανα φίλο με samsung που το πήρε 200+. Είναι καλή φάση πάντως και τα οικονομικά μοντέλα (Α800) γιατί οκ, κινητά είναι και στραβές γίνονται, οπότε να μην κλαίς τα χρήματα.

 

Από κολλήματα πως πάει; Είναι σταθερό ή σας έχει κολλήσει και χρειάζεται να βγάζεις μπαταρίες κλπ;

 

Τελικά έλαβα tracking number και ησύχασα. Τώρα αναμένω να ταξιδέψει στα χέρια μου!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό και θα ήθελα τη γνώμη σας αν μπορείτε από όσους το έχουν!

 

Αξίζει σαν τηλέφωνο? Υπάρχει καποιο σοβαρό αρνητικό ή πρόβλημα που να έχει? Στην Ελλάδα θα λειτουργεί κανονικά έτσι?

 

Εχετε καποιο link μαγαζιου που το εχετε παρει οι περισσότεροι να μου δείξετε? Το βρήκα στο merimobiles εγώ στα 112€ (http://www.merimobiles.com/lenovo-a820-4-5-inch-android-4-1-quad-core-1-2ghz-dual-sim-3g-smartphone-gps_p/meri9016.htm), είναι το ιδιο για το οποιο μιλατε?

 

ευχαριστω προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό και θα ήθελα τη γνώμη σας αν μπορείτε από όσους το έχουν!

 

Αξίζει σαν τηλέφωνο? Υπάρχει καποιο σοβαρό αρνητικό ή πρόβλημα που να έχει? Στην Ελλάδα θα λειτουργεί κανονικά έτσι?

 

Εχετε καποιο link μαγαζιου που το εχετε παρει οι περισσότεροι να μου δείξετε? Το βρήκα στο merimobiles εγώ στα 112€ (http://www.merimobiles.com/lenovo-a820-4-5-inch-android-4-1-quad-core-1-2ghz-dual-sim-3g-smartphone-gps_p/meri9016.htm), είναι το ιδιο για το οποιο μιλατε?

 

ευχαριστω προκαταβολικά

 

με λιγα λογια και καλα.. ΑΞΙΖΕΙ ! σημαντικα προβληματα ΔΕΝ υπαρχουν σε καμια περιπτωση. Θα το χαρεις 100% σε ΟΛΑ του ! στην ελλαδα αποτι καταλαβαινεις λειτουργει κανονικοτατα.. δεν εκανα καμια ρυθμιση για την τηλεφωνια.. απλα εβαλα 2 καρτες κ λειτουργησαν αμεσως! η μια θα λειτουργει ως gsm μονο και η αλλη gsm/3g. χωρις καμια ρυθμιση δουλευουν ολα ! vodafon 3g και wind gsm εχω. προτεινω να το παρεις απο http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html αφου οι περισσοτεροι απο εδω τοχουν παρει(εγω το πηρα απο geekbuying αλλα εχει καλυτερες τιμες γενικοτερα το minideal). Χρωμα προτιμω το ασπρο γτ το μαυρο "χανει" λιγακι σε ομορφια αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Αυτο που μαρεσει πολυ ειναι οτι καθως μιλας, εχει κουμπακι να ηχογραφησεις επι τοπου τη συνομιλια. Επισης παιζει ραδιοφωνο ΧΩΡΙΣ ακουστικα και επισης υπαρχει record εαν σαρεσει καποιο τραγουδακι να το γραψεις. Και κατι που δεν τοχω δει προσωπικα σε κανενα κινητο... οταν βρισκεις αναπαντητη στο κινητο, σου γραφει για ποσα δευτερολεπτα χτυπουσε πριν το κλεισει η αλλη μερια. (Χρησιμο για να μη σου λενε "Σε επαιρνα και δεν το σηκωνες!!!!" , ενω στην πραγματικοτητα σε πηρε για 5secs. Λεπτομερειες βεβαια ολα αυτα αλλα ειναι τα κερασακια στο κινητο. GPS μια χαρα, μπλε δοντι κανονικοτατο, λειτουργει πολυ smooth , και γενικα το ευχαριστιεσαι. Οθονη ομορφη(ουτε απιστευτη ουτε μετρια). ΠΑΡΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! αν σαρεσει γενικα... δεν εχεις κατι να σε σταματησει. Αυτα. και εαν θες να το δεις απο κοντα... εδω ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ και επαυξάνω, όλα λειτουργούν jet, και θα μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας και κρίνε...

το πρώτο μου a820 το επέλεξα από κανονικό κατάστημα πριν ένα 6αμινο που βρέθηκα σε ταξίδι στη σανκάι μεταξύ δεκάδων ίσος εκατοντάδων μοντέλων

Στις προθήκες ήτανε όλα κινεζικα ιερογλυφικά ακόμη και τα λογότυπα των εταιριών, δηλαδή δεν γραφουν lenovo a820, αλλα $%)@^& #820, και μεταξύ των ιερογλυφικών κάποια νούμερα 4, 8 5 16 32 κλπ, άντε να μαντέψεις το 4 είναι ram η έκδοση android? το 8 είναι mpixels η sd κάρτα? όσο για τους ευγενέστατους κινέζους ούτε με παντομίμα ούτε με τίποτε συνεννοείσαι μαζί τους, έτσι η επιλογή έγινε με φυσική δοκιμη,

δεν είχανε εγκατεστημένα antutu οποτε τα δοκίμαζα ανοιγοκλείνοντας εφαρμογές (99% κινεζικες), κρίνοντας την απόδοση τις αφής την φωτεινότητα την ταχύτητα απόκρισης κλπ, δεν ήξερα ούτε αναλύσεις ούτε ppi ούτε cpu-πυρήνες τίποτε.........

τραβώντας επιτόπου φωτογραφίες, μέχρι και έξω από το κατάστημα έβγαινα με τα κινητά για δοκιμη φωτογραφίας, παρεπιπτόντως η λέξη κλοπή δεν πρέπει να υπάρχει στο λεξιλόγιο τους τα έπαιρνα και εξαφανιζόμουν άνετα!!!! χάχα..............

anyway επέλεξα το a820 για την καλύτερη ποιότητα φωτογραφίας, καλύτερη από αλλα ακόμη και με 13mp και flashlight το οποιο απλά θάμπωνε την φωτογραφία, για την καλή χρωματική απόδοση χωρίς θολούρες στις γωνιές, σύγκριση στιβαρότητας, κλπ κλπ, το εάν ήτανε ips, lcd, αναλύσεις κλπ δεν είχα ιδέα, με λίγα λόγια με στόχο μέχρι 150 ευρω πριν 6 μήνες βρήκα το a820 το καλυτερότερο μεταξύ πολλών άλλων κινεζικών σε πραγματικό τεστάρισμα, φυσικά και υπήρχανε καλύτερα σε μεγαλύτερη κατηγορια τιμής, OPPO για παράδειγμα,

πριν λίγες μέρες για να σταματήσει η γυναικα μου να χρησιμοποιεί το δικό μου και να γκρινιάζει για το αργό μονοπύρηνο 3,5'' τις, αποφάσισα να παραγγείλω ένα εφάμιλλο για αυτήν και σε μεγάλη μου έκπληξη βρήκα πάλι το a820 μονόδρομο στην κατηγορια του και ακόμα πιο φτηνό από όσο το είχα πάρει εγώ στην κίνα, (και που νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός έλληνας με lenovo κινητό....χαχα)

αν και μου αρέσει να δοκιμάζω νέα πράγματα και δεν είμαι κολλημένος με μάρκες (είχα και γερμανικο και γαλλικό και γιαπωνέζικο αυτοκίνητο), δηλαδή δεν ξαναπήρα το ίδιο για να υποστηρίξω την επιλογή μου όμως σήμερα το a820 σε λευκό με 116ευρω (107 σε μαύρο), είναι απίστευτη αγορά, κίας μην έχει flashlight το οποιο εξυπηρετεί μονο σαν φακός από ότι είδα σε αλλα μοντέλα, κίας έχει λάθος gamma στα χρώματα, σε κανονική χρήση δεν αντιλαμβάνεσαι τίποτε, είδα ολόκληρη ταινία με υπότιτλους σε διακοπή ρεύματος πριν λίγες μέρες, μιλάμε για κινητό του κατοστάρικου που κάνει παπάδες, ένα φτηνιάρικο gps κοστίζει παραπάνω το συνιστώ ανεπιφύλακτα, σαν mp3 player έχει φοβερό ήχο στα ακουστικά, σαν gps άριστο, wi-fi κλπ όλα άψογα, αναφερθήκανε νομίζω από πολλούς, και δεν έχω την lampda rom που όλοι την παινεύουν, έχω την πρώτη stock που κυκλοφόρησε πριν μήνες...

επαναλαμβάνω ότι εάν το bugget είναι μεγαλύτερο σαφώς υπάρχουν και καλύτερα, εγώ προσωπικά για ακριβότερο (300-400 ευρω) θα πήγαινα σε επώνυμο με εγγύηση.... στα 107 ευρω όμως ας μου δείξει κάποιος κάτι καλύτερο, κινεζικο γιαπωνέζικο μπαγκλαντέζικο η ότι νάνε, απλά δεν υπάρχει!!!

θα ήθελα εάν κάποιος έχει πάρει 2-3 διαφορετικά κινεζικα μοντέλα να μοιραστεί την εμπειρία του μαζί μας για να ξέρουμε σε μελλοντική μας αγορά, ΟΧΙ ΑΛΛΟ LENOVO... χαχα

μόλις παραλάβω θα επανέλθω με σύγκριση των 2 όπως ο φίλος galaxy singer

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη, 21 Αυγούστου 2013, 4:29:57 μμ

Τόπος Σάρωσης: ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Περιγραφή: Αποστολή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 22 Αυγούστου 2013, 1:36:50 πμ

Τόπος Σάρωσης: Κ.ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΠΑΤΡΩΝ

Περιγραφή: Αποστολή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 22 Αυγούστου 2013, 6:39:45 πμ

Τόπος Σάρωσης: ΠΑΤΡΑ (ΜΔ)

Περιγραφή: Αποδοχή

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 22 Αυγούστου 2013, 8:33:12 πμ

Τόπος Σάρωσης: ΠΑΤΡΑ (ΜΔ)

Περιγραφή: Προς Επίδοση

Κατάσταση Επίδοσης:

Πέμπτη, 22 Αυγούστου 2013, 2:56:43 μμ

Τόπος Σάρωσης: ΠΑΤΡΑ (ΜΔ)

Περιγραφή: Αποστολή Συσκευασίας

Κατάσταση Επίδοσης:

 

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς που είναι τελικά η παραγγελία μου?Είναι εδώ (στη Πάτρα) προφανώς αλλά τι γίνεται από τη Πέμπτη μέχρι και σήμερα?Δε θα έπρεπε να το παραλάβω ή έστω να μου έχει έρθει ειδοποίηση για να πάω να το πάρω από τα ελτά?Στη περιγραφή λέει αποστολή συσκευασίας...Όχι τιποτά άλλο, αλλά δε τα κρατάνε κι επ άπειρον στις αποθήκες τους τα ελτά.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς που είναι τελικά η παραγγελία μου?Είναι εδώ (στη Πάτρα) προφανώς αλλά τι γίνεται από τη Πέμπτη μέχρι και σήμερα?Δε θα έπρεπε να το παραλάβω ή έστω να μου έχει έρθει ειδοποίηση για να πάω να το πάρω από τα ελτά?Στη περιγραφή λέει αποστολή συσκευασίας...Όχι τιποτά άλλο, αλλά δε τα κρατάνε κι επ άπειρον στις αποθήκες τους τα ελτά.....

 

ειναι πολυ απλο. παρε τηλεφωνο(8001182000) να σου πουνε που ακριβως βρισκεται και μετα παρε τηλεφωνο εκει που βρισκεται. ναι επρεπε ναχει ερθει ειδοποιηση. μην ανησυχεις. εμενα γραφανε πως παραδοθηκε χωρις να τοχω παραλαβει. κανουν μαλακιουλες που κ που... αλλα ψαξτο

Link to comment
Share on other sites

ο ταχυδρομος σου τον παιζει η ειναι σε αδεια

γραψε σε ενα χαρτακι τον αριθμο παρε την ταυτοτητα σου και πανε στα ελτα της περιοχης σου να το παραλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας,θέλω να παραγγείλω 2 lenovo a820 αλλά δεν ξέρω πώς να ζητήσω να έχει Ελληνικά και εγκατεστημένο το plaustore,κάποιος να βοηθήσει,κάποιος που έκανε την παραγγελία να με διαφωτίσει.
Link to comment
Share on other sites

απλα γραψε μια σημειωση στο paypal κατα την πληρωμη

θα το δουν κ θα το κανουν

αλλα μην αγχωνεσε

θα περασεις μια custom rom κ θα φυσαει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

ο ταχυδρομος σου τον παιζει η ειναι σε αδεια

γραψε σε ενα χαρτακι τον αριθμο παρε την ταυτοτητα σου και πανε στα ελτα της περιοχης σου να το παραλαβεις

 

Το θέμα είναι οτι πήγα στα ελτά τη Δευτέρα νομίζοντας πως θα πάρω τα κινητά επειδή μου είχε έρθει μια ειδοποίηση αλλά ήταν τελικά για μια άλλη παραγγελία..Αν είχαν κι άλλο πακέτο στο ονομά μου δε θα μου το δίνανε ή έστω να μου το πούνε?Όταν λες τον αριθμό εννοείς το tracking number?Αν και μάλλον θα κάνω αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω,να πάρω τηλέφωνο πρώτα, γιατί στα ελτά της περιοχής γίνεται πανικός κάθε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

απλα γραψε μια σημειωση στο paypal κατα την πληρωμη

θα το δουν κ θα το κανουν

αλλα μην αγχωνεσε

θα περασεις μια custom rom κ θα φυσαει το κινητο

Ευχαριστώ φιλαράκι,επειδή είμαι λίγο άσχετος με τα θέματα τη εστί το custrom rom?

Link to comment
Share on other sites

custom rom ειναι πειραγμενη εκδοση του λειτουργικου συστηματος

ετσι απλοικα

παρτο μια φορα με το καλο και εδω ειμαστε να τα βρεις ολα

Link to comment
Share on other sites

όπως εγκαθιστούμε στο pc τα windows από χρ σε vista η 7, η όπως κανεις format και επανεγκατάσταση τα windows στο pc, το ίδιο μπορείς να κανεις στο android κινητό σου, στην προκειμένη η custom rom είναι ότι το cd των windows στο pc, υπάρχουν πολλές με μικροδιαφορές που τις κατεβάζεις από διάφορα sites, βασικά μη μπεις σαυτή τη διαδικασία εάν δεν έχεις το μικρόβιο και εαν δεν ρήξεις πολύ διάβασμα σε forums για το πως γίνετε?, εάν πάλι θέλεις να το κάνεις θα βρείς μεγάλη βοήθεια για τα βήματα εδώ στο forum, ήδη πιο πίσω αναφέρει κάποιος φίλος για το πως γίνετε

πληροφοριακά η rom του a820 που θα παραλάβεις έχει εγκατεστημένες όλες τις γνωστές γλώσσες του κόσμου και ελληνικά φυσικά,

εκτός τις διάφορες custom roms που κυκλοφορούν υπάρχει και η official rom δηλαδή η εργοστασιακή η οποια στο συγκεκριμένο κινητό έχει μόνο κινεζικη και αγγλική γλώσσα, μη φοβάσαι δεν θα έχει την official rom, το αναφέρουν καθαρά ότι τα στέλνουν με custom multilanguage rom,

Edited by giorgoslekkas
Link to comment
Share on other sites

Και μπαταριούλα για το τερατάκι μας 4.200mah...3 μερες + αυτονομία λογικά.Την έχει πάρει κανείς;έχω την εντύπωση ότι δεν την είχα δει πριν καμμιά δεκαριά μέρες που έψαχνα για μεγαλύτερη

http://www.aliexpress.com/item/4200mah-large-capacity-battery-for-lenovo-A800-A820-S870E-S720-A798T0-s889t-free-HK-SG-post/1005171093.html

Και κάτι ακόμα.Δεν έχω βάλει ρομ ακόμα,το έχω με αυτήν που μου το στείλανε.Μια χαρά νομίζω πως είναι.Θέλω να μάθω από κάποιον που έβαλε την lampda τι διαφορά έχει σε αυτονομία το κινητό και ποιον dialer χρησιμοποιεί αυτή η ρομ.Ένα screenshot πχ αν μπορεί κάποιος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...