Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν αυτες οι φωτό ειναι οντως απο το N828 δεν υπάρχει καμία συγκριση στην κάμερα με το THL W100. Κοιταξτε ένα λευκωμα που βρήκα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βγαζει πολυ καλες φωτο οντως

 

εχει δοκιμασει κανεις να βγαλει τη μεμβρανη, ειναι ανθεκτικη η οθονη χωρις??

και σε περιπτωση που παω να βαλω τη δευτερη που εχω θα τα καταφερω αραγε η θα γεμισει κενα

Link to comment
Share on other sites

[...] Το κουπόνι στο minideal πάντως δεν το βρίσκω με τίποτα. Πρέπει να μπω σε κάνα newsletter υποθέτω...
Ακριβώς. Βέβαια έχει αναφερθεί και στο θέμα του W100. → 44ABED
Link to comment
Share on other sites

βγαζει πολυ καλες φωτο οντως

 

εχει δοκιμασει κανεις να βγαλει τη μεμβρανη, ειναι ανθεκτικη η οθονη χωρις??

και σε περιπτωση που παω να βαλω τη δευτερη που εχω θα τα καταφερω αραγε η θα γεμισει κενα

 

την εβγαλα την μεμβρανη γιατι γενικος δεν μ'αρεσουν (την ξηλωσα και απο το αινολ) και το εχω περιπου 3 βδομαδες χωρις ολα καλα μεχρι τωρα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι καθε φορα που κλεινω το κινητο μετα ο ηχος κλησης που εχω βαλει χανεται κ επιστρεφει στον εργοστασιακο;

 

Βρέθηκε λύση για αυτό το πρόβλημα μιας και το έχω και εγώ;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιειστε την γρηγορη εκκινηση

 

δεν υπάρχει η συγκεκριμένη εντολή στη ROM του minideal

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. να ρωτησω λιγο στην παρεα.. εσας ποση μνημη σας μενει ελευθερη? γιατι κατεβασα καποιες εφαρμογες και καποια παιχνιδια και ενα προγραμμα το clean master και μου λεει οτι εχω ελευθευρη γυρω στο 280 mb ειναι σχετικα λιγο ετσι.. απο πισω τρεχουν πολλα προγραμματα οπως e-bay,facebook,antivirus,play store,file manager τα σβηνει αυτοματα αυτο αλλα ξαναβγαινουν μετα απο λιγο. ειναι λογικο ετσι? και τι μπορω να κανω ωστε να μην τρωνε τοση μνηνη ενω δεν τα χρησιμοποιω. ισχυει οτι με ενα προγραμμα ..swap μπορω να κοψω μνημη απο την sd και να βοηθησω την ram του κινητου? πληροφοριακα αυτο. Edited by mechanical
Link to comment
Share on other sites

Είδα το ΑΜΟΙ 850 εδώ http://www.minideal.net/amoi-n850-mtk6589-quad-core-1-2ghz-dual-sim-with-4-5-inch-hd-3g-wcdma-5-0mp.html στα 99,85 $ περίπου 77 €.

Σαν hardware είναι το ίδιο ακριβώς με το 828?

Όταν γράφει το site ''We have installed the newest Android 4.2.1 OS on this model.'' εννοεί ότι έχει περάσει την ίδια ROM που έχει το 828 ή αλλη που είναι Aliyun OS έκδοση 4.2.1 ?

Το Aliyun OS υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσει κάποιος αντί του ΄΄κλασικού΄΄ Android?

Θεωρώ ότι είναι καλή τιμή (αν και out of stock) αν όντως είναι ίδιο με το 828 .

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Είδα το ΑΜΟΙ 850 εδώ http://www.minideal.net/amoi-n850-mtk6589-quad-core-1-2ghz-dual-sim-with-4-5-inch-hd-3g-wcdma-5-0mp.html στα 99,85 $ περίπου 77 €.

Σαν hardware είναι το ίδιο ακριβώς με το 828?

Όταν γράφει το site ''We have installed the newest Android 4.2.1 OS on this model.'' εννοεί ότι έχει περάσει την ίδια ROM που έχει το 828 ή αλλη που είναι Aliyun OS έκδοση 4.2.1 ?

Το Aliyun OS υπάρχει λόγος να μην το προτιμήσει κάποιος αντί του ΄΄κλασικού΄΄ Android?

Θεωρώ ότι είναι καλή τιμή (αν και out of stock) αν όντως είναι ίδιο με το 828 .

Το Amoi N850 είν σχεδόν ίδιο με το N828 αλλά με κατώτερη πίσω κάμερα. Το δίνουν με κανονικό 4.2.1, ξέχνα το Aliyun, και κοστίζει γύρω στα 140$ http://www.cellphonemic.com/amoi-n850, η τιμή στο minideal είναι κάποιο λάθος

Link to comment
Share on other sites

Το Amoi N850 είν σχεδόν ίδιο με το N828 αλλά με κατώτερη πίσω κάμερα. Το δίνουν με κανονικό 4.2.1, ξέχνα το Aliyun, και κοστίζει γύρω στα 140$ http://www.cellphonemic.com/amoi-n850, η τιμή στο minideal είναι κάποιο λάθος

 

Παρέλαβα το Αmoi N850 με ελληνικά χωρις όμως Root και Google Play Store.

Gestavros επειδη εισαι πολύ μπροστα παρακαλώ βοήθεια. Το έκανα Root αλλά που θα βρώ οδηγούς, CWMR, Rom με ελληνικά και Google Play Store. μπορείς να κάνεις μιά αναφορά όπως για το ZTE V970. Αναλυτικά βήμα βήμα. Όπως είδα εχει απο μαμα του ένα Android system recovery (3e) που έχει update .....zip και πουθενά install.....zip. Αυτό θα αντικατασταθεί από το Recovery που θα περασω;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το Αmoi N850 με ελληνικά χωρις όμως Root και Google Play Store.

Gestavros επειδη εισαι πολύ μπροστα παρακαλώ βοήθεια. Το έκανα Root αλλά που θα βρώ οδηγούς, CWMR, Rom με ελληνικά και Google Play Store. μπορείς να κάνεις μιά αναφορά όπως για το ZTE V970. Αναλυτικά βήμα βήμα. Όπως είδα εχει απο μαμα του ένα Android system recovery (3e) που έχει update .....zip και πουθενά install.....zip. Αυτό θα αντικατασταθεί από το Recovery που θα περασω;

recovery μπορείς να φλασάρεις του amoi n828 (https://www.dropbox.com/sh/ogg9029dx7l03g9/w0AuLTG0oc). Οδηγίες στην υπογραφή μου. Root με το motochopper (http://www.hexamob.com/downloads/motochopper.zip) , αφού πρώτα εγκαταστήσεις το snappea τ ανοιξεις και συνδεσεις το κινητο και αναγνωριστει και μετα κλεισεις το snappea με Exit.

Για play store, θα κατεβάσεις το πακέτο gapps για android 4.2.1, και με το x-plore στο κινητό, θα μεταφέρεις τα αρχεία απ το πακέτο στο /system/ στους κατάλληλους φακέλους (απ το system/app δεν χρειάζεται να μεταφέρεις ολες τις εφαρμογές, πχ google talk, maps, gmail κλπ) και μετά να κανεις επανακίνηση.

Aν το έπαιρνες απ το cellphonemic πάντως, θα ταν rooted και με play store

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο task manager, πας Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Εκτελείται και εκεί πατώντας πάνω σε μία εφαρμογή σε πάει σ' ένα νέο παράθυρο που έχει το κουμπί Διακοπή. Το πατάς και έκλεισε η εφαρμογή. Κατέβασε κάποιο free task manager από Play Store πάντως ώστε να βλέπεις τι γίνεται και να κλείνεις εφαρμογές που δε χρειάζεται να τρέχουν.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο ευκολία, μπορείς επίσης να δεις τι εφαρμογές τρέχουν, πατώντας παρατεταμένα το κουμπί "home".
Link to comment
Share on other sites

recovery μπορείς να φλασάρεις του amoi n828 (https://www.dropbox.com/sh/ogg9029dx7l03g9/w0AuLTG0oc). Οδηγίες στην υπογραφή μου. Root με το motochopper (http://www.hexamob.com/downloads/motochopper.zip) , αφού πρώτα εγκαταστήσεις το snappea τ ανοιξεις και συνδεσεις το κινητο και αναγνωριστει και μετα κλεισεις το snappea με Exit.

Για play store, θα κατεβάσεις το πακέτο gapps για android 4.2.1, και με το x-plore στο κινητό, θα μεταφέρεις τα αρχεία απ το πακέτο στο /system/ στους κατάλληλους φακέλους (απ το system/app δεν χρειάζεται να μεταφέρεις ολες τις εφαρμογές, πχ google talk, maps, gmail κλπ) και μετά να κανεις επανακίνηση.

Aν το έπαιρνες απ το cellphonemic πάντως, θα ταν rooted και με play store

Μου το αντικατεστησε η Antelife επειδη το ZTE που ειχα αγορασει παρουσιαζε μια γραμμη στην οθονη και επειδη το ΖΤΕ εξαντληθηκε -ετσι τουλαχιστον μου ειπαν- μου εστειλαν το Αmoi. Τους ειχα πει για root και play store αλλα αυτοί τον κινεζο. Τα ελληνικα τους παντως ειναι καλά αλλα χρειαζομαι το play store. Μπορεις να γραψεις αναλυτικα για το πακετο gapps. Που το βρίσκω; Ποιά εφαρμογή να μεταφέρω; Δεν θέλω άλλες εφαρμογές μονο το play. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο task manager, πας Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές -> Εκτελείται και εκεί πατώντας πάνω σε μία εφαρμογή σε πάει σ' ένα νέο παράθυρο που έχει το κουμπί Διακοπή. Το πατάς και έκλεισε η εφαρμογή. Κατέβασε κάποιο free task manager από Play Store πάντως ώστε να βλέπεις τι γίνεται και να κλείνεις εφαρμογές που δε χρειάζεται να τρέχουν.

ΠΟΤΕ task managers. MONO to greenify και αντίστοιχα

Μου το αντικατεστησε η Antelife επειδη το ZTE που ειχα αγορασει παρουσιαζε μια γραμμη στην οθονη και επειδη το ΖΤΕ εξαντληθηκε -ετσι τουλαχιστον μου ειπαν- μου εστειλαν το Αmoi. Τους ειχα πει για root και play store αλλα αυτοί τον κινεζο. Τα ελληνικα τους παντως ειναι καλά αλλα χρειαζομαι το play store. Μπορεις να γραψεις αναλυτικα για το πακετο gapps. Που το βρίσκω; Ποιά εφαρμογή να μεταφέρω; Δεν θέλω άλλες εφαρμογές μονο το play. Ευχαριστώ

Θα κάνεις ότι έγραψα. Το πακέτο ειν αυτό http://goo.im/gapps/gapps-jb-20121212-signed.zip. απλά απ τον φάκελο /system/app στο zip αντέγραψε μόνο τα phonesky, gmscore, googlebackuptransport, googlecalendarsynvadapter, googlecontactssynvadapter, googlefeedback, googleloginservice, googleservicesframework, networklocation. Aπ τους υπόλοιπους φακέλους του zip αντέγραψέ τα όλα στο /system του κινητού

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

έχω βάλει 2 sim μια κοσμοτε και μια vodafone

η δεύτερη είναι η 3g η οποία κάνει πολύ συχνά αποσυνδέσεις

ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

έχω βάλει 2 sim μια κοσμοτε και μια vodafone

η δεύτερη είναι η 3g η οποία κάνει πολύ συχνά αποσυνδέσεις

ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει

3G μόνο στην πρώτη υποδοχή σιμ

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ task managers. MONO to greenify και αντίστοιχα

 

Θα κάνεις ότι έγραψα. Το πακέτο ειν αυτό http://goo.im/gapps/gapps-jb-20121212-signed.zip. απλά απ τον φάκελο /system/app στο zip αντέγραψε μόνο τα phonesky, gmscore, googlebackuptransport, googlecalendarsynvadapter, googlecontactssynvadapter, googlefeedback, googleloginservice, googleservicesframework, networklocation. Aπ τους υπόλοιπους φακέλους του zip αντέγραψέ τα όλα στο /system του κινητού

 

Ποιό apk εγκαθιστώ.Συγνώμη μπορεί να ειναι χαζή η ερώτηση αλλά είπαμε -αρχάριος-

Link to comment
Share on other sites

Ποιό apk εγκαθιστώ.Συγνώμη μπορεί να ειναι χαζή η ερώτηση αλλά είπαμε -αρχάριος-

ανοιξε στο xplore αριστερα το /system και δεξιά το zip, επέλεξε ολα τα αρχεια μες στο zip και πάτα copy και οπου ζητήσει, ovewrite

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε στο xplore αριστερα το /system και δεξιά το zip, επέλεξε ολα τα αρχεια μες στο zip και πάτα copy και οπου ζητήσει, ovewrite

 

Το έκανα αυτό, έκανα και reboot αλλα δεν βλεπω κανενα εικονίδιο Google play. Δεν θα πρέπει να εγκαταστήσω κατι;

Link to comment
Share on other sites

3G μόνο στην πρώτη υποδοχή σιμ
εχεις δικιο εγω τα εγραψα αναποδα

SIM1 3G Vodafone

SIM2 ΚΟΣΜΟΤΕ

το θεμα ειναι γιατι κανει αποσυνδεσεις η 3G vodafone σιμ1

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...