Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tην πρώτη φορά το φόρτισα από το βράδι μέχρι το άλλο πρωί. και μετά για κανα-δυο φορτίσεις άφηνα να αδειάσει σχεδόν η μπαταρία για να το ξαναφορτίσω. Έφτανε στο 5-10%.

Χτες το βράδι ήταν η μπαταρία ήταν στο 6 % και αποφάσισα να την αδειάσω τελείως. Χάζευα για λίγο στο ιντερνετ μέχρι που έφτασε στο 1% και περίμενα ότι σε λίγο θα σβήσει.

Αμ δε!

Τίποτα. άρχισα να τραβάω φωτογραφίες με φλας και έλεγα ότι θα τέλείωνε γρήγορα. Έβγαλα μερίπου 130 φωτογραφίες, τις έσβησα μετά όλες, η μπαταρία εκεί στο 1%.

Το δούλεψα για 1-2 λεπτά σαν φακό, τράβηξα και 5 λεπτά βίντεο με το led αναμμένο. Αυτίο εκεί, ντούρασελ! Μου είχε σπάσει τα νεύρα. Ήθελα να πάω για ύπνο μιας και η ώρα είχε πάει 1:30. Έτσι σαν τελευταία λύση πήρα τηλ την γυνάικα μου και μετά από 4 λεπτά κλήσης έσβησε!

Πόσο κρατάει αυτό το 1%;;;

Το έβαλα για φόρτιση (μετά από κανά 5-6 λεπτά bootαρε (έπρεπε να φορτίσει λίγο για να εκκινήσει). Το πρωί το έβγαλα από τον φορτιστή και μετά από 3 ώρες στην αναμονή με wifi ανοιχτό (και με email, weather apps κλπ να τρέχουν ) έφτασε στο 95%. Οπότε το δεκάλεπτο το δικό σου για να φτάσει στο 95% είναι πολύ λίγο.

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν το αφησα ποτε να πεσει κατω απο 14% οποτε δεν 8α μου εκανε εντυπωση αν κρατουσε κανενα 8ωρο ακομα με αυτο το ποσοστο. Σημερα θα το αφησω πιο πολυ στο φορτιστη κι ας εχει φορτισει ηδη, ισως βελτιωνεται μετα απο μερικες φορτισεις.

Επισης ξενερωσα λιγο οταν πηγα να παιξω το NFS Most Wanted και λεει οτι δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αληθεια ειναι οτι δεν το αφησα ποτε να πεσει κατω απο 14% οποτε δεν 8α μου εκανε εντυπωση αν κρατουσε κανενα 8ωρο ακομα με αυτο το ποσοστο. Σημερα θα το αφησω πιο πολυ στο φορτιστη κι ας εχει φορτισει ηδη, ισως βελτιωνεται μετα απο μερικες φορτισεις.

Επισης ξενερωσα λιγο οταν πηγα να παιξω το NFS Most Wanted και λεει οτι δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη...

Μην δίνετε σημασία στο ποσοστό, κι ένα παλιό mtk6577 που χα έπεφτε γρήγορα στο 15%, και μετά κρατούσε άλλο τοσο μέχρι να σβήσει, ειδικά στο 1% :p Με battery callibration υποτίθεται διορθώνεται αυτό, αν και μετά από λιγο καιρο ξαναχάλαγε.

Το Most wanted τρέχει κανονικότατα στη συσκευή, έχω παίξει

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο thread ειχα δει κατι για προγραμμα που κανει πιο χαμηλη τη φωτεινοτητα και ενα αλλο για καλυτερο ηχο. Εχει κανεις ευκαιρα τα ονοματα τους?

 

EDIT: Ρε παιδια πώς στο καλο αναβαθμιζεται το SuperUser? Κατεβασα ενα root checker και μου λεει οτι το κινητο δεν ειναι root... Πως το διορθωνουμε αυτο? Δεν βρηκα να το απαντα κανεις πιο πριν στο thread.

Edited by gbv
Link to comment
Share on other sites

Καπου στο thread ειχα δει κατι για προγραμμα που κανει πιο χαμηλη τη φωτεινοτητα και ενα αλλο για καλυτερο ηχο. Εχει κανεις ευκαιρα τα ονοματα τους?

 

EDIT: Ρε παιδια πώς στο καλο αναβαθμιζεται το SuperUser? Κατεβασα ενα root checker και μου λεει οτι το κινητο δεν ειναι root... Πως το διορθωνουμε αυτο? Δεν βρηκα να το απαντα κανεις πιο πριν στο thread.

 

Κάπου είχα δει (μάλλον στο XDA δεν θυμάμαι ακριβώς, γκούγκλαρέ το) για την αναβάθμηση μέσω recovery. Κατεβάζεις δηλ το αρχείο στην κάρτα, boot σε recovery mode και install τα updates από την αρχή.

Μια άλλη λύση είναι μια εφαρμογή Auto Root για τον επεξεργαστή μας, την οποία την τρέχεις και εγκαθιστά και το SuperUS.

Το πρόγραμμα λέγεται mt6589_rooting_pkg.zip

Ψάξε το και θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καπου στο thread ειχα δει κατι για προγραμμα που κανει πιο χαμηλη τη φωτεινοτητα και ενα αλλο για καλυτερο ηχο. Εχει κανεις ευκαιρα τα ονοματα τους?

 

EDIT: Ρε παιδια πώς στο καλο αναβαθμιζεται το SuperUser? Κατεβασα ενα root checker και μου λεει οτι το κινητο δεν ειναι root... Πως το διορθωνουμε αυτο? Δεν βρηκα να το απαντα κανεις πιο πριν στο thread.

 

...όπως σωστά ανέφερε και ο nikstar, μπορείς να πας εδώ: http://forum.china-iphone.ru/amoi-n828-proshivki-t27390-240.html

να κατεβάσεις (από την ενότητα που αναφέρει ROOT) το SuperSU_1.51_Pro.zip αν επιθυμείς απλά μόνο SuperUser ή το δεύτερο αρχείο MTK-root.zip αν θες ολοκληρωμένο ROOT (SuperSU, Busybox, Root Explorer), προτεινόμενο δεδομένου ότι θα χρειαστείς τουλάχιστον αυτές τις εφαρμογές κάποια στιγμή αν αρχίζεις να "σκαλίζεις".

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και μια βδομάδα τα διάφορα threads και πιστεύω πως κάποια στιγμή πρέπει να κάνω τη κινησή μου. Όσο περισσότερο το ψάχνω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι .Σειρά προτεραιότητας είχε πάντα το ΑΜΟΙ Ν828,ωστόσο έχω κάποιους ενδοιασμούς .Κάποιες ερωτήσεις λοιπόν στους κατόχους του. Πως σας φαίνεται σα ποιότητα κατασκευής? Στην αίσθηση? Γιατί βλέπω οτι το UMI X1S είναι καλύτερο σε όλα τα specs πέραν της μπαταρίας(το οποίο με μια δεύτερη κι έναν φορτιστή,λύνεται θεωρητικά) .Και το πόσο slim και ελαφρύ είναι το τηλέφωνο για μένα μετράει. Είναι ωραίο στο χέρι το AMOI N828 ή το βρίσκετε κάπως χοντρό?

 

Τι προτείνετε? Ξέρω οτί είναι υποκειμενικό αλλά η γνώμη σας μετράει καθώς έχετε χειριστεί το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

...όπως σωστά ανέφερε και ο nikstar, μπορείς να πας εδώ: http://forum.china-iphone.ru/amoi-n828-proshivki-t27390-240.html

να κατεβάσεις (από την ενότητα που αναφέρει ROOT) το SuperSU_1.51_Pro.zip αν επιθυμείς απλά μόνο SuperUser ή το δεύτερο αρχείο MTK-root.zip αν θες ολοκληρωμένο ROOT (SuperSU, Busybox, Root Explorer), προτεινόμενο δεδομένου ότι θα χρειαστείς τουλάχιστον αυτές τις εφαρμογές κάποια στιγμή αν αρχίζεις να "σκαλίζεις".

 

Δοκιμασα να βαλω το MTK-root.zip μεσω recovery κ απο εκει που ειχα καταφερει να κανω root με καποιον απο ολους τους τροπους που κυκλοφορουν τωρα μου λεει οτι δεν εχω. το ολο προβλημα ειναι οτι το supersu θελει να κανει update τα binaries αλλα ολο βγαζει σφαλμα κ με τους 2 τροπους. οταν ειχα καταφερει το root, πηγα να εγκαταστησω το busybox απ το μαρκετ κ παλι μου εβγαζε σφαλμα. εχω απελπιστει...

(οχι οτι το κινητο παθαινει το παραμικρο, σφαιρα παει απ την πρωτη μερα, ειναι λεπτο, ελαφρυ κ ομορφο και σε οποιον το εχω δειξει εχει ζηλεψει. το λεω αυτο γι αυτους που ψαχνονται ακομα)

Link to comment
Share on other sites

@gbv

Όπως σου είπε και ο emxa2k εγκατέστησες μέσω recovery το SuperSU_1.51_Pro.zip;;;

 

@n1k0sG7

Από όσο είδα στο minideal, όλα τα specs είναι ίδια εκτός από την οθόνη (CPU, GPU, Memory). Στο μέγεθος είναι αρκετά λεπτότερο (2mm) από το AMOI, ποιο "τετράγωνο" και στην μπαταρία έχει ένα θέμα καθώς μικρότερη μπαταρία + μεγαλύτερη οθόνη = λιγότερη αυτονομία.

Το ΑΜΟΙ δεν το λες χοντρό αλλά ούτε και λεπτό στο μέγεθος. Στο χέρι, εμένα προσωπικά μου είναι οκ. Από εκεί και πέρα θα πρέπει να συνυπολογίσεις και το τι "υποστήριξη" θα έχεις. Το ΑΜΟΙ είναι αρκετά δημοφιλές και μπορεί πχ να βρεις καμιά δεκαριά rom και να διαλέξεις μια που ταιριάζει-αρέσει-βολεύει καλύτερα ή να βρεις κάποια λύση σε τυχών πρόβλημα.

Λίγο πολύ είναι παρόπμοια τηλέφωνα (λίγο ποιο ακριβό το UMI) και όπως λένε και οι Αγγλόφωνοι it's up to you!

Link to comment
Share on other sites

@gbv

Όπως σου είπε και ο emxa2k εγκατέστησες μέσω recovery το SuperSU_1.51_Pro.zip;;;

 

 

Εγκατεστησα μεσω recovery το MTK-root.zip. Μου εκανε root μονο οταν το εκανα εχοντας απενεργοποιησει το SuperSU κ τωρα ειμαι root. Πηγα να βαλω busybox κ δεν εγκαθισταται. Επισης δεν ξερω τι παιζει με binaries του SuperSU, δεν τα κοιταω μη τυχον μου ξαναβγαλει το root.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα μεσω recovery το MTK-root.zip. Μου εκανε root μονο οταν το εκανα εχοντας απενεργοποιησει το SuperSU κ τωρα ειμαι root. Πηγα να βαλω busybox κ δεν εγκαθισταται. Επισης δεν ξερω τι παιζει με binaries του SuperSU, δεν τα κοιταω μη τυχον μου ξαναβγαλει το root.

 

...αν το έβαλες αυτό, θα έπρεπε SuperSU, Busybox και Root Explorer να έχουν μπει όλα αυτόματα, δε πρέπει να τα ξαναβάλεις manual. Εν ανάγκη μόνο ξανά το SuperSU_1.51_Pro.zip ξαναχρειαζόσουν από recovery.

Link to comment
Share on other sites

...αν το έβαλες αυτό, θα έπρεπε SuperSU, Busybox και Root Explorer να έχουν μπει όλα αυτόματα, δε πρέπει να τα ξαναβάλεις manual. Εν ανάγκη μόνο ξανά το SuperSU_1.51_Pro.zip ξαναχρειαζόσουν από recovery.

 

 

ναι αλλα μου λεει mia εφαρμογη nα εγκαταστησω το busybox, ενω το supersu θελει να κανει udate binaries και δεν μπορει

Link to comment
Share on other sites

Από όσο είδα στο minideal, όλα τα specs είναι ίδια εκτός από την οθόνη (CPU, GPU, Memory). Στο μέγεθος είναι αρκετά λεπτότερο (2mm) από το AMOI, ποιο "τετράγωνο" και στην μπαταρία έχει ένα θέμα καθώς μικρότερη μπαταρία + μεγαλύτερη οθόνη = λιγότερη αυτονομία.

Το ΑΜΟΙ δεν το λες χοντρό αλλά ούτε και λεπτό στο μέγεθος. Στο χέρι, εμένα προσωπικά μου είναι οκ. Από εκεί και πέρα θα πρέπει να συνυπολογίσεις και το τι "υποστήριξη" θα έχεις. Το ΑΜΟΙ είναι αρκετά δημοφιλές και μπορεί πχ να βρεις καμιά δεκαριά rom και να διαλέξεις μια που ταιριάζει-αρέσει-βολεύει καλύτερα ή να βρεις κάποια λύση σε τυχών πρόβλημα.

Λίγο πολύ είναι παρόπμοια τηλέφωνα (λίγο ποιο ακριβό το UMI) και όπως λένε και οι Αγγλόφωνοι it's up to you!

 

Ως κάτοχος Nexus 7 μπορώ να πω οτί το support και η community του κάθε τηλεφώνου,όπως και η αξιοπιστία, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Κι απ'ότι βλέπω, δυσαρεστημένοι δεν υπάρχουν, και γενικά ασχολούνται με το τηλεφωνάκι. Κάτι που είναι καλό για μακροπρόθεσμα γιατί γενικά δε παίρνω το κινητό με τη προοπτική να το κρατήσω 6 μήνες. Άλλωστε το support (+ η μπαταρία) είναι κι ο λόγος που το προτιμώ απο το THL W100 για παράδειγμα.

 

Η ΑΜΟΙ σαν εταιρια είναι αξιόπιστη?Γιατί υπάρχει ας πούμε και η λύση της ΖΤΕ,που έχει μπεί για τα καλά στον χορό...

Με την αυτονομία πως τα πάτε?Βγάζει 2 μέρες με φυσιολογική χρήση?(όχι ξεζούμισμα,καταλαβαίνετε τι εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μου λεει mia εφαρμογη nα εγκαταστησω το busybox, ενω το supersu θελει να κανει udate binaries και δεν μπορει

 

...ποια ROM "φοράς"; Επίσης, άλλη εφαρμογή η SuperUser, άλλη η SuperSU. 'Η την μία ή την άλλη μπορείς να έχεις. Εγώ σου έδωσα για τη SuperSU. Αν προσπαθείς να συνδυάσεις με κάποιο τρόπο ίσως αυτό μπερδεύει τα πράγματα. Από πιο recovery (CWM, TWRP) το βάζεις; Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο στη ROM που βάζεις, έπρεπε να έχεις ανοίξει το SuperSU και να κάνεις update τα binaries, πριν δώσεις οποιαδήποτε δικαιώματα root σε άλλες εφαρμογές, που ίσως δημιουργούν πρόβλημα.

Παρεπιπτόντως, ρυθμίσεις για φωτεινότητα έχει και το GravityBox...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...ποια ROM "φοράς"; Επίσης, άλλη εφαρμογή η SuperUser, άλλη η SuperSU. 'Η την μία ή την άλλη μπορείς να έχεις. Εγώ σου έδωσα για τη SuperSU. Αν προσπαθείς να συνδυάσεις με κάποιο τρόπο ίσως αυτό μπερδεύει τα πράγματα. Από πιο recovery (CWM, TWRP) το βάζεις; Πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο στη ROM που βάζεις, έπρεπε να έχεις ανοίξει το SuperSU και να κάνεις update τα binaries, πριν δώσεις οποιαδήποτε δικαιώματα root σε άλλες εφαρμογές, που ίσως δημιουργούν πρόβλημα.

Παρεπιπτόντως, ρυθμίσεις για φωτεινότητα έχει και το GravityBox...

 

λοιπον:

1) η ρομ ειναι η τελευταια επισημη, δεν την εχω πειραξει απο τοτε που ηρθε

2) κανω install απο TWRP

3) με το root explorer βλεπω οτι ειναι εγκατεστημενο στο system/app/ το SuperSU (εχει ως εικονιδιο ενα γαλαζιο android με κοκκινη μπερτα). εκεινο ενημερωνω απ το μαρκετ και μου βγαζει οτι θελει να κανει update στα binaries. πατωντας την επιλογη "κανονικα" βγαζει αποτυχια. Η αλλη επιλογη "μεσω TWRP/CWM" ειτε δεν θα κανει τιποτα ειτε θα κανει boot το κινητο σε κατι που μοιαζει με recovery κ αστραπιαια κανει επανεκκινηση χωρις να προλαβψ να δω τι ακριβως εκανε. ανοιγοντας παλι το SuperSU, μου βγαζει παλι να κανω update στα binaries και αυτη τη φορα δεν κανει τιποτα. συνηθως μετα το root checker μου λεει οτι δεν εχω root. επισης εχω μια εντυπωση οτι τωρα μειωθηκε η ενταση του ηχειου καπως, χτυπαει αρκετα χαμηλα οτι κ αν κανω.

 

EDIT: ακυρο αυτο με τον ηχο, μαλλον τα χω παιξει

Edited by gbv
Link to comment
Share on other sites

λοιπον:

1) η ρομ ειναι η τελευταια επισημη, δεν την εχω πειραξει απο τοτε που ηρθε

2) κανω install απο TWRP

3) με το root explorer βλεπω οτι ειναι εγκατεστημενο στο system/app/ το SuperSU (εχει ως εικονιδιο ενα γαλαζιο android με κοκκινη μπερτα). εκεινο ενημερωνω απ το μαρκετ και μου βγαζει οτι θελει να κανει update στα binaries. πατωντας την επιλογη "κανονικα" βγαζει αποτυχια. Η αλλη επιλογη "μεσω TWRP/CWM" ειτε δεν θα κανει τιποτα ειτε θα κανει boot το κινητο σε κατι που μοιαζει με recovery κ αστραπιαια κανει επανεκκινηση χωρις να προλαβψ να δω τι ακριβως εκανε. ανοιγοντας παλι το SuperSU, μου βγαζει παλι να κανω update στα binaries και αυτη τη φορα δεν κανει τιποτα. συνηθως μετα το root checker μου λεει οτι δεν εχω root. επισης εχω μια εντυπωση οτι τωρα μειωθηκε η ενταση του ηχειου καπως, χτυπαει αρκετα χαμηλα οτι κ αν κανω.

 

EDIT: ακυρο αυτο με τον ηχο, μαλλον τα χω παιξει

 

...αν κατάλαβα καλά είσαι με stock rom που προσπάθησες να κάνεις εσύ root; ή ήταν prerooted; ποιά ακριβώς είναι;

Το SuperSU μη το κάνεις update από playstore. Κατευθείαν βάλε την τελευταία έκδοση 1.51 Pro που σου έγραψα μέσω του TWRP. Η' εναλλακτικά αν σου επιτρέπει η κατάσταση root, κάνε το update μέσω Mobileuncle Tools που θα σε πάει στο recovery για το flash.

Αν αληθεύει ότι είσαι σε stock rom που δεν είναι rooted, τότε προφανώς δε μπορεί να μπει σωστά το SuperSU απευθείας επειδή χρειάζεσαι root υπαρκτό (που θα αντικατασταθεί από το SuperSU). Οπότε αν όντως δε σου δουλεύει κάποιο root πακέτο από αυτά που προαναφέραμε, μπορείς να δοκιμάσεις και αυτά: http://gizbeat.com/2085/auto-root-mtk6589/ ή http://droidchina.com/forum/Thread-Auto-Root-MTK6589-One-click-root

Ως ύστατη ίσως λύση μπορείς πρώτα να βάλεις το Superuser (http://androidsu.com/superuser/) να κάνεις τα update στα binaries και μετά να βάλεις το SuperSU. Διάβασε τα σχόλια του "hacker root" σχετικά αρχικά που περιγράφει τη διαδικασία.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης δοκίμασε αυτό που έχει γραφτεί από καιρό πολλάκις για το update του superSU. Πήγαινε από τα settings/εφαρμογές και βρες την συγκεκριμένη εφαρμογή και απεγκατέστησε τα updates και θα σε γυρίσει πίσω στην προηγούμενη έκδοση. Μετά μέσω recovery εγκατέστησε το update που ειπώθηκε πιο πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης δοκίμασε αυτό που έχει γραφτεί από καιρό πολλάκις για το update του superSU. Πήγαινε από τα settings/εφαρμογές και βρες την συγκεκριμένη εφαρμογή και απεγκατέστησε τα updates και θα σε γυρίσει πίσω στην προηγούμενη έκδοση. Μετά μέσω recovery εγκατέστησε το update που ειπώθηκε πιο πάνω.

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα.

Μετά το flash του update από cwm, παραμένω στην 0.99 που είχε η μαμά rom του minideal (prerooted).

 

Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι ενώ είμαι root, ούτε ο ES explorer ούτε ο root explorer μπορούν να κάνουν mount r/w το /system. Μήπως φταίει αυτό που δεν αναβαθμίζεται;

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι με την 0.99 θα πρέπει να είσαι οκ μέχρι να κάνει αναβάθμηση μόνο του.

Τότε δοκίμασε Update από recovery mode. O root explorer θέλει restart για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι με την 0.99 θα πρέπει να είσαι οκ μέχρι να κάνει αναβάθμηση μόνο του.

Τότε δοκίμασε Update από recovery mode. O root explorer θέλει restart για να δουλέψει.

 

Άσε, τα έχω δοκιμάσει όλα...

Το supersu προσπαθεί να αναβαθμιστει, αλλα δεν το αφήνω, γιατί απλά σταματαει να δουλεύει.

Με το rw του system, έχω δοκιμάσει ότι λύση προτείνουν στο xda, αλλά τζίφος.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης δοκίμασε αυτό που έχει γραφτεί από καιρό πολλάκις για το update του superSU. Πήγαινε από τα settings/εφαρμογές και βρες την συγκεκριμένη εφαρμογή και απεγκατέστησε τα updates και θα σε γυρίσει πίσω στην προηγούμενη έκδοση. Μετά μέσω recovery εγκατέστησε το update που ειπώθηκε πιο πάνω.

 

Αυτο εκανα εγω και τωρα εχω root. Oμως συνεχιζει να θελει να αναβαθμισει τα binaries. Εχω πετυχει και να καταφερνει να μου αναβαθμισει τα binaries μεσω TWRP, αλλα μετα την επανεκκινηση θελει να τα αναβαθμισει παλι. Εκει ειναι η ολη βλακεια. Eπισης, δε ξερω αν εγκατασταθηκε το busybox μεσω του MTK-root.zip, δεν μου το δειχνει καπως οποτε μαλλον δεν το εχω. Εχω δοκιμασει και τα autoroot κλπ, σκαλωνουν στο οτι υπαρχει ηδη προεγκατεστημενο στη stock rom το supersu. Παντως τωρα που ειμαι root πηγα στο system/app/ και αντικατεστησα το supersu0.99 με το τελευταιο (1.51 νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι λεει για το sar βρε παιδια στο manual;Ποσο ειναι;

Επισης , υπαρχει καποιο εγκυρο εκπτωτικο κουπονι που παιζει αυτον τον καιρο;

Ποια ειναι τελικα η πιο σταθερη rom μεχρι στιγμης;

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/amoi-n828-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-screen-smart-phone.html

προσφορα για λιγες ωρες.

αλλα δεν ισχυει και το κουπονι.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που επεσε η τιμη και ειναι στα 12ε η διαφορα με το thl w100

ποιο απο τα 2 θα προτιμουσατε και αν ειναι ευκολο το λογο προτιμησης

ευχαριστω

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

...Eπισης, δε ξερω αν εγκατασταθηκε το busybox μεσω του MTK-root.zip, δεν μου το δειχνει καπως οποτε μαλλον δεν το εχω. Εχω δοκιμασει και τα autoroot κλπ, σκαλωνουν στο οτι υπαρχει ηδη προεγκατεστημενο στη stock rom το supersu. Παντως τωρα που ειμαι root πηγα στο system/app/ και αντικατεστησα το supersu0.99 με το τελευταιο (1.51 νομιζω).

 

...ένας εύκολος τρόπος να το τσεκάρεις το busybox, είναι με το Root Checker Pro (δεύτερο tab δεξιά). Μπορείς επίσης να βάλεις το τελευταίο Busybox pro όπου σου λέει τί και πού είναι εγκατεστημένο πριν επιλέξεις install. Η SuperSU 1.51 είναι η τελευταία, μπορείς να βάλεις την pro από τα link που είχα δώσει παραπάνω.

 

Στην τελική όσοι έχουν "ανυπέρβλητα" για κάποιο λόγο εμπόδια, γιατί δεν εγκαθιστούν μια prerooted rom;

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

τωρα που επεσε η τιμη και ειναι στα 12ε η διαφορα με το thl w100

ποιο απο τα 2 θα προτιμουσατε και αν ειναι ευκολο το λογο προτιμησης

ευχαριστω

 

ειχα αυτον τον προβληματισμο και εγω.πηρα το ν828 λογω πιο μεγαλης μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...