Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά

 

Ποια rom θα μου προτείνατε για τη πιο σταθερή για να περάσω?

Του nikosst είναι μία πάρα πολύ καλή ROM. Επίσης μία αρκετά καλή (αυτή χρησιμοποιώ εγώ) είναι και η alexnoua. Δε βάζω links εδώ, αλλά με ένα search στο θέμα και στο Google θα βρεις ότι χρειάζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Ποια rom θα μου προτείνατε για τη πιο σταθερή για να περάσω?

Του nikosst με κλειστα ματια τα εχει ολα και ειναι πολυ σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

Του nikosst με κλειστα ματια τα εχει ολα και ειναι πολυ σταθερη.

 

Και εγώ αυτή έχω, σχεδόν 3 μήνες τώρα και επιβεβαιώνω ότι πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.....εχω μια ερωτηση.....το amoi n828 το εχω απο το περασμενο καλοκαιρι και ολα πολυ καλα...απλα απο προχτες που εκανα ενα format..επαναφορα εργοστασιακων δλδ..δεν μπορω να αλλαξω ηχο ειδοποιησης στα μυνηματα.. ξερει κανεις πως? ειχα ξανα κανει επαναφορα εργοστασιακων αλλα δεν ειχα τετοιο θεμα. οποτε ηθελα καινουργιο ηχο, εβαζα εναν στα ringtones και τον εβγαζε κατευθειαν απο τις επιλογες (notifications) των μυνηματων και ετσι τον αλλαζα. τωρα τιποτα. μπορει να βοηθησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας

εδώ και ένα χρόνο σχεδόν που το έχω είμαι κι εγώ απόλυτα ικανοποιημένος για την επιλογή μου.

Έχει πέσει κάτω άπειρες φορές και δεν μασάει ακόμα (έχω σιλικονάτη θήκη).

Το μόνο που θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερο είναι η μπαταρία.

Βρήκα σε site μπαταρία που υποστηρίζει οτι κάνει για το δικό μας και είναι 3000mah.

Το εχει δει κανεις? Την έχει κάποιος?

Sony Xperia Neo V

Amoi N828

Jiayu G4S

Lenono K3 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

εδώ και ένα χρόνο σχεδόν που το έχω είμαι κι εγώ απόλυτα ικανοποιημένος για την επιλογή μου.

Έχει πέσει κάτω άπειρες φορές και δεν μασάει ακόμα (έχω σιλικονάτη θήκη).

Το μόνο που θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερο είναι η μπαταρία.

Βρήκα σε site μπαταρία που υποστηρίζει οτι κάνει για το δικό μας και είναι 3000mah.

Το εχει δει κανεις? Την έχει κάποιος?

Μακρυά από μούφες μπαταρίες

Link to comment
Share on other sites

Τι τηλεφωναρα εχουμε αγορασει :) ( φτου φτου μη το ματιαξω) χθες για τριτη φορα εκανε κατοχο iphone4 να πει οτι θα το πουλησει και θα παρει κινεζικο :D

επιανε καμια 10ρια δυκτια wifi οταν το iphone4 επιανε μονο 1

Edited by nitrox
Link to comment
Share on other sites

Όντως.

Εγώτο έχω συγκρίνει με το λαπτοπ μου (2 χρονων) και το Ν828 έπιανε σε σημείο που το λαπτοπ...δεν....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι θέμα που αφορά αποκλειστικά το κινητό μας, αλλά επειδή έχει συζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες, σκέφτηκα να το ρωτήσω.

Πριν μερικές μέρες έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του "CameraMX" (δυστυχώς, ξεχάστηκα και δεν κράτησα backup της προηγούμενης έκδοσης) κι από τότε όταν πάω να τραβήξω βίντεο σε ανάλυση 1080p μου το γυρίζει σε 640x480. Στο 720p δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος το συγκεκριμένο θέμα;

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν το δοκίμασα, αλλά πλέον έκανε ζουμ σε εμένα, οπότε ξαναγύρησα σε αυτήν που είχαμε. Έχω το .apk, αν το θέλεις στο στέλνω.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το .apk της αμέσως προηγούμενης έκδοσης από την 2.3.1, έκδοση που έγιναν αλλαγές στην κάμερα και ίσως αυτό να επηρέασε τη λειτουργία του 1080p στο κινητό μας, θα ήταν ευπρόσδεκτο!

 

Υ.Γ. Έχω βρει από κάποιο blog κι έχω κατεβάσει το .apk 2.2.3, με ημερομηνία έκδοσης 4 Φεβρουαρίου, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι η τελευταία έκδοση πριν την 2.3.1

Edited by antikinsor
Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Θα κάνω κάποιες δοκιμές μήπως αλλάξει κάτι και αν δεν διορθωθεί το θέμα σε επόμενη έκδοση, θα εγκαταστήσω την προηγούμενη.
Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ ξαφνικο προβλημα στις κλησεις δεν ακουω τιποτα απο το μικρο ηχειο απο το μεγαλο ακουγετε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα έκανα κατά σειρά τα εξής:

Βγάλσιμο μπαταρίας, Factory Reset και επανεγκατάσταση της Rom, αν και νομίζω ότι μάλλον είναι HW πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ ξαφνικο προβλημα στις κλησεις δεν ακουω τιποτα απο το μικρο ηχειο απο το μεγαλο ακουγετε κανονικα
χρειαζεσαι νεο ακουστικο μαλλον, πηγαινε σε καποιο εξειδικευμενο σερβις κινητων (οχι γερμανο βοντα κλπ)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες που χρησιμοπιουσα ακουστικα τα εβγαλα και το ακουστικο δουλευει κανονικα.

Μαλον φτιαχτικε μονο του :P

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα τιποτα, ας κανω αλλη μια προσπαθεια

Στη διαρκεια μιας κλησης οταν θελω να παω στις επαφες (να δωσω ενα τηλ σε αυτον που μιλαω) κλεινει το μικροφωνο μονο του και ετσι δεν μπορω να βλεπω το τηλ και να το λεω πρεπει να επιστρεψω στην κληση για να ανοιξει παλι το μικροφωνο

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο...κατι λαθος πρεπει να κανεις...εμενα γινεται κανονικα...για δοκιμασε να τον βαλεις τον αλλο σε ανοιχτη ακροαση κ μετα να πας στις επαφες...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...